Kastracija / sterilizacija

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Bi dale/i svoje ljbljenčka kastrirati/sterilizirati?

Da
2
50%
Ne
0
Brez glasov
Mogoče
2
50%
Skupaj glasov : 4

Uporabniški avatar
×××CarTiKa×××
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 211
Na forumu od: 26. 10. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a ×××CarTiKa××× » 22. Jan. 2008 10:16

Bi dale svojega ljubljenčka na kastracijo oz. sterilizacijo?
chilli
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 30
Na forumu od: 19. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a chilli » 22. Jan. 2008 13:05

pri nas je situacija taka, da je en pes kastriran ker je neprimeren za parjenje in s kastracijo smo omilili simptome njegove bolezni.

drugi pa je lep predstavnik svoje pasme, z dobrim rodovnikom in bo vsaj še nekaj časa jajčni. vsaj še nekaj časa pa zato, ker mu hormoni delajo 300 na uro in ne vem če se mi bo to dalo 15 let prenašat.

psico pa vsekakor, razen če bi imela možnost da ima leglo. po leglu pa bi prav tako šla na sterilizacijo. ker me nič ne mika da bi vsak dan preverjala ali ima kaki izcedek, kakšne barve je?kaj ta barva pomeni? ali ima piometro ali ne? ali ima na seskih kakšne bulice ali ne?
jaz nisem za to.


pri mačkah pa sploh ni pogajanj(glede na to da če bi jo imela, bi vzela eno "s ceste") ko bi bila stara 6 mesev, takoj na sterilizacijo oz kastracijo.
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 22. Jan. 2008 13:20

vsako žival do zdaj ki smo jo imeli po tem ko nam je zaradi mačje levkoze in mačjega aidsa umrl naš priljubljeni muc, smo dali kastrirat/sterilizirat.Niti pomislim ne na kaj takega, da živali ne dam
sterilizirat/kastrirat, ker je to pomoje prva faza katero jo moreš za žival narest, sploh če je žival zunanja.Pa isto če je notranja, nevem zakaj bi se matrala in po pravic povedan še kdo bi jo poslušal celo noč :D
skratka, brez tega nimam živali. :)
Uporabniški avatar
×××CarTiKa×××
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 211
Na forumu od: 26. 10. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a ×××CarTiKa××× » 22. Jan. 2008 13:35

Jaz nevem, če naj mojega mucka odpeljem na operacijo.
Po eni strani bi rada, da ne bi umrl na cesti zaradi ''zaljubljenosti'' in zaradi tega, ker bi moj moral umret, vendar sem ga jaz rešila in nočem, da bi se skotile še druge živalice, ki bi morale umret.
Po drugi strani pa nočem, da bi ga bolelo oz. da bi postal debel zaradi nezainterisiranosti (dokazano je, da mački zgubijo tretjino teže med obdobjem parjenja), ker je že tako debel.
:? Nevem kaj bi bilo bolje.
Uporabniški avatar
jagodka85
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3779
Na forumu od: 29. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a jagodka85 » 22. Jan. 2008 13:43

Mislm, da je najbolš, če greste z muckom do veterinarja in vam bo on povedu pol, kaj je najbolš narest.
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 22. Jan. 2008 13:43

nebi ti rada začela razlagat kako trpi maček in kako ga boli, ko ima mačji aids in amčji levkozo, samo zarad tega ker ga nismo kastrirali in se ni umiril in se je tepel vsepovsod.Misluim, da ni primerjave s tistimi par urcami ko ga tiste par šivov boli.
Neumno je, zdej bom spet nesramno izpadla ampak vseen, da mačka ne greš zarad tega kastrirat.Prvič je neznsono velka možnost da se bo tepu in fasal bolezni, da če je samica se bo parilain tudi klahko pokasirala bolezni prav tako pa njen celi rod.
In primerjaj debelost-z mačjim aidsom/levkozo, pa presodi, al bo rajš krulu od bolečin, bruhal čisto kri, sral čisto kri, ali malce spal ker je len?Kaj se ti zdi bolje?
Uporabniški avatar
jagodka85
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3779
Na forumu od: 29. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a jagodka85 » 22. Jan. 2008 13:49

Ampak tle je spet posploševanje, prpl. naš maček je ravno v obdobju gonjenja, pa ni kastriran (še), pa je nonstop not, sam spal bi, ampak ko ga meče, ga meče not (se drgne ob vse živo, mjavka), ven gre samo tolk, da se olajša in odprav svoje straniščne potrebe, potem gre pa takoj na balkon spat, dokler ga pač ne spustimo not. Tko da ne, ni treba posploševat.

Res pa je, da je bolš met debelga mačka kot pa mačka sploh ne met.
Uporabniški avatar
densy
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2048
Na forumu od: 5. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a densy » 22. Jan. 2008 16:33

Ma naša mačka naprimer je kastrirana, pa se gon še bl k prej..
Uporabniški avatar
Maya19
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 558
Na forumu od: 6. 9. 2006
Kraj: MB

Neprebrana objavaNapisal/-a Maya19 » 22. Jan. 2008 17:05

Pri nas je pa tako, da imamo v hiši nekje 5 mesecev staro mucko in mucka. Sta dovolj stara za kastracijo oz. sterelizacijo? Trenutno še ni nekih znakov, da bi se gonla. Zanima me še če ju slučajno ne bi dali kastrirat(sterelizirat), ali sta si en drugemu dovolj? Al bi k mačku mogli spustit še druge muce in obratno? Ker sta le večinoma v hiši-ven gresta samo kadar mijavkata pred vhodnimi vrati, pa še to hočeta po 10 minutah nazaj v bajto :)
urszika
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1571
Na forumu od: 1. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a urszika » 22. Jan. 2008 18:26

Js sm na vasi in smo mel vedno tko mačke da so se zuni potepal itd. In moram priznat da če ne bi moru maček zarad očesa na operacijo predlani da še danes pomojm ne bi bil kastriran. Mačko bi pa dali v vsakem primeru ker je dala že čist preveč legel skoz. Zdaj sta oba že kako leto po operaciji, pa se mačka še vedno malo nastavlja mačkom ko je obdobje. Mačka pa še nisem videla da bi kazu znake gonitve. Zredil se ni noben od njiju!
Zdej ne bi več mela nekastriranih/nesteriliziranih živali, ker je kot prvo boljše za žival, kot drugi pa tudi zame - ne skrbi me kje hodi pa če je pod avtom pa če bom lahko mačke oddala itd.. Tko da tudi ko dobim nekoč psa bom, če ne bo rodovniški in ne bom mela ambicij za vzrejo dala psico sterilizirat, psa pa kastrirat.
FemmeFatal
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 651
Na forumu od: 24. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a FemmeFatal » 22. Jan. 2008 23:50

Nasa muca je sterilizirana (avtorica teme naj popravi naslov) in sem vneta zagovornica kastracije. Zakaj, ne bom razlagala, ker so bili argumenti predstavljeni tako v tej kot v drugih temah.

Kar se debelosti tice, je pa ocitno tako kot pri ljudeh. Ce ni dovolj gibanja in je nagnjenost k debelosti, bo zival pac debela. Nasa je kljub sterilizaciji se vesno prava macja Twiggy (oz. za mlajse generacije Kate Moss).
pernecka
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 25
Na forumu od: 5. 5. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a pernecka » 24. Jan. 2008 11:41

Mene pa zanima če katera ve koliko je možnosti v primeru da kastriraš starejšega mačka ki se že goni in markira,da kasneje ne bo več spuščal? Je imel kdo s tem izkušnje? Imam veeliko izkušenj z mačkami,saj sem jih imela že kr nekaj,vse smo dali kastrirat še majčkene,vendar pred letom dni se je k nam zatekel muc ki smo ga s pomočjo zdravnika pozdravili.bil je izključno zunaj,vendar je zadnjih 14dni pri nama s fantom v stanovanju ker ne prenaša dobro mraza in se je prehladil kljub toplemu zavetju ki ga ima zunaj in redni prehrani.začel je markirati po tleh.Dala ga bova kastrirat vendar pravijo da starejši mački to težje prenašajo in jim nagon ter markiranje še vedno ostane. Strah me je tega,saj v tem primeru ga bom morala spet dati ven.
Uporabniški avatar
Maya19
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 558
Na forumu od: 6. 9. 2006
Kraj: MB

Neprebrana objavaNapisal/-a Maya19 » 04. Feb. 2008 12:57

Evo naša dva sta pa danes zgodaj zjutraj bila na kastraciji in sterilizaciji. Morm rečt, da mi je blo res hudo ko sem ju vidla tam še napol v narkozi pa mucek je še bruhal :? ... Kar kriza mi ju je gledat trenutno, ko hočem da sta pri miru,pa nikakor nočeta biti in zdaj hodita ko pijanca :D .Ampak sta pa že jedla nekaj malega,ker je veterinar rekel da jima naj ponudim vodo in malo hrane. Upam,da bosta čimprej spet tak vesela kot prej :razz:
Uporabniški avatar
MAJAmazing
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 43
Na forumu od: 7. 5. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a MAJAmazing » 10. Feb. 2008 13:24

no vidim da je tema bolj za mačke pa vseeno...js mam skor 10 mesecev staro psičko, ki je bla v torek sterilizirana. In prve tri dni je blo itak bolj tko, je spala skos pa to in mi je blo prav hudo, sam od včeri pa je ko nova oz. stara :lol: moti jo edino tist na glavi ko ma, pač da si ne liže šivov. Mam pa tut muco doma, ki smo jo tut dali sterilizirat, ker je enkrat bla že breja in pač sem mnenja, da je že tko preveč mačk vse okol in pol boge nimajo doma in vse to :?
Drugače pa sem itak za sterilizacijo, sploh če žival ni rodovniška in je ne misliš dat parit. :lol:
Uporabniški avatar
Stella*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 76
Na forumu od: 26. 12. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Stella* » 13. Feb. 2008 16:30

Jst sem ravno včeraj dala sterilizirat svojo mucko.. in zdaj ko je gledam kako je boga mi je toook žav ;( komaj se je postavila na tačke in kar padala je, ves čas je bila z glavico obrnjena k steni! Pa tisti satelit okol glavice al obroček(nevem kok se reče) jo grozno moti! glavico ji je vleklo dol, s tačkami in zobki ga hoče odstranit, pa tut jest ni mogla z njim tko da sem ji ga mal obrezala! Nevem kako bo še 10 dni zdržala tako :( in pol sva včeri skupi jokali, danes pa je že malo prišla k sebi! Mi je pa še rekel veterinar, da je preveč suha za 6 mesecev in da ma zlo povečano vranico. Tako da je lahko kaj bolana; dal ji je ampulo za gliste, naslednjič pa ji bo naredil test za aids in še nekaj... joooj! Me pa zanima kako zgleda sploh ta mačji aids? Lahko umre, ali kaj vpliva na človeka :oops: ?

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov