new york/počitniško delo v NY [ZT]

Popotovanja, izleti, tripi, trekingi, pohodništvo in še in še...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

airbus
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 25
Na forumu od: 15. 2. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a airbus » 07. Mar. 2006 14:20

Kakšni vtisi? Kje ste spali (poceni), kaj je must to see ipd.
Hvala za dogovore.
Uporabniški avatar
Snow flake
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 630
Na forumu od: 27. 12. 2004
Kraj: okolica Ljubljane

Neprebrana objavaNapisal/-a Snow flake » 07. Mar. 2006 15:07

Tule je sicer tema o USA (ZDA), če ti kaj pomaga, še tule poglej, več pa ne vem povedat. :)
airbus
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 25
Na forumu od: 15. 2. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a airbus » 07. Mar. 2006 15:15

Na tem forumu ni nobenega odgovora na moja vprašanja...
Uporabniški avatar
p!a
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 49
Na forumu od: 20. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a p!a » 07. Mar. 2006 19:39

men je NY zakon!!! jst sm bla 2x po 1 teden tam in bi kar tam ostala. definitivno moraš it gledat musical na broadxay - jst sem gledala 42nd street in all shook up. all shook up je full dobr, presleyevi komadi - res vredn ogleda. karte se da dobit za mal denarja - cca. 30usd za dobre sedeže, kar je za NY zelo poceni! ampak vem da je en box office (pri pomolu 17 - drgač dost znana točka) k se da karte cenejš dobit. ne vem sicer kolk kej poznaš NY? če si shopaholic (tko k jst) bi te macy's vrjetn tud znal zanimat ;) pol recimo john lennon memorial v central parku, MTV store, plaza hotel, empire (če se ti bo dal čakat?!) what else? aja je drgač tud madame tusauds, ampak jst nism šla notr... splača se ti vzet sightseeing bus - ti povejo kdo od slavnih ma kje kkšn flat. mi smo se šli tud z ladjo pelat mimo kipa svobode... če te kej specifično zanima pa samo vprašej. aja jst sm stanovala pri kolegih na quennsu, tko da glede cen sob ti ne bi znala povedat...
Živi za biti, ne za izgledati!
airbus
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 25
Na forumu od: 15. 2. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a airbus » 07. Mar. 2006 19:57

p!a napisal/-a: če te kej specifično zanima pa samo vprašej. aja jst sm stanovala pri kolegih na quennsu, tko da glede cen sob ti ne bi znala povedat...

a mi daš njihov naslov? ;)
Uporabniški avatar
_kocka_
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 243
Na forumu od: 5. 2. 2006
Kraj: Dolenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a _kocka_ » 07. Mar. 2006 21:27

Jeeeeej, js bom sla tud v New York poleti... Pa ne vem se, ce bi sla s turisticno agencijo ali v lastni reziji...

Vse informacije zelo dobrodosle!
Življenje je potovanje, ne smer. Nosi udobne čevlje.
Uporabniški avatar
sQo``
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 310
Na forumu od: 14. 8. 2005
Kraj: Under your bed

Neprebrana objavaNapisal/-a sQo`` » 07. Mar. 2006 22:16

seen it :) spala sm u brooklynu pr kolegici od mame, tako da ni blo stroškou.. vsak dan sva se z subom vozile do centra in tam pol po menhetnu lepo hodile.. sva mele pa srečo ker je blo lih nekje v nov-dec času in je blo že vse v lučkah! :D drgač pa... NY = 1A! pa predlagam, da če ste bl na kratkem s kešem šparate še kakšno leto, dve tri :razz: ker ko si enkrat tm, ti bo žau če boš mela premal keša za vse stvari ki si jih boš želela.. še posebaj cunje! :D
mommy says i'm a special person no matter what the other kids say!
Uporabniški avatar
sQo``
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 310
Na forumu od: 14. 8. 2005
Kraj: Under your bed

Neprebrana objavaNapisal/-a sQo`` » 07. Mar. 2006 22:18

aja pa še neki :D šlik šlak korenček jzt sm bla pa na TWINSKIH :twisted: mam še spominček s tam :oops: blo hudo, prznam
mommy says i'm a special person no matter what the other kids say!
Eileen
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 98
Na forumu od: 4. 4. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Eileen » 08. Mar. 2006 13:25

Jst nameravam it septembra v NY za cirka en mesec...že celo življenje šparam za to in končno se mi bodo uresničile sanje. :tanz:

Šla pa bom sama in v lastni režiji. Kocka, priporočam ti, da greš v lastni režiji, ker je po mojem mnenju absolutno večji užitek, če sama raziskuješ New York. Poleg tega mi je rekel bivši dopisovalec iz New Yorka, da so v NY najlepše in najbolj fascinantne tiste stvari, ki niso znane. Tistim, ki se boste v bližnji prihodnosti odpravile v NY, toplo priporočam, da obiščete fenomenalno stran www.couchsurfing.com. To je stran, kjer prijazni ljudje po celem svetu ponujajo turistom plac za spat. Tudi v New Yorku jih je kar nekaj. Sicer pa sem gledala tudi cene za hostle, ki se gibljejo od 25 $ navzgor...brala pa sem tudi kritike tistih, ki so bli v NY hostlih. Me je kar zmrazilo. Hostli na Manhattnu, ki stanejo circa 25 $, običajno pomenijo tudi umazanijo, neprijaznost uslužbencev in... ščurke!!! :heul: Ravno zato se mi zdi couch surfing super ideja...pa tud če se najde kak ščurek - je vsaj zastonj! :lol:
Uporabniški avatar
*Sparks*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 152
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a *Sparks* » 08. Mar. 2006 13:29

Men je tud uspelo še twinse videt..
Drgač pa stvari v New Yorku je miljon za pogledat. Od muzejev in galerij (Metropolitan, Museum of modern art, Guggenheim) pa mjuziklov na Broadwayu; zanimivi so tud vsi njihovi nebotičniki - Chrysler building, Trump tower, Rockefeller center, Empire, Bank of New York .. jih res ne zmanjka. Mi smo šli pogledat še stavbo OZN, Central Park, Wall street, 5th avenue, Brooklyn bridge pa kip svobode, ki pa ga močno odsvetujem - z ladjico je čist kul če se pelješ, gor na sam kip je pa brezveze rint ker je prevelika gužva in se po cel dan čaka, na koncu pa še nč tam not ne vidš. Bolj se splača počakat za Empire ker je res hud razgled na Manhattan.
Shopping v New Yorku je pa seveda čist nor, res ni stvari ki je ne bi mel sam da maš dnar.
Jaz se sigurno še vrnem.
Uporabniški avatar
_kocka_
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 243
Na forumu od: 5. 2. 2006
Kraj: Dolenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a _kocka_ » 08. Mar. 2006 14:17

Pa ni v lastni reziji sam malo nevarno? Sem namrec slisala, da je ful takih predelov, kamor belci "nimajo vstopa" in si moras N.Y. vsekakor ogledat v spremstvu nekoga, ki ga ze pozna... Js si nebi upala jit sama... V lastni reziji da, ampak se s kom...
Življenje je potovanje, ne smer. Nosi udobne čevlje.
Eileen
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 98
Na forumu od: 4. 4. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Eileen » 08. Mar. 2006 15:10

To imaš prou, Kocka. Zna bit nevarno, če greš npr. sam v Harlem. Sej zato bom najprej spoznala nekoga preko couch surfinga (nekateri se ponudijo, da ti bodo razkazali NY, če bodo imeli čas), s katerim bi lahko obiskala "nevarne cone". Nikakor pa se ne mislit sama sprehajat ponoči po newyorških ulicah. Sama grem, ker se hočim odklopit od Slovenije (nočem, da mi kdo v New Yorku čivka v slovenščini) in ker hočem spoznat (vsaj upam) nove prijatelje. Je pa res Kocka, da moraš vseeno imet jajca za to. Eni non-stop potujejo sami. Ena moja znanka je 2 mesca sama potovala po Vietnamu pa se je imela noro. Jst mislim, da se bom bolj svobodno počutila, če bom potovala sama. V glavnem: izziv. :D
Uporabniški avatar
_kocka_
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 243
Na forumu od: 5. 2. 2006
Kraj: Dolenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a _kocka_ » 08. Mar. 2006 15:33

Jp, se strinjam, moras met jajca in je to iziv... To zelo cenim. Js pa zal nism tak tip cloveka...
Življenje je potovanje, ne smer. Nosi udobne čevlje.
Uporabniški avatar
Latte
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 440
Na forumu od: 29. 11. 2005
Kraj: New York

Neprebrana objavaNapisal/-a Latte » 08. Mar. 2006 17:53

Jaaaaaa :love:
Jst si že od mejhnga želim it v New York in tam tut živet...in vem, da se mi bo želja uresničla, pa tut če na klopci v enmu parku spim ampak vidla ga pa bom :D
How blind can you get and still have eyes?
Eileen
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 98
Na forumu od: 4. 4. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Eileen » 08. Mar. 2006 18:56

Latte, ne vidim razloga, da se ti ne bi uresničila želja. In prav tako ne vidim potrebe, da bi na klopci spala. Če si resnično želiš it v NY, ti bo prej ali slej uspelo, boš vidla. :gut: Sam bo treba malo nogavico nafilat z denarčkom... :D

Vrni se na Potovanja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Bing [Bot]