Maček: Maine coon

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
MaLicKa*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 65
Na forumu od: 22. 10. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a MaLicKa* » 21. Maj. 2008 17:34

Zanima me, če ima katera to mačko doma? Poznam dosti vzrediteljev, vendar je problem, ker je vse tako tako.. :roll: Nočem tako drago plačati za mačko ki na koncu ne bi bila to kar bi morala biti.. :?
Uporabniški avatar
_malena_
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 80
Na forumu od: 17. 5. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a _malena_ » 21. Maj. 2008 23:15

Če kupiš pri vzreditelju mačko z rodovnikom, pol ni možnosti da mačka ne bo to kar bi morala biti. Je pa res da cenovno je pa kar zalogaj.

Sama si jo bom definitivno kupila, vendar bo še to moralo malo počakati. 500 ali 600€ za muco mi je trenutno malo preveč.
Uporabniški avatar
mainecoon
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 18
Na forumu od: 2. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a mainecoon » 22. Maj. 2008 4:51

jaz imam maine coon mačkona. kupljen je pri slovenskem vzreditelju in ni prav nič tako, tako. je lep, velik, zdrav in zadovoljen :D . tudi vzreditelj je bil vedno oz. še vedno je korekten in je vedno pripravljen pomagati (dati kakšen koristen nasvet glede česar koli) in smo z njim še vedno v kontaktu.
ko sem kupovala svojega mačkončka, je bil eden redkih (pri nas), ki mi je bil pripravljen ponuditi vse informacije, ter pokazati tudi vse potrebne papirje rezultatov testiranj staršev mojega mačkončka.

katere vzreditelje pa si kontaktirala oz. poznaš? (jz pa moj firbec :D )

no to je moj mačkon, star dve leti in še ni dopolnil svoje polne velikosti

Slika

Slika
Tiavanna
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1402
Na forumu od: 29. 10. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Tiavanna » 22. Maj. 2008 11:30

Če kupiš mačko pri pravem vzreditelju, potem ne more bit nekaj, kar nebi smela bit (:lach: keri stavek). Meni so maine cooni fuuuul lepi, še posebej takšni oranžni kot je na sliki zgoraj. :hearts: Res krasen mačkon. Sem že bila tik pred nakupom, ampak smo potem imeli eno zelo slabo izkušnjo z vzrejališčem, tako da smo se premislili. Jaz osebno maine coona ne bi kupovala v Sloveniji.
Zdej imam pa dva druga rodovniška mačkona in sta super, je pa res pomembno, da pred nakupom preštudiraš vse karakteristike pasme in se pozanimaš o vzrejališčih, se nato pogovoriš z vzreditelji in si pozorna na to, da dobiš vse potrebne in ustrezne papirje. Pri maine coonih moraš bit še posebej pozorna, da imajo vse teste ker imajo pogosto probleme s kolki.
Uporabniški avatar
mainecoon
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 18
Na forumu od: 2. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a mainecoon » 23. Maj. 2008 7:06

^^še ena navdušenka nad maine cooni :razz: . upam, da ne boš jezna, samo majčken popravek na barvo: to so rdeči maine cooni (ne oranžni :D ). ker, če omeniš vzreditelju, da je oranžen, dobijo sami rdeče pike po obrazu, pa lasje jim začnejo v luft štrlet :rofl: .

v kateri mačkarni pa si ti hotela kupiti svojega? (spet moj firbec :D ).
Smetka_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 712
Na forumu od: 2. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Smetka_ » 23. Maj. 2008 9:40

Kilko si ti dala za svojega rdečega mačkona?
Uporabniški avatar
mainecoon
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 18
Na forumu od: 2. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a mainecoon » 23. Maj. 2008 9:48

za nejga sem plačala 500 EUR in je kastriran. za vzrejnega mačkončka bi odštela še enkrat toliko. :D
Smetka_
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 712
Na forumu od: 2. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Smetka_ » 23. Maj. 2008 14:37

Dobro da vem kolko našparat,ko bom sama kupovala enega...
Zaenkrat mam mešanko doma,med navadnim in perzijskim..Pa živi že častitiljivih 15 let :)
Uporabniški avatar
MaLicKa*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 65
Na forumu od: 22. 10. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a MaLicKa* » 25. Maj. 2008 19:42

Bili smo na mačji razstavi v Lj in se pogovarjali o tej pasmi z vzreditelji. Moram najti vizitke,da ti lahko podrobno povem. Pogovarjala sem se z neko gospo, ki je povedala,da pozna veliko vzrediteljev, ki prodajajo mačke z papirji in vse pa so v bistvu neke mešanke, ki zgledajo kot maine coon :? z gospo smo se sicer dogovorili, da pokliče ko bo imela mladiče, tako da zdaj samo čakam. Tam je razstavljala tudi gospa iz Dannisis, pa imajo tako lepe in drage mladiče :? Muca za nadaljno vzrejo 1100 € :?
Uporabniški avatar
mainecoon
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 18
Na forumu od: 2. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a mainecoon » 25. Maj. 2008 20:36

cena mladičkov je povsod približno enaka. takšna je pač cena vzrejne mačke v slo (vem, da ni poceni), a v primerjavi z cenami tujih vzrediteljev so še dokaj zmerne.
cenejši so samo kastrati.
Tiavanna
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1402
Na forumu od: 29. 10. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Tiavanna » 25. Maj. 2008 21:41

mainecoon napisal/-a: upam, da ne boš jezna, samo majčken popravek na barvo: to so rdeči maine cooni (ne oranžni :D ).


Hehe, se opravičujem, RDEČI maine cooni torej. :) Barvnih oznak pri maine coonih res nisem preštudirala, ampak točno vem kaj misliš, ker mojmu macotu tut vsi rečejo, da je oranžen čeprav je cimetast. :evil: :lach:
Uporabniški avatar
mainecoon
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 18
Na forumu od: 2. 4. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a mainecoon » 10. Dec. 2008 11:43

no tema sicer ni več najnoveša pa vseeno, ko smo že pri maine coon-ih, naj bo še malo opisa njihovega karakterja.

kot je že znano poreklo maine coon mačk izhaja iz amerike iz sicer iz države main. o njih krožijo različne legende, med drugim tudi ta, da naj bi nastali z križanjem rakuna in domače mačke, kar pa je seveda genetsko nemogoče.
maine cooni spadajo med največje med domačimi mačkami in imajo zelo počasen razvoj. dokončno se razvijejo šele pri svojih treh oz. štirih letih. imajo izreden karakter. so zelo inteligentni, neznansko radoveni in neustrašni.
zelo se navežejo na svoje lastnike in jim sledijo kakomor koli. so tudi zelo prilagodljivi in jim kakršnakoli sprememba okolja ne povzroča problemov (stresa) le da so z lastniki in so najbolj srečni.
in čeprav so še vedno mački včasih po obnašanju spominjajo na kužke. zelo radi se tudi igrajo, lovijo in prinašajo stvari. obžujejo vodo in uživajo, če lahko vanjo pomakajo svoje tačke. zelo so tolerantni tudi do otrok in dugih živali, ter sprejmejo vsakega v svojo družbo.
tudi nega njihove dlake (so srednje dolgodlake mačke) ni prav zahtevna. dovolj je, če se jih enkrat do dvakrat tedensko počese, enkrat na mesec ali dva pa skopa. zelo radi se kopaj zato pri tem svojim lastnikom ne povzročajo nobenih problemov.

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
Uporabniški avatar
SWEETprinces
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1360
Na forumu od: 30. 9. 2008
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a SWEETprinces » 10. Mar. 2009 12:06

moja prjatlca jo ima...ves kok je luskana pa mehka :) k cincila!
Uporabniški avatar
PeggySue*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1956
Na forumu od: 18. 11. 2006
Kraj: Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a PeggySue* » 05. Avg. 2009 21:41

Pred nekaj dnevi,sem tudi sama postala ponosna lastnica maine coončka.Mladiček je star 12 tednov in je še nekoliko sramežljiv. :love:

Slika
Slika
Slika
Cinnemon
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 28. 6. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Cinnemon » 06. Avg. 2009 17:58

Joj ti mucki so res tko srčkani :)) na splošno pa mucka ne bi kopila, jih raje posvajam :)

Mal off topic: kako je kej z posvojitvijo muckov iz zavetišč? Če mogoče katera kej ve? kakšen je postopek? moraš izpolnjevat kakšne pogoje, da lahko posvojiš žvavko?
Hvala

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov