Near death experience (obsmrtna izkušnja)

Astrologija, horoskopi, vedeževanje, mistika, nadnaravno, ezoterika ...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Short
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 40
Na forumu od: 14. 11. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Short » 17. Nov. 2007 12:53

Verjetno ste že vsi slišali za te obsmrtne izkušnje, ki naj bi jih doživeli ljudje, ki so bili poškodovani v hušjih nesrečah. Obsmrtna izkušnja pomeni to, da se za las približaš smrti in tako doživiš neko drugo vrsto zavedanja. Takrat naj bi se človekova zavest zelo razširila in posledično takšen človek zmožen razumeti in videti še tako nenavadne stvari. Označujejo jo za eno najmočnejših izkušenj, ki jih lahko človek doživi.

O tem je veliko literature in ogromno dokumentarcev. Obstajajo recimo ljudje, ki se kljub narkozi spominjajo celega poteka operacije... kako je to možno??? Kako lahko nekdo, ki bi moral biti v globokem spancu, natančno opiše kaj se je dogajalo med operacijo?! Nekateri tudi pripovedujejo, kako so se medtem ko so bili v komi, srečevali sorodnike iz onostranstva.

Nekaj značilnosti obsmrtnih izkušenj:

- Občutek, da je zavest (jaz) zapustila telo in lebdi nad njim. S tega položaja lahko spremlja dogajanje, ki ga človek po vrnitvi lahko opiše.
- Potovanje skozi temen/svetel prostor ali tunel.
- Doživljanje intenzivnih in močnih čustev: ljubezni, miru...
- Srečanje z bitji iz onostranstva: že umrlimi sorodniki ali prijatelji, svetimi bitji...
- Približevanje, vendar ne prestop, meje brez možnosti vrnitve, ki jo lahko predstavljajo vrata, reka, stena, različne vrste ovir...
- Sprejem ene od različic sporočila (ponavadi od nekih sorodnikov): "Tvoj čas še ni prišel."
- Odločitev za vrnitev je lahko prostovoljna ali neprostovoljna. Če je prostovoljna, je običajno povezana z nedokončanimi obveznostmi.

Torej, koliko verjamete v te zadeve?
Uporabniški avatar
linkica
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 595
Na forumu od: 5. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a linkica » 17. Nov. 2007 15:45

kar mocno verjamem v to... zdi se mi lepo, ker nas je veliko strah smrti, da nam nekdo pove kako je... da smo takrat srecni, ceprav se nam zdi, da ko se smrt bliza nismo srecni... ampak je ocitno to lepa 'izkusnja'. :o
Maudisa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1099
Na forumu od: 29. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Maudisa » 17. Nov. 2007 16:56

Jaz kr verjamem.Sploh je zanimivo,ko čist vsi,ki so imeli takšno izkušnjo,povejo isto doživetje.Sploh pred tistim tunelom in lučjo je baje občutek zelo dober.Naj bi tisti,ki zares umrejo šli nekam,kjer jim je lepo,ne trpijo nebenih bolečin itd. Jim je lepo. Tako pravijo .. :nixweiss:
Uporabniški avatar
azuc@r
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 94
Na forumu od: 19. 10. 2007
Kraj: blizu ljubljane

Neprebrana objavaNapisal/-a azuc@r » 11. Dec. 2007 9:46

jaz sem pa bla na tem :) sm mela nesrečo, pa je kar čudno, ko sm se zbudila iz kome sem bla tko dobre volje, vse sem mela popredalčkan v glavi., točno vedla kako pa kaj naprej..pol pa čez par dni ko so morfiji popustl pa sm se začela zavedat kaj je blo in se spomnla tunela pa fuuuul močno luč, pa pokojni stric mi je neki govoru, samo se ne spomnm kaj, me je pa tolažu, pa neki prepričvov, ker je bil za mano res katastrofaln let...sm bla že tko bliz luči, da nism vedla čist nč kaj se dogaja s telesom, pa baje sm se neki pogovarjala še z reševalcem ko me je prašu, par besed sm mu rekla čudnih mi ni hotu povedat kaj :)
te izkušnje ne bom nikol pozabila, pa zdej se počutm kot prerojeno,kokr da bi se na novo rodila, nov začetek, pa v srčku me nč ne tišči, sm pa vsak dan hvaležna pa vesela da sm živa pa da sm odnesla tko kt sm, ker to smo si lahko samo želel :) :!:
očitno to res ni bil moj čas, mam še poslanstvo tuki, vem pa da me je stric kr dobr prepriču ker če bi blo po moje bi šla...zdej vem da te čustvene rane k jih dobimo tu in dogodki, so vsi z razlogom...pustimo se presenetit :) me res zanima kaj me čaka, pa bolš za une k so me poslal nazaj na zemlo da bo dobr :!: :)
Uporabniški avatar
mirella
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 867
Na forumu od: 25. 12. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a mirella » 11. Dec. 2007 11:24

js sm slisala 2 zgodbice.. mislim da je prvi videl luč na koncu tunela..
druge zgodbice se bolj spomnem.. en je biu v komi.. pa je "sanjal" svoj pogreb.
sanjal je da ga hočejo pokopati.. ampak je bla taka nevihta huda, da ga niso in niso se mogli.. probali so še par krat in ga niso pokopali.. no pol se je ta gospod zbudil iz kome.. :)
Life is not the amount of breaths you take,
it's the moments that take your breath away.
Uporabniški avatar
Josephina
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1563
Na forumu od: 20. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Josephina » 11. Dec. 2007 19:13

Jaz sem gledala ene par dokumentarcev o tem, in me to ful zanima. Drugac pa vrjamem v to.
Uporabniški avatar
amital
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 558
Na forumu od: 15. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a amital » 11. Dec. 2007 20:46

neko dobro knjigo sem prebrala na to temo..in ja, tud js verjamem v to
vse se zgodi z razlogom, tako kot se tudi vse vrača in vse plača
sončk
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2379
Na forumu od: 27. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a sončk » 12. Dec. 2007 17:07

par dni preden je moj oče umrl je bla mami pri njemu v bolnici. naenkrat se mu je ustavilo srce (ravna črta) in moja mami je panično skočila k njemu.. pa ga klicala...
in to je trajal par sekund, moj ati je pa nakonc se sam nasmehnu pa reku baje čist blaženo "kaj?" kot da bi bil res srečen. je bil pa takrat res v hudih bolečinah in mislm da je na drugi strani mogu vidt kj lepga. :)


prov tako je mami mela hudo pljučnico ko je bla mejhna in ogromno vročino, pa so jo pršli iskat z rešilcem. tega se ona ne spomne, sam ve, da je reševalce gledala od zgori.
*hox*
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2254
Na forumu od: 15. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *hox* » 12. Dec. 2007 18:05

Js sem 1x sanjala da ležim v bolnici priključena na vse tiste možne cevke in aparate, zraven mene so bili sorodniki. Js oz. moj duh pa je stal zraven postelje in vse to opazoval. Torej, sanjala sem da sem tisti duh in gledam sebe v nezavesti.

Kasneje 1x sem slišala, da naj bi to sanjal ko si v nezavesti in da je čist možno da sem med spanjem za trenutek padla v nezavest. :?
spermij
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 441
Na forumu od: 27. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a spermij » 12. Dec. 2007 20:44

Verjamem. :)
Uporabniški avatar
densy
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2048
Na forumu od: 5. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a densy » 12. Dec. 2007 20:48

ja moja stara mama je bla tut že na tem. je vidla belo svetlobo, pa njena mama je pršla do nje.. pol jim jo je pa na srečo uspel oživet.
Uporabniški avatar
borboletta
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 304
Na forumu od: 19. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a borboletta » 11. Feb. 2008 13:41

zakaj vidš luč na koncu tunela je znanstveno dokazano kako in zakaj do tega pride (neki v zvezi z očesnimi živci)

sicer pa v vse te stvari ne verjamm dokler ne vidm oz. doživim
Uporabniški avatar
Bulma
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2634
Na forumu od: 16. 11. 2004
Kraj: BLTNC

Neprebrana objavaNapisal/-a Bulma » 11. Feb. 2008 14:28

Zelo zanimiva tema. Jaz verjamem. Enostavno že od nekdaj verjamem v te stvari. Kot tudi v paranormalne pojave itd. Nekaj je na tem. Ker dvomim, da bi si to kdo izmišljeval.

Zanimivi link:

http://www.ljudmila.org/iands/Obsmrtne%20izkusnje.htm
http://www.ljudmila.org/iands/Najpogostejsa%20vprasanja.htm
Uporabniški avatar
sAdie
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1589
Na forumu od: 23. 7. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a sAdie » 11. Feb. 2008 14:34

verjamem :D Zelo verjetno se to dogaja...
I love SISLEY& RW
Uporabniški avatar
*spela*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 32
Na forumu od: 2. 1. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *spela* » 12. Feb. 2008 11:46

ja sm že prebrala kar neki knjig na to temo. pa mislim da kr verjamem. pa verjamem tut v reinkarnacijo. d je pač "gor" tok duš in da se vračaš na zemljo. ne verjamem sicer v boga kot ga opisujejo v svetem pismu, verjamem pa da je nekaj nad nami.

Vrni se na Astro

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov