testiranja na živalih

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
sokolja
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 450
Na forumu od: 10. 11. 2007
Kraj: notranjska

Neprebrana objavaNapisal/-a sokolja » 27. Dec. 2007 18:58

pozdravljene ljubiteljice živali!

zanima me, če katera ve katera podjetja,ki prodajajo v Sloveniji so na beli in katera na črni listi?

zanima me tudi, če katera kupuje samo izdelke, ki niso testirani na živalih.

presenetilo me je tudi dejstvo, da nekatere kremice, ličila...vsebujejo živalska tkiva :? :? kako gledate na to?

lep pozdrav
BaBeBi
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 125
Na forumu od: 4. 10. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a BaBeBi » 07. Jan. 2008 17:12

o hej! ja js ne morem več kupit nič več testiranega na živalih odkar sem si pogledala kaj delajo z njimi :( grozno mi je kaj ljudje delamo z živalmi...dejansko nimamo nobene pravivce, poleg tega pa določene snovi na ćivlaski koži drugače reagirajo. tole naj bi bile firme, ki ME testirajo na živalih:
Alverde, Alterra, Almay, Amway, Avon (prvi, ki je skupaj z Revlonom že daljnega leta 1989 prenehal z vsemi poskusi na živalih!), Annemarie Borlind, Chanel, Clarins, Clinique, Collistar, Darphin, Decleor, Dermalogica, Dr. Hauschka, Estee Lauder, Fruit of the Earth, Guhl, Joico, Montagne Jeunesse, Matis, Maybelline, Murad, Neutrogena, Oriflame, Orlane, Revlon, Shiseido, St. Ives, Weleda, Wella, Yves Rocher, Beiersdorf: Juvena, Atrix, Nivea, Labello La Prairie, Eucerin, 8x4
lp
BaBeBi
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 125
Na forumu od: 4. 10. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a BaBeBi » 07. Jan. 2008 17:13

NE testirjao* ups
Uporabniški avatar
*lovely*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 85
Na forumu od: 16. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *lovely* » 07. Jan. 2008 23:43

jst tud ne uporabljam ličil, ki jih testirajo na živalih, in se mi to zdi ena največjih grozot,ki jih lahko dela človek! tistim, ki pa to delajo, bi pa z veseljem špricala lak za lase v oči, tako, kot to delajo v kozmetični industriji z mišmi, k na koncu tako al tako umrejo!!!
sama uporablam samo ličila od Eucerin, Oriflame, avona, ker vem, dajih ne testirajo na živalih!!!! :cry: :cry: :cry:
Because of you I'm running out of reasons to cry!!! *RTM*
Uporabniški avatar
sokolja
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 450
Na forumu od: 10. 11. 2007
Kraj: notranjska

Neprebrana objavaNapisal/-a sokolja » 08. Jan. 2008 15:38

mislim, da je nivea spet začela s testiranji. :?
Uporabniški avatar
Sexy_back
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 74
Na forumu od: 22. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Sexy_back » 08. Jan. 2008 16:37

Mislim da neb smeli dovolit testiranja na živalih. TO ni legitimno sploh... OK moje mnenje... :?
Blondes have more fun
Uporabniški avatar
Tonja
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 974
Na forumu od: 4. 12. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tonja » 12. Jan. 2008 18:13

Hja, tukaj ste se usmerile samo na kozmetiko. Res je, praviloma se naj ne bi izvajalo testov na živalih. Pa ne samo v kozmetiki. Kje je npr. NASA? Ste videle kdaj šimpanze, kakšni so, ko jih človeški 'umi' zavržejo? Testi na živalih za našo boljšo varnost in napredek znanosti, kao.
Kje je nesmiselno pobijanje živali ali pobijanje živali iz užitka? Kje je mučenje živali (ki je zelo pogosto v sloveniji), pa strašenje živali z metanjem petard in spušanjem raket, ter streljanjem z krbitom, pištolami ali puškami?
Kje so povožene živali, ki jih na cesti povozimo (krivda ni njihova, saj pa mi veleumi vdiramo v njihovo domače okolje in ga krčimo, uničujemo...)?
Spet, kaj pa ljudje, ki jedo meso?
Ni bistvo samo v kozmetiki. Kje so oblačila, torbice, kot tudi znanost, medicina ipd.?
Uporabniški avatar
Ledenaa
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 289
Na forumu od: 29. 6. 2007
Kraj: Sverige.

Neprebrana objavaNapisal/-a Ledenaa » 12. Jan. 2008 19:43

Ja že, Tonja, ampak tuki se gre o testiranju na živalih. Torej je prva stvar, ki jo človek pomisli, kozmetika.
Še eno vprašanje.. Kje ste dobile ta seznam podjetij, ki ne testirajo na živalih? Verjetno jih je še več (al res tok mal :eek: ) in me zeloo zanima, katere so to.. Če mi lahko katera pomaga prosim, :cool:
ωαιтιng ғσя тнє nєxт мαgιc.*
Uporabniški avatar
Bulma
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2634
Na forumu od: 16. 11. 2004
Kraj: BLTNC

Neprebrana objavaNapisal/-a Bulma » 12. Jan. 2008 19:52

Bela lista - podjetja, ki ne testirajo na živalih http://www.prijatelji-zivotinja.hr/index.hr.php?id=80

Črna lista :? http://www.prijatelji-zivotinja.hr/index.hr.php?id=81

Siva lista - neopredeljeni http://www.prijatelji-zivotinja.hr/index.hr.php?id=1064

Zdaj, ko sem pregledala to črno listo mi je direktno slabo. Ker dosti stvari od teh "firm" tudi sama uporabljam, pa sploh nisem do zdaj vedela, da testirajo na živalih :cry: Očitno bom delala čistko doma.
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 13. Jan. 2008 13:43

Ko boste resno bolne - boste odklonile zdravila, če so bila testirana na živalih?
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
Uporabniški avatar
Bulma
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2634
Na forumu od: 16. 11. 2004
Kraj: BLTNC

Neprebrana objavaNapisal/-a Bulma » 13. Jan. 2008 13:58

Se vedela, da se bo oglasil nekdo z nekim takim vprašanjem :D

Seveda ne! Samo kar se pa kozmetike tiče, pa se lahko odrečemo kakšni Lorealovi maskari, pa si jo kupimo od neke firme ki ne testira na živalih. Ne?
Uporabniški avatar
densy
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2048
Na forumu od: 5. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a densy » 13. Jan. 2008 14:22

http://www.prijatelji-zivotinja.hr/index.hr.php?id=81 tuki pa piše da Eucerin pa Labello,.. testirajo (zgoraj je BaBeBi napisala da ne.. )
Uporabniški avatar
star*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 70
Na forumu od: 15. 12. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a star* » 13. Jan. 2008 16:45

mislim da si nobena žival ne zasluži tega: http://www.youtube.com/watch?v=U71xTSWo ... re=related da pol naše trepalnice dalše zgledajo:!: :x :cry:
Uporabniški avatar
keepsake
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 972
Na forumu od: 19. 9. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a keepsake » 17. Jan. 2008 14:52

BDF oz. Nivea spet testira. Res nevem zakaj je to dobro, ampak ok.

drugače pa, vsem tako ljubi Lush je proti testiranju, ravno tako L'occitane.
Afrodita tudi baje ne testira...
V DMu Alverde in Balea nista testirana.


razni Henkli in podobno pa pač... žal.
pussyka
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 160
Na forumu od: 15. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a pussyka » 13. Sep. 2008 18:13

zanima me, če katera mogoče ve, če obstaja kakšna literatura o testiranju, poskusih...rabim za seminarsko?

hvala, lp

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov