Pes: čivava

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
alchy_
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 23
Na forumu od: 19. 5. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a alchy_ » 23. Apr. 2008 1:23

Jaz imam psička čivavo in bi me zanimalo če je tudi tukaj kakšna ponosna lastnica te pasme.
Če bi katera rada karkoli delila v zvezi s tem z mano...izkušnje, slike, vedenje, prehrana ipd.

tukaj je še slikca
Uporabniški avatar
sarci*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 213
Na forumu od: 17. 1. 2007
Kraj: Lj - Bežigrad

Neprebrana objavaNapisal/-a sarci* » 23. Apr. 2008 1:35

O hello hello :)
Evo, tut jst sm lastnica civave in to dveh samckov. Druzbo jima dela pa se psicka Jolly (Am. Stafford) .. Razumejo se fenomenalno, se posebej Nacho jo obozuje, jo gre vsako jutro zbudit & prelupckat (ucki, znable) hehe.. Res nevem kaj bi brez njih :D
Se par slikic..

Nacho
http://astjolly.moj-album.com/slike/108 ... e3w2.v.jpg
http://astjolly.moj-album.com/slike/108 ... qi8f.v.jpg
http://magic.moj-album.com/slike/157737 ... rgn5.v.jpg
http://magic.moj-album.com/slike/157737 ... AVoC.v.jpg

Misko

http://magic.moj-album.com/slike/157737 ... jO5N.v.jpg
http://magic.moj-album.com/slike/157737 ... s4Sk.v.jpg
http://magic.moj-album.com/slike/157737 ... _OUT.v.jpg
http://magic.moj-album.com/slike/157737 ... 89PX.v.jpg

Dej se mal o tvojem povej... Kje si ga kupila, kok je star, je rodovniski?

Lp
Uporabniški avatar
alchy_
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 23
Na forumu od: 19. 5. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a alchy_ » 23. Apr. 2008 9:55

joooj kko so zlatiSlika
ja jst sm mojga malega dobila lani za rojstni dan, ker sem si ga fuuuul želela, tako da zdaj bo star cca. leto pa pol. Ni pa rodovniški.
Zdaj razmišljam o nakupu še enega psa ampak morem še videt...da ta ne umre od lubosumja :D ...kaj tvoji so kej lubosumni?
No drugače pa ima sosed novofundlanca pa tamali vedno k njemu zbeži, pa se lepo razumeta, ampak mene je še vedno strah :roll:
ja drugače se je čisto odvadu jest konzerve pa brikete, pa mi je ful žal ker zdaj mu moram najmanj 1x na dan kuhat...pa mu ful zelenjave lahko uštulim v "meni"
drugače pa je res zlat zlat...z mano gre povsod in je priden. Ne laja na nobenega tako da ga brezkrbi lahko vzamem sabo v kavarno brez da bi mi težili da mora ven, ker kar se tiče tega mislim da so pri nas res grozni...
Jaz ga imam ponavadi v torbici, ker ne mara dosti hodit...pa tudi glede na to da je v torbici mi ne dovolijo bit notri se mi je že večkrat zgodilo...npr u italiji pa res nikoli!
:?
Ja spi z mano...ko grem pod tuš gre tkoj za mano....vedno ko grem ven brez njega, teče na okno da vidi da res grem...vgl kamorkoli grem je tam :D kot moja mala senca je :D
No to bi bilo za 1x vse če pa ima kdo še kakšno vrp ....
Uporabniški avatar
sarci*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 213
Na forumu od: 17. 1. 2007
Kraj: Lj - Bežigrad

Neprebrana objavaNapisal/-a sarci* » 23. Apr. 2008 14:35

Tale tvoj je pa precej razvajen hehe.. Moja dva sta obravnavana kot PSA v kateremkoli pogledu, na sprehodu oz ko smo pac zunaj sama hodita in ju nikoli ne nosim, pred velikimi psi ju ne dvigam ker sem mnenja da je Civava ne glede na svojo velikost pac pes kot katerikoli drug, samostojen in pogumen..
Glede briketov si ga ocitno prevec razvadla.. ti priporocam da mu das brikete in ce v 10 min ne bo pojedel vzames in jih ponudis kot naslednji obrok.. ko bo lacen bo primoran jesti.. ob hrani ni se noben stradal ;) tudi mojadva sta strajkala en cajt pa sem se posluzila te metode in lepo jesta spet samo brikete.. Seveda jima kdaj kaj skuham zraven ampak bolj zato ker se mi da, ne zato ker bi morala... Glede velikih psov mu pa kar pusti da se igra ce jih je vesel in se zastopi z njimi hvalabogu.. Pri nas je tako da Misko ne mara vecjih psov (razen domacih & poznanih), ampak je vseeno vsak dan v stiku z njimi.. Nacho je pa dobrovoljcek in se kar podi za njimi, recimo ko se Jolly igra in lovi s kaksnim pasjim prijateljem.. Jaz jima ne popuscam pri nicemur, se posebej ne pri vzgoji, hrani, ipd. Ce sta psa sta psa, in morata bit tako tudi obravnavana. Najbolj mi gre na zivce folk ki ga srecujem s civavami in jih hitro dvignejo v narocje ko pride drug pes zraven, alpa ce jih hoce kdo pobozat.. To je zelo pogosta napaka pri vzgoji malih psov. Potem pa ni cudno da so Civave poznane kot bojece in zivcne razvaline. Ali pa da so se spomladi obleceni v pulovercke, mislim halo, zakaj imajo pa dlako? Sej se znajo sami ogret. Jaz moja dva oblacim samo pozimi ko je res mraz recimo ce gremo na kavo pa sedimo zunej zaradi zakona o kajenju, in sta na miru pa se pac ne moreta ogret sama.. Ce gremo pa na sprehod se pa itak lovijo, setkajo in se sami ogrejejo. Eni jih pa res prevec ''zavijajo v vato'' in z njimi delajo kot da so iz porcelana. :roll:
Glede ljubosumja :), najprej sem imela Miskota kasneje je prisel se Nacho in kasneje se Jolly. Ljubosumna nista kaj prevec, mogoce Misko malce bolj (ko se gre zame ali pa za Jolly ki je njegova bejba :) ), ampak gre. Razumejo se res fenomenalno, do problema pride edino ko se Jolly goni in se tamalima mesa, takrat se znata tudi stepst. Ampak jih ponavadi locim in je vse OK.

Dej se kako fotko pripopej ;) Aja se to, kako mu je pa ime?
Uporabniški avatar
alchy_
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 23
Na forumu od: 19. 5. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a alchy_ » 23. Apr. 2008 15:38

Ma ja vem da sem ga preveč razvadla...tudi spi z mano...sam res jaz si ne morem pomagat...sem imela 1x eno mačko pa me ni marala me je skoz praskala pa grizla ko sem jo hotla prijet...ta mali--->Tyson :) pa je tko hvaležna živalca...res se kr stopim ko me pogleda..
Ja to kar praviš z briketi sem probala...pa je postal tko suh...že po naravi je tak čisto suhec in pol ko ma še uno lukno ozadi mi ga je kr hudo gledat...pa imam še 1 problem...živim v isti hiši z babico pa veš kakšne so babice...pol pa ko je lačen zbeži k njej pa ona mu da zmeri kej jest...pa ji že ene pol leta dopovedujem da ne sme pa mu vseeno da...ma na začetku mu je dajala kr vse kar je blo...zdaj pa sem jo omejila samo na govedni iz juhe pa riž z mesom in zelenjavo, ker prej mu je poli dajala pa je mel pol drisko...drugače pa je samo tiste konzerve iz mulerja...pa še to jo manj kot pol poje...z briketi pa je res stradal...sem mu jih probala namočit pa to...pa niti ni kej preveč pojedu...vgl groza...ja sem brala na eni ita strani da za čivave je kao idealno riž zelenjava pa meso notri nasekljano...pa res to tudi zelo rad poje...tako da nardim za 3dni porcije :D
Kar se tiče velikih psov mislim da ni problemov...itq vsi veliki psi cvilijo ko ga vidijo...ampak mene je še vedno strah da ga kakšen ne zgrabi...sej če poznam psa ni panike...ampak če kakšnega malo bolj "nevarnega" srečam ga vseeno raje skrijem...
ja hodi kot sm rekla bolj malo...mislim ene pol urce sigurno pol pa se začne opletat...pa če ga povlečeš je še slabše :x
kar se tiče oblek...meni je grdo videt oblečenega psa...nevem...prov smešni so mi...oblečem ga res redkokdaj...ko je burja al kej takega...
zadnič pa smo bli na snegu...in ni šans da bi se polulal...cew dan ni šel na wc...pa sem ga večx peljala ven....pol na koncu pa ni mogu več zdržat pa sem ga dala sam pred vrata na tepih pa se je polulal...in se je čisto krivega počutu...tko da naslednji vikend ko smo šli spet sem ga rajši kolegici pustila...kaj tvoji imajo radi sneg?
In kako to da si se odločla vzet še 2 člana?
Ma fotk nimam dosti ki se vedno stran obrača ko ga slikam :(
http://i30.photobucket.com/albums/c350/alchyalja/ciwi/17072007052.jpg
http://i30.photobucket.com/albums/c350/alchyalja/ciwi/27092007067.jpg
http://i30.photobucket.com/albums/c350/alchyalja/ciwi/P32200941.jpg
http://i30.photobucket.com/albums/c350/alchyalja/ciwi/P3240111.jpg
Uporabniški avatar
sarci*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 213
Na forumu od: 17. 1. 2007
Kraj: Lj - Bežigrad

Neprebrana objavaNapisal/-a sarci* » 23. Apr. 2008 16:18

Ful je dobr obarvan :) Ta rjava barva po glavi mi je vsec :)

drugače pa je samo tiste konzerve iz mulerja...pa še to jo manj kot pol poje...z briketi pa je res stradal...sem mu jih probala namočit pa to...pa niti ni kej preveč pojedu...vgl groza...ja sem brala na eni ita strani da za čivave je kao idealno riž zelenjava pa meso notri nasekljano...pa res to tudi zelo rad poje...tako da nardim za 3dni porcije

Upam da tega ne bos vzela kot napad ali kaj podobnega, ampak konzerve in briketi iz raznih merkatorjev, sparov, mullerjev ipd. niso kaj prevec zdrave. Briketi in konzerve ala Pedigre ipd. vsebujejo prevec soli (zato jo psi sicer radi jejo) ampak je to zelo nezdravo, tako da raje kupi kako kvalitetno konzervo/brikete v kaksni pasji stacuni (Hills, Eukaunuba, Proplan, AlmoNature) .. Ker tudi ko mu skuhas zelenjavo, riz in meso ne dobi kvalitetnega obroka, recimo v briketih ima pes doloceno sestavo obroka in ima kvalitetn obrok s katerim dobi vse snovi ki jih potrebuje.. Zato riz, zelenjava in meso niso dovolj..

Hehe moja dva tut z mano spita, vcasih pa ju cez noc zaprem v box da se vsi fajn naspimo ker ni dovolj placa ce se vsi raztegnemo hehe :D
Uporabniški avatar
alchy_
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 23
Na forumu od: 19. 5. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a alchy_ » 23. Apr. 2008 22:30

hehe ...kot mala kravica je :D

ma ja to kar se tiče hrance sem že slišala...samo res nevem kaj nardit ker mi je hudo ga pustit stradat....sej te brikete eukanuba une čisto tamale sem mu vedno dajala pa je pojedu par briketov na dan...
ma ga bom probala spet nazaj navadit :)

ma ja dobro jaz za 1x še nimam gužve na postelji :P...ampak ko pri fantu prespim ne sme spat na postelji pol pa je vedno ful užaljen :lol:
Uporabniški avatar
sarci*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 213
Na forumu od: 17. 1. 2007
Kraj: Lj - Bežigrad

Neprebrana objavaNapisal/-a sarci* » 23. Apr. 2008 23:45

Ja to so pa moji tut navajeni, in tocno vejo da ne bojo spal na postelji ce fant pride. :D

Ma nej se ti ne smili, ob polni skledi hrane ni se noben umrl. :twisted: ;)
Pac das za 10-15 min mu brikete ce ne poje mu vzames in mu jih ponudis ob naslednjem obroku. Ko bo lacen bo jedel ;)
Uporabniški avatar
Sanda
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 118
Na forumu od: 21. 10. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Sanda » 25. Apr. 2008 23:03

sarci*.....navdušl so me tvoji kužki....še bl me pa je ovratnica LV hehehe :)

res hudoo zgleda...

kje si jo pa nabavla?
with every goodbye, you learn...
Uporabniški avatar
sarci*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 213
Na forumu od: 17. 1. 2007
Kraj: Lj - Bežigrad

Neprebrana objavaNapisal/-a sarci* » 26. Apr. 2008 9:51

Mami mi jih je prinesla iz Pariza 14 dni nazaj. :) Naslednjic mora pa se strikce ubost da bosta v stilu. Imata drugace se eno torbo ''LV'', sam je fejk iz Crne gore :D Ampak je vseeno ful lepa, so dobr zadel :D
Uporabniški avatar
*AnNy
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 461
Na forumu od: 27. 12. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *AnNy » 01. Jun. 2008 23:49

joooj jst si tut tega kužka želim! kakšne so kej cene? kje ste jih dobil/nabavl?
Uporabniški avatar
sarci*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 213
Na forumu od: 17. 1. 2007
Kraj: Lj - Bežigrad

Neprebrana objavaNapisal/-a sarci* » 02. Jun. 2008 10:21

Cene Civav (s tem mislim rodovniske ;) ), se gibljejo od 700 do 1000+ eur, odvisno od kvalitete mladica. Nekateri so ''pet'' kvalitete ki so primerni samo za hisnega ljubljencka ne pa recimo za razstave, in so cenejsi, ''show'' kvaliteta je pa razstavna kvaliteta in so cene visje. Dobijo se v Sloveniji in tujini.
*inch*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 162
Na forumu od: 3. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *inch* » 02. Jun. 2008 14:39

men so tut ušeč taki mini psički..... joj kko so cute :D sicr mam doma dalmatinca pa sej ga mam rada, sam ga ne morm dt u naročje pa maw popestvat ampak ga mam useno rada itak :) sicr pa sm mnenja da so use živalce po svoje lepe :wink:
gabyca
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 12. 6. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a gabyca » 12. Jun. 2008 8:52

Uporabniški avatar
Tamala_mrha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3322
Na forumu od: 21. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala_mrha » 13. Jun. 2008 16:28

Pozdravljene lastnice čivav! :D Tukaj še ena navdušenka nad to pasmo. :) Do zdaj smo doma imeli nemškega ovčarja, kasneje rottweillerja in dalmatinko, že kakšno leto pa resno razmišljamo o nakupu čistokrvne čivave, vendar v Sloveniji in ne v tujini. Leto je naokoli in že nekaj časa nisem bila najbolj pozorna na nova legla, zato me zanima, če kdo ve, kje v kratkem ali poleti pričakujejo mladičke, po možnosti svetle barve (ni važno ali so dolgodlake ali kratkodlake)? Poznam nekaj psarn, vendar samo poimensko, a nikjer ne najdem, da bi imeli legla. Mi torej lahko kdo javi kje pričakujejo mladičke (po ZS, ker ni dovoljeno pisati imena psarn na forumu)? :wink:

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov

cron