Pristop do tujega psa

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Angel girl
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1494
Na forumu od: 5. 12. 2006
Kraj: Izbrisana land

Neprebrana objavaNapisal/-a Angel girl » 25. Jun. 2007 14:44

Opažam, da nekateri ljudje enostavno nimajo kulturnega pristopa do psa, ki ni njihov. Primer: včeraj smo šli v Tivoli z našo psičko. Res je, da je še mladiček in da je totalno luškana, ampak a to pomeni, da jo lahko na vsakem koraku vsakdo poboža?
Povedat hočem, da mene niti slučajno ne moti, če bi kdo rad pobožal mojega psa. Ni problema, ampak->najprej se reče živjo, pa potem-a lahko pobožam vašega psa? In potem jst rečem ja seveda ni problema. Včeraj pa je zgledal nekako tako, da jo je vsak kar pobožal, meni niti rekel ni, niti me pogledal niso nekateri ampak kar navalijo kot da je pa ona kar od vseh. In potem se ljudje čudijo, ker nekateri psi koga ugriznejo. Ja zakaj le, če pa vsi stegujejo svoje tace proti njim!

Takoj naslednja stvar, ki se mi je zgodila pa v Murglah je bila pa tale. Punca stara kakih 12 let bi rekla pristopi k meni in me vpraša če je to moj pes in če ga lahko poboža. Sem samo debelo pogledala, kako lepo kulturno se zna obnašat. Potem me je spraševala vse sorte o njej, sem kmalu videla da se spozna na pse. Tak pristop mi je všeč.

Kaj pa vi mislite o tem? Kako pristopate k tujim psom?
Frenkie
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1227
Na forumu od: 4. 2. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Frenkie » 25. Jun. 2007 15:02

Jst načeloma nikoli ne božam tujih psov, ne glede na to kok "kjut" je pes. Kot prvo zato, ker se malo bojim reakcije psa, kot drugo se mi zdi bedasto, da se mora lastnik zdej ustavit samo zato, da jst lahko pobožam psa.

Če gre pa za obratno situacijo, se pravi, da drugi božajo mojega psa, pa nimam čisto nič proti temu. Pravzaprav mi je hudo, če vidim, da je moj pes drugim všeč. Prav tako me ne moti, če me tista oseba ne pogleda... ok, mogoče je tak pristop res malo nevljuden in bi blo bolj dostojno, da vsaj malo narediš kontakta tudi z lastnikom, ampak vseeno se mi ne zdi to nek "bav bav" in se raje ne obremenjujem s takimi stvarmi.
Zadnjič spremenil Frenkie, dne 25. Jun. 2007 15:03, skupaj popravljeno 1 krat.
urszika
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1571
Na forumu od: 1. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a urszika » 25. Jun. 2007 15:02

Jaz načeloma ne božam tujih psov. Božam tiste, od katerih poznam lastnike. Če pa že slučajno božam tuje pse, se pa prej vedno zapletem v pogovor z lastnikom. Če se mi pol pes okol nog smuka in se mi dobrika, ga pa pobožam. Ampak to bolj če se poznamo.. Ne bom pa kar pršla mimo in rekla wiii kuža in stegnila roke prot njemu. Mi ni do tega, pa če mi je še tako lep pes, ker vem kako bi se js ob tem počutla - lih tko kokr ti. Tud ravn dans sva ble z mami na obisku pri sosedu ki ma nemško bokserko in mladičke, in je mami lepo vprašala če lahko psico sploh poboža (mrbit zato k se je je bala :D), js je pa nism nameravala tko da tud sprašvala nism.
Ok moram pa neki priznat, pri sosedu je blo zadnjič ful veliko ljudi in med njimi sosedova prinašalka, zraven se je pa ustavila še ena gospa ki živi v novem naselju tle pri nas.. Ma pa bernskega planšarskega ovčarja. In vsak dan grem mimo tega psa in me opazuje čez ograjo. No js sm se namenla pobožat sosedovo prinašalko, in k sm šla tja je začel ta bernski tok skakat prot men veselo, da se nism mogla upret in sm ga kar pobožala :oops: Sej pol mi je blo kr nerodn k nism nč vprašala. Čeprov tle je blo spet drugač, ker sta stala v krogu sosedov in ju nism srečala nekje sredi ceste in tekla psa božat.

Eni prjatli majo npr. tibetanskega španjela in ko so pri nas, je v kuhinji. Pa ga tud takrat načeloma ne božam, pa se mi zdi skor samoumevno da bi ga... Ne vem sicer, kako ti na to gledaš, no, sam če bo en pes v moji kuhinji, pol ..
:D

Tko da ubistvu, če bi že želela pobožat neznanega psa, bi nardila kokr una punčka ki si jo opisala.. Ampak js ponavad sam povprašam o psu, božam pa ne.
Te pa nekak razumem, kako si se počutla. Men tud to ni všeč, da mi kr vsak mačke boža (al pa sosedova tamala k mi jih po rokah vlač :x ). Pa tud predvidevam, da če boš kej grdga rekla boš ti slaba izpadla, ne oni..

LOL Frenkie, isti prvi stavek mava! :lol:
me,myself&I
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 211
Na forumu od: 2. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a me,myself&I » 25. Jun. 2007 16:11

Nikoli nisem razmisljala o tem (mogoce zato, ker nimam psa). :oops: Zdj mi je pa nerodno, ker se ne spomnem, a vprasam ali ne. Pismo, vceraj vem, da nisem. :oops: No zdj ko vem, kako je s tem, bom vedno. Razen tisti psi, ki pridejo do tebe, te ovohavajo in so nasploh srecni in kjut. :) Se mi ne zdi nic nevljudnega, ce pobozas psa, ki sam pride do tebe in kaze interes zate. Ce noces, da ljudje bozajo psa, ga pac das na vrvico (to mislim za tiste pse, ki majo prej opisani karakter in sami 'izivajo' :) ne za miroljubne, nichudega slutece pse, ki ne hodijo sami do neznancev).
Uporabniški avatar
ANGELgirl
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 770
Na forumu od: 9. 11. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ANGELgirl » 25. Jun. 2007 16:39

Tudi jaz praviloma ne božam tujih psov, če je pa kakčen tako cute, da se mu je težko upreti, pa vprašam če grize :D
Kdor o sreči samo sanja, naj se ne čudi, če jo bo prespal...
Uporabniški avatar
Aloha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2848
Na forumu od: 20. 9. 2005
Kraj: Havajsko otočje

Neprebrana objavaNapisal/-a Aloha » 25. Jun. 2007 16:48

Js tut ne "napadem" kr tko, pobožam pa nujno :) če pride kuži do mene, ne glede na pasmo.

Kar se pa našga tiče, mam pa raj, da se kdo ustau pa sprašuje al pa boža (nš bi se pa itak prodou za čohanje :P ), k pa da stopjo par korakou stran al pa, boh ne dej, sikajo kej. Eni več k očitno ne marajo živali, ampak moj ps za to ni čis nč kriu.
Smell the warm and salty air... see a wave reflect a beam... stop and find a pretty shell... make it real your summer dream...
Poison Girl
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 852
Na forumu od: 26. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Poison Girl » 25. Jun. 2007 17:03

Js vedno vprašam, če lahko pobožam, se nekak spodobi.
Včeraj smo bili na eni "proslavi" in je bla tam ena, ki je ima čivavo-mladička, starega 3 mesece. O moj bog, to sploh ni blo mira! :eek: Vsi, res vsiii so ga hotl met po rokah in božat in sabo odpeljat in ne vem kaj še vse. Punca se mi je res smilila, na konc ga sploh ni več dala z naročja. Pa sestrična ma shih-tzuja in se je okoli nas motala ena tamala, k je skos težila in jo božala in enkrat je psičko kar pograbila s povodcem vred in jo odpeljala :roll: . groza res.
bejbika
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1072
Na forumu od: 1. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a bejbika » 25. Jun. 2007 17:08

to sem 1x že razlagala.
Pes neki siten, ker se ni mogel pokakat in veste kako je, če si zaprt ...
no in pristopi en očka z otrokom.
A lahko poboža vašega psa?
Moj oči: Ne
Pa dejte no
Ne, ker mu bo kaj naredil, pa bo vse narobe
Sej mu ne bo, no
Ne, sem rekel

In je potem mulc kar stegnil roko, Ron je pa zarenčal. :lach:

In, da bi ga ugriznil, pa da nas pol še tožijo? ... neznanci nimajo kaj šlatat mojega kužka.

Drugače pa jst skoz čoham kužke, tiste taprijazne, ki pritečejo k meni ... unih groznih, ki imajo že grozne lastnike :nein:
Uporabniški avatar
micamaca
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1460
Na forumu od: 11. 8. 2004
Kraj: Žabji dol

Neprebrana objavaNapisal/-a micamaca » 25. Jun. 2007 17:21

odvisno od situacije... če pride kak tuj pes sam do mene ga obvezno počoham, sicer ne...

kar se pa moje tiče me ne moti, če so jo ljudje božajo... tud jst mam raj, da nekdo pride blizu in jo počoha, kt pa da neki godrna ko grem mim
The secret of success is consistency of purpose.
Uporabniški avatar
Zvoncica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2499
Na forumu od: 4. 11. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Zvoncica » 25. Jun. 2007 17:47

Če pride pes do mene, pa maha z repom, pa me ovohava, ga pobožam, včasih vprašam, če ga lahko pobožam, včasih pa res ne :oops: Ampak vedno pa povem, kako je pes luškan in če se lastnik ustavi, še kej povprašam. Če pa pes ne kaže zanimanja zame, mi pa na kraj pameti ne pade, da bi stegovala roke proti njemu.

Če gre za psa od znancev in prijateljic, jih vedno mečkam, ne da bi vprašala, ker me že poznajo pa so me veseli. Včasih, ko grem tečt, pa me psi že poznajo, jih včasih božam čez ograjo, čeprav vem, da lastnikom mogoče ne bi bilo všeč :oops: Sam k so me pa veseli, pa mahajo z repki, pa se jim res ne morem upreti :oops:

Če bi jaz imela psa, mi prav nič ne bi bilo všeč, da ga hočejo vsi nekaj šlatati :?
Kosmo_s_Kjem
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 126
Na forumu od: 1. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Kosmo_s_Kjem » 25. Jun. 2007 17:59

Se pridružujem večinskemu odgovoru. Načeloma ne božam tujih psov, in tudi ostalih..bolj poznanih. Imam slabe izkušnje...
Ponavadi dam eno roko u "luft" drugo pa u centr. In se ga poskušam znebit.
Uporabniški avatar
Angel girl
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1494
Na forumu od: 5. 12. 2006
Kraj: Izbrisana land

Neprebrana objavaNapisal/-a Angel girl » 25. Jun. 2007 18:01

No, če bi do mene priteku en fletkan prinašalc recimo pa tm z repkom mahu okol pa ves sladek biu bi ga tud jaz pobožala, to mislm da kar vsi spontano naredimo. Če bi bla kaka bolj opasna pasma se pa vseeno ne bi upala.
Jst sm govorila za primere ko so lastniki zraven, tko pol metra zraven živali. Pa se folk samo zapopa na tvojga psa, tebi ne bu ne mu :roll: To je malo sfaljeno.

Tole bejbika je pa še bolj mim k si ti napisala. Ja madona a folk res ne ve kaj pomeni NE?
Uporabniški avatar
punkie_
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1198
Na forumu od: 17. 4. 2006
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a punkie_ » 25. Jun. 2007 18:14

nikol ne božam drugih psov. edino pse lastnikov, ki jih osebno poznam. tudi ne maram da kdo mojega kužata boža. enostavno zato, ker mu ne zaupam. jst ga poznam, poznam vsak njegov skriti namen, me ne more pretentat. in tud vem d ma ene pse rad, na druge se pa spravi kar brez razloga. očitno mu ni všeč njihov vonj :D prav tako pri ljudeh.
in tud mislim, da se psu ne sme zaupat preveč, ker so to nepredvidljive živali. ok, tisto čisto majčkeni, ki so ko mucki, to je drugo... samo kar je pa večje od tega pa ne ...
Miss_M
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 273
Na forumu od: 2. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Miss_M » 25. Jun. 2007 21:14

NO ja se čist strinjam s prvim postom. Mi mamo tud 2 mesečno psičko rotvajlerko.IN morm povedat da mi gre včasih ze posteno na zivce da jo v naselju v katerm zivimo ze vsi čohajo, brez kakrsnega koli vprasanja, če lahko. Enostavno si eni preveč dovoljo.
Maudisa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1099
Na forumu od: 29. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Maudisa » 25. Jun. 2007 21:33

Jaz se ne morem upret,če kak kuža pride do mene,me povoha in še po možnosti maha z repom :D In večino psov zelo rada pobožama,edino kakih pitbulov in dober manov ter podobnih,na prvih pogled bolj nevarnih psov.Je pa res,da zlo redko kdaj vprašam.

Imam pa tudi sama psa in me ne moti,če jo kdo poboža.Načeloma se niti ne pusti in se raje odmakne,če človeka ne pozna.Če pa je ravno obratno,se gre sama pocartat.Je pa res,da me redki vprašajo oz. spregovorijo z menoj.

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov