Amsterdam

Popotovanja, izleti, tripi, trekingi, pohodništvo in še in še...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Ashlee
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 133
Na forumu od: 25. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Ashlee » 07. Feb. 2006 19:22

Okrog prvega maja nameravam it v Amsterdam... in že komaj čakam :)

Zdaj pa bi tiste, ki ste bili že tam, prosila, da mi poveste vaše izkušnje - kako ste se imeli, kako vam je bilo všeč mesto, kako ste potovali tja, se bolj splača it z avtobusom, letalom itd.

Hvala za vse informacije! :wink:
opium
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 650
Na forumu od: 19. 10. 2004
Kraj: neutral zone

Neprebrana objavaNapisal/-a opium » 07. Feb. 2006 20:04

mi smo šli z autom v katerega so nam v amsterdamu vlomili v roku ene ure in to na ful prometni cesti kjer parking stane 700 SIT/uro.
drgač pa ti nimam kej dost za povedat k sm bil tm manj kot 3 ure... bistvo za nas so bli coffe in smart shopi :cool: pa čez red light district smo se sprehodl.
Uporabniški avatar
sweet_kitty
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 485
Na forumu od: 24. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a sweet_kitty » 08. Feb. 2006 1:33

Prjatlca se je preselila iz Nizozemske v Slovenijo, in mi je priporočala da ne hodm v Amsterdam, ker pač tm ni nč za videt... Povsod sam stuff stuff stuff stuff bla bla bla kurbe bla bla bla... Pač, mesto namenjeno samo turistom. :roll:
Ni moj trip v svetu sanj-
Moj trip je lajf!
nikita..
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 53
Na forumu od: 21. 11. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a nikita.. » 08. Feb. 2006 14:04

No jas grem večkrat na Nizozemsko in moram rečt da mi je pomoje to najlepša država v Evropi.
Amsterdam je zelo lep res pa je da moraš tam malo paziti kaj počneš.Je za videt veliko lepega zvečer za ven hodit je pa prav tako super.
Dosti drugače je v sosednjih mestih o katerih ne bi mogla rečt nič slabega.Ko greš čez cesto ravno tolkiko da se z avtom niso zabili samo da so tebi ustavili.ko sem bila prvič samo za en teden gor sem spoznala nove ljudi na vsakem koraku ker so vsi tako komunikativni in odprti da se lahko pogovarjaš ure in ure.Sem bila prav presenečena ker to se tukaj ne bi nikoli zgodilo.
Tudi ni res da so vsi zadeti kot pravijo.Res da so ja,nekateri kadijo,kr dost ubistvu samo to pa tukaj tudi in to ni nič neobičajnega.razlika je le v tem da se tukaj morajo skrivati tam se pa lahko lepo sprehajajo normalno po ulicah.

Tko da jas se strinjam z njimi: Holland 4 life
Uporabniški avatar
classy
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 713
Na forumu od: 12. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a classy » 08. Feb. 2006 21:20

Mi naj bi šli tud s sošolci za 1. maj, sam je sam še 1 hostel frej, tko da gremo vrjetn v apartma. Js bi šla sicr raj z letalom, sam je usm bolš z vlakom, pa z letalom je 60 000 karta. Je pa letos sprejet nov zakon, da se turistom v kofi šopih ne sme prodajat trave.
Uporabniški avatar
Ashlee
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 133
Na forumu od: 25. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Ashlee » 08. Feb. 2006 21:40

Jz grem skori 100% z letalom. Malo sem pogledala različne variante (ne še vseh :) ) in je povratna karta z Adrio LJ-AM okrog 220 evrov (vkjučene takse). Kar se mi ne zdi dosti... Kar se tiče pa preko Londona z Easyjetom so okrog 1. maja precej drazje karte, tako da znese približno tolko kot z Adrio, sam daljša pot...
Uporabniški avatar
classy
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 713
Na forumu od: 12. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a classy » 08. Feb. 2006 22:07

Kje boste pa spal, mate že rezerviran? Kdaj pa greste, pa za kok časa?
Uporabniški avatar
uršy
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 641
Na forumu od: 6. 7. 2004
Kraj: najlepše mesto

Neprebrana objavaNapisal/-a uršy » 09. Feb. 2006 10:38

Se strinjam z sofio........jst sm bla tm pred ene osmimi leti za nov let in je blo huuuuuuuuuuuuuuuudo...full lepo mesto...edin vožnja z busom je bla pa res preeeeeedolga .... moj darling je skor umru :D

Tut jst pa upam, da bom še kdaj šla spomlad, k je pa baje še bl lepo, sam ne za kvinsdej, ker takrt je pa po moje zame prehuda gužva :?
Uporabniški avatar
Sunshine
Cosmo administrator
Cosmo administrator
Prispevkov: 1697
Na forumu od: 6. 7. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Sunshine » 09. Feb. 2006 10:53

Jaz sem bila lansko leto konec aprila tam in mi je blo ful fajn, sonček, toplo. :) Mesto mi je všeč, ker je ful različne kulture (pa tko k je Sofia83 že napisala). Muzeji in galerije so tut fajn.

Peljali smo se tudi z ladjico in je the best, ko si mesto ogledaš tudi iz vode. :cool: Hiše so mi bile ful všeč, ozke, raznobarvne...

Šli smo z busom, ker smo si pred Amsterdamom ogledali še nekaj evropskih mest

Slika zmaga :bia:
sanaya
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 673
Na forumu od: 4. 1. 2006
Kraj: od norveške do venezuele

Neprebrana objavaNapisal/-a sanaya » 09. Feb. 2006 14:27

kolk tale amsterdam kj stane
a je res tko da lh kr po lokalih eno zviješ pa kadiš? :D
i love love
Uporabniški avatar
Sunshine
Cosmo administrator
Cosmo administrator
Prispevkov: 1697
Na forumu od: 6. 7. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Sunshine » 09. Feb. 2006 18:52

Ja, pa na ulicah tudi
fuzzy
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 9
Na forumu od: 15. 2. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a fuzzy » 16. Feb. 2006 18:08

jst se pa Amsterdama spounem predvsem po ful kolesih?hehe...ija...men se je zdel da vidim kolesa na vsakem koraku in to une ponije...nam niso v avto vlomil, čeprav mamo kr fajnega hehe, je bla pa tud zanimiva izkušnja, k nam je kr tko (pazi!bla sem s starši, k sm bla stara tam ene 14) en hotelski sluga pred hotelom ponudu travo, kr tko...boste kupil?pa mi sam tko...ne hvala, pa se začnemo režat...pa šli smo tud na rdečo ulco ja, ma nč posebnga, pač ženske se plazijo po tistmu steklu gor...nč tazga...je biu pa smeh, k smo se izven Amsterdama hotl v neko restavracijo zapelet, pa nismo nobene najdl in smo zato šli z avtom čez neko reko (majo neke gondole za avto, ka jst vem =)), pa smo pršli v nek gay bar...=) sam je blo vseen fajn, zlo dobra hrana!!!!=)
grem pa še enkrat letos konc avgusta, če bo vse po sreči s prjatlcami, da okusim še mal divjo stran!!!=)
Uporabniški avatar
classy
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 713
Na forumu od: 12. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a classy » 16. Feb. 2006 19:59

Kok je pa centr kej velk? Prbližn kt kero mesto?
Uporabniški avatar
rebel*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 229
Na forumu od: 2. 1. 2006
Kraj: :)

Neprebrana objavaNapisal/-a rebel* » 16. Feb. 2006 21:44

men je blo tud fuuul manj čeprav sm bla mal premal časa tam :( tko da planiramo septembra mal daljši obiskec :cool:
classy center je kr dost raztegnjen kr maš tko miljon stvari za videt in je vse tam okol :D men se je zdel dost vlko, tko london varjanta, najbolši so mi pa parki :roll: upam da greš za cel tedn al pa še več, šele pol ti bo res fajn (sam ne pozabit it domov :D ) pa priporočam da tut še kaka druga mesta pa kraje pogledate, če boste mel čas... pa na obalo pejte za kako urco vsaj, sploh če maš rada pesek :)
...ljubiti...
......biti....
........iti...
.........ti...
Uporabniški avatar
micamaca
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1460
Na forumu od: 11. 8. 2004
Kraj: Žabji dol

Neprebrana objavaNapisal/-a micamaca » 17. Feb. 2006 10:53

do zdj sm bla dvakrat na Nizozemskem in ene trikrat v Amsterdamu (spomladi in poleti)... sama Nizozemska me je nasplošno kr presenetla... v pozitivnem smislu, ker je zgledala dost bolj urejena kot sm pričakovala... predvsem tisti manjši kraji in vasice ob cestah... kakšni zgledajo včasih kt iz pravljice... pa obala je tud kr dost impresivna...
sama večja mesta ala Utrecht, Haag ipd. se mi niso zdela nč posebnega... pač po načelu pridš, vidš, greš...
kar se pa tiče Amsterdama... ko sm prvič pršla tja mi je blo seveda vse zanimivo in se mi je zdel kr fajn mesto... ni sicer za dol past ampak sama arhitektura pa ti kanali so bli impresivni... drugič sm šla tja za queensday... party na višku... povsod je slišat glasno muzko in ob cest stojijo razne stojnice s hrano in pirom, mesto je za promet zaprto... gužva je sicr bla sam ni blo sile... skratka zanimivo za enkrat doživet in vidt, ne bi pa vsak let hotla tm viset... in tretjič k sm šla v Amstrdam sm ga sam mal na hitr prehodila in pršla do zaključka, da sm se ga že naveličala... povsod sm vidla samo svinerijo, napol podirajoče bajte, vse mi je neki smrdel po marički, tiste kurbe mi tud niso ble več zanimive :D , kakšni deli mesta so mi deloval prov zanemarjeno... skratka je za pogledat, it mal okol (od centralne železniške postaje do glavnega trga, trga rož, okol kanalov, rdeče četrti itd.) ampak nit pod razno me pa ni tolk impresioniral, da bi hotla kdaj v bližnji prihodnosti nazaj
The secret of success is consistency of purpose.

Vrni se na Potovanja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov