Pes: mops

Vse o živalih.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

choko girl
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 17
Na forumu od: 15. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a choko girl » 05. Jun. 2007 14:34

Živjo.
Zanima me, če ima katera kužka mopsa. Prosila bi, če bi lahko napisala kaj o svojih izkušnjah, o kužku, vedenju, prehrani, sprehodih itd.

Zelo bom hvaležna, saj se zanimam za nakup.

LP
Tiavanna
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1402
Na forumu od: 29. 10. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Tiavanna » 05. Jun. 2007 17:24

Sicer pa si več o mopsih lahko prebereš naprimer tukaj.
Uporabniški avatar
Zvoncica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2499
Na forumu od: 4. 11. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Zvoncica » 09. Jun. 2007 15:35

Hmmm, baje se zelo hitro zadihajo, ker imajo tako potlačen gobček, poleg tega baje zelo smrčijo. Še noben mops mi ni bil všeč, vsi so bili taki zmedeni.

Za moje pojme je veliko lepših pasem.
Uporabniški avatar
*meti*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 108
Na forumu od: 18. 12. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *meti* » 12. Jun. 2007 9:36

Men tud mopsi niso ušeč. Ga ma frendica in je rekla, da pes ful smrči in prdi :D
_lejchy_
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 30. 1. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a _lejchy_ » 13. Jun. 2007 7:02

Lep pozdrav vsem.
Prijateljica si že od nekdaj želi mopsa,vendar te želje ni mogla uresničiti,ker je živela doma. Zdej se je končno preselila na svoje in še vedno sanja o mopsu :) ...ker so kužki te pasme dokaj dragi(ne morem si privoščiti,da bi za vselitveno darilo dala 300/400 eur),me zanima,če kakšen/a pozna koga, ki bi ga rad oddal,podaril ali prodal po dosti ugodni ceni.
Že vnaprej se zahvaljujem za pomoč.
Uporabniški avatar
Tigi
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2821
Na forumu od: 29. 1. 2005
Kraj: kjer diši po bencinu in zažganih gumah...

Neprebrana objavaNapisal/-a Tigi » 13. Jun. 2007 7:14

Kaj pa če bi se še posvetovala s kako kolegico, da bi dale vsaka polovico ali da bi se kar tri spravile skupi in dale skupaj darilo?
sam moraš vedeti, da bo rabila še veliko dodtakov pa če jih je sposbna takoj kupiti...
...poraunej vooolan!!! Bencin, bel dim, črna črta po sredin, okn dol, vroč krom, prletim čez ovink, rada mam k zacvil, rada mam k drsi, rada imam vonj po gumah, naj se kadi...
maci_
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 2. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a maci_ » 02. Avg. 2007 21:31

Jst mam že 3mesce mopsa, uzel smo ga k je biu star 2 ... tko da je zdej ze 5mescov od tega in kr hitr raste ... prehitro ...

Je pa zelo simpaticna zival, ljubezniva, rad se stiska pri men, tud spi pri men ceprav ma svojo postlo ...

Zelo pameten, prijazen, zna biti tud nagajiv ... Sicer je veliko dela tako kot z vsakim psom, je pa vreden tvojega casa ker res vids da ti vraca ljubezen ...

Smrci, rad je, treba pa je skrbet za njegove ucke in kilogramcke k se hitr nabirajo ...

Pa seveda PRAVILNA prehrana in nega, pri tem je treba res paziti !

Lp
maci_
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 2. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a maci_ » 02. Avg. 2007 21:35

Kar se pa tice cene, moj je brez rodovnika pa je bil 500 eur, cenejsega se nisem nikjer zasledila ...

Tisti z rodovniki drzijo ceno do 2.000 eur in vec ...

Tako da za 300 eur se ga neda dobit, kaj sele da bi ga kdo podaril !!

Govorijo tudi o njihovih noskih ... je res da njegov gobcek ni tak kot od drugih psov ( podolgovat, spicast ), NI PA RES DA ZELO TEZKO DIHA ... diha pac na svoj nacin...

Pa ce mislite kupvat mopsa pa da imate sluzbo ali druge obveznosti, se bo pes samo matral ... ta pasma potrebuje svojega gospodarja cim vec ob sebi, tako se tudi najvec nauci in te vzame za svojega EDINEGA gospodarja ... In ker je zelo druzaben pes, pomeni da potrebuje druzbo ... Zato premislte za nakup ce niste veliko doma .... Ker taki kuzki imajo res srce in duso !

Papa :D
Uporabniški avatar
bad girl
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 49
Na forumu od: 11. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a bad girl » 03. Avg. 2007 18:38

men je pa mops ful lep, oziroma mi je ena izmed najlepših pasem.
S fantom ga nameravava kupit v kratkem.
Ti psi so zelo prijazni, igrivi, imajo smisel za humor-taki smešni so!
Pa tut to sm slišala da smrčijo, nevem če drži. :?
SEX, DRUGS & ROCK`N`ROLL!
lyna
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 12
Na forumu od: 11. 11. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a lyna » 05. Sep. 2007 15:34

S fantom sva kupila mopsa in sicer brez papirjev(rodovnika) ZA 350 EUR ampak na Hrvaškem, kjer so cene ful manjše. Z rodovnikom ga dobiš že za 500 eur. Moj je star skor 3 mesce.So fuuulll živi in ful smešni, nikol ti ni dougcajt z njim. Res je da se kr hitr zadiha, ampak tko oni pač dihajo zarad gobčka. Ponoč mal smrčijo, ampak ni panike...Rabi ful pozornosti, zato moraš met res cajt, ker res ne prenaša da je sam...So tud mal trmasti, ampak ful pametni, res...Pa fuuulll luškani :) :)
Uporabniški avatar
Muška
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 11
Na forumu od: 9. 2. 2007
Kraj: Koroška

Neprebrana objavaNapisal/-a Muška » 28. Apr. 2008 10:28

Mene pa neki zanima.
Doma kupujemo mopsa, brz rodovnika. Zanima me če obstaja kak večji problem, zto kr doma že imamo dve mački, ki sta pri nam okrok 9 let, in me je zelo strah, da bi bilo karkoli narobe. Pa menda mops zelo prdi in smrči :razz: No ja...to zna bit še zanimivo :D
Pa v katerem času je največ legl, mi ga nameravamo kupiti v mesecu juniju/juliju še čisto malega.
Skratka tega psa si že fuuul dovgo želim in komi čakam, da ga dobim...
Lp
choko girl
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 17
Na forumu od: 15. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a choko girl » 04. Maj. 2008 20:06

Muška napisal/-a:Doma kupujemo mopsa, brz rodovnika.

Mopsa brez rodovnika nikar ne kupuj! Če boš kupila "čistokrvnega" brez rodovnika, ne boš nikoli vedela, če je res zdrav. To so preprodajalci in nikar jih ne spodbujaj s svojim nakupom! Pes te bo spremljal vsaj nadaljnih deset let, zato raje daj nekoliko več denarja zanj in ga kupi z rodovnikom! Če boš kupila psa brze rodovnika, imaš ogromno šans, da boš dala potem ogromno denarja za stroške veterinarja!
Srečno!
Aja... za več informacij glede legel, vzrediteljev itd. pa poglej spletno stran Klik, kjer imaš tule: Klik kar nekaj strani o mopsih ;)
Uporabniški avatar
Yazmeen
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2376
Na forumu od: 18. 7. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Yazmeen » 04. Maj. 2008 22:11

Mi mamo 2 mopsa v bloku in men osebno na tem psu ni nč tok všečnga, da bi ga jst mela...so k eni mejhni prašički (pa to ni mišljen žaljiv) :) In oba se mi kr mal smilta, ko hodta po stopnicah in tko hropeta, oz. krulta k dva pujsa, zravn. To ni normaln za moje pojme, tega psa (oz. to pasmo) so čist zdeformiral s temu potlačenmu gobčkom, da še normaln ne mor dihat, revež. Pa baje tud ful smrčita ponoč, ja.
choko girl
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 17
Na forumu od: 15. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a choko girl » 06. Maj. 2008 8:52

Bolj prav bi bilo, če bi ju peljali z dvigalom ali pa nesli po stopnicah, ker taki majhni kužki težko hodijo po stopnicah.
Dihajo glasno, ampak ob tem ne trpijo ;)
Uporabniški avatar
miska13
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 374
Na forumu od: 20. 1. 2005
Kraj: LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a miska13 » 09. Maj. 2008 14:27

za tisto, ki je hotela prijateljici kupit mopsa:

pri nakupu psa ne smeš gledati na denar, ker kupuješ svojega ljubljenčka, ki bo s tabo še približno 10 let in je res škoda, da bi kupila enega za 350€, pa bo z njim kaj narobe. pa boš potem ob psa, pa še tistih 350€ boš zgubila oz. ta tvoja prijateljica, ki si ga tako želi.

sploh pa ne kupuj pri matoši in podobnih, ker tam pa res lahko kupiš cenejšega psa, ampak so pa v veliki večini bolni oz. tudi s kakšnimi napakami (kolegica je kupila yorkico, ki je imela šum na srcu)
Beatus non est qui habet quae cupit, sed qui non cupit quae non habet !!!

Vrni se na Živali

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov