London

Popotovanja, izleti, tripi, trekingi, pohodništvo in še in še...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

.:fiona:.
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 153
Na forumu od: 12. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a .:fiona:. » 14. Jan. 2006 21:45

Podobne teme na forumu še nisem zasledila. Britanija se mi zdi zelo lepa država, London pa izredno lepo mesto, čeprav mi je že veliko ljudi povedalo, da jih je London od vseh velikih evropskih prestolnic najmanj fasciniral. Meni je všeč. V splošnem se mi zdi angleški način življenja zelo zanimiv in če bi imela možnost bi se na Otok odpravila tudi študirat. Na internetu sem že prečekirala nekaj londonskih univerz, seveda je pa vse odvisno od mature, štipendije in financ. Zanima pa me vaše mnenje o Londonu, če ste že bili tam, kolikokrat ste že bili tam, kaj vam je v mestu všeč in kaj ne, za vas najlepši del mesta, znamenitosti vredne ogleda... Kako ste potovali v London, kje ste prebivali, katere variante se najbolj splačajo itd itd.
London iz vseh vidkov v glavnem :)
Uporabniški avatar
SIEENA
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1437
Na forumu od: 18. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a SIEENA » 14. Jan. 2006 21:50

Jst si tudi od zdej želim v London šolat :) :) Še bolj kot London, so mi ušeč Angleži in njihov naglas (:hearts:) :twisted: Upam, da se boste čimbolj razpisal :razz: Jst pa komi čakam, da grem poleti v London :)
This too shall pass.
.:fiona:.
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 153
Na forumu od: 12. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a .:fiona:. » 14. Jan. 2006 22:02

jaz mam tu namen it poleti v London in se že full veselim :)
hrcEk.
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 96
Na forumu od: 12. 8. 2005
Kraj: St. Tropez, Côte d'Azur

Neprebrana objavaNapisal/-a hrcEk. » 14. Jan. 2006 22:54

mene je london total navdušu... pa ne u takm smislu, kukr to, d se mi je s fotoaparatom odtrgal u madame tussauds ampk na sploh. folk. atmosfera. british sense of humour. way of life. way of thinking. glej enkrat house of commons.. še parlament pr njih je zabavn :) pa njihovi parkci lepi.. pa klopce! take, k bi mogl met u lj! itd itd itd...

bi šou mau ke ja za par mescou alpa več... mau novih izkušenj, ne sam kot turistek :P
Uporabniški avatar
smotkA
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 686
Na forumu od: 30. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a smotkA » 14. Jan. 2006 23:08

Jst sm bla v Londonu, full mi je kul, sam nevem zivela pa ne bi gor. Prevec je vsega, sam dirkas z ene podzemne na drugo... Mam rajs majhno Slovenijo :)
E una vita sola non pu bastare,
per dimenticare una storia che vale,
dei tuoi occhi che mi stanno guardare, non dimenticare ...
Uporabniški avatar
*tenisačica*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 591
Na forumu od: 4. 11. 2005
Kraj: Celje(na žalost)

Neprebrana objavaNapisal/-a *tenisačica* » 15. Jan. 2006 9:20

Jst sm bla predlani v Londonu. Bilo je sanjsko :D .
Tja smo potovali z letalom. Od letališča pa do centra smo se peljali z vlakom, potem pa kamorkoli smo šli, smo uporabili underground ali pa avtobus. Vbistvu je nekak tko kt v Parizu-ne moreš se zgubit :wink: .
Drugače pa komaj čakam, da spet grem :!:
“The only gossip I'm interested in is things from the Weekly World News - 'Woman's bra bursts, 11 injured'. That kind of thing.” ~ Johnny Depp
Uporabniški avatar
.:sonchika:.
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 165
Na forumu od: 11. 3. 2005
Kraj: Malo tu, malo tam

Neprebrana objavaNapisal/-a .:sonchika:. » 15. Jan. 2006 11:53

Moja teta živi v Londonu in sem bila že 2x pri njej. Meni je mesto odlično, polno življenja. Na sploh oh in sploh.
Živela pa tam ne bi. Preveč divje.
Uporabniški avatar
alina
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 350
Na forumu od: 28. 8. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a alina » 15. Jan. 2006 12:17

jst sm bila do sedaj 3x, nazadnje zdaj za božič in mi je zakon! sicer sem ugotovila, da je london ene milijonkrat lepši poleti, ampak je tudi pozimi čist fajn! vedno sem šla z letalom (ryanair), potem pa je čist na easy pridt iz stansteda v center. letos sem šla prvič z avtobusom in ne s stanstead expressom (vlak) in res full prišparaš (10 funtov), časovna razlika je pa 10 minut! seveda sem si tudi jaz fullll želela študirat v londonu, ampak je res full težko pridt do kakršnekoli finančne pomoči-če že dobiš, ti itak krijejo samo šolnino, vse ostalo si moraš sam, kar pa je obupno drago. kar se tiče erasmus izmenjav, lahko vse kar pozabite, ker angleži ne podpisujejo bilateralnih pogodb z eno majhno slovenijo. kar se tiče londončanov....tam vidiš vse, samo tipičnih britancev ne, prevladujejo pa predvsem črnci, veliko je pakistancev, indijcev, azijcev (s tem mislim kitajsko, japonsko...), pa tudi turkov....kar se tiče sightseeing-a je itak tolk enih stvari, ki jih lahko vidiš, da je itak brez veze kle vse naštevat, sploh pa so v vseh vodičih zlo dobr opisane znamenitosti....meni osebno je najljubši covent garden! poleti seveda ne smeš pozabit na vse možne parke, si vzeti malo na easy in enostavno uživati ob ležanju na sončku :D šoping je seveda ena od stvari, ki je pomembna za vse punce :D glavni sta oxford in regent street, trgovine so tudi v covent gardnu, kensingtonu in seveda v vseh oatalih delih mesta. tu imaš predvsem te trgovinske verige, ki so nekatere že pri nas (zara, mango, h&m, gap, next, new look, kookai....). za tiste, ki jim te verige ne ustrezajo, so potem še razni marketi (npr. portobelo road).
nastanitev je v londonu tako kot vse ostalo precej draga-hostlov je sicer ogromno, samo so precej dragi, naletiš pa lahko na vse, od malih, lepo urejenih, do takih s podganami, narkomani,....po mojem mnenju se še najbolj splača hiša, ki jo vodi slovenski župnik (sedež slovenske katoliške misije v londonu). za bivanje pri njemu, ni treba imeti nobenih cerkvenih dokazil, niti ni treba biti veren, vzamejo vsakega! v ceno je pri tem všteta tudi hrana (v hiši imaš na voljo normalno kuhinjo (kar je pri angležih redko, ker praktično ne kuhajo), v kuhinji pa imaš na razpolago kruh, marmelade, salamo, sir, jajca, makarone, juhe....)...v glavnem da se najest! ta dom stoji takoj na začetku druge cone, tako da je tudi center res blizu.
hrana je seveda tudi precej draga. še najceneje prideš čez s fast foodi, ki pa se jih zelo hitro naveličaš. v trgovinah prodajajo predvsem že pripravljeno in zmrznjeno hrano, tako kot pri nas prodajajo svežo hrano, v londonu ne boste doživele.

...to je vse kar se spomnim za enkrat:) če koga še kaj zanima, naj vpraša... :)
It looks like we could have made it baby...me and you!
.:fiona:.
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 153
Na forumu od: 12. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a .:fiona:. » 15. Jan. 2006 12:25

hmm kak pa bi se dalo kontaktirat s tem župnikom za prenočišče?
Uporabniški avatar
samjaz
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 328
Na forumu od: 21. 9. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a samjaz » 15. Jan. 2006 12:28

Kolk se jaz spomnim, so imeli npr. nekatere gostilne možnost, da se za 1,5Ł-3Ł naješ kolikor hočeš, vendar samo ob določeni uri. Npr. ena picerija vem, da je bila tako pa še enih par gostiln. Sam ne vem, če še to majo zmeraj tak.
el bou
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1112
Na forumu od: 4. 7. 2005
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a el bou » 15. Jan. 2006 18:22

bla sm 2x v londonu...

men osebno je to noro dobro mesto, le vse poteka neverjetno hitro... mas zelo malo svojga casa... ker majo anglezi ful hitr tempo zvljenja...

mi je pa d best mesto, in bom sla zdj veckrat gor, ker se sestricna seli direk v london :D
did i dissapoint u - or leave a bad taste in ur mouth...
Uporabniški avatar
sweet_kitty
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 485
Na forumu od: 24. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a sweet_kitty » 15. Jan. 2006 18:46

Grem študirat gor. Me loves England anyway :D !!
Ni moj trip v svetu sanj-
Moj trip je lajf!
littledaisy
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 3
Na forumu od: 6. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a littledaisy » 15. Jan. 2006 22:34

.:fiona:. napisal/-a:hmm kak pa bi se dalo kontaktirat s tem župnikom za prenočišče?


cikanek@msn.com

Dvoposteljna soba 23 funtov/noč/osebo, tam kjer ma pa dva pograda notr pa 18 funtov/noč/osebo.... Ne vem pa kolk je v tisti sobi, kjer je enih 6 pogradov... Pa morm rečt, da je čist vseen v keri sobi si, ker mene tko al tko ni blo nič doma - cele dneve bluzila po mestu... Lohk rečem... zaljubljena v London....
Uporabniški avatar
nastasia
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 311
Na forumu od: 11. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a nastasia » 15. Jan. 2006 23:14

očitno vsi enkrat v življenju sanjajo o študiju v Londonu.
Tudi jaz sem ...
v 4. letniku,sem se celo leto ukvarjala samo s tem, gledala šole, non stop visela na British councilu...
skratka na koncu so me sprejeli na vseh izbranih šol, s kolegico sva si že rihtali stanovanje etc., pa sem se 14 dni pred odhodom premislila...strah pred biti sam :cry:

ampak sedaj mi ni žal.
in sicer zato, ker london predstavlja predvsem OGROMNE življenjske stroške - je 3. najdražje mesto na svetu (za Tokyem in NY)!!!
štipendijo dobiš samo za šolnino, vse drugo pa ...
skratka ta moja kolegica je res šla tja - rekla je,da je celo leto jedla samo to, kar je uspela sp..... v pubu v katerem je delala (6- ur dnevno), pol plače je dala za davke polovico pa za najemnino...

od prjatla punca, pa se je po 2mescih vrnila, saj ji ni finančno zneslo - v teh 2 mescih je zapravla milijon tolarjev ( s tem, da si je flat delila še s 6 ljudmi, pot do centra,kjer je faks, pa je trajala z metrojem več kot 1 uro!!!).
ni vse zlato, kar se sveti :nixweiss:
Uporabniški avatar
ANSAF
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 460
Na forumu od: 22. 12. 2004
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ANSAF » 15. Jan. 2006 23:49

zaljublejna v London, no predvsem v celo Angliji.
2x sem bila po en mesec tm v soli v Bournemouthu, to je na morju in je bilo super ..., v Londonu pa sem bila vsega skp po moje 6x, ga poznam u nulo, ker sem ze tok brala o njemu, pa delala seminarsske...

jst sem tok zaljubena v to dezelo, da imam vse od torbic, majck, salc, ta pravi patriot.
:D
A friend is someone who lets you have total freedom to be yourself
- Mr Mojo Risin' -

Vrni se na Potovanja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov