Poškodovana mačka

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Bi obdržali mucka, ki ne premika zadnjih tačk?

DA
18
75%
NE
6
25%
Skupaj glasov : 24

Uporabniški avatar
Upgrade_me
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 113
Na forumu od: 29. 4. 2008
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Upgrade_me » 30. Jul. 2008 11:15

torej, moja prijateljica ima en problem. pred nekaj tedni ko je bila tista grozna nevihta v mb, je njej padel njen mali mucek (isti je ko iz whiskasa, sivi) padel iz 4 nadstropja. ko sta prišla domov sta ga videla ležati in ga odpeljala k veterinjarju. tam so rekli da je vse ok, mu dali neke tablete, če bi slučajno meu notranje krvavitve. neke takega pač. in nekaj časa tačk sploh ni premikal zdaj pa samo malo brca z njimi. noče pa se postavit na njih, da bi shodil. imata ga zaprtega v predalu, ker včasih kr spusti kaplico in da ne pobegne kam al pa si tačk še bolj poškoduje in da ne ponemari celo stanovanje. (sej ko sta doma ga spustita malo da gre po stanovanju sem in tja)
kaj kdo ve zakaj ne premika tačk in repa? če ima pa celo hrbtenico in je drgač zelo igriv? ma kdo kakšen predlog kaj naredit s takim mačkom? ona bi ga dala uspavat, ker se ji zdi da ga muči s tem, po drugi strani pa ga nebi kr ga ma že tak feist rada in se je res navezala nanj.
Uporabniški avatar
lolitaa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1622
Na forumu od: 5. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a lolitaa » 30. Jul. 2008 11:46

Zaprtega v predalu?Mislim, to je že za prjavit :roll: .

Zakaj pa ne premika tačk bi najbolje vedel veterinar in ne mi, tukaj na forumu.
I wanna wake up in a city, that doesn't sleep.
Uporabniški avatar
Upgrade_me
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 113
Na forumu od: 29. 4. 2008
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Upgrade_me » 30. Jul. 2008 11:51

ja sei bi ga mela veni sam tak se še bo poškodoval. (ko bi skočo dol s postelje al pa kaj takega).. sei predal je drgač res velik, pa svetlobo ma tud notr.
ne želita pa it do živinozdravnika kr itak vsako malenkost zaračunajo... nimata pa denarja... pa če pokličeš pa vprašaš ti tud sam rečejo da tja prnes mačka da vidijo...
Uporabniški avatar
lolitaa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1622
Na forumu od: 5. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a lolitaa » 30. Jul. 2008 11:54

Ja, kdo drug bo pa lahko pomagal mucku, če ne veterinar?
I wanna wake up in a city, that doesn't sleep.
Uporabniški avatar
Upgrade_me
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 113
Na forumu od: 29. 4. 2008
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Upgrade_me » 30. Jul. 2008 12:02

ja mislila sem pač če je kdo že meu tak primer al pa kaj takega...
sei tk najbolš da ga dajo na inekcijo...
se men tud smili muc...
kr kakega brezplačnega svetovanja pa itak nikjer nimajo... :S
Uporabniški avatar
punkie_
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1198
Na forumu od: 17. 4. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a punkie_ » 30. Jul. 2008 12:28

ja če se ji mucek smili bo pa že odštela tistih par evrov pa se pozanimala kaj je za naredit. upam da ne bo končal tako kot na stotine drugih mačkov, nekje u jarku al pa v smeteh..
Uporabniški avatar
Upgrade_me
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 113
Na forumu od: 29. 4. 2008
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Upgrade_me » 30. Jul. 2008 12:37

eh, to zihr nebo končal tak. kr ga ma res rada...
sei bom šla dans z njo tukaj na pobrežje ... baje je tist živinozdravnik ful vredu...
bomo vidl ka bo...
Uporabniški avatar
lolitaa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1622
Na forumu od: 5. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a lolitaa » 30. Jul. 2008 13:21

Ja če ga ma res tko rada je skrajni čas da ga pelje k veterinarju.
I wanna wake up in a city, that doesn't sleep.
Uporabniški avatar
_martina
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 114
Na forumu od: 11. 5. 2008
Kraj: primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a _martina » 30. Jul. 2008 13:27

če ga ima rada ga nebi zapirala v predal.
in če se odločiš za žival se moreš tudi zavedat da bodo stroški. če nimaš denarja ne imet živali. :roll:
Uporabniški avatar
ŽuŽa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2498
Na forumu od: 22. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ŽuŽa » 30. Jul. 2008 13:29

Upgrade_me napisal/-a:ja sei bi ga mela veni sam tak se še bo poškodoval. (ko bi skočo dol s postelje al pa kaj takega).. sei predal je drgač res velik, pa svetlobo ma tud notr.
ne želita pa it do živinozdravnika kr itak vsako malenkost zaračunajo... nimata pa denarja... pa če pokličeš pa vprašaš ti tud sam rečejo da tja prnes mačka da vidijo...



Hjoj tistih par €. Se pa namesto tega odpovesta mogoče kakšni vsakdanji stvari :wink: . Gre se le za živo bitje in pomoje bo veterinar najbolš vedu kako pa kaj.
Uporabniški avatar
Upgrade_me
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 113
Na forumu od: 29. 4. 2008
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Upgrade_me » 30. Jul. 2008 13:31

Ja sei vem... itak pa drgač nikam ne hodita in tak... sei če ne druga bom ji jaz posodla denar... pa bomo vidl kaj bo reko pa kaj se bo ona odločla...
v glavnem dans ko grem do nje bova poklicali pol ga boma pa kr tja odpeljali...
Uporabniški avatar
joy23
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1690
Na forumu od: 28. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a joy23 » 30. Jul. 2008 13:59

Z našim muckom je blo zdele pred kratkim isto, sicer ni padel z visokega, so se mu pa tačke nekam zataknile in si je eno poškodoval. Skoz je ležal pri miru, če je pa že poskušal hodit, je pa skoz padal in mijavkal, ker ga je bolelo. Peljala sem ga k veterinarju, kjer mu je premaknil sklep nazaj v jamico. Rekel je da ima nategnjene vezi in da bo, če bo vse po sreči, čez en teden lahko hodil. Zdej je že čist živahen :) Res je najbolje, da ga odpelje k veterinarju.
Use your head and follow your heart.
Uporabniški avatar
Upgrade_me
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 113
Na forumu od: 29. 4. 2008
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Upgrade_me » 30. Jul. 2008 15:02

ej joy23 tnx da si e spravla mal v bolšo voljo :D
tk da res upam da bo vse ok... bom oročala ka je reko živinozdravnik...
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 30. Jul. 2008 15:18

ok dobr pridm nazaj, pa morm brat take grozote.
če maček ne premika zadnjih nog, je očitno treba zamenjat veterinarja, ker za take stvari niso dovolj samo tablete.To je prva stvar.druga stvar pa je ta, da ma lahko poškodovano medenico, v kolikor sem imela dva mačka s poškodovanima medenicama, sta imela iste znake.zadnje noge popolnoma off, vlekla sta se na prvih, za sabo puščala lužice lulanja in kakanja, ker kakopak drugače pač ni šlo.In NAJMANJ mi pade na pamet da takega mačka zaprem v predal.maček je živo bitje in potrebuje ravno tako kot ljudje toplino v slabih momentih.maček je gibljivo bitje in sploh v takem stanju nikoli nikoli nebi smel biti nekje na višini-že z deset centimetrskim padcem na tla lahko poslabša situacijo.In pa seveda če se ne more premikat da bo lulal in kakal sproti.Mi smo umaknili tepihe in pač naj lula in kaka in smo brisali sproti za njim.če imaš mačka tudi poskrbi za njega stoprocentno!!Če nimaš denarja za oskrbo mačka, nimaš mačka.simplj k pasulj.Maček potrebuje (in tudi bilokatera žival) včas tud mal več denarja kot samo za hrano!in ljudje se tega ne zavedajo.

:roll:
Uporabniški avatar
red*cherry
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 817
Na forumu od: 19. 6. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a red*cherry » 30. Jul. 2008 18:00

Sem sploh brez komentarja...najprej v predalu, pol ga ne peljeta k veterinarju, mislm halo??? Če je pač ta veterinar butast, naj ga peljeta k drugemu. Tolk bosta pa že zbrala dnarja!!! Al rajš gledata mačka v predalu k ne more hodt?? :eek: :roll: Joj fak ej, prav razjezijo me te stvari!!! Zame je to mučenje, da gledaš žival ki ne more hodt, pa ne samo da je ne pelješ k veterinarju, ampak jo zapreš v predal-pa ne mi s tem kolk svetlobe ma v predalu! Ja ziher je srečen, ker ma svetlobo!! :flehan: Mislm, ne morš da vrjameš! Take ljudi bi jst prjavla!

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov

cron