Šloganje iz kave

Astrologija, horoskopi, vedeževanje, mistika, nadnaravno, ezoterika ...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
*belina*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 145
Na forumu od: 24. 1. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a *belina* » 20. Apr. 2007 19:35

Taseografija, kot pravijo napovedovanju prihodnosti iz kavine usedline, je ena najstarejših evropskih prerokovalskih metod, na katero so prvi vplivali romi. Tisti ki se na to spoznajo pravijo, da za branje prihodnosti iz kavine usedline ni dovolj spiti le skodelico kave in se zazreti v odtise, ampak je potrebno za prepoznavanje, pojasnjevanje in logično povezovanje podrobnosti v smiselno sporočilo, razviti intuicijo in imeti nekaj daru za odkrivanje simbolike.

Slika

Baje mora spraševalec skodelico držat v levi roki, in kavo spiti v nekoliko večjih požirkih. Ko jo spije, počaka, da se usedlina popolnoma usede. Ker v skodelici vedno ostane nekaj tekočine, jo z levo roko trikrat rahlo obrne v smeri urinega kazalca, da se usedlina čim bolj razlije, počasi prešteje do sedem in skodelico rahlo obrne na krožnik. »Pečat« vedeževanju predstavlja zaključek z željo.

Na koncu vsega pa spraševalec s kazalcem desne roke pritisne na dno skodelice in pomisli na svojo željo. Običajno se vpraša samo za eno željo, nekateri vedeževalci pa upoštevajo tudi tri. Ker vsak prst simbolično predstavlja določeno področje, pri tem upoštevajte: srednji prst je simbol ljubezni in spolnosti, prstanec pa simbolizira poslovno področje. Se bo želja uresničila? Za ugodnejši razplet še namig: ko se želja zamisli, mnogi kavo s prsta poližejo, čeprav obstaja pravilo, da se prst obriše, kajti v nasprotnem primeru se ti želja ne uresniči.

Slika Slika Slika

Debela plast usedline označuje živahno in razgibano življenje, manj usedline pa izdaja urejenega in discipliniranega človeka. Na splošno velja, da simboli na dnu skodelice prikazujejo neprijetne dogodke, ki so vezani na poslovno področje in gmotni položaj, v nasprotnem pomenu pa govorijo o prijetnih dogodkih, ki se tičejo družine in življenja v domači hiši. Časovno jih opredelimo kot trenutno stanje, ki prehaja iz sedanjosti v preteklost, oziroma je že skoraj mimo. Zgornji rob napoveduje srečo na vseh področjih in prijetne dogodke, pa tudi situacije, ki se bodo zgodile v bližnji prihodnosti.

Slika

Za časovno delitev nekateri vedeževalci upoštevajo tudi ročaj skodelice, ki predstavlja spraševalca. Podobe desno od ročaja razlagajo za prihodnost, tiste na levi pa za preteklost. Drugi skodelico razdelijo na 12 delov, kot je mesecev v letu.Področje okoli ročaja govori o dogodkih, ki so vezani na čustveno področje in ljubezen. Nasproti ročaja se vidijo situacije, ki so za spraševalca usodne. Mesto, kjer ste kavo pili, opisuje privatno življenje in se nanaša na osebne želje, neposredno okolico, sosede in prijatelje. Točka nasproti govori o karieri in o osebah nasprotnega spola.

Vsi temno obarvani liki so pomembnejši od svetlih, če pa so obrnjeni narobe, opozarjajo na dogodke, ki prihajajo nepričakovano in jih niste načrtovali. Če se gošča ni dobro odcedila, je to znak žalosti in neprijetnega razpoloženja. V tem primeru bo morda bolje, da se odrečete vedeževanju, saj boste s svojimi negativnimi vplivi delovali na celoten potek dogodkov.

Torej kaj si mislite o vsem tem? Verjamete v to? Prakticirate kdaj? Jst osebno o tem ne vem prav veliko, vendar verjamem da je na tem. Btw tekst sem povzela s tele strani: Vedeževanje iz kavine usedline
Uporabniški avatar
ciber_girl
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 568
Na forumu od: 29. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a ciber_girl » 20. Apr. 2007 20:39

Bila sem pri enem vedeževalcu, ki prerokuje iz kave.
Niti kave ne pijem pa sem vseeno šla...Firbec me je premagal! :D
No..karkoli...Postopek je bil takšen kot si napisala...Sama nisem nikoli verjela v to, a ko sem sedela pred njem in ko me je bral kot knjigo sem bila šokirana.

Napovedal mi je marsikaj.
Nekaj se je uresničilo, nekaj se ni ŠE, nekaj še čakam kaj bo iz tega.

Ne vem...pač...v glavnem, da je vsaj tisto prvo pravilno napovedal..Kaj bo naprej pa ne vem... :?
Uporabniški avatar
amital
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 558
Na forumu od: 15. 9. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a amital » 21. Apr. 2007 11:32

več oblik šloganja je, zato verjamem tudi v šloganje iz kavne usedline, čeprav sama tega ne prakticiram :) se mi zdi pa zanimivo, čeprav je npr. šloganje iz kart enostavnejše, izveš lahko več podrobnosti, itd itd.
vse se zgodi z razlogom, tako kot se tudi vse vrača in vse plača
Uporabniški avatar
Tammy_De
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1644
Na forumu od: 8. 3. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Tammy_De » 21. Apr. 2007 11:44

moja babi šloga iz kave, pa use do zdej se je uresničilo in meni in drugim, katerim je :eek: :eek: :eek:
Frenkie
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1227
Na forumu od: 4. 2. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Frenkie » 21. Apr. 2007 12:30

Od vseh vrst vedeževanja, je šloganje iz kave edino področje v katerega verjamem. Moja mami je mela v službi eno sodelavko, ki se je res spoznala na te stvari in je vedno vse uganila, tako iz preteklosti kot v prihodnost.

Men je tud enkrat neki napovedovala in je res vse do podtankosti zadela. Tud velik stvari iz preteklosti mi je povedala, tko da me je res prepričala.

Sem pa tud slišala, da za kej tazga ni potreben poseben talent oz. neka prirojena lastnost da vidiš to kar drugi ne, ampak gre bolj za to, da se dobr naučiš pomen teh simbolov, ki se v kavni usedlini "izrišejo". Tko da se kej tazga lahko marsikdo nauči, če seveda želi.
Uporabniški avatar
Vylynk@
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 64
Na forumu od: 25. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Vylynk@ » 22. Apr. 2007 18:43

ciber girl kje pa si bla to? pri kom ... pa ostali tud ... kam hodte?? pa kolk kej plačate ... ???
čokoholičarka
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 83
Na forumu od: 30. 10. 2006
Kraj: neverland

Neprebrana objavaNapisal/-a čokoholičarka » 23. Apr. 2007 20:08

jst sem bla enkrat pr ženski iz kranja k nama je s kolegico šlogala iz kavne usedline...ja tko par stvari je uganila in so me totalka šokirale k jih je povedala, par je pa mim usekala :razz: za prihodnost..mi je kar fajn povedala, tko d bomo vidl kaj bo... :razz:
The greatest thing you`ll ever learn is just to love and be loved in return....
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 01. Maj. 2007 0:09

Men se pa tle vedno poraja eno vprašanje .. a je to kej odvisno od, hm, količine usedline od kave? :) Ne vem, no..
Ja, sicer bi me pa zanimal, kaj bi mi znal povedat iz moje kavne usedline. :)
Uporabniški avatar
*belina*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 145
Na forumu od: 24. 1. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a *belina* » 01. Maj. 2007 6:49

^ Kar se tiče količine kavne usedline, je pomembno le to, da kava ni preveč redka, ker potem ni dovolj usedline na dnu ki bi se lahko razporedila okoli.

Pa tud to je pomembno, da takrat ne piješ kave z mlekom, ker potem usedlina ni takšna kot bi morala bit.

Tko sm jst slišala :)
Uporabniški avatar
renatka_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1591
Na forumu od: 30. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a renatka_ » 05. Jun. 2007 21:38

Moj deda ma zdej ene 2leti "punco" (ločen je). Uglavnm in mi pridemo na obisk, mami spije kavo in ona (šloga tut tko iz kave) ji reče, da bi lahko probale.

Veliko večino je zadela. Pol je prepričala še atija in mene, ki kave sploh ne pijeva. Fotru je zadela, meni pa niti ne (in tudi upam, da mi resnično ni, ker ni mela dobrih napovedi).

Nekaj je na tem, ampak zdej kaj in kako... Nevem no, sploh se ne morem opredelit.
Prikazala se mi je Marija-nije baš neka pićka.
Uporabniški avatar
Yazmeen
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2376
Na forumu od: 18. 7. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Yazmeen » 05. Jun. 2007 23:25

Moja teta tud kao šloga iz kave, ampak zmer pove isto :D ...npr.:"Aha, tle maš enga fanta, k se bosta lupčkala, to je tvoj fant, tle maš družbo, tle maš eno pot, nekam boš šla...aha pa tle boš dubla en denar..."

Jst v šloganje (kakršn kol) ne vrjamem.
Uporabniški avatar
MilkyWay
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2708
Na forumu od: 1. 3. 2007
Kraj: ...en tu corazón..

Neprebrana objavaNapisal/-a MilkyWay » 05. Jun. 2007 23:36

o meni je to tko ušeeeč!!! :D 1x al 2x na leto pride k moji sosedi jena sorodnica, ki šloga iz kart in iz kave...vedno ko pride, mi gleda u karte in vedno zadene, u kavo mi je pa samo 1x gledla...še to sm jo spila ful tško, ker js kave ne pijem (samo belo kavo :wink: )...vidla je popolnoma isto, kot je vidla u kartah...tko use mi je fajn razložla, ma kej če sm pa use že pozabla ku je kej zgledalo :wink: ma neki že mora bit na tem
Uporabniški avatar
Mojchy_18
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 26
Na forumu od: 5. 6. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Mojchy_18 » 06. Jun. 2007 2:04

Men je enkrat šlogala ena kolegica od mami iz kart in mi napovedala veliko ljubezen svojega življenja svetlejših las v bližnji prihodnosti ko se preselimo...in smo se res preselil,res sem spoznala svetlega fanta se zaljubila vanjga in še vedno upam,da je ljubezen mojega življenja(ampak o tem bi se še dalo govoriti :P-Milky way že ve o čem se gre :D)
kr,ena
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 12
Na forumu od: 11. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a kr,ena » 11. Jun. 2007 20:15

Ej jest sm bla tud že pr šlogarcah, pa bom tko rekla;ene ful zadanejo, no tkole preteklost vse enako, prihodnost k sm se razšla z bivšim so mi ene tako lepo napovedale sam se pa ni uresničl nč. Zato če ma kdo k pozna kakšno zlo staro šlogarco da mi pove telefonsko, pa baje da nesme računat k če račuda kao bajagi zgubi to moč.
punca28
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 21
Na forumu od: 13. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a punca28 » 17. Sep. 2007 11:19

Tudi mene zanima koliko drži ole šloganje iz kave in kje je kakšna takšna šlogarica :?:

Vrni se na Astro

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov