Pasja povelja

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Miss September
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 346
Na forumu od: 7. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Miss September » 13. Jul. 2008 17:16

Mene pa zanima kaj vse vaši psi znajo? Kaj ste jih naučile? Zanima me, kaj je za vas pomembno, da pes zna?

Moja psička se usede na ukaz, mi da tačko, prinese igračo, iz gozda nosi domov drva oz. veje :D No, js nisem svoje peljala v pasjo šolo.. Sedaj je že stara 2 leti, še vedno je otročja in divja, ampak kljub temu pridna :P
Worship me or walk away.
Uporabniški avatar
Nita*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 316
Na forumu od: 14. 7. 2007
Kraj: **lost in my world**

Neprebrana objavaNapisal/-a Nita* » 13. Jul. 2008 17:27

"moj" pes se zna vsesti, dati desno in levo tačko..

več pa ga nisem učila :wink:
sometimes it's better to be alone.. no one can hurt you that way
Uporabniški avatar
Yazmeen
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2376
Na forumu od: 18. 7. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Yazmeen » 13. Jul. 2008 18:40

Moja lubica zna dat prostor, levo taco, desno taco, dat glas, se vsest, hodit poleg, skočt (šele) takrat, ko ji rečem pač "hop"...pa na splošno me ful velik razume, kaj hočem od nje. Morm rečt, da je ful inteligent pes :)
Uporabniški avatar
Miss September
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 346
Na forumu od: 7. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Miss September » 14. Jul. 2008 0:43

Kak to mislita- leva tačka, desna tačka? :lol: Men ni glih jasno kaj jima rečeta :D Men da zmer levo :)

Moja je tut inteligentna :wink: Jaaa tud moja skoči, ko rečem hop :)
Worship me or walk away.
~NIA~
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5791
Na forumu od: 29. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ~NIA~ » 14. Jul. 2008 5:05

:P
Zadnjič spremenil ~NIA~, dne 08. Dec. 2010 20:08, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Foxy-lady
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 985
Na forumu od: 17. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Foxy-lady » 14. Jul. 2008 13:44

Naša maltežanka pozna dosti ukazov.
Razume: gremo jest (to itak najbolj), skoci gor, daj puseka, gremo se peljat (zelo rada se vozi v avtomobilu), ko ji reces, da je nekdo prisel, leti kot zmesana k oknu gledat in lajat, razume, da gremo pit vodo, da jo gremo cesat, kopat, ko reces, ce bo jedla pasji bonbon, al pa ko naj gre pogledat k oknu, razume besedo cokolada, gremo spanckat, gremo v sobo, itd. itd. Res je pametna psicka, pa ceprav je blond :D

Druga maltezanka se je pred kratkim naucila dati lupcka, ko ji reces, naj ga da. Razume tudi, ko reces, da gremo cesat, takrat se zacne skrivat po hisi v upanju, da je ne bomo nasli, ker nima rada cesanja. Ze od malih nogic pa razume tudi, ko ji recemo, ce se gre peljat. Tudi ona obozuje voznjo v avtomobilu.

Tretja nasa psicka (bernski plansarski pes) pa razume, naj da tacko in ko ji recemo "pridi". Ona je malce bolj neumna :D

Seveda vse "ukaze" govorimo v pomanjsevalnicah kot majhnemu otroku. Ne vem zakaj, tak smo se navadili, ker smo najprej imeli ono pametnejso maltezanko in je bila se majhna, ko smo jo kupili, pa je bila ful sweet, pa smo zaceli govorit v pomanjsevalnicah :D
You want me to be something I can never ever be.
Uporabniški avatar
majaoko
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 523
Na forumu od: 21. 7. 2006
Kraj: okolica ljubljane

Neprebrana objavaNapisal/-a majaoko » 14. Jul. 2008 14:28

Hehe ... :D

Moja je kar kmalu pogruntala vse trikce, to so pa:
prostor, sedi, preval, pa pa (pomaha), tačko, počakaj (in ko rečem se šele premakne pa tudi če ji vržem igračko) in pa glas :D
Uporabniški avatar
Lemon.Tree
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 16
Na forumu od: 16. 7. 2008
Kraj: Posavje

Neprebrana objavaNapisal/-a Lemon.Tree » 16. Jul. 2008 23:40

Jes pa še nimam psa. In komaj čakam, da ga dobim. Naučila ga bom govoriti.
Tiavanna
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1402
Na forumu od: 29. 10. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Tiavanna » 17. Jul. 2008 11:29

Naš fido zna ukaze sedi, prostor, na hrbet, roll over, skok, se postavit na zadnje tace, dat tačko, dat drugo tačko, zalajat... To je pomojem to. :)
Uporabniški avatar
Foxy-lady
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 985
Na forumu od: 17. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Foxy-lady » 17. Jul. 2008 12:03

Meni je najbolj kul, ce naucis psa "play dead". :lol: Zakon :D
You want me to be something I can never ever be.
Liena
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 254
Na forumu od: 3. 5. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Liena » 17. Jul. 2008 12:16

Naš razume dosti stvari, samo to je prišlo s časom. Gremo na sprehod, gremo spat, gremo na kosilo, nekdo je prišu... Take stvari. :D Sedi, prostor, tačka- to pa samo če vidi priboljšek, pa še to ne vedno. Ve sicer kaj želimo od njega, ampak je preveč bister, da bi nasedu. Raje stran pogleda in se dobesedno dela, da nič ni slišal.
Uporabniški avatar
electra*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 517
Na forumu od: 18. 8. 2007
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a electra* » 17. Jul. 2008 22:42

moj puhek razume samo če mu rečeš
*gremo na sprehod (prinese povodec)
*nekdo je prišo (začne mahat z repom pa leti do stopnic)
*pridi sem
ostalega pa se ni hotel naučit, pa če sem se še tako trudila( ima pač to trmasto kri terierja), drugače pa če kdaj pobegne pa pride potem domov pa mu rečeš kje si bil...se vleže pa se začne tresti, pa stran gleda, potem mu pa rečeš no pa saj je vrei, pa začne mahat z repom pa je spet celi vesel :D
Uporabniški avatar
princesss
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 286
Na forumu od: 18. 10. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a princesss » 19. Jul. 2008 13:36

Naš razume sedi, prostor, gremo vn/papa, hop, tačko, lupčka, stoj, in cesta (se ustav in usede). Reagira tut na "ati" (najbolj je veseu k on pride domov :) ) in "kdo pa je pršu??" (gre proti vratom in sede čaka da se odprejo). Mislm da nism nč pozabla.. :) Je pa tut v šolo hodu.
Perhaps we all give the best of our hearts uncritically.. to those who hardly think about us in return. /T. H. White/
Uporabniški avatar
veneficus pupa
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 175
Na forumu od: 11. 2. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a veneficus pupa » 20. Jul. 2008 15:28

mi smo našo maltežanko dobil ko je bla stara 2 leti in čist presrana, tko da se nekak nismo ukvarjal s takimi stvarmi.
lupčka da če ji nastavš lice..ampak tud če ji paše. učas hoče bit kao neki trmasta :)
"lulat" pa "gremo vn" itak razume. pa na "išči mami", "kje je mami", "mami" tud reagira. lepo zna pokazat kdaj je lačna, al pa če ponoč vso vodo spije obrne posodo na glavo al pa jo premetava po kuhni.
pa pr prejšnih lastnikih so jo ful zanemarjal, jo niso nč vn vozil in je doskrat lulala kr dom po stanovanju. pol je pa tud nam lulala po stanovanju, zdej se je pa lepo naučila in ma en svoj wc, kt muca :)
pa njen "prosm" je genijaln :)

k je pa ena prej omenla: naša prejšna psička je znala "Maša mrtva". Maša ji je blo ime :)
estrella'
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 72
Na forumu od: 2. 6. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a estrella' » 22. Jul. 2008 13:04

Naša zna tud veliko.. glas, prostor, tačko, drugo tačko, poleg, poleg hodit, zna si odpret vrata, pa jih tudi zapret :) pa dam ji keks na tačko pa ne vzame, nikoli ne vzame nič če ji prej ne rečeš da lahko, hop, aport, sem, pa še ostalo ko se tak nauči ko ji večkrat omeniš.. gremo (nvm kam.. je že pri vratih), kdo je prišo, zalaja pred vrati ko hoče ven, ostane na mestu.. pa tak ;) je bla v šoli.

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov