Beračenje s psom

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

nadya
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 80
Na forumu od: 16. 10. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a nadya » 12. Apr. 2008 20:12

Prejšni teden sve se z kolegico pelali v službo in sve šle mimo kliničnega in smo se pol na semaforju pri tisti garažni hiši ustavili...
in tam je sedeu en moški "po turško", v naročju je pa imel mejhnega belega kužka (podoben maltežanu sam da je še enkrat manjši) in prosil za denar!

Kuža se niti premaknil ni, okoli oči je biu rdečkast.. men je blo ful težko pr srcu... :cry:
In pol pogledave tega moškega, ki je biu lepo oblečen, pobrit pa še pomoje pred kratkim postrižen... :eek: in on prosi za denar???

jst sm še nasledne pou ure sam na tistega kužka mislila, sej ne rečem mogoče skrbi za njega- sam k je to tako težko vrjeti!?

Pol k smo šle pa nazaj smo se misnle tm ustavt pa dat hrano tistemu kužku..sam ju ni bilo več. :(

Mene je to tok razjezil..tok mi je žal tistega kužeta ( pomoje je bla psička, ker je mela rdečkasto ovratnico), da sm morala to napisat!
Uporabniški avatar
Sessa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1171
Na forumu od: 20. 4. 2007
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Sessa » 13. Apr. 2008 22:33

jaz sem ze to velikokrat vidla, samo kaj te naj?
Sharona05
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 157
Na forumu od: 14. 3. 2008
Kraj: štajerska

Neprebrana objavaNapisal/-a Sharona05 » 14. Apr. 2008 10:39

ok, tebe je zmotlo, da je s kužkom prosil za denar ? kaj pa tisti, ki z otrokom to delajo? dejansko ni naredil nič narobe. mogoče pa zanj lepo skrbi. če pogledaš drugače, tudi jaz s svojim grem npr. kdaj na pijačo in sedimo zunaj pa pač leži zraven.... a je to tudi mučenje?

drugo pa je seveda, če je kuža izgledal bolan ali zanemarjen.. v tem primeru bi jaz obvestila kakšno veterinarsko ambulanto/inšpekcijo.... vsaj mislim, da so oni zadolženi za takšne primere.... :?:
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 14. Apr. 2008 10:42

in ker mamo tko dober inšpektorat, še boljše zakone, verjamem da še nben tega pošmerglja nebi. :roll:

sicer pa nevem...pač prosi, upam da mu daje za jest.Nrdit itak ni kej tukej.
nadya
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 80
Na forumu od: 16. 10. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a nadya » 14. Apr. 2008 12:26

sej upam da skrbi za njega.. sam tisti mali kuža lih ni za na cesto... (pa ne me zdej narobe razumet).. Pač moj utis je biu tak da tistega kužka (ker je pač tako srčkan, mejhn...) izkorišča..da dobi denar.

ampak sej kot ste napisale itak nimaš kej za narest :(

sej jst tud če grem na pijačo (nekje zunaj) uzamem svojo psičko zdravn in lepo sedi in čaka, sam usakič ko gre gdo mimo al premakne glavo al maha z repom, da ne rečem če gre kašn kuža mimo :D

in nikjer nism napisala da gre za mučenje živali!

meni se je tisti kuža zasmilil in to je to..
Uporabniški avatar
Aloha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2848
Na forumu od: 20. 9. 2005
Kraj: Havajsko otočje

Neprebrana objavaNapisal/-a Aloha » 14. Apr. 2008 14:52

Eh, pa sej tak prizor ni lih redkost ...

Sama sm že dost kužatou vidla skup z raznoraznimi pouličnimi muskonterji, fehtarji, klošarji.

Za zmer mi bo pa u spominu ostau en model na Portugalskem ...
Sedeu je na tleh, meu eno škatlo, na keri je nepremično sedela najmanša čivava ever, u gopčku pa držala še manjši lonček za kovančke :( .
Men je biu tok ganljiu prizor, čeprou verjamem, da je dotični saj kokr tok (po)skrbeu za kužija (kr čivava rab lih "en" briket na dan).
Smell the warm and salty air... see a wave reflect a beam... stop and find a pretty shell... make it real your summer dream...
Uporabniški avatar
MAJAmazing
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 43
Na forumu od: 7. 5. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a MAJAmazing » 24. Apr. 2008 21:50

Jaooo mene tako tako prizadane...ehhh...in enkrat v MB-ju je bil nek moški z nekim psom in je prosil za denar. Jst sem bla čist adijooo...pol pa sem kupla kužijo mal briketov pa tistemu sem dala mal kovancev, ker enostavno ne bi mogla mimo. In je bil tisti ful prijazen, se mi je lepo zahvalil. Pač jst se pol kr prepričujem, da so itak prevaranti, pa da lepo skrbijo za te pse :oops:
marypa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1341
Na forumu od: 17. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a marypa » 24. Apr. 2008 22:19

js sm vidla velikokrat ciganko z otrokom, k je zgledal, kot bi bil v nezavesti.. grozn prizor vgl. ne pa psa..
Uporabniški avatar
majaoko
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 523
Na forumu od: 21. 7. 2006
Kraj: okolica ljubljane

Neprebrana objavaNapisal/-a majaoko » 26. Apr. 2008 22:47

Glede tega, kar si napisala, da je bil psiček okoli oči "rdečkast". Ponavadi imajo vsi psi, ki so bele barve okoli oči bolj rjavo barvo, to je zaradi zaspančkov al česa že.
Pa tudi meni se drugače to ne zdi nič takega, da je z kužkom prosil za denar.
x.anna.x
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 78
Na forumu od: 7. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a x.anna.x » 17. Maj. 2008 16:18

če je biu še mlad maltežan je normalno da je rdečkasto rjau okol uči kr majo probleme z učkami vlkrat.
drgač mam pa jst tud beuga psa.vse pousod je beu razn okol uči in gobčka.tam mu rjavkasto rdeča dlaka že od začetka raste pa nwem zkai.
Uporabniški avatar
delusional
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2605
Na forumu od: 25. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a delusional » 05. Jul. 2008 2:42

ja tam na čopovi je tudi dostikrat en klošar s psom, pa sem mu tudi zadnjič nesla hrano. njega pa ko ga jeb*.
enkrat je bil pa eden z nekim črnim psom, pa mi ni pustil dat psu hrane, kao da ima pes točno določeno kdaj je, in da ne sme se navadit več jest.
:x

to je tudi meni svinjsko, da more pes tam bit zraven klošarja, sploh zdej poleti, in ne vem kako ravnajo s temi psi in če jim dajo jest al ne.
sama bi najrajše poklicala zavetišče, samo ne vem če bi jih lahko odvzeli te pse.
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 05. Jul. 2008 10:42

Imam zelo rada živali.
Najbrž pa vseeno manj kot večina tukaj - ker še vedno se najprej vprašam in zgražam nad tem, da živim v družbi, kjer mora človek prositi za denar, da preživi.
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
Uporabniški avatar
micamaca
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1460
Na forumu od: 11. 8. 2004
Kraj: Žabji dol

Neprebrana objavaNapisal/-a micamaca » 05. Jul. 2008 21:50

^ sori sam tle pa jst ne vidm čist nobene potrebe po zgražanju... velika večina teh klošarjev ma dve roki in dve nogi in lahko dela tko kt vsi ostali... k delo se povsod najde, sam če človek hoče delat (drugač nam ne bi blo treba raznih romunov pa slovakov uvažat za delovno silo)... tko da večina teh fehtarjev to počne čist samo ker so prekomot in preleni da bi se spravl delat... in to da pol zraven vlačijo še psa in ga nastavlajo tam, da se bojo ljudem čimbl smilil se mi zdi skrajno pokvarjeno in odurno... tko da se men v takem primeru pes velik bl smil k človk, ki samo izkorišča žival... takmu idiotu bi sam vzela psa, njega pa trikrat v rt brcnla :evil:
The secret of success is consistency of purpose.
Uporabniški avatar
Yazmeen
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2376
Na forumu od: 18. 7. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Yazmeen » 05. Jul. 2008 23:04

Točn tko! Žival je primorana bit tam, un klošar je pa tam po svoji volji, ker vrjetno je sposben delat, tko k večina ljudi in mu ne bi blo treba fehtat.

Sm pa vidla v Grčiji enga debila, ki je imel na 40 stopinjah osla nastavlenga tam na soncu cel dan, na hrbet mu je pa naštimu eno dilo, kjer je pač pisal nej mu pomagajo pa to. Men se je res smilu, ampak mu nism nč dala, ker bi s tem podpirala njegovo početje...torej da služ denar na račun živali :(
nadya
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 80
Na forumu od: 16. 10. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a nadya » 06. Jul. 2008 17:59

Glede na to delam v centru Ljubljane v trgovini in mi vsak dan "klošarji", narkomani.. prihajajo menjat denar (po 20eur) jih kr dobr spoznaš..

En moški (mlajši) igra na gitaro in ima zdravn psa za katerega vem da ful lepo skrbi zanjega.. (zdravn ma vodo, ne stoji po cele dneve na enem in istem mestu, se ukvarja s psom..) za take nč ne rečm... Prov simpatična sta skupi..

Če pa vidš osebo ceu popudne na enem in istem mestu, v naročju pa psa k niti glave ne premika, lahk bi mu dal usaj neki krožniček z vodo zdravn..

Ubistvu vidš že na osebi da ma psa sam zato da bi se smilil drugim.. Pa tud kuža podobn maltežanu ni primeren za na cesto.. Pa ne me narobe razumet sej ni noben sam te so pač še bol potrebni nege...

večinoma ljudje ki prosijo prosijo zato ker se jim ne da delat, zaradi alkohola,droge.. so pa tudi taki ki zaradi bolezni ne morejo delat al pa zarad kašnih dugih okoliščin ki se jim zgodijo v življenju (sam te so v veliki manjšini).

V tistem primeru ki sm ga zadnič opisala se mi smili ŽIVAL in ne človek..
Zakaj? Zato k je biu gospodič dokaj mlad (pod 30), lepo oblečn (kavbojke, pa še jakna kot nova), pobrit.. Use kar je delal je bilo to da se je usedel po turško (al kako se temu že reče) in stegnil roko.. in čakal, čakal, čakal...

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov