FILIPINI-par mesečno raziskovanje-cilj ev. trajna SELITEV

Popotovanja, izleti, tripi, trekingi, pohodništvo in še in še...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

VIDA
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 3
Na forumu od: 8. 9. 2018

Neprebrana objavaNapisal/-a VIDA » 08. Sep. 2018 17:50

Pozdravljeni!
Vabim prav VSE (mlajše, starejše, ženske, moške) v sopotniško druščino za odhod (v času kurilne sezone v SLO) na nekaj mesečno raziskovanje
- večjih filipinskih otokih (osebno me najbolj zanima mesto DAVAO in mesto CEBU),
- ali pa morda južne španske obale (osebno me najbolj zanimajo kraji nekje na relaciji med Sevillo in Valencijo),
s ciljem morebitne TRAJNE PRESELITVE v te toplejše kraje.
Ne reklamiram pa tukaj nobene moje poslovne dejavnosti, ampak vam pišem kot navadna fizična oseba, ki iščem druščino enako mislečih ljudi za to pot.
V Španiji sem (večkrat, malo po malo) že preživela cca pol leta svojega življenja (Madrid, Barcelona, Valencia, Sevilla, Tenerifi na Kanarskih otokih - ki so tudi del Španije...), na Filipinih pa še nisem bila, ampak sem od ene osebe (ki tam živi že par let, poznamo pa se že od prej...) prav ogromno slišala kako je tam in me zato tudi Filipini zanimajo (ker Filipini nimajo nikoli zime, stroški so jim v povprečju nižji za 2x, 3x ali celo več x nižji...odvisno od skromnosti človeka....oz. kaj si želi imeti....). Na žalost je ta oseba, ki živi na Filipinih, zadnje čase tam poslovno ogromno časovno zasedena (ne uspe dovolj niti spati, da bi kmalu dosegla zastavljeni poslovni cilj), pa se zdaj slišimo bolj malo (ampak mi je še vedno nekako »dosegljiva«, še posebej, ko mi kaj »prigusti«)…

Z ozirom na tamkajšnje razmerje, zato tam na Filipinih imajo ogromno tujcev (ki tudi za stalno tam živijo), najbolj pa so zaželeni upokojenci in tudi ljudje, ki so pripravljeni tam vlagati kakšen denar (tam se npr. ogromno gradi, za razliko od gradbeništva, ki se je tukaj skoraj da popolnoma vstavilo…in je vlaganje v npr. nakup stanovanj zelo profitabilno – vsi tujci pa lahko tam brez problema kupijo stanovanja, ne morejo pa kupiti zemljišča…). Filipinke (ki so res eksotično lepe za naše evropske oči) pa komaj čakajo, da "zagrabijo" tujce in se z njimi veselo poročijo (ali vsaj živijo skupaj, brez uradne poroke), če jih le uspejo dobiti (ker jim tujci omogočajo boljše življenje, ker so filipinske plače majhne…..najpogosteje od 80 EUR na mesec pa do 150 EUR , fakultetno izobražena - »specialna«- učiteljica z dodatnim samoplačniškim specialnim izobraževanjem in s posebej dodatno narejeno licenco pa npr. lahko zasluži komaj 300 EUR na mesec).

Ko zaključim vzpostavljanje prve komunikacije z vsemi zainteresiranimi ljudmi, bom potem (na osnovi vseh prejetih vprašanj) sestavila seznam vseh zbranih vprašanj in kratke odgovore na njih in bom vse to posredovala prav vsem zainteresiranim. Vidim pa, da se ljudje bolj zanimajo za Filipine (morda zato, ker se tam lahko pogovarjajo v angleščini, ker nikoli ni zime, je veliko ceneje…), čeprav tudi Španija ima svoje prednosti. Španija je bližja domu pa še vedno brez nekih težkih mrzlih zimskih dni, zelo so poceni karte do doma, je EU, tam velja evropska kartica zdravstvenega zavarovanja, ki jo vsi dobimo v SLO zastonj, veliko živil je cenejše kot v SLO, prav španski del Španije pa je živahna regija prijaznih in veselih ljudi itd….). Ampak, ljudje imajo okrog Filipinov (ki jih bolj zanimajo) razna vprašanja (ker so manj informirani glede Filipinov…). Če vas ta moj »projekt« zanima, vas lepo prosim, da mi prek e-maila sporočite svoja konkretna vprašanja.

Ko se (po mojem naknadno posredovanem seznamu vprašanj in odgovorov) nato naredi neka naravna »selekcija« (eni se zanimajo še naprej, drugi pa odstopijo od potovanja…), potem bom organizirala en skupni sestanek vseh zainteresiranih ljudi v živo, na katerem bomo še kaj konkretno dorekli in določili datum odhoda ter vse ostalo potrebno.

Lahko izberemo tudi kakšne druge kraje, osebno pa bi priporočala (če gre za Španijo), da bi se fokusirali na priobalne kraje nekako med Sevillo (ki sicer ni direktno ob obali) in Valencijo , če pa gre za Filipine, pa bi osebno priporočala mesto DAVAO (tam je dolga leta bil župan sedanji predsednik Filipinov in je Davao znan kot najbolj varno mesto na Filipinih….morda celo najbolj varno na svetu…čeprav je javna tajna zakaj je temu tako, vseeno pa raje ne bi o tem pisala…), ali pa mesto CEBU (ki je najbolj razvito, z najboljšim pristaniščem, z najboljšimi letalskimi povezavami, z dobro zabavo, lepimi otoškimi plažami itd.…..), drugače pa je najlepši otok na Filipinih (z najlepšimi plažami) otok PALAWAN (ampak, zdi se mi, da on ni najbolj primeren za prav stalno bivanje….ali pa morda tudi…).

Če vas zanima ta skupni odhod (vsak plača le svoje stroške – ki jih ima direktno sam pod svojo kontrolo, potovali pa bomo resnično v lastni režiji, brez neke agencije), se mi potem javite na moj e-mail:

vidaku777@gmail.com

Že zdaj se veselim vašega morebitnega zanimanja..

Prav lep pozdrav!
VIDA


Prav lep pozdrav!
VIDA
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4433
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 09. Sep. 2018 14:23

Primerjate zivljenje v evropski spaniji in v mestu, ki je prakticno v drzavi tretjega sveta. :D Cebu je zelo zanimiva izbira.. kak zelo izkusen popotnik bi se tam mogoce se znasel, ostale ljudi vajene evropskega udobja bi pa najbrz vrglo na rit. Vsaj jaz vem, da tam ne bi bila sposobna ziveti. Mesto je veliko, guzva je ogromna, na cestah vlada totalen kaos... Zrak je pogosto tezek in smrdljiv, ulice umazane, ponoci so polne shady ljudi (midva takrat nisva videla nobenega drugega belca, tako da sva vsem 'cudakom' bila izjemno zanimiva). Filipinska hrana je v primerjavi z naso slaba. Kar je pa meni osebno najvecji minus: izredno slaba internetna povezava. Glede na to, da delam od doma, je bilo delo zame takrat skoraj nemogoce. Eno sliko je nalagalo po 5-6min, kot v 90-ih :D

V Davau nisem bila, me pa dejstvo da je tam zivel tako krut politik kot je Duerte, ne bi niti najmanj primamilo. :nein:
Ce bi res res morala izbirat, bi za zivljenje raje izbrala Puerto princesso, se mi zdi najmanj kaoticna.
VIDA
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 3
Na forumu od: 8. 9. 2018

Neprebrana objavaNapisal/-a VIDA » 20. Sep. 2018 23:08

Hvala lepa za vaš izčrpen komentar. Moram pa reči, da jaz niti najmanj ne primerjam Španije z Filipini, ampak je to pač »upadlo« v ožjo izbiro za raziskovanje in morebitno preselitev (kljub totalni različnosti). Kar pa se tiče mesta Davao, je tukaj osebna izbira vsakega človeka, ali ga bolj privlači »krut« politik (ki na ta način načrtno poskrbi za maksimalno varnost svojih someščanov), ali pa raje daje prednost »nežnemu« politiku (ki posledično temu ni zmožen poskrbeti za varnost svojih someščanov, ampak so zato maksimalno žrtve tatvin, umorov, posilstev, drog itd. kriminala). Jaz osebno dajem veliko prednost VARNOSTI…zato me tudi zanima Davao….Glede internetne povezave, je pa na Filipinih to vse ZELO odvisno od tega, katerega operaterja izberete (pri enem ste popolnoma onemogočeni za normalno delo, pri drugem pa gre hitro kot strela…). Pozanimala se bom naknadno, kateri je dober operater, pa bom to tukaj objavila, da koristi vsem.
VIDA
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 3
Na forumu od: 8. 9. 2018

Neprebrana objavaNapisal/-a VIDA » 20. Sep. 2018 23:09

Sporočam vsem, da je zdaj že padla dokončna odločitev, da gremo na Filipine (ne pa v Španijo), zato še vedno zbiram sopotnike, kljub tajfunu Mangkhut, ki je naredil veliko škode na severu Filipinov. Tolažilno za nas pa je to, da glavno mesto Manila (kjer moramo prispeti, preden letimo naprej) ni bilo ogroženo, mesto Cebu tudi ne, mesto Davao pa tudi ne. Tajfuni so na Filipinih že klasika (in je to treba dati nekako »v zakup«, tako kot to delajo Filipinci), s tem, da so nekatera območja pogosto na udaru, nekatera so bolj redko na udaru (tako kot Cebu), nekatera pa praktično sploh nikoli nimajo tajfunov (tako kot Davao). Zato mesta Cebu in Davao nista bila izbrana slučajno, ampak načrtno. Vabljeni še naprej!
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 21. Sep. 2018 6:56

Zivljenje v tropih ni pol tako zabavno kot se slisi.
Sicer si res lahko v natikacih vecino leta, a ni ravno zabavno gazit skozi monsunski naliv v odprtih cevljih. Pa diktatorske vlade in pomanjkanje demokracije tudi niso zabavne zadeve. Zate, kot bogatega tujca ze mogoce. Je pa ogromno poceni sadja, tako da :nixweiss:
Kako si boste pa vizo/dovoljenje za bivanje uredili?

Lep pozdrav iz tropov :D
Uporabniški avatar
saarijarvi
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 4433
Na forumu od: 18. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a saarijarvi » 21. Sep. 2018 13:05

Vsekakor porocaj(te), bom z zanimanjem brala :) kar se tice interneta smo pa probali cisto vse mozne simke, hitro kot strela ni bilo nikoli nic. Bi si vsekakor zelela, tisti mesec sem si zivljenje namrec skrajsala za par let.

Srecno!

Vrni se na Potovanja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov