Pes in pravilna vzgoja

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Clarita
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 25
Na forumu od: 3. 7. 2005
Kraj: Celje-Velenje

Neprebrana objavaNapisal/-a Clarita » 21. Sep. 2007 14:30

pozdravljene!
imam eno uprašanje za vas..imam koker spanjela starega eno leto, ki je do pred kratkim kolikor toliko poslušal in se ravnal po tem kar sem pač rekla(fuj to, to se ne sme itd.)..sedaj pa ko je dopolnil eno leto ma nič več ne posluša, ko ima nekaj u gobcu in mu rečem da je ful teče čez cel travnik(in ne samo enkrat) samo da lahko to stvar spravi u sebe..ko je nehal poslušat, sem se odločla da ko ne bo hotu domu ga bom pač pustla uzun in bom prišla čez kako uro ven po njega, kr to je že obup, ker pes ko je enkrat uzun noče več domov :twisted:
mate mogoče kako podobno izkušnjo ali pa mi lahko svetujete kako premagati to trmasto pasje bitje, da me bo bolj poslušal..
hvala!
Uporabniški avatar
*Laura*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 318
Na forumu od: 28. 12. 2006
Kraj: Pariz

Neprebrana objavaNapisal/-a *Laura* » 21. Sep. 2007 15:18

pelji ga v malo pasjo šolo, to pomaga. še ni prepozno. ampak čimprej.
Uporabniški avatar
Marilena
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 299
Na forumu od: 13. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Marilena » 21. Sep. 2007 16:56

Tvoj pes je v pasji puberteti, za katero so značilne tudi take neposlušnosti. Ne obupuj, ampak bodi stroga. Pokazati mu moraš kdo je glavni. Sklepam, da s psi še nimaš nekih izkušenj, zato bi ti tudi jaz priporočila pasjo šolo. Zaenkrat pa je ok, če njegovo neposlušnost tudi ustrezno sankcioniraš (ne bodi groba, ampak odločna in to kar rečeš tudi naredi). Dokler mu ne bo jasno, da si ti alfa in ne on, se bo to vedenje nadaljevalo. Kakor hitro dosežeš željeno, mu daj kak priboljšek (priboljškov ne deli kar tako, tako da jih bo znal pes povezati s svojim lepim vedenjem).
Pa še to-ne puščaj psa samega- to je le voda speljana na njegov mlin; mali si bo še začel domišljati, da lahko sam izbira kje in kdaj bo. Če ne bo želel domov, ga nekako privabi, pripni na povodec in odpelji domov. Naslednjič ga morda za kazen ne spusščaj s povodca, ko pa bo priden in ubogljiv to stori. Brez panike, pes bo hitro pokapiral, kaj se od njega zahteva.
Uporabniški avatar
Lejla86
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 988
Na forumu od: 23. 5. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Lejla86 » 24. Sep. 2007 8:29

Marilena ma prav...vsi smo to dal skoz, ko je bil kuža star eno leto... :D !
Uporabniški avatar
Clarita
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 25
Na forumu od: 3. 7. 2005
Kraj: Celje-Velenje

Neprebrana objavaNapisal/-a Clarita » 24. Sep. 2007 19:13

sj ne da bi to bil moj prvi pes, ampak je res prvi na kerga sem se tolk navezala..res se prevč z njemu ukvarjam in pozabim na to da bi mu dala kako nagrado..zdj sma začela s temu in še ne morm rečt kak bo..puberteto bo pa že dal skoz..upam :D
hvala za vaše odgovore..res sem vam hvaležna :wink:
Uporabniški avatar
metulcek
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 5
Na forumu od: 28. 1. 2005
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a metulcek » 28. Sep. 2007 10:44

Tut jz imam koker španijelko..že 7 let. In naj ti povem, da je ta vrsta psov zelo trmasta-no vsaj moja je. Zato je za disciplino potrebno veliko truda. Moja je sicer vzunaj vedno pridna, zato je pred hišo vedno spuščena in ne gre nikamor, sama imam več težav s prosjačenjem za hrano.

Kakorkoli že, ohranit moraš svojo avtoriteto in ga na nek način kaznovat-npr. ko ne uboga ko ga pokličeš k sebi, ga za 10min priveži na povodec in ga okregaj (povzdigni glas) tako, da bo vedel da je naredil nekaj narobe. Ali pa ga privežo in ga pelji v hišo. Upam da sem ti kaj pomagala, pri moji to očinkuje.
LP
Uporabniški avatar
dreamhorse
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 61
Na forumu od: 11. 10. 2007
Kraj: Bistrica

Neprebrana objavaNapisal/-a dreamhorse » 25. Okt. 2007 11:34

Se podpišem pod vse... pojdita v pasjo šolo. naučiti se morata ločevati med igro in resnostjo.. igre mlademu psu ne moreš in ne smeš odvzeti, resnost pa vodi do poslušnosti in obvaruje pred nesrečami.. da ga kličeš in ne pride, pa skoči pod avto ali kaj podobnega. Res vama svetujem šolo. Sicer imam podoben primer vendar z 1 leto starim mopsom.. verjemi, vsi so isti.. ampak šola mu pomaga..

Veliko sreče ti želim..

Lp
Dh
Vsaka ovira v življenju je podobna zapreki na konjski tekmi. Najprej spravi čeznjo svoje srce in konj mu bo sledil.
Uporabniški avatar
emanuela
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 7041
Na forumu od: 28. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a emanuela » 30. Okt. 2007 10:47

oi oi :D
hja, moja koker španjelka je stara 4,5 let...pa še zdaj jo včasih prime...včasih je pa imela podobne izpade...vlečenje na vrvici, lajanje, renčanje na kolesa,neposlušnost v glavnem... torej jaz sem sicer uporabila bolj drastičen način, zatezno vrvico, ter veliko truda....po kakšnih dveh tednih več ni vlekla, pa tudi bolj je pozornost obračala name...torej:
1.na sprehodu jo imej čisto zraven leve noge...ob vsaki nepozornosti ga potegni k sebi, reči fuj ali kaj pač uporabljaš ter se ustavi, pa tudi usede se naj.
2.nekaj vaj delaj tudi v hiši...ampak imej ga na vrvici.ko bo imel nekaj v gobcu in če ne bo hotel izpustiti, ga cukni z vrvico, spet se naj usede zraven leve noge.če še takrat ne bo hotel izpustiti, mu s prsti odpri gobec (refleksno ga bo odprl če mu boš prste dala oz potisnila v kotičke ust), mu vzami ven predmet , spet reči fuj in mu ga ne dovoli vzeti, dokler se ne bo vedel primerno...
ne pozabi na pohvalo in nagrado!!!
vso srečo! :D
BaUcYkA
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 259
Na forumu od: 26. 10. 2005
Kraj: *štajerska*

Neprebrana objavaNapisal/-a BaUcYkA » 13. Nov. 2007 17:48

no jaz pa bom kar v to temo pisala. 29.11.2005 mi je avto povozil psa mešančka. mela sem ga res najrajše od vseh psov, ampak sem ga dobila od enega starejšega gospoda, ki ima psico jazbečarko, ata tega kužka pa je neznane pasme in ga je na žalost tudi že povozil avto, tak da sem izgubila upanje, da še najdem podobnega. ker splomladi načrtujem o nakupu psa in ker sem slučajno najdla na rač. sliko tega mojega psa, ki mi ga je povozil avto že skoraj 2 leti nazaj sem se odločla, da tu vprašam, če bi katera vedela, kateri pasmi je najbolj podoben!!
Slika

prvič dajem sliko na internet, tako da upam, da mi je uspelo!!je pa srednje rasti, oz manjše rasti, ampak večji od maltežana!

Edit: Slika pomanjšana
Tamala`
Zadnjič spremenil BaUcYkA, dne 13. Nov. 2007 17:51, skupaj popravljeno 1 krat.
BaUcYkA
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 259
Na forumu od: 26. 10. 2005
Kraj: *štajerska*

Neprebrana objavaNapisal/-a BaUcYkA » 13. Nov. 2007 17:50

hm...malo je velika slika, upam, da je ne bo moderator zbrisal, ampak prosim, če jo zmanjšate, da ne bi slučajno letela iz foruma, ker res ne znam zmanjšat, orginalu je slika dosti majnša, ker je slikana z telefonom! :oops:
Uporabniški avatar
awSome
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 25
Na forumu od: 20. 8. 2007
Kraj: Kraški svet

Neprebrana objavaNapisal/-a awSome » 13. Nov. 2007 19:00

Irski mehkodlaki pšenični terier...čeprav mene še najbolj spominja na Tulearskega (bombažnega) psa, mogoče celo Labradoodle...
Uporabniški avatar
Tamala_mrha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3322
Na forumu od: 21. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala_mrha » 13. Nov. 2007 19:05

*Laura* napisal/-a:pelji ga v malo pasjo šolo, to pomaga. še ni prepozno. ampak čimprej.

Se strinjam. Prej se bo izšolal, bolje bo (zanj in zate). :) Četudi se sama sproprimeš z vzgojo psa, boš bolj težko kaj dosegla, v pasji šoli pa se pes nauči marsikaj koristnega.
Oyna
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 59
Na forumu od: 26. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Oyna » 13. Nov. 2007 21:29

awSome napisal/-a:Irski mehkodlaki pšenični terier...čeprav mene še najbolj spominja na Tulearskega (bombažnega) psa, mogoče celo Labradoodle...

pardon, ampak pes niti malo ne spominja na omenjene pasme, pa brez zamere.
ISWT je rumen, coton de tulear je skoraj cel bel, labradoodle pa tako ali tako nepriznan.

beaucyka,
poreklo tega tvojega kužka bo najverjetneje ostalo za vedno neznano :wink:

pa še nekaj- glede na to, da ti je ŽE 2 psa povozil avto, ali ne bi poskbela da bodo bodoči pesjani malo bolj varno živeli?????

lp
teja
BaUcYkA
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 259
Na forumu od: 26. 10. 2005
Kraj: *štajerska*

Neprebrana objavaNapisal/-a BaUcYkA » 13. Nov. 2007 23:38

ja, saj sama sem skrbela in so vedeli česa ne smejo. smo doma ob najbolj prometni štajerski cesti (ptujski), saj ne da je opravičilo. ta na sliki je bil zaprt v kleti (tisto noč preden ga je povozil avto), ata je delal zjutraj, mama je prišla iz nočne, brat in njegova punca pa sta mi bila najbolj na sumu, ampak še do danes ne vem, kdo ga je spustil iz kleti in pustil ograjo dvorišča odprto. sem se zdrla na vse in ni pomagalo, povozil ga je v okrog pol 1 popoldan, ko sem bila v šoli. tega, ki mi ga je pred 2 mesecema povozil avto, zlati prinašalec, pa je sam z nogo odprl priprto ograjo, v času ko je mama šla po nekaj na vrt, vedno je šel zraven nje, zdaj pa je letell k psici preko ceste,v času ko sem bila na fitnesu. res nista bila šolana v šoli, ampak to pa sta vedela, da ne smeta na cesto, tak da ne me obtoževat :( ...
tjaša123
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 4
Na forumu od: 29. 5. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a tjaša123 » 29. Maj. 2008 20:25

Če vprašate mene je na sliki TIBETANSKI TERIER. Tudi opis je primeren za to pasmo.

lp Tjaša

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov