Morski prašiček

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
LaBonita
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 164
Na forumu od: 23. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a LaBonita » 17. Jun. 2007 20:45

mene pa zanima ali ima kdo izmed vas morskega prašička?
s čim ga hranite?
kako ga nagradite?
kako ga navadite na čistočo?
:flower:
Uporabniški avatar
Tammy_De
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1644
Na forumu od: 8. 3. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Tammy_De » 17. Jun. 2007 21:44

Jst ga imam

1) S hrano, ki se jo da kupiti v štacuni za male živali + zlo radi imajo regrat, potem kakšen košček sadja obožujejo, prav tako solato

2) Priboljšek ki ga naravnost obožujejo, so tisti rumeni bomboni za morske prašičke.

3) Kako to misliš???
"Replace the fear of unknown with curiosity"
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it's time to pause and reflect."
"Sexy is sexy" - Adam Lambert
Uporabniški avatar
muffin
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 773
Na forumu od: 25. 7. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a muffin » 17. Jun. 2007 21:50

Js mam zdele kšn tedn šele dva. Parček. Punca grize pa ful bran svojga "prjatla", tko da zdej nikol več ne vrjamm, če mi bo kdo reku za kšno žival, da ne grize. :evil:
1) Jesta pač uno hrano za budre, k jo kupm u zoo trgovini, pa regrat, k ga je dost uzun pa počas jih bom mogla začet navajat na sadje, najprej za jabolkom.
2)Priblojške bosta še dobila - najbrž kšne une okrogle piškotke/bonbončke z različnimi okusi.
3)Lulata pa kakata u kletko :P
Uporabniški avatar
astra_mb
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1027
Na forumu od: 25. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a astra_mb » 17. Jun. 2007 21:57

jaz imam dva...hranim ju s hrano za morske prašičke, ki se dobi v vsaki trgovini...+ še 2 obroka sveže zelenjave oziroma sedaj tudi trave na dan...zelenjava je ponavadi solata, paradižnik, korenček itd....sadja ne marata kaj preveč..
v bistvu se jih ne nagrajuje...najbolj srečna sta, ko dobita kos solate ali pa korenček....pa naj vzameta to za nagrado ali pa ne...
na čistočo ga v bistvu ne moreš navadit..to ni žival, ki bi jo lahko dresiral...za njegovo čistočo moraš skrbeti sama..moja dva imata zelo veliko kletko...po tleh pa zmeraj vsaj 1 cm žagovine...seveda samo tiste pakirane...na vrh pa še seno, da lahko not rogovilita...ali pa ga jesta..menjujem pa jima steljo na vsake 3 dni..če imata že preveč " pokakano" postaneta nemirna...in je potrebno takoj počistiti...
so pa to ene prijetne živalice...včasih znajo biti zelo glasne..vsaj moja se non stop nekaj pogovarjata in podita po kletki...
glede teh priboljškov pa tako...moja jih niti povohata ne...zato jima niti ne dajem tega...raje več zelenjave..ki pa jo obožujeta...
je pa potrebno pri zelenjavi pazit, da se jim ne da kaj pekočega ali kaj kar napenja...imajo majhne in občutljive želodčke...zato odpade zelje...pa kaki feferoni..pa papriko jaz obvezno prej sama poskusim , ker včasih kaka rada peče...
...i still believe in your eyes...
there is no choice, I belong to your life...
because I will live to love you someday...
you'll be my baby and we'll fly away....
urszika
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1571
Na forumu od: 1. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a urszika » 18. Jun. 2007 10:34

Js sm ga zadnjič pazla za par dni.. je sosedov, prej je bil pa od fantove sestre pa je alergična.
No tale je vsak dan pojedu kr dost sena, pa na tri dni sm mu menjala žaganje.. Vodo itak vsak dan, prov tako hrano.. Jedu je pač eno k je iz trgovine, nč posebnga ni mel. Sicer sm pa enkrat tud zajčka pazla pa je mel slane palčke sezamove pa ene take kao bonbončke za glodalce. Prvo noč ni spal sm misnla da bom znorela.
Včasih je kaku ko si ga mel v naročju, zato je mel brisačo pod ritko vedno, zdej se je pa odvadu in sam v kletki kaka. Sicer so mu kupl wc tak za v kot, sam kaj k on ne ve kaj to je.. Pridni so drugač prašički, sploh če nimajo oprijemljive podlage nikamor ne gre.. js sm ga na stolu mela ko sm mu pucala in se mi ganu pol centija.. če pa začut travo pod tacami pa laufa k nor :D
Zdej ne vem kako je s kremplji, a se to kej striže al ne.. Zrastejo mu kr dolgi, sam če ne znaš strič je boljš da greš k veterinarju kokr da mu ponesreč živc preščipneš.
MI je pa čist srčkan postou k sm ga pazla, taka mala žverca luškana.
Tle je pa posnetek kako se oglaša ko mu kej paše (čeprov to sm že enkrat nekje limala):
Uporabniški avatar
LaBonita
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 164
Na forumu od: 23. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a LaBonita » 18. Jun. 2007 13:53

jaz ga imam že eno leto, pa imam grozen problem...tako je plašen, stalno se skriva, pa čeprav ga zmerja božam, nikoli ga nisem strašila ali udraila ali kaj podobnega...za jest mu dajem solato, korenček, tisto mešano hranoza morske prašičke, pa neke piškotke za morske prašičke, pa seno,...
če ga začnem božat, je par sekund ok, potem pa kar znori, posebno po zadnjem delu (po ritki) se ga sploh ne smem dotaknit :oops: nevem zakoj je tak...takrat ko sem ga kupila so mi že v trgovini rekli da je malo divji, pa sem mislila, saj ga bom že udomačila, ampak mi ni uspelo...zadnje čase pa je začel celo kakat tam kjer leži in se ne zmakne s svojega kupčka..to me še najbolj žalosti...čistim mu tudi po 2x na dan :?
Uporabniški avatar
..aNia*.
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 296
Na forumu od: 25. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a ..aNia*. » 18. Jun. 2007 14:29

samo eno vprašanje: A ga imate v svoji spalnici al pač v nekem drugem prostoru?? :)

sama ga sicer nimam, samo se spomnim, da sem šla na izmenjavo dijakov..naletela sem na družino z dvema morkima prašičkoma...sicer morm priznati, da sta kjut..samo me je pa blazno motilo, da sta se ponoč oglašala (v isti sobi sem spala)..tako da sem prebedela ponavad celo noč..samo zadnje dni, ko sem bila že res izmučena sem cloo spala :D
Don''t care what people say, just follow your own way...
Uporabniški avatar
majaoko
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 523
Na forumu od: 21. 7. 2006
Kraj: okolica ljubljane

Neprebrana objavaNapisal/-a majaoko » 18. Jun. 2007 21:21

Tut jz imam dva morska prašička (samčka) in sta stara že okoli 4 leta. Tako kot ostale jima kupujem hrano, ki j enamenjena morskim prašičkom, vsak dan pa jim dam tudi sveže sadje ali zelenjavo (obožujeta zeleno papriko, jabolko, korenček, solato....), ko je pa lepo vreme jih pa odnesem ven in se tam najesta deteljice in regrata... Drugih priboljškov jima ne dajem, razen 2x sem jima kupila take vitaminske palčke (z medom) in sta jih zelo rada pojedla. Na čistočo jih pa neboš mogla navadit, ker lulajo pač v kletki. :)
Uporabniški avatar
LaBonita
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 164
Na forumu od: 23. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a LaBonita » 19. Jun. 2007 8:28

^^kolikokrat jima pa počistiš? jaz svojemu tudi 2x na dna ker dosti kaka....pa bi imela dva prašička samo nevem...če bo še ta drugi toliko kakal kot ta.... :)
samo se mi zdi da je pa osamljen če je sam...
Uporabniški avatar
astra_mb
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1027
Na forumu od: 25. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a astra_mb » 19. Jun. 2007 9:38

pa ne rabiš mu tolikokrat čistit...če ima žagovino...mu enkrat na 3 dni sčistiš...saj zato je žagovina....
meni se je en sam full smilil..pa sem še enega nabavla...pa se zelo dobro razumeta...pravijo, da je vačsih kar velik problem imeti skupaj dva...ampak moja dva sta čisto nasprotje...

glede plašnosti pa tole...prašički kupljeni v raznih zoo trgovinah so pravi malo psihiči..pa sami niso nič krivi...ker tam tako ravnajo z njimi..meni se te male žverce full smilijo..ker morajo tam v takem živet in bogve kako jih transportirajo...
jaz imam enega iz farme..pa je čisto miren...ta drugi pa po treh letih še včasih zmeraj leta po kletki kot da je malo nor..je pa iz zoo trgovine...malo sicer že zaupa, ampak ne čisto..tako,da v bistvu nočem vedet kaj se je prej dogajalo z njim...

pa še slikica..malo slabša kvaliteta..ker je slikano s telefonom.
Slika
...i still believe in your eyes...
there is no choice, I belong to your life...
because I will live to love you someday...
you'll be my baby and we'll fly away....
Uporabniški avatar
LaBonita
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 164
Na forumu od: 23. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a LaBonita » 19. Jun. 2007 10:04

^^kje pa je ta farma morskih prašičkov? :razz: a bi se to dal oit pogledat? ja meni se moj ful smili...pa ful je živčen se mi zdi...samo par sekund ga lahko božaš, potem pa postane čist psihičen in napadljiv....ja moti me da v enem letu se ni še aklimatiziral....jaz ga imam v sobi in če mu 3 dni ne bi čistila bo to fajn smrdelo....tako da nevem..
Uporabniški avatar
astra_mb
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1027
Na forumu od: 25. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a astra_mb » 19. Jun. 2007 13:01

v bistvu je žagovina tako dobra podlaga in dobro vpije...da nima prav nobenega vonja...vsaj pri meni ne...ker je to skoraj 1 cm...pa razporejeno po celi kletki..na vrh pa še seno...

ta farma pa je pravzaprav farma kjer gojijo prašičke za hrano kačam :( ..meni je to full žalostno..pa bi jih najraje vse rešila...ker je ta moj tako zlat...da ne vem kako lahko kaj takega počnejo..
ne vem pa točno kje je ta farma...ker sem ga dobila za rojstni dan...najbrž pa obstajajo tudi ljudje, ki jih gojijo ljubiteljsko...
...i still believe in your eyes...
there is no choice, I belong to your life...
because I will live to love you someday...
you'll be my baby and we'll fly away....
Uporabniški avatar
LaBonita
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 164
Na forumu od: 23. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a LaBonita » 19. Jun. 2007 16:46

^^a ne.......tega pa ne bom hodila gledat :frown: to mi je tok hudo...kako morejo..pa ravn prašičke...ne rečem podgane ka jih je kot dreka...ampak prašičke... :tear:
Uporabniški avatar
Enschede
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 209
Na forumu od: 5. 5. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Enschede » 20. Jun. 2007 0:39

Jz sm mel morskega pa je najrajš jedu solato :D
Ko si odpru hladilnik je že začel cvilit :)
urszika
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1571
Na forumu od: 1. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a urszika » 20. Jun. 2007 6:33

^^ jaaa, al pa če z vrečko šumiš. :D

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov