Malta

Popotovanja, izleti, tripi, trekingi, pohodništvo in še in še...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Emina
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 469
Na forumu od: 17. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Emina » 14. Apr. 2006 12:11

Zanima me vse. Kako ste potovali do tja, ste šli z agencijo ali v lastni režiji, kakšne so cene, kaj se splača pogledat, a bil kdo z avtom . . . vse ,vse, vse.
Uporabniški avatar
pjotra
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 304
Na forumu od: 25. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a pjotra » 16. Apr. 2006 21:48

No vam bom pa jaz napisala nekaj malega o Malti, sem bila na dopustu par let nazaj.
Malta je zelo majhen otok, zraven sta še Gozo in Comino. Je zelo turističen in ogromno ljudi hodi tja na počitnice. Sama sem bila nastanjena v Sliemi, poleg Valette (glavno mesto) in lahko rečem, da predvsem je njihov problem, da nimajo smeti kam za dati. 80% ima problem z odpadki, in v vročini to precej smrdi. Poleg tega so kamnite plaže po večini vse poscane, ker folk tudi žurira. Za tako majhen otok definitivno pretiravajo z turisti, ker jih je preveč. Splača se edino v pogledu, če vas zanima zgodovina - tega je ogromno za videt. Poleg tega so na jugu modre jame, katere so tudi lepe in zanimive. Hrana je ok, sama sem kar navdušena nad njihovo hrano, pojavlja se veliko angleškega vpliva - fast food. Glede trgovin bom rekla nič kaj posebnega, njihovi keramični izdelki, se pravi domače stvari, ostalo pa bolj tko. Glede nato, da sem bila že tudi na tečaju angleščine v Angliji, pa prijateljico imam, ki je študirala pol leta na Irskem, se definitivno ne bi odločila za tečaje na Malti. Pa še cene imajo kar navite.
Če še koga kaj zanima, naj vpraša.
Uporabniški avatar
Ledenka
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 460
Na forumu od: 21. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Ledenka » 17. Apr. 2006 0:25

Jaz sem bila na Malti na maturantskem izletu in je bilo čudovito.

Navdušena sem nad žuranjem na Malti in nad naravnimi in zgodovinskimi zanimivostmi.
Za kopanje pa ni nevem kako lepo...razen v Modri laguni na Cominu, ki je res raj.

V bistvu se splača si ogledat celotno Malto z busom, ki je najcenejše. Sam greš lahko tudi na izlete z barko na otoka Gozo in Comino, saj so izleti preko agencij postali dragi.
Don't worry, be happy!!!
urszika
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1571
Na forumu od: 1. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a urszika » 17. Apr. 2006 14:40

js sm bla avgusta na maturantskem izletu na malti (z intelekto; obral so nas -> 120 jurjou), mi je blo pa sicer vredu, bli smo v st. juliensu oz. tko nekak blizu na obrobju, dal se je prit peš zvečer do tistga centra žuranja :)
šli smo tud na golden beach, zgledal je res fenomenalno, sam kaj, ko smo dol pršli je blo pooolno trave, pa še sošolko je ožgala meduza.
no, tud glavno mesto valleto smo si ogledal, ma zlo zanimive ulice, pa to ogromno naravno pristanišče je tud zelo lepo.
kar se hrane tiče - hotelska bljak, užitna je bla edinole sladica, pol smo si pa prvoščl kakšn mekdonaldc al pa burgr king, al pa njihove jedi (podobn kot pri nas burek prodajajo na ulici, tam razne pice in žepke in ne vem kaj)
njihovi avtobusi so res zakon, samo bog ne daj, da se nastavlaš prepihu (namreč zaradi vročine so odprta popolnoma vsa možna okna) - js mam rada mrzlo, pa se mi je maščevalo, ker sm potem bla pol izleta bolna :(
pokrajina je pa res kamnita, nezanimiva, najboljš je. če se voziš ob morju da maš vsaj en lep razgled (je res lepo modro morje)
tam je polno turistov, še največ italijanov, cene so res iste kot naše (razen cigarete so okoli jurja). men so bli zanimivi ti nakupovalni centri, sicer so bli malo majhni, samo je blo pa hudo, ker si adidaske dubu po ameriški ceni, ne po slovenski :evil: (da ne omenim, da majo take modele ki jih pri nas nikol ne bo)
in še to: ko smo bli mi tam, je ravno potekal nek praznik (mislim da sv. juliena) in je blo noro - petarde, rakete (po 3 dni skup), povorke, polno ljudi, najbolš je blo takrat, ko so eni moški nesl kip papeža janeza pavla II. na ramenih. hudo :cool:
bi šla še, ampak bom bl pazla na izbiro ponudbe (da ne bom preplačala), pa več otoka si bom ogledala.

še slikce;
Golden beach
Pristanišče
ulica v Valleti
Talep razgled med vožnjo
Tagrd razgled med vožnjo
Plažica, lagunica
Razgled z balkona na morje
Razgled z balkona na ulico
Uporabniški avatar
Tamala`
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 570
Na forumu od: 31. 1. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala` » 17. Apr. 2006 15:22

Sama imam perfektne spomine iz Malte. Zdj ko gledam slikice ki jih limate tukaj se samo smejim :D

Sama sem šla tja na maturant. izlet. Šli smo z intelekto, takrat so zelo dobro poskrbeli za nas. Plačali smo 65000, imeli zajtr/večerjo, hotel dober, sicer malce odmaknjeno od centra žuriranja tako da smo mogli prepešačit kar dosti.. ampak smo se v tem cajtu na poti nazaj v hotel kar fletno streznili :d
Shopping.. jah tko no.. sama nisem šla nič v šoping ker ni blo časa, so pa moje sošolke hodile na veliko in kar ogromno stvari prinesle nazaj.
Hrana.. ma ajdi nej jim bo... čeprav Don't eat chicken there :rofl: ker boš dobila kr neki :D
Ne naroči Ice coffee ker boš dobila kavo s kocko ledu :lol:

Domačini prijazni, kopaj se oblečena (tudi topless ni dovoljen oz. ja je :D na m x m veliki nudistični plaži)

Vročina je ubijajoča tam.. se še vedno živo spomnim speakerja na radiu zjutraj ko je reku da imam srečo... It's only 45 degrees outside. jeeeej.

Busi.. haha... remake ko to tamo peva :D no tale original slika njihovega busa ti pove da je zelo varen.. če se zabije v kamen ostaneš še vedno cel :D pa ne pozabi potegnit za vrvico ki je povezana z zvončkom nad voznikovo glavo in moli boga da je registriral da mora ustaviti :)

Aha pa taxiji... barantaj na veliko.. pa še takrat ko zbarantaš probaj še zbiti ceno... če ne te bodo tako presnet oskubili da je kar groza.


Kar se pa žurov tiče.. lahko ti povem kako je bilo sedem let nazaj.. ampak mislim da ti ne bo kaj dosti pomagalo :)
Miss*Cyara*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 27
Na forumu od: 20. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Miss*Cyara* » 17. Apr. 2006 21:54

Jooooj kaj sem se zdaj spomnila.. Na eni plaži ko greš tak dol po hribčku.. ne vem al je golden al kira je.. pa tam je še en lokalčič ;)

No in kolegice tam sedijo in prileti ena po mene na ležalnik, da morm nujno z njo in mobitel vzame.. in pol letima nazaj in tam je bil en stari deda, pri sosednji mizi, tam okoli 60 star, pa si ga je za mizo drkal... ona ga je slikala z mobitelom tak neopazno pol pa, ko mu je prišlo pa je vse klop pošrpical pri sosednji mizi pa smo se začeli dret aaaaa kako je ogaben (seveda v ang) in je pobegnil ;) FUjjjjj ... samo je blo pa smešno :lol:
Uporabniški avatar
Emina
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 469
Na forumu od: 17. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Emina » 19. Apr. 2006 12:33

A ste vse šle z letalom al je šla katera z ladjo?
Uporabniški avatar
Ledenka
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 460
Na forumu od: 21. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Ledenka » 19. Apr. 2006 13:45

Emina napisal/-a:A ste vse šle z letalom al je šla katera z ladjo?


Ko smo šli mi na maturantski, ni bilo možnosti z ladjo. Smo šli z letalom v obe smeri. Pa tudi vse moje prijateljice so šle z letalom.

Do sedaj nisem še zasledila, da bi bile ponudbe za Malto z ladjo. Res nevem.
A ni malo daleč za se "cincat" z ladjo? :P
Don't worry, be happy!!!
Miss*Cyara*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 27
Na forumu od: 20. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Miss*Cyara* » 19. Apr. 2006 13:49

Jaz tut ne bi vedla za ladjo.. jaz sem šla iz dunaja z letlom... Drugače pa kolko vem vozi ladja iz sicilije ali pa tunizije
Uporabniški avatar
Emina
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 469
Na forumu od: 17. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Emina » 19. Apr. 2006 14:09

Ledenka napisal/-a:A ni malo daleč za se "cincat" z ladjo? :P

Je, ampak zna bit zanimivo. Trajekt gre tud iz Genove.
Uporabniški avatar
×mishy×
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 171
Na forumu od: 19. 3. 2006
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a ×mishy× » 23. Jul. 2006 17:17

septembra boma s fantom vrjetno odletela na malto. razmišljam o cenejši različici hotelov kot sta Qawra - bella vista in canifor, ampak me malo skrbi razdalja do plaže in celo bella vista ma svoj hotelski bus, ki odpelje na plažo 3x na dan :? je že katera bila v teh hotelih ? je daleč do plaže, če greš peš ? kakšne so plaže v okolici teh hotelov ? hvala za info :wink:
Uporabniški avatar
×mishy×
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 171
Na forumu od: 19. 3. 2006
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a ×mishy× » 23. Jul. 2006 22:03

LyLa hvala za te informacije in slike ! :)
Uporabniški avatar
shiry
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 157
Na forumu od: 22. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a shiry » 24. Jul. 2006 12:33

Moj fant je dve leti živel na Malti, posledično tudi jaz :D . Če ima kdo kakšno vprašanje sem mu na voljo.
AtomicKitty
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 251
Na forumu od: 15. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a AtomicKitty » 23. Avg. 2006 7:17

jaz imam eno vprašanje.... kdaj se konča turizem na Malti? jaz sem dobila eno ful dobro ponudbo za it na Malto 10.09.2006 pa me zanima kakšno je takrat morje - kok stopinj ima, koliko je takrat še turizma tam itd...
se pravi SEPTEMBER NA MALTI - DA ali NE?
AtomicKitty
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 251
Na forumu od: 15. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a AtomicKitty » 23. Avg. 2006 10:31

mene zanima predvsem KAKŠNO JE SEPTEMBRA NA MALTI, če je bil kdo ob takem cajtu tam - toplota morja pa to...to me predvsem zanima...

Vrni se na Potovanja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov