Kanarski otoki

Popotovanja, izleti, tripi, trekingi, pohodništvo in še in še...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Moody
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 4
Na forumu od: 12. 9. 2006
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Moody » 02. Mar. 2007 12:33

S fantom že dalj časa razmišljava, da bi obiskala Kanarske otoke. Je že kdo bil? Imate kakšen koristen nasvet? Kam? Kdaj? Skratka zanima me vse.
Uporabniški avatar
Aloha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2848
Na forumu od: 20. 9. 2005
Kraj: Havajsko otočje

Neprebrana objavaNapisal/-a Aloha » 03. Mar. 2007 15:42

Hm, najprej povej, na ker otok gresta?
Smell the warm and salty air... see a wave reflect a beam... stop and find a pretty shell... make it real your summer dream...
Uporabniški avatar
mash@
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 228
Na forumu od: 15. 2. 2007
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a mash@ » 05. Mar. 2007 19:26

moja teta je bla neki časa nazaj in je rekla, da je na gran canariji ful nemcev na tenerifu pa ful angležev. je pa kazala slike iz najvišje gore španije k je tam, in je gor sneg, pa planet opic so tam spodaj snemali. Plaže so si pa podobne. Spali so pa v privat sobah k so baje pocen.
Uporabniški avatar
J.Lo
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 576
Na forumu od: 7. 12. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a J.Lo » 05. Mar. 2007 19:42

Jaz grem čez približno en mesec na Gran Canaria . Ti lahko pol poročam. :) Drugače pa mene tud zanima če je že kdo bil, naj prosim napiše kako je, plaže, nočno življenje, shoping... :D
Lahko imam vse.
Uporabniški avatar
g00fy_qa
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2032
Na forumu od: 22. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a g00fy_qa » 05. Mar. 2007 21:09

Moja mama pa ati sta bla na Tenerifih. Po slikah in pripovedih sodeč je ful fajn tam. :D
As the shadow follows the body,
As we think, so we become.
Moody
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 4
Na forumu od: 12. 9. 2006
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Moody » 05. Mar. 2007 21:29

Midva nimava še točno določena cilja. Samo fant si želi predvsem zarad rastlinstva. Tako da so vsake info dobrodošle.
Uporabniški avatar
Aloha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2848
Na forumu od: 20. 9. 2005
Kraj: Havajsko otočje

Neprebrana objavaNapisal/-a Aloha » 06. Mar. 2007 18:13

Js sm bla na Tenerifih... In mi ni blo baš nešto. Bli smo na severu otoka, decembra, čis preveč je scal, :? mi smo hodil okol u kratkih, domačini u jaknah, dogajal ni čist nč (kar se žurou innočnega lajfa tiče), kopal se ns je en par, plaže osebno mi niso ble tok oh in sploh, k mi ne potegne vulkanski pesek...

Jug, k je pa ene sto km oddaljen, je biu pa rahlo druga pesm. Ful toplej, sončk (okej, najbrš bl slučajno k ne, ampak dejstvo je, da je zgledala tut klima čis druga), hude plaže, še bolši valovi, srfarčkou pouhn :D en surf shop zravn drucga, dost več žiulenja, skratka, nm (sploh men pa eni kolegici) je blo res žou, da je blo treba po treh urcah nazaj u tist mrtvilo (čeprou bi izbira termina najbrš dala drgačn utis, sam jebiga zdej)...

Majo pa čis hud živalski vrt, bli smo na najvišjem vrhu kanarceu, kjer zgleda k na luni in je doskat sneg, na enih probah vin (al kaj je že blo), najstarejša jablana (v Evropi se mi zdi?) raste tm... :?
Smell the warm and salty air... see a wave reflect a beam... stop and find a pretty shell... make it real your summer dream...
irina
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 5
Na forumu od: 21. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a irina » 14. Jun. 2007 17:19

kako pa je tam glede sporazumevanja?
Razumejo angleško ali nemško? Baje zelo malo, govorijo večinoma špansko. To drži?
Uporabniški avatar
Traxie
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 185
Na forumu od: 25. 2. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Traxie » 15. Jun. 2007 9:55

Jst sm bla na Gran Canarii pa na Tenerifih ze vec let nazaj.

Gran Canaria mi je bla full bol vsec. Bla sm v Mas Palomasu in je res kilometerska pescena plaza s sipinami, full je blo sprosceno, pol ljudi je blo nude, tisti, ki nam to ni pasalo pac ne...Edino voda je zeloo mrzla pa vecmeterski valovi so, tko da se v morju bol tezko plava.
Pa full majo fajn take zelen asfalt, full gladek namenjen samo za rekreacijo. Jst sm vzela rolerje sabo in sem se sla vsako jutro rolat (tko da ce ste bol sprotni tip se splaca vsaj tekaske superge sabo vzet). Hrana v hotelih je full dobra, tko da se splaca vzet tud all inclusive, ce je ugodno. Velik je tud izletov po otoku (npr. vasica domorodcev, mislim da se rece masca :? ). Glede zuranja pa ne bi znala kj dost povedat, ker sm bla takrat stara okol 10 let :). Amapak glede na to, da spadajo pod Spanijo pomojem tud zura ne manjka.

Tenerife so mi ble bolj dolgocasne. Na plazah je po vecini crn vulkanski pesek in je obcutek podoben kot da bi hodil po zerjavci :x . Zadne dneve je bilo pa se vreme nikakvo (fuuuull pihal)...

Brat (starejsi) pravi, da glede jezika ni blo problema, so znali tud anglesko (spansko itak), jst takrat nisem kj dost komunicirala z domacini :).
Uporabniški avatar
roxy*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 521
Na forumu od: 27. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a roxy* » 30. Jun. 2007 14:38

Jaz grem jutri na Gran Canario! Komaj čakam!
Uporabniški avatar
le@
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 155
Na forumu od: 24. 11. 2006
Kraj: Domžale

Neprebrana objavaNapisal/-a le@ » 03. Jul. 2007 10:10

Mogoče katera ve, če obstaja kakšen vodič a la Lonely planet za Teneriffe?
Sicer guglam do nezavesti, pa printam koristne info, sam bi blo vseen fajn met neki na kupu zbran... :oops:
kanglca
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 11
Na forumu od: 30. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a kanglca » 03. Jul. 2007 19:55

Jst sm bla na tenerifih letos februarja.Vreme je biu ful lep, skoz 30 stupinj , u hotelu jacaranda...
Men je blo ful všeč.Ljudi ni blo nevem kolk, bl mirno...rental smo avto(dva dni z benzam smo dal mn k 100 evrou) in dal cez cev otok (mer 120 km)po eni knjizici-kanarski otoki.definitivno se ti splača pogledat Playa Los cristianos, k je ful lepa, velka sploh pa majo zanimive rosce tm.... :lol: Splača se tud it, u mejhn mestc Candelario, romarsk mest z cerkvo in obalo z vulkansko mivko...ful lepo...Pol smo sli mi naprej u los andres, kjer je najleps plaza na otoku...naprej smo sli u santa cruz, glavn mest tenerifou.mas ful lepo glavno ulco, k je zanimiv k ma vsak drevo svojga lastnika :cool: nadeljeval smo u porto de la cruz, drug mest tenerifou,ful zanimiva obala, sploh pa je ta mest znan po loro parku-živalski vrt k je glavna znamenitost tenerifou(kiti, delfini, krokodili,pingvini, morski psi....)nakonc smo si pa se u mestecu la laguna pogledal eno katedralo.
nasledn dan smo se pa pelal cez el teide, vulkan visok 3718m.zanimiv je, k prides iz 30 stupinj na 0.mi smo si ga ogledal iz 2500 metrou, cist navrh pa gres lahko z gondolo-tkt ni vuzila ker je ful vetr pihou)Tukej je tud sneg in ful zanimiva pokrajina.Nadeljeval smo u icos de los vinos, kjer je najstarejsi drevo na svetu....dan smo pa zaklucl u garachicu, vulkansk mes kjer je vse iz stare lave, k ga je pred leti zaliu el teide.od tm tud vides otok s spomenikom na vse zrtve tistga izbruha.
Naslend dan smo si pa se ugledal jungle park, tak avanturisticn zivalski vrt, kjer se pucuts k tarzan k plezas po mrezah, ful fajn. :zustimm:

Uglavn tm sm uzivala 100 na uro, sploh k sm zvedla, da je u sloveniji medl :biggthumpup:
Uporabniški avatar
le@
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 155
Na forumu od: 24. 11. 2006
Kraj: Domžale

Neprebrana objavaNapisal/-a le@ » 04. Jul. 2007 8:12

Vau, hvala za izčrpne info, ampak vseen me zanima, kakšno knjižico o Kanarskih si to imela? Jaz namreč nič tazga ne najdem....
Lahko mogoče poveš, kje si jo dobila?

Hvala!! :wink:
kanglca
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 11
Na forumu od: 30. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a kanglca » 04. Jul. 2007 11:42

Am kolegica si jo je sposodla u kniznici, naslou jebiv kanarski otoki, bla pa je tka rdeca bl mejhna... :)
Uporabniški avatar
Lejla86
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 988
Na forumu od: 23. 5. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Lejla86 » 04. Jul. 2007 12:57

Jst sm bla 14 dni nazaj za dva tedna na Tenerifih...mela sm pa sabo Lonely planet v angleščini o Kanarskih in je ful prov pršlo. Splača se avto rentat, tko ko je že ena rekla. Midva z dragim sva ga mela z 3 dni in je blo čez glavo časa ceu otok prevozit. Od teh stvari, k jih je že ena pred mano omenla (Santa Cruz, Puerto de la Cruz, San Andres - Playa de las Teresitas, El Teide...) se splača vidt še čist severo vzhodni del otoka, kjer je ful enih vasic (Taganana npr.) pa se da res uživat ob kosilu. Sicer je res, da npr za dve osebi daš 30 €, ampak je vredn. Druga vasica je pa čist na zahodni strani otoka, imenuje se Masca. Ceste sicer niso tko zelo lepe kot povsod drugje po otoku, ampak je vse tko lepo zeleno, da bi kar tam ostal.

Pa lepo se mej :D

Vrni se na Potovanja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov