Želve rdečevratke

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
bad girl
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 49
Na forumu od: 11. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a bad girl » 17. Jul. 2007 8:14

Zanima me če ima katera doma tovrstne želve, jst imam dve samički. Želim si imeti še kakšno, ker so mi zelo všeč, tako da če jih katera ne želi več imeti, oz bi jih podarila, bi jih jez z veseljem posvojila.

Zanima me pa tudi kako skrbite zanje. Prostor kjer jih imate, s čim jih hranite....?
SEX, DRUGS & ROCK`N`ROLL!
Uporabniški avatar
Snow flake
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 630
Na forumu od: 27. 12. 2004
Kraj: okolica Ljubljane

Neprebrana objavaNapisal/-a Snow flake » 17. Jul. 2007 9:21

bad girl, če se ne motim, se želve rdečevratke ne smejo več pri nas prodajati, kot sem slišala, naj bi to bilo zaradi premnožičnega izpusta živali v naravo (ljudje se jih naveličajo in jih spuščajo v naravo), tako da težko, da jo boš kje (legalno) lahko dobila ...
Če pa ti jo seveda kdo svojo podari, proda, pa ni problem ...

Drugače pa, moraš imeti tako narejen akvarij, da ima zadosti vode, v vodi tudi možnost, da se skrije!, in pa en del, kamor gre na suho, pa tam lučko imet!, da se greje pod njo.

Hrana - midva sva kupovala neke brikete in pa sušene rakce in podobno za te želve, pa občasno se jim lahko da temno goveje meso (ampak nikakor pretiravati, res majhne količine), pa liste rdečega radiča.

Vodo sva menjala približno na vsake dva dni, s tem da je potrebno vodo prej natočit v vedra dva dni pred menjavo. Predvsem jaz sem hotela, da se voda čimpogosteje menja, ker se zelo zamaže z ostanki hrane in želvinimi izločki in se potem seveda pojavi neprijetenj vonj.
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 17. Jul. 2007 10:12

se mi zdi, da tukej ni šlo za naveličanje, ampak za nategovanje trgovcev da bi želve prodali da ljudje mislijo da bodo skos tako majhne...želva je ful velika skrb, ampak to takrat ugotoviš ko začne rast.
zlo zanimivo je to, da je mela moja kolegica želvo v plastičnem kao akvariju z ultramal kopnega in to je vse...mi smo mel pa najprej malo manjši akvarij in pač od časa do časa smo jim širili življenski prostor z večjimi akvariji...želva je takrat rasla skupaj z velikostjo akvarija.tega ni nihče povedal..vsi so ti prodajali neke male akvarije, da želva nebi rasla ker nima primernega okolja..ko pa hočeš mal bolj uredit, pa takoj vidš da lahko iz želvice hitro zrase v ornk želvo.mi smo mel na koncu 400 litrški terarij z vsemi potrebnimi zadevami, kajpak, živali ne bomo mučl v plastični posodi, ampak želva je rasla in rasla...skušal smo jih oddat pa tko velkih ni noben hotu (cerka 25 cm so ble velke), tko da smo jih nesl v živalski vrt, kjer jih niso hotl, druzga nam pa ni preostalo, zarad prostora in vsega in ih je potem mami nesla v tivolski jezer.
to je bla na koncu že res nončna mora...voda se je zapacala,kljub nevemkakšnim filtrom že v treh dneh in je začel ful smrdet..zdej pa čist 400 litrški terarij vsake tri dni, kar ti vzame cerka pol dneva časa.
jst se čist strinjam s to prepovedjo da jih ne prodajajo, ampak mislm da sm jih v tukanotu zasledila.

skratka za želve je treba vedt, da če bodo imele pravi življenski prostor vsaj približno podoben naravi, bodo rasle in rasle in zahtevale veliko vašega časa, truda in denarja.
sam v plastični posodi in v akvariju brez vsega, je pa žalostno želvje življenje.
glede nihovih potreb, smo imeli mi tri četrtine vode notr, potem pa s peskom in kamnji speljano kopno...na kopnem je bla lučka da se grejejo in pa del kopnega je bil iz drobnega peska, da se želva lahko pozimi zakoplje in prezimi.tud grelc smo imeli pa en ful velik filter...hrana pa vsega po mal, nikol nismo dajal samo eno hrano, ampak mešal..zakšne tekočine pa ne vem točno.
kai
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 198
Na forumu od: 28. 7. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a kai » 17. Jul. 2007 10:58

Mi smo imeli dve. Že nekaj časa nazaj. Jedli sta popolnoma vse, najraje deževnike. Smešno.
bounce around kai like bunniez
Uporabniški avatar
bad girl
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 49
Na forumu od: 11. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a bad girl » 18. Jul. 2007 11:40

Snow flake

Ja jst to vse vem! Prepovedane so ker ful velik škode nardijo v naravi in škodijo drugim želvam in živalim. Pa tut ne prodajajo jih nikjer več. Le še rumenovratke imajo po večjih trgovinah za živali.
Jst pa sam sprašujem če jih ima kdo pa da bi jo podaril

Jst jih imam spomladi, poleti in jeseni zunaj v velikem ograjenem ribniku in sta že fuuul velike. Pozimi pa prespijo v posebem akvariju, pa v temi morjo bit, in zelo dolg jim ni treba nič jest. Ena ima 30 cm druga pa 20 cm premer oklepa.

Hranimjih pa vglavnem z suhimi briketi in rakci, zelo rade imajo ribe, kobilice, muhe... vse kar miga.
Ena se celo pusti božat po glavi. :) :)
Zadnjič spremenil bad girl, dne 18. Jul. 2007 11:45, skupaj popravljeno 1 krat.
SEX, DRUGS & ROCK`N`ROLL!
Uporabniški avatar
astra_mb
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1027
Na forumu od: 25. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a astra_mb » 20. Jul. 2007 9:28

jaz sem imela dve rdečevratki že dolgo nazaj..imeli sta bazenček...kar velik...pa na sredini otok, da sta lahko šle tudi ven...oba sta nato zboleli za očesno mreno..in zaradi tega tudi poginili...
jih pa ne bi vč imela..ker je znano, da baje te želvice prenašajo salmonelo..
...i still believe in your eyes...
there is no choice, I belong to your life...
because I will live to love you someday...
you'll be my baby and we'll fly away....
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 20. Jul. 2007 9:48

ah, če skrbiš za nih kot je treba nou nobene salamonele pomoje :?
jst sm jih mela ful dolg, pa kolegice tud pa ne duha ne sluha o kšni salamoneli.
Tiavanna
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1402
Na forumu od: 29. 10. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Tiavanna » 20. Jul. 2007 19:39

Jaz imam rdečevratko in sicer že 10 let. :) Najprej smo jo imeli v akvariju, zdej pa že nekaj let živi na vrtu v vodnjaku. Večinoma je tiste posušene rakce, občasno pa tudi kakšno zelenjavo in sadje. Aja, pa moja mama jo ful rada pase na travi. :rofl:
ma|ick4
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 83
Na forumu od: 20. 12. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ma|ick4 » 15. Avg. 2007 12:59

Mi mamo tudi dve rdečevratki,enih 10 let že.Sta že kar zrasli,samo če jih pa maš res rada,ti jih lahko podarimo,ker se bolj malo časa ukvarjamo z njimi zaradi drugih živali,ki jih mamo pri hiši
Oyna
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 59
Na forumu od: 26. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Oyna » 15. Avg. 2007 15:53

koliko pa so kaj težke vaše velikanke?

moji najdenki imata kar kilogram :D
norolescentka
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 504
Na forumu od: 12. 8. 2005
Kraj: štajerska

Neprebrana objavaNapisal/-a norolescentka » 16. Avg. 2007 8:17

ojej, zakaj mi nisi prej povedla??moj neumen sosed je našel v svojem ribniku eno veliko rdečevratko ( ko ga je spustil). ker ni hotel želve tam pustit jo je privlekel domov. jst sm jo vidla in mi jo je kr dal...sam hotla doma se zmenit, da bi jo meli, pa nista hotla :cry: pol sm jo pa v ribnik nesla, sam me je na vsak način hotla ugriznit :D

sm brala na netu, da jih več ne prodajajo, ker se FUL prilagodijo na naravno okolje,jedo mrhovino, deževnike, polže, tut majhne ribice, prenesejo tut hladne temperature ( zarite v blato) in zato izpodrivajo življenjsko okolje našim avtohtonim vrstam želv.
življenje je treba uživat! ne veš, kaj te čaka za naslednjim vogalom...
Oyna
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 59
Na forumu od: 26. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Oyna » 16. Avg. 2007 10:33

ne vem sicer kaj si želela s tem povedat, ampak če si jo spustila v ribnik (kakšen ribnik) nisi pač naredila nič dobrega...
želvica bo že preživela, to se ne sekiraj, vendar je tisto z izpodrivanjem res...

jedo pa res vse... meso, ribice, muhe...
Uporabniški avatar
majaoko
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 523
Na forumu od: 21. 7. 2006
Kraj: okolica ljubljane

Neprebrana objavaNapisal/-a majaoko » 21. Jun. 2008 11:02

Ok tiste, ki se spoznate na želve HEEELP :D

Tle visim na forumu in naenkrt zaslišim svojo psičko, ki v daljavi laja. Hitro grem ven in na cesti vidim želvo.
Velika je približno 10 cm.Pojma nimam a je to divja želva al je komu ušla... Kaj nej nardim z njo? Jo sputim ven?

Ok zdej sem pogledala po netu in piše, da je to močvirska sklednica in da je že na robu izumrtja :?
Verjetno je najbolš, da jo sputim ven!?
Oyna
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 59
Na forumu od: 26. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Oyna » 21. Jun. 2008 11:47

želvo čimprej nazaj v naravo. lokacija kjer si jo našla pa je?
Uporabniški avatar
majaoko
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 523
Na forumu od: 21. 7. 2006
Kraj: okolica ljubljane

Neprebrana objavaNapisal/-a majaoko » 21. Jun. 2008 11:56

Lokacija kjer sem jo našla je bila cesta, zato je nisem dala nazaj na cesto ampak se jo nesla v najbližje jezero pri nas v Drago blizu Iga (ledvička).
No hvala vseeno :wink:

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov