Pritlikavi kunci

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
neenchy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 159
Na forumu od: 3. 2. 2005
Kraj: nekje med oblaki

Neprebrana objavaNapisal/-a neenchy » 21. Jun. 2007 14:51

a ima katera kunčka? js mam zdej drugega, prvi je na žalost poginil(je bil že bolan ko sem ga dobila) Lady pa imam zdej od valentinovega in je najbolj šrčkana živalca kar sem jih imela....edino s hrano imava probleme, ker se naveliča vsake hrane in zdej ne vem vel kaj ji kupovat...ker je tolk izbirčna :? ima kdo enake probleme?
Maudisa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1099
Na forumu od: 29. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Maudisa » 21. Jun. 2007 19:08

Jaz mam pritlikavega kunca že kar nekaj let.Pa tud prej sem imela.Z hrano pa ni blo nikol problemov.Sicer tistega,ki sem ga mela prej je dost več pojedo in bolj bil navdušen nad zelenjavo in sadjem,kot pa ta zdaj ko ga mam,ampak ni nekega kompliciranja.Kak to,da je tolk izbirčna? Kaj nič noče jest al kako? Moj že od vsega začetka je to hrano,ko se kupi prav za kunce in ni nobenega problema.
Se pa strinjam,da so res srčkane živali :flower:
Uporabniški avatar
neenchy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 159
Na forumu od: 3. 2. 2005
Kraj: nekje med oblaki

Neprebrana objavaNapisal/-a neenchy » 22. Jun. 2007 11:11

ja že od začetka mam probleme kar se hrane tiče (pol leta) prej je v trgovini jedla genesis hrano pa sm ji tud js kupovala to (2x) potem je pa pri nas ni blo več za dobit in sem ji pač drugo hrano kupila ker mi ni preostalo drugega, in pol je sam kako sorto semen pojedla ven, pa sem ji potem poskupala kupovat tako hrano kar sem vidla da je jedla in se je vsake naveličala, zdej so pa končno spet dobili genesis hrano in sem mislila da bo zdej pa konec s tem in bo spet to jedla...a sem se zmotila,nil ni pojedla cel dan! tako da sem ji potem dala prejšnjo hrano(ki mi je je še mal ostalo) in zdej trenutno je tam ven sam ječmen pa sončnice :evil: apetit ma ful, bi kr jedla in itaq premal tistega poje, vsaj men se zdi tk, no poje ful velik sena, pa zelenjave in sadja, pa seveda brez rozin pri nas ne gre :D drugač so mi pa pri veterinarju povedali da je zdrava, ful živahna, ma idelano težo tk da je v bistvu čist vse vredu z njo, sam izbirčna je...ne vem ka ji naj zdej kupim da bo vse pojedla...a maš kak nasvet?
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 22. Jun. 2007 11:19

kukr jst vem so kunci, zajci in podobni, ful delikatne živali in radi hitro umrejo če imajo samo eno čist mejčkeno stvar narobe...pomoje se morš že kar ornk spoznat na te zadeve če ga hočeš obdržat dokler bi zares živel naravno....
so pa lepi itak, sam vseeno jst jih nebi imela doma, ker so res preveč delikatni.
Uporabniški avatar
Spelina
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 278
Na forumu od: 11. 7. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Spelina » 25. Jun. 2007 8:42

moj je star že 9 let.
Slika[/img]
Uporabniški avatar
ANGELgirl
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 770
Na forumu od: 9. 11. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ANGELgirl » 25. Jun. 2007 16:36

Meni se sploh ne zdi, da bi bili delikatni. Jaz imam sicer dva in nimam niti najmanjših problemov. Briketke jima dajem vsak drugi dan, drugače pa zelenjavo(solato, korenček, zelje..) . Eden je bil že starejši ko sem ga dobila, tako da ne mara ravno crkljanja, drugi je pa pravi razvajenček :D
Kdor o sreči samo sanja, naj se ne čudi, če jo bo prespal...
Uporabniški avatar
Yazmeen
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2376
Na forumu od: 18. 7. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Yazmeen » 25. Jun. 2007 23:37

Jst sm tud mela zajčka, na žalost sam 4 leta, pol mu je pa ene pol leta nazaj kr na lepem odpovedu srček :cry: . Tko predvidevam, ker je bil čist zdrav in se je čist normalno obnašu, takrat sm ga pa jst lih vidla, k sm pršla v hodnik, k je tko normaln ležu, pol je pa sam glavo spustu dol, revček :(

Bil je pa prov najlepši zajček ever, mešanček med ovnačem in levjegrivim, tko da je mel ušesa dol in ful dolgo dlako okol glave, sm mu zmer delala frufru :( Ime mu je blo pa Gizmo...še zdj ga pogrešam.
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 25. Jun. 2007 23:51

ANGELgirl napisal/-a:Meni se sploh ne zdi, da bi bili delikatni. Jaz imam sicer dva in nimam niti najmanjših problemov. Briketke jima dajem vsak drugi dan, drugače pa zelenjavo(solato, korenček, zelje..) . Eden je bil že starejši ko sem ga dobila, tako da ne mara ravno crkljanja, drugi je pa pravi razvajenček :D


ja kukr jst vem so ful delikatni..sej valda če delaš z njim tako kot je treba in samo izkljuno hraniš z hrano ki je primerna zanj, potem bo verjetno vse ok..sam potem je pa tko da kej pqde z mize in poje in ga kar pobere...od kolegice zajca je pobral ker je pojedu krompir kuhan :? nevem no....
Uporabniški avatar
ANGELgirl
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 770
Na forumu od: 9. 11. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ANGELgirl » 26. Jun. 2007 9:42

Hm.. Potem mislim, da je vsaka žival delikatna, če je ne hraniš primerno..
Kdor o sreči samo sanja, naj se ne čudi, če jo bo prespal...
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 26. Jun. 2007 13:20

ja ampak pes ne bo umrl od malo krompirja...
jst poznam pač same slabe izkušnje s temi zajci, med drugim jih je tud pol kupilo bolane.. :roll:
Uporabniški avatar
ANGELgirl
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 770
Na forumu od: 9. 11. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ANGELgirl » 26. Jun. 2007 15:32

Jaz bom tako rekla, da če bi bili full delikatni, potem bi mojedva že zdavnaj poginila, ker priznam, da včasih zelo zelo slabo skrbim zanje.
Kdor o sreči samo sanja, naj se ne čudi, če jo bo prespal...
Uporabniški avatar
MiLLy
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 415
Na forumu od: 17. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a MiLLy » 27. Jun. 2007 18:03

Js sm si od malih nog vedno želela pritlikavega kunca, pa mi doma tega nikol nikakor niso pustil. Kunci so mi ena od najbolj kjut živalic, še danes bi ga mela. Sploh ovnači, al pa levjegrivi. Srečne imetnice pa pripopajte kako slikco :wink:
...
Uporabniški avatar
neenchy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 159
Na forumu od: 3. 2. 2005
Kraj: nekje med oblaki

Neprebrana objavaNapisal/-a neenchy » 29. Jun. 2007 8:24

evo sem poskušala vse da bi ji vzudila apetit in ni šlo, je vidno shujšala, tk da grema dans po službi k veterinarju, nama ne preostane drugega, ker se je čist spremenila v tem tednu, tud agresivna je postala, boječa, čist druga je in vidim da je neki fejst narobe, sam upam da se bo dalo poštimat :cry: držite pesti!
Maudisa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1099
Na forumu od: 29. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Maudisa » 29. Jun. 2007 11:09

joj,upam,da ni kaj fejst narobe :( poročaj kaj je rekel veterinar..Držim pesti :wink:
Uporabniški avatar
neenchy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 159
Na forumu od: 3. 2. 2005
Kraj: nekje med oblaki

Neprebrana objavaNapisal/-a neenchy » 02. Jul. 2007 9:06

evo v petek sma bile pri veterinarju (kjer je bila grozna panika z njene strani, ker je bla čist prestrašena :( ) pa je dobila eno inekcijo vitaminov, pa kapljice za posvešitev teka, ki jih imava za en tedn in je tud cela umetnost ji dat jih, in mi je tolk težko ko jo moram silit :cry: rečeno mi je pa blo, da kaj drugega ne morejo naredit in da je samo na zajkli a bo začela jest al ne, in do včeraj je bla ful panika, skoraj nič ni pojedla, včeraj zvečer pa danes zjutraj pa je zgledala kr mal boljše in tud apetit se je vidlo da je imela večji, tk da upam da jo bomo poštimali, revico našo malo....more it na boljše :!:

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov