Nagradno: Srečne spodnjice

Astrologija, horoskopi, vedeževanje, mistika, nadnaravno, ezoterika ...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Kaj storiš, ko ti črna mačka prečka pot?

Trikrat pljunem čez levo ramo
38
27%
Nič. Ne verjamem v takšne vraže
55
38%
Obrnem se in stečem stran
2
1%
Zavijem v prvo trgovino po mačje brikete
11
8%
Nič od naštetega
37
26%
Skupaj glasov : 143

Uporabniški avatar
Cosmopolitan
Uredništvo revije Cosmopolitan
Prispevkov: 81
Na forumu od: 26. 8. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Cosmopolitan » 23. Avg. 2007 14:01

Imaš morda tudi ti kakšen poseben talisman, za katerega si prepričana, da ti prinaša srečo?

Je to kos oblačila ali nakit? Gre za kupljen, najden ali doma narejen predmet? Morda pa imaš le kakšno posebno navado (tvoj lasten mali ritual - se npr. ob pogledu na dimnikarja tudi ti hitro grabiš za kakšen gumb)?

Med vsemi, ki se boste na tem mestu razpisale o svojem lastnem čarnem predmetu, pa tudi o tem, kje ste ga dobile, kakšno moč mu pripisujete in morda celo anekdoto, ki je z njim povezana, bomo tri tudi nagradili.
matejčica
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 20
Na forumu od: 20. 3. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a matejčica » 23. Avg. 2007 18:51

no moj talismanček pa ni čist običajn. dobila sm ga od osebe ki mi zelo velik pomeni.moj talismanček-mala roza plišasta ovčka(obesek za ključe) gre povsod zmano, sploh kadar gre za kakšne dogodke,k res potrebujem srečo :top: . tkrt jo mam zmeri pr seb in velik bolj se počutm samozavestno in bolj vrjamem v to da mi bo ratal. do zdej se mi je še vedno vse srečno izšlo in mi ta obesk res velik pomeni :)

blo je pa zelo hecno, ko sm mojo ovčko vzela sabo na operacijo zoba, ker me je blo zelo strah.in potem me je zdravnik vprašu če nism mal prestara za igračke, pa sem mu povedala kako je z to mojo srečno ovčko. in res se je operacija srečno izšla=) :love:
matejčica
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 20
Na forumu od: 20. 3. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a matejčica » 23. Avg. 2007 18:52

no moj talismanček pa ni čist običajn. dobila sm ga od osebe ki mi zelo velik pomeni.moj talismanček-mala roza plišasta ovčka(obesek za ključe) gre povsod zmano, sploh kadar gre za kakšne dogodke,k res potrebujem srečo :top: . tkrt jo mam zmeri pr seb in velik bolj se počutm samozavestno in bolj vrjamem v to da mi bo ratal. do zdej se mi je še vedno vse srečno izšlo in mi ta obesk res velik pomeni :)

blo je pa zelo hecno, ko sm mojo ovčko vzela sabo na operacijo zoba, ker me je blo zelo strah.in potem me je zdravnik vprašu če nism mal prestara za igračke, pa sem mu povedala kako je z to mojo srečno ovčko. in res se je operacija srečno izšla=) :love:
_ni-ni_
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 9
Na forumu od: 20. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a _ni-ni_ » 23. Avg. 2007 19:12

moja talismančka sta dva.

prvi je ko sem mami pomagala na vrtu puliti plevel sem med njim najdla tudi4 peresno detelicoi vanjo verjamem in jo imam ob sebi v vsakmi primeri ko potrebujem srečo.

drugi pa je ko sem od moje najsražje osebe dobila mičkenga madvatka za na morje naj me čuva ker sem odšla brez njega.in ta medvedek mi je pomagal še 2 krat na popravnih izpitih.

tako da v tadva predmeta najbolj verjamem.drugače pa za srečo mam tud komletk spodnjega pertila od ki sem ga dobila od ljubljene osebe.
Uporabniški avatar
ancHii..*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 44
Na forumu od: 23. 7. 2007
Kraj: slovenijaaa...:)

Neprebrana objavaNapisal/-a ancHii..* » 23. Avg. 2007 20:33

Ne bi rekla da je talisman, je pa nekaj podobnega :)
Na dan, ko sem ga spoznala sem nosila svoje najljubše tanga hlačke. Pozneje sem vsakič, ko sem vedela da ga bom videla dala nase iste, da bi se me spomnil ali pa bi se zopet pogovarjala, plesala... Seveda sem jih vsakič oprala :)
Uporabniški avatar
Marilena
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 299
Na forumu od: 13. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Marilena » 23. Avg. 2007 20:44

Moj običaj je, da se vedno ko vidim nosečo žensko primem za gumb in si nekaj zaželim. Ne vem točno kje sem pobrala to vražo, vendar mislim, da je nekaj na njih, bodočih mamicah :D
Uporabniški avatar
SAJNSKA
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 12
Na forumu od: 2. 3. 2007
Kraj: podzemlje

Neprebrana objavaNapisal/-a SAJNSKA » 23. Avg. 2007 21:17

Ker sm tudi jaz mal magična ,imam tudi jaz en talismanček in ritualček.

Moj talisman je moj veliki plišasti zajec Srečko Zdravko moja prinešalka sreče pa moja mami.
Mojega velikega plišastega zajca Srečkeca Sdravkoja sm dobla ko sm bila na zdravljenju za levkemijo v Ljubljani. Takrat sm bla stara 5 let in mi je pomagal preboleti bolezen in mi dal novo upanje da sm sedaj spet srečna in zdrava.Seveda ga še zdaj imam in mi služi, da sm zdrava, pomagal mi je tudi ko sm pogrešala domače, ker sm bla kar oddaljena od doma.Dobla sm ga pa od tete.
Moja mami je pa vedno z mano, in tudi na avdicijah imam več sreče ko je ona z mano.Enostavno jo imam rada da me pri vsem podpira.
Moj ritual je pa ta, da vedno ko potrebujem pomoč se obrnem na Boga, angele in mojega strica ,ki je umrl v tragični nesreči....vem ,da je on moj angel varuh in ,da je vedno ob meni.
Uporabniški avatar
izitanči
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 680
Na forumu od: 27. 12. 2004
Kraj: bela ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a izitanči » 24. Avg. 2007 7:24

Moj talismanček pa je malce nenavaden. Namreč, ko sem bila majhna,i sta mi dala starša prvi izpuljen zebek obleči v zlato, oziroma, narediti iz njega obesek.
Imela sem ga dolgo okrog vrata, nosila sem ga s ponosom, in ko je prišel čas pubertete, sem ga odstranila, saj sem nosila še mnogo drugega okoli vratu, niti pomislila nisem več na moj zobek...
in čas je bežal...
...Prišel čas izpitov, in ko sem se nekega večera v sobi učila, me je kar naenkrat prešinilo, da bi lahko moj zobek poiskala. Panično sem ga začela iskati v sobi, po stanovanju, spalnici med šatuljami, ampak našla ga nisem.
Takrat mi učenje ni šlo glih po maslu, in si moj talismanček še bolj želela.
Naslednje jutro sem ga našla v predalu s drobnarijami, v majhni rdeči škatlici.
Od navdušenaj sem zavriskala, in od takrat je vedno in povsod z mano, in moram povedati, da mi resnično prinaša srečo.
Že velikokrat se je izkazalo, da mi je rešil dan!!! :)
Sončni zahod je mešanica, med pravljico in iluzijo. Ene največjih lepot, kar jih ponuja stvarstvo. Čista katarza človeškim čutom.
npucko1
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 24. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a npucko1 » 24. Avg. 2007 7:59

Cosmopolitan napisal/-a:Imaš morda tudi ti kakšen poseben talisman, za katerega si prepričana, da ti prinaša srečo?

Je to kos oblačila ali nakit? Gre za kupljen, najden ali doma narejen predmet? Morda pa imaš le kakšno posebno navado (tvoj lasten mali ritual - se npr. ob pogledu na dimnikarja tudi ti hitro grabiš za kakšen gumb)?

Med vsemi, ki se boste na tem mestu razpisale o svojem lastnem čarnem predmetu, pa tudi o tem, kje ste ga dobile, kakšno moč mu pripisujete in morda celo anekdoto, ki je z njim povezana, bomo tri tudi nagradili.
MOJ TALISMAN JE V OBLIKI SEDEČE BUDE.VELIK JE ŠTIRI CENTIMETRE IN JE BORDO BARVE.DOBILA SEM GA OD SVOJEGA PARTNERJA IMAM GA ŽE OSEM LET IN MORAM POVEDATI,DA MI ZARES PRINAŠA SREČO.IMAM GA V TORBICI TAKO,DA JE VEDNO Z MANO.TUDI ČE ZAMENJAM TORBICO NA MALEGA BUDO NE POZABIM.
Uporabniški avatar
Tinki
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 112
Na forumu od: 12. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Tinki » 24. Avg. 2007 8:44

Moj(i) talisman(i) so prstani, ker sem vse dobila od oseb, ki mi vživljenju največ pomenijo. V osnovni šoli sem med odmorom za malico celo tekla domov, če sem ga zjutraj slučajno pozabila in bila na isti dan kaj vprašana. Dobro mi je služil, saj so res padale same petice. Ko sem ˝napredovala˝ v gimnazijo sem ga ravnotako vlačila s seboj v šolo (na sredincu leve roke :) ). Hmm, potem mi pa ni več prinašal take sreče. Ob prvem cveku se mi je kar naekrat zazdelo, da se je moj talisman že malo obrabil, pa nič zato. Sem ga zamenjala z drugim (drug prstan). :D Ko se mi zdi, da ne funkcionira več in je začel ˝štrajkat˝ si izberem drug prstan, ko mi jih bo pa zmanjkalo bom pa mogoče že toliko stara, da si bom lahko dopovedala, da smo sami sreče kovači, do takrat pa... Naj živijo talismani...
choko girl
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 17
Na forumu od: 15. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a choko girl » 24. Avg. 2007 9:49

Lahko bi rekla, da imam talisman tudi jaz.
Namreč, ob silvestrovanju sem dobila darilo, ki mi zelo veliko pomeni. Srebrna zapestnica z obeskom v obliki srčka me sedaj seveda spremlja vedno in povsod in res imam občutek, da mi gre od takrat naprej vse kot po maslu. Prinaša mi srečo, osrečuje pa me tudi oseba, ki mi jo je podarila :) Brez nje sem res prav izgubljena in če je slučajno nimam na roki, potem gre lahko marsikaj narobe...
doris_
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 25. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a doris_ » 24. Avg. 2007 11:53

no, moj talisman pa je že kar dolgo ob meni. u bistvu je bil na svetu par let pred mano in podarjen moji sestri. teta ji je sešila igračko, ki ima zelo širok nasmeh in velike oči. ni čisto nič posebnega za druge ljudi.sploh pa zdaj ne, ko je že ves zakrpan in star. meni pa je nekaj posebnega, saj je z mano že od rojstva in sem zelo navezana nanj.z njim spim vsako noč in kamorkoli grem, gre z menoj. tudi v rusijo je šel z mano,da sem ga stiskala na avionu, saj sem prvič letela in me je bilo zelo strah. tega me ni sram povedati, saj menim, da mi prinaša srečo in mi daje občutek varnosti. spomnim se, da sem kot majhna deklica velikokrat jokala in ga stiskala k sebi, da sem se potolažila. še danes se kdaj zjokam in mi je njegov objem zelo v pomoč. upam le, da bo zdržal še veliko let ob meni glede na njegovo starost. star je namreč že skoraj 25 let.
Uporabniški avatar
_*Jagoda*_
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 137
Na forumu od: 17. 4. 2007
Kraj: Slovenija :D

Neprebrana objavaNapisal/-a _*Jagoda*_ » 24. Avg. 2007 12:39

Moja "nosilka" sreče pa je moja verižica, ki sem jo dobila pri mojih okrog 8 letih od atija in brata :) Še danes se spomnim vsako sekundo ko sta mi jo podarila. Šla sta v Avstrijo in ko sta prišla domov sem stekla k njima in mi je pač ati dal to verižico. Bila sem zelo vesela. Od tedaj sem ga redno nosila, niti enkrat ga nisem dala dol, do smrti mojega atija (3 leta nazaj). Tedaj sem ga dala dol, ker sem smrt pripisovala da mi verižica ne prinaša več sreče. Ampak pred kakšnimi 4 mesci sem jo spet pričela nositi, ampak ne vsak dane ampak jo tudi včasih zamenjam. Ampak še vedno je to moja najljubša verižica in še vedno ji pripisujem srečo. Tako da vedno ko kam grem in rabim srečo si jo nadenem, ali pa jo imam s sabo v žepu, torbici...
Uporabniški avatar
no angel
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1614
Na forumu od: 2. 11. 2004
Kraj: vzhodno od LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a no angel » 24. Avg. 2007 14:27

Js nimam ravno talismana, ampak verjamem pa, da mi prinaša srečo, če pogledam na uro, ko kaže 21:11 - to pa zato, ker mam takrat rojstn dan. :D Ampak to more bit spontano, če prav čakam da bo tok ura, pa potem pogledam, verjamem da pač ni fore, če je pa po naključju, sm pa prepričana, da se mi obeta neki dobrega. :D Neumno, sej vem, sam res nekak verjamem v to. Sploh ker se je že večkrat izkazalo da deluje haha. :D
little dandelion
let your heart keep time
now the clouds are gone
all of your tomorrows shine
Uporabniški avatar
KittyKiss
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 345
Na forumu od: 28. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a KittyKiss » 24. Avg. 2007 15:05

Hm..ni lih talisman..Je zapestnica :) zapestnica, ki sem jo kupila na morju in še eno povsem enako fantu..tko, da mava vsak svojo in jo nenehno nosiva, s tem čutim tud neko povezavo med nama in si bolj ko ne zamišljam, da mi prinaša srečo :) mogoče pa mi res..Drgač nisem lih nevemkok vraževerna, kar se tiče ankete pa sm vseeno obkljukala, da pljunem trikrat heh, kr je vseen nekej v meni, kar verjame, da pač..bo nekej slabega :D in tud je blo nazadnje, ko nam je črna mačka prečkala pot se nam je skor cel dan uničil :roll:

Vrni se na Astro

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov