Glee

Vse o filmih, serijah, nadaljevankah, oddajah, showih ...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

Uporabniški avatar
joy23
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1690
Na forumu od: 28. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a joy23 » 25. Jun. 2010 15:56

Slika

Uradna stran
IMDb

Najbrž ste že slišale za to glasbeno komično nadaljevanko. Gre se o skupini zapostavljenih srednješolcev, ki se zberejo skupaj v plesno-zborovskem krožku. Pred kratkim se je v Ameriki končala 1. sezona, potrjeni pa sta že 2. in 3. Nadaljevanka dobiva zelo pozitivne kritike, letos je tudi prejela zlati globus za najboljšo nadaljevanko žanra muzikal ali komedija in nominacije za najboljšo glavno igralko in igralca ter najboljšo stransko igralko.

Jst sem jo odkrila bolj kot ne po naključju, ko sem iskala kakšno dobro nadaljevanko, ki bi jo lahko gledala sedaj čez poletje. Za Glee sem že večkrat kje prebrala, da je zelo hvaljena in gledana, ampak sem bila skeptična, ker načeloma ne maram muzikalov, kjer kar naenkrat začne nekje igrati glasba in vsi začnejo peti :D Prva asociacija mi je bila High School Musical, kar je še slabše :D Vendar Glee ni takšen. Res je, da sem zaenkrat pogledala samo prvi del, vendar sem navdušena :) Predvsem nad dobro glasbo, simpatičnimi igralci in njihovim petjem, pa še zabavno je. Njihove priredbe so že izšle na petih soundtrackih, nekaj epizod pa je posvečenih tudi pevkam kot sta Madonna in Lady Gaga.

V sredo so na TV 3 vrteli prvi del, preostanek sezone pa bo na sporedu jeseni (enako je bilo v ZDA, čeprav ne vem v čem je fora). Na njihovi uradni strani si je možno ogledati ta prvi del - klik.

Dodajam pa še izvedbo iz prvega dela, ki je mene navdušila - Don't Stop Believin' od Journey.

Use your head and follow your heart.
Uporabniški avatar
rinca
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1261
Na forumu od: 27. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a rinca » 25. Jun. 2010 17:26

za glee sem slišala že nekaj časa nazaj, ampak me ideja ni pritegnila. v sredo sem gledala uvodni del na tv3 in mi ni bil nič posebnega, dokler jih nisem slišala pet ta komad, ki si ga prilepila...vaaaau :eek:
čist so me navdušili, moj mi je že potegnil 1. sezono dol in bom v kratkem začela gledat.
Blue-eyed boy meets a brown-eyed girl.
Uporabniški avatar
niinii
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 193
Na forumu od: 6. 8. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a niinii » 26. Jun. 2010 22:30

Jaz sem pogledala prvo sezono in mi je bila res huda. Tako da komaj čakam novo sezono.
Uporabniški avatar
kepka
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1656
Na forumu od: 24. 10. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a kepka » 27. Jun. 2010 12:51

Soundtrack je super! Ko sem prvic slisala nekaj komadov sm najprej mislila, da gre za eno verzijo "Rock of ages" :D
Reality is that which, when you stop believing in it, doesn't go away.
Uporabniški avatar
Izgubljen
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 77
Na forumu od: 31. 5. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Izgubljen » 29. Jun. 2010 16:18

Sem pogledal celo prvo sezono Glee-ja in morem rečt, da je res fantastična serija in jo predlagam vsem :eek: Odkril sem jo po naklučju, ko sem izkal nove serije in potem začel redno gledat. Navdušen sem bil še posebej, ko sem izvedel, da igralci sami pojejo vse pesmi :o Je pa v Ameriki ta serija v tem trenutku izjemno popularna. Smešno je predvsem tem, da so jo po 13 delih želeli ukiniti, ker je dosegala "Le" 6.500.000 gledalcev (kar je sicer za serije dokaj veliko), vendar pa se je po premoru vendarle vrnila s 14 delom in podvojila gledanost na 13 milijonov :o

Priporočam :D
Live your life
Uporabniški avatar
kikyca
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2628
Na forumu od: 17. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a kikyca » 05. Jul. 2010 14:30

Tud jaz sem prvo sezono pogledla. Vedno ko vidim oz. čujem Sue počim od smeha, kake ženska meče ven :D

Drugač pa nisem neki ljubitelj muziklov, tak da za sprostitev mi je fajn pogledat.
Yada, yada, yada...
Uporabniški avatar
joy23
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1690
Na forumu od: 28. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a joy23 » 08. Jul. 2010 20:32

Jst sem tudi par dni nazaj že pogledala celo 1. sezono. Pa tud jst nisem ljubiteljica muziklov (redke so izjeme), v Glee so ble pa zlo redke scene ki mi niso ble všeč (npr. ko Will in April pojeta v postelji, ampak ona mi tako gre cela na živce :D). Ampak njihovo odlično petje vse popravi. Sem kar ljubosumna na Rachel oz. Leo ko tko dobr poje :D Čeprav so vsi dobri. Že komaj čakam 2. sezono, 1. bi pa najraj še kar enkrat pogledala :D Najljubše scene oz. nastope tako gledam kar naprej, pa tud pesmi skoz poslušam. Čist so me zasvojil :) Sue je pa res ful faca, ja, zakon je. Čeprav kot profesorica je pa še huje kot nočna mora :D

Sem pogledala nekaj posnetkov z njihovih koncertov, v živo so sigurno še boljši in super bi jih blo slišat v živo.

Bolj kot ne sveža novica je, da je Glee nominiran za kar 19 Emmy-jev!

Moj najljubši:


Ko niso zmagal mi je skor srce počlo :D
Use your head and follow your heart.
Uporabniški avatar
FreakChiq
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 620
Na forumu od: 7. 9. 2007
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a FreakChiq » 09. Jul. 2010 9:24

Vse kaj mene pri Gleeju (ful) moti je to, da liki skačejo iz ene osebe na drugo še hitreje ko v vsaki poceni soap operi. Sploh pri Rachel se da to opazit. Prvo ni vidla nobenega drugega kot Finna, potem pa je v naslednjem delu prišo kr tak, for no good reason, Puck na vrsto, kar seveda ni trajalo več kot eno epizodo, saj je že v naslednjem delu bil spet Finn njen moški, s katerim hoče froce :wink:

Pol je prišo te Jesse, ki sem ga pa celo marala skupaj z Rachel in upala, da se bo te končno nekaj konkretnega iz tega razvilo. Ok mičkeno dlje je trajalo, ampak tak hitro kak se je zaljubla v njega, tak hitro ga je spet pozabla, saj sta čez dve epizodi spet Puck in Finn prišla na vrsto.

Pri Willu je isto, samo mogoče (še) ne tak extremno.

Se vem, da gre za komedijo, samo tud v komediji bi jaz rada like in njihove odnose resno jemala. :)

Hvala bogu majo Santano in Brittany. Sploh pri zadni se kotam po podu. "Did you know that doplhins are just gay sharks" :rofl: :rofl: :rofl:
.: Living is easy with eyes closed :.
Uporabniški avatar
joy23
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1690
Na forumu od: 28. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a joy23 » 21. Jul. 2010 23:23

Zanimivo, mene pa to pri Glee ne moti. Zanimivo zato, ker pri drugih nadaljevankah me. Mogoče zato, ker je vse skupaj bolj komično. Pri Rachel sem bila najbolj "šokirana" ko se je kar naenkrat v Willa zagledala :lach: Drugače pa navijam za Rachel in Finna in upam da bo zdaj vsaj mal dlje trajal :D Se mi pa zdi, da se pri Glee itak vse dogaja ful hiter. Npr. Rachel v enem delu prizna, da jo zanima kdo je njena mama, gledalci že v istem delu izvemo kdo je, ona pa v naslednjem.

Brittany ima včasih taprave izjave, ja, tale z delfini je bla dobra :D Čeprav men zmaga Sue :)
Use your head and follow your heart.
Uporabniški avatar
joy23
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1690
Na forumu od: 28. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a joy23 » 11. Avg. 2010 22:45

2. epizoda 2. sezone se bo vrtela okol Britney Spears :) Potrjeno je, da se bo tudi Britney pojavila v tem delu. Radi pa bi posneli tudi epizode s komadi Princa, Beatlov in Jacksona. Same legende :D
Use your head and follow your heart.
Uporabniški avatar
joy23
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1690
Na forumu od: 28. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a joy23 » 30. Avg. 2010 16:45

Najprej - Jane Lynch si je definitivno zaslužla Emmy-ja za stransko vlogo v komediji :)

Tole je pa Emmys opening skit (nekak ne znam prevedit :lach:). Simpatično je izpadlo :) Prepoznala sem še Nino Dobrev iz The Vampire Diaries (ki bi jo jst takoj vključla v Glee club :D) in Jorga Garcio (Hugo) iz Lost, ostalih pa ne poznam ker ne gledam njihovih nadaljevank :D

Use your head and follow your heart.
Uporabniški avatar
rinca
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1261
Na forumu od: 27. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a rinca » 30. Avg. 2010 17:20

ha ha, Tim Gunn, model: make it work, Jimmy :D
Blue-eyed boy meets a brown-eyed girl.
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 01. Sep. 2010 13:01

Kak kul. Ravno gledam Emmye :D Pa Tina Fey je men ful faca :)
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
joy23
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1690
Na forumu od: 28. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a joy23 » 27. Sep. 2010 21:26

Povzetek prve epizode 2. sezone :)

Use your head and follow your heart.
Uporabniški avatar
Izgubljen
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 77
Na forumu od: 31. 5. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Izgubljen » 29. Sep. 2010 0:25

v novi epizodi druge sezone danes nastopa Britney Spears :respekt:
Live your life

Vrni se na TV in filmi

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Bing [Bot]