Film Da Vincijeva šifra

Vse o filmih, serijah, nadaljevankah, oddajah, showih ...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

Boste šli gledat Da Vincijevo šifro?

Da, prebrala sem tudi knjigo
30
42%
Da, vendar nisem prebrala knjige
33
46%
Ne, ker me ne zanima
9
13%
Skupaj glasov : 72

Frenkie
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1227
Na forumu od: 4. 2. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Frenkie » 16. Maj. 2006 17:56

Slika

V kino prihaja film Da Vincijeva šifra, ki je napisan po romanu Dana Browna. Zgodba v knjigi in filmu razkriva veliko skrivnost, napake in dejstva o krščanstvu.

Vse skupaj je zelo zanimivo, sploh za tiste ki dvomijo v uradno zgodovino. Pisatelj je v sami knjigi veliko stvari priredil in dodal, ampak jst verjamem da je delček resnice v njej.

Men je bla knjiga zelo zanimiva in res komi čakam film, ki bo sigurno prikazal odlično skrajšano različico knjige.

Tako da mene lahko kr pozdravite v četrtek na premieri :D
Uporabniški avatar
vrvica
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 254
Na forumu od: 15. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a vrvica » 16. Maj. 2006 18:12

Tud mene je knjiga posrkala. :) Sm cist notr padla, mogoce na case se prevec. Tudi jaz vidim nekaj resnice v vsem skupaj, med mnogimi izmisljotinami. Najbolj se seveda strinjam z dejstvom, da je biu tudi Kristus clovek, s cloveskimi potrebami in jezi me ker Cerkev to tako zanika. :evil:

Can't wait for the film. :P
Uporabniški avatar
mycosmogirl
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 769
Na forumu od: 25. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a mycosmogirl » 16. Maj. 2006 18:59

Uf....film za pogledat. Me zanima kaj si tale D: Brown misle o vsem tem, pa njegove teorije........
Sam knjige pa še nisem prebrala, ne vem kaj čakam :D
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 16. Maj. 2006 20:20

Bom šla gotovo gledat film (ne bom se ravno grebla na premieri). Že vnaprej vem, da mi bo film zanič in da me bo motilo vse, kar ne bo tako, kot si predstavljam :D . Pač veliko rajši berem kot gledam filme. Že vidim specialne efekte preganjanja z avti po Parizu, prava holivudska akcija :evil:

Mogoče bom pa tudi prijetno presenečena (dvomim)
Uporabniški avatar
ANSAF
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 460
Na forumu od: 22. 12. 2004
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ANSAF » 16. Maj. 2006 20:33

grem gledat v petek, itak da ne bo isti ko knjiga...
ampak vsem priporocam, da prej preberejo knjigo, ker kokr sem brala neke kritike v reviji Premiera bo film malo "prilagojen"
A friend is someone who lets you have total freedom to be yourself
- Mr Mojo Risin' -
Uporabniški avatar
uršy
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 641
Na forumu od: 6. 7. 2004
Kraj: najlepše mesto

Neprebrana objavaNapisal/-a uršy » 16. Maj. 2006 20:34

Mene pa ne knjiga ne film sploh ne brigata :roll:
Uporabniški avatar
ushergirl
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 763
Na forumu od: 4. 10. 2004
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ushergirl » 16. Maj. 2006 20:48

knjigo morm nujno prebrat. zdej jo je sestra kupila pa si jo bom izposodila :P . film bom pa po vsej verjetnosti dubila na računalnik :P :twisted: .
FemmeFatal
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 651
Na forumu od: 24. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a FemmeFatal » 16. Maj. 2006 22:00

Knjigo sem prebrala. Film bom sla gledat (tip me ze mesece mori, da MORM it z njim). Ker so pa knjige vedno boljse od filmov, ki jih po njih posnamejo, ze vem, da me bo verjetno malce razocaral. Je pa sreca, da je ze dolgo, kar sem jo brala, tko da sm detajle pozabla.
Uporabniški avatar
Ledenka
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 460
Na forumu od: 21. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Ledenka » 16. Maj. 2006 22:59

V anketi manjka moj odgovor:
Da, vendar moram prej prebrati knjigo. :P
Don't worry, be happy!!!
Uporabniški avatar
||MuCkAa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1286
Na forumu od: 1. 12. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a ||MuCkAa » 16. Maj. 2006 23:11

kr.ena napisal/-a:Bom šla gotovo gledat film (ne bom se ravno grebla na premieri). Že vnaprej vem, da mi bo film zanič in da me bo motilo vse, kar ne bo tako, kot si predstavljam :D . Pač veliko rajši berem kot gledam filme. Že vidim specialne efekte preganjanja z avti po Parizu, prava holivudska akcija :evil:

Mogoče bom pa tudi prijetno presenečena (dvomim)

Kot bi pisala jaz :D
And I''ll take you for who you are
If you take me for everything

I''ll do it all over again...
Uporabniški avatar
Gregor
Cosmo administrator
Cosmo administrator
Prispevkov: 192
Na forumu od: 28. 6. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Gregor » 17. Maj. 2006 7:10

Hmm glede na zasedbo in režiserja (Ron Howard) mislm da zna bit film kar kul in narejen tako kot se spodobi. Brez pretiravanj.

Evo pa še link na page od Da vincijeve šifre
And now something completely different
Uporabniški avatar
Bulma
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2634
Na forumu od: 16. 11. 2004
Kraj: BLTNC

Neprebrana objavaNapisal/-a Bulma » 17. Maj. 2006 7:19

Definitivno ga bom šla gledat. Samo ga bom ziher preveč primerjala s knjigo in bom norela spet poleg da ni vse tako kot piše :roll:
Is sex dirty? Only if it’s done right.
Eileen
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 98
Na forumu od: 4. 4. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Eileen » 17. Maj. 2006 8:09

Ja, jst grem tudi v četrtek na premiero. :D Iskreno povedano ne pričakujem dosti, vsi itak vemo, da so knjige boljše od filmov. Ampak me pa vseeno firbec matra, kako so vso to zgodbo vizualizirali. Upam, da bo teh 148 minut vrednih ogleda... :?

Sicer pa mislim, da je kar nekaj resnice v knjigi. Nikoli nisem vedla, zakaj tako poveličujejo to Mona Lizo. Po mojem kar drži, da je tako famozna zaradi svojega muzanja, ki namiguje na to, da pozna neko skrivnost. Veliko zanimivih stvari je napisanih v knjigi, dostikrat nisem mogla verjet svojim očem. :eek: Ampak ta mi je bila tako svetovna, da ko nekomu za hrbtom kažeš osla, da mu v bistvu daješ kompliment, da ima veliko število semenčic... :rofl:
Uporabniški avatar
nutella
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 864
Na forumu od: 12. 5. 2005
Kraj: Trbovlje

Neprebrana objavaNapisal/-a nutella » 17. Maj. 2006 8:39

Bom šla v nedeljo ga gledat. Knjigo sem pa prebrala (v enem dnevu), čist not padla!
Never pick a fight with an ugly person, they've got nothing to loose.
Uporabniški avatar
ANSAF
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 460
Na forumu od: 22. 12. 2004
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ANSAF » 17. Maj. 2006 8:42

Eileen napisal/-a:Ja, jst grem tudi v četrtek na premiero. :D Iskreno povedano ne pričakujem dosti, vsi itak vemo, da so knjige boljše od filmov. Ampak me pa vseeno firbec matra, kako so vso to zgodbo vizualizirali. Upam, da bo teh 148 minut vrednih ogleda... :?

Sicer pa mislim, da je kar nekaj resnice v knjigi. Nikoli nisem vedla, zakaj tako poveličujejo to Mona Lizo. Po mojem kar drži, da je tako famozna zaradi svojega muzanja, ki namiguje na to, da pozna neko skrivnost. Veliko zanimivih stvari je napisanih v knjigi, dostikrat nisem mogla verjet svojim očem. :eek: Ampak ta mi je bila tako svetovna, da ko nekomu za hrbtom kažeš osla, da mu v bistvu daješ kompliment, da ima veliko število semenčic... :rofl:


sam tko:
jst sem to slavno Mono Lizo vidla u Luvru, pa morm rect, da me cist nic ni impresionirala, al sm pa jst mal cudna. :D
A friend is someone who lets you have total freedom to be yourself
- Mr Mojo Risin' -

Vrni se na TV in filmi

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov