Madžarska

Popotovanja, izleti, tripi, trekingi, pohodništvo in še in še...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

LePiTe
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 4. 7. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a LePiTe » 04. Jul. 2012 14:30

Pozdravljene,

je že katera šla na "glavni" dopust na Madžarsko - Blatno jezero namesto npr. na Hrvaško? Je res, da se sploh ne vidi, da si na jezeru? Če je katera že bila, imate kakšna priporočila? Pa dva majhna škratka potujeta zraven :) .

Hvala že v naprej!!!
tor
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1320
Na forumu od: 7. 2. 2007
Kraj: ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a tor » 04. Jul. 2012 15:18

Enkrat sem bil tam. Glede na to da je jezero dolgo 100km, najbrž res ni občutka, da si ob jezeru :D
To je madžarsko morje.
Najbolj se spomnim hrane, ni mi bila všeč, ali pa smo imeli smolo z izbiro .
LePiTe
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 4. 7. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a LePiTe » 06. Jul. 2012 8:48

Hvala tor,

gurmani nekako več nismo, glede na to, da zraven malih otrok vse pojemo že mrzlo :?. Sem pa sedaj našla še nekaj drugega. Za Madžarske terme sem slišala, da so super in da so glede cene neprimerno cenejše kot naše (Heviz). Za Miskolctapolco pa še nisem slišala. Je že kdo bil http://visit-hungary.si/?page_id=726 ? Zanima me, če je vredno iti tja.
Uporabniški avatar
*Lally*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 283
Na forumu od: 8. 7. 2007
Kraj: LJ

Neprebrana objavaNapisal/-a *Lally* » 03. Avg. 2012 18:58

Jst sm bla letos ob Blatnem jezeru (Zamardi) v času ko je bil tam Balaton sound. Takrat je blo ljudi ogromno, apartmaji zasedeni že od januarja, kamp nabit.. Uglavnem takrat res dogaja.

Kar se tiče 'plaže' je lepo urejena, večinoma trava. Jezero je dejansko res blatno. Globina je okrog pol metra, pa dviguje se na kak meter tko fuuuul dovg, tko da za male otroke je to idealka, samo je pa voda taka motna, da se dna skoraj ne vidi.

Hrana je bla men čist super, res pa je da smo bli dost na fast-foodu.. en dan smo jedli Mehiško, en dan nekaj morskega, pa langoš (to je njihova tradicionalna jed - testo z začimbami, sirom in k.smetano).
Uporabniški avatar
Mishela
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1222
Na forumu od: 5. 6. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Mishela » 23. Jun. 2013 14:26

jaz sem ravno včeraj prišla domov :)
s fantom sva bla za 3 dni na Blatnem jezeru in moram priznat, da sem zelo zadovoljna, voda je res ful čista, plaže so urejene (vsaj tista ko je za plačat -> 3,5 eur na dan), ni bilo neke gužve, ljudje so prijazni, hrana je poceni :D
je pa res, da moraš hodit par minutk, da lahko normalno zaplavaš, ker je območje 120 cm globine kar veliko.
Uporabniški avatar
Sarissima
Cosmo moderatorka
Cosmo moderatorka
Prispevkov: 3448
Na forumu od: 26. 12. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Sarissima » 23. Jun. 2013 18:22

Jaz sem bla v 3 bolj "lokalnih" toplicah, tako da ne vem kako je v teh bolj turističnih, ki jih omenjate. Moja osebna izkušnja - madžarske toplice so prva liga. Ni sicer podobno toplicam katerih smo vajeni (naše, slovenske toplice z visoki sijaj ploščicami in najmodernejšimi tobogani itd..), je pa zato zrihtano, lušno, čisto.. Vzdušje je zelo domače, urejeni bazenčki za otroke, kjer sem bila jaz so bili tudi neke "blatne igralnice" - otroci so se ko pujski valjali not :D.
Mislim da je zelo primerno za družine :)
Uporabniški avatar
Anjeske
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 876
Na forumu od: 13. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Anjeske » 24. Jun. 2013 11:57

No js tud iščem kakšno uporabno informacijo. S fantom imava namen it najprej za par dni v budimpešto, potem nazaj grede pa še na blatno jezero. Greva v soboto in bo treba kr hitr na blatnem jezeru najdt kšno normalno prenočišče :D
Uporabniški avatar
Mishela
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1222
Na forumu od: 5. 6. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a Mishela » 24. Jun. 2013 12:49

na teh spletnih straneh kuponko, 1nadan, itd. je vsake tolko časa nek kupon za polovično ceno za prenočišče, ponavadi z zajtrkom, če mogoče tu najdeta kaj se splača
Uporabniški avatar
Anjeske
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 876
Na forumu od: 13. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Anjeske » 24. Jun. 2013 13:50

Eno stvar sem vidla prejšnji teden, pa mi ni bla všeč. Plus če dobro razmisliš, lahko z malo iskanja dobiš lokacijsko boljše in ugodnejše stvari, kot jih nudi kuponko.
Vessy
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 170
Na forumu od: 17. 6. 2007
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Vessy » 26. Jun. 2013 12:28

Na 1nadan.com majo isto ponudbo, kot sma jo lani s fantom izkoristla: http://1nadan.si/ponudba/Potovanja/5748/minus-53-odst-na-3-dnevni-oddih-2x-nocitev-z-zajtrkom-za-2-osebi-v-hotelu-aeroport-sagvar-na-madzarskem?isPreview=False&utm_source=FB&utm_medium=FB_POST&utm_campaign=blatnojezero

Mela sma se fajn, čeprav še enkrat ne bi šla to verzijo, ker je hotel preveč oddaljen od jezera in sma se mogla z avtom pol vozit.
Drugač pa je fajn it do Blatnega jezera, res da ni morje, ampak men se je blo zabavno v njem kopat. Pa tu kjer sma midva bla mi je blo všeč, da je bla "plaža" travnata, pa dosti dreves.

Drugač se pa mi zdi, da ni problem prenočišča najt tud direkt tam, ker je res ogromno ponudbe ob jezeru, razn, če je kaka vlka sezona, da bi blo vse zasedeno.

Vrni se na Potovanja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Bing [Bot]