Potovanje okrog sveta

Popotovanja, izleti, tripi, trekingi, pohodništvo in še in še...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

lorelaj
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 848
Na forumu od: 27. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a lorelaj » 29. Sep. 2010 19:39

Že kar nekaj časa se poigravam z idejo, da bi spakirala kufre in šla za eno leto (ali pa vsaj pol leta) na potovanje okrog sveta. Backpackersko, brez hitenja, s samo okvirno začrtanim planom. Upam, da mi bo potovanje uspelo v roku treh let, med tem pa bom varčevala.

Mikajo me predvsem azija, oceanija, južna in srednja amerika in afrika. Ne bi se zadrževala v evropi, usa in kanadi, ker recimo, da so mi te stvari v veliki meri že poznane, zato ne bi izgubljala časa s temi kraji. Zanima me, če ima kdo izkušnje z daljšimi potovanji, predvsem me zanimajo informacije v zvezi z azijo. Glede na moja prejšna potovanja se mi zdi, da bi mi predstavljala največje preglavice, oziroma bi najbrž rabila največ časa, da bi se prilagodila takemu načinu življenja.

Sicer sem že odločena, da bo to potovanje uspelo, vendar me kljub vsemu zanimajo vaša mnenja. Bi šli na tako potovanje? Menite, da so daljša potovanja izguba časa in da se je pametneje ukvarjati z drugimi stvarmi? Vsakega mnenja, idej in predlogov bom vesela.
:)
Uporabniški avatar
Nesanica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1813
Na forumu od: 23. 7. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Nesanica » 29. Sep. 2010 19:47

Mislim da je to odlična ideja in če imaš možnost odpotuj. Žal ti ne bo - verjemi. Je pa to res precejšen finančni zalogaj saj boš samo za prevoze porabila cca. 3000 eur, da o nastanitvah niti ne govorimo...
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 29. Sep. 2010 20:31

Sem nekaj časa nazaj razmišljala o tem, ja. Šla bi nekje 2013. Začela bi v New Yorku, šla čez ZDA do Kalifornije in potem dol čez Srednjo Ameriko in potem Venezuela, Kolumbija in vse do Argentine. Od nekje v tej regiji bi letela na Novo Zelandijo, kjer bi kake pol leta delala in potem naprej Avtraljia in moja ljuba JV Azija. Tu je toliko možnosti, da bi itak porabila par mesecev, da bi samo svoje najljubše kraje in prijatelje obiskala :). Potem pa čez Indijo in Stane do Irana ter preko Turčije in Balkana domov. Varianta bi bila nadaljevati čez Bližnji vzhod in vzhodno Afriko ter nato let domov iz Južnoafriške republike.

Ko sem računala budžet, sem se odločila, da bi zbrala 15000€, s tem da bi na NZ delala, da bi si nabrala še malo denarja. Razlog, da sem načrt opustila je bil, da preprosto ne bi zdržala 3 leta brez potovanj, a drugače denarja ne bi zbrala. Aja, pot bi mi vzela leto in pol ali še kak mesec več (če ne bi dodala Afrike).

Azija je pa zakon, ravno kulturni šok jo naredi perfect destinacijo :cool:
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 30. Sep. 2010 11:32

iLike! :D

Ful podpiram take ideje.
Sama se sicer zelo verjetno ne bi v kej takega podala, ker, priznam, me velik omenjenih krajev niti ne vleče toliko (v veliki večini Azija)..bi se pa pustila odpeljat v Avstralijo & NZ. :)

Poznam enega, ki se je lotil nečesa podobnega, zadevo pa imenoval "sledenje poletju" - how sweet is that. :D
lorelaj
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 848
Na forumu od: 27. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a lorelaj » 30. Sep. 2010 20:59

Nesanica napisal/-a: Je pa to res precejšen finančni zalogaj saj boš samo za prevoze porabila cca. 3000 eur, da o nastanitvah niti ne govorimo...


Za pol leta bi rabila približno 10.000 evrov, kar se mi sploh ne zdi veliko, glede na to, koliko mesečno človek porabi doma. Kolikor sem brala o teh stvareh in kar so mi povedali drugi, bi se s takim budgetom dalo dokaj normalno preživet. Se mi pa zdi vredno dati toliko denarja za tako potovanje. Živi se samo enkrat, naučiš se ogromno in druge kulture ti prikažejo nov vidik življenja/dojemanja ... Raje dve leti potujem na bolj kratka in low budget potovanja in si potem privoščim potovanje, ki si ga bom za vselej zapomnila. Komaj čakam.

Patchouli, res je super, če umes lahko tudi delaš. Jaz si na žalost zaradi študijske štipendije ne morem vzeti toliko časa, da bi lahko vmes še delala. Upam, da ti tvoje načrtovano potovanje uspelo. :D
Maska84
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 8
Na forumu od: 20. 9. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Maska84 » 01. Okt. 2010 19:48

Hej,

delaš lahko tudi kje drugje, ne? V večini držav ponujajo sezonska dela, za katera si plačan na roko in ne rabiš nobenega permita ali kakšne delovne vize.

Sicer pa poznam deklico, ki je šla s svojim za eno leto okrog sveta, pa jo je peljal na en hrib v Nepalu (vsaj mislim, da je bilo tam), ji rekel, da je to najbližje zvezd, kar jo lahko pripelje, in pokleknil pred njo... Ahhhhh :love: :love:

Sta pa sicer na poti kar precej delala, da sta zaslužila, vem da sta non-stop obirala eno sadje in podobno. Ampak gotovo je izkušnja neprecenljiva!
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 01. Okt. 2010 20:43

jaz pa najraje travelchannel pogledam.... :D :oops: :oops: :oops:

vsepovsod je lepo, doma pa najlepše... :oops:
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 02. Okt. 2010 10:45

Maska84, itak se še kje drugje najde za delat, samo jaz ne bi delala, jaz bi večino časa uživala, za par mesecev pa stisnila in malo zaslužila :D

Sicer pa ja, you never know... zaenkrat se mi zdi bolj misija nemogoče zbrati toliko denarja, ampak če bom po diplomi še vedno tako brez načrtov, obetov in prihodnosti kot ta trenutek, ( :D ) grem delat na NZ v vsakem primeru in potem potovat, dokler ne porabim zadnjega centa.

lorelaj, pol leta mine kot bi mignil... Kolega sta bila čez celo Azijo (začela sta se mi zdi v Indiji in potem naredila cel krog do Kitajske in po kopnem domov) in sta bila na poti mislim da skoraj pol leta. Pa je bila to le Azija, oziroma del nje.
lorelaj
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 848
Na forumu od: 27. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a lorelaj » 02. Okt. 2010 22:15

Verjamem, da pol leta hitro mine. Zaenkrat imam v mislih, potovanje čez Rusijo (transsibirska železnica) v vzhodno azijo (Kitajska, Japonska, Koreja) in potem čez Singapur v Avstralijo in Novo Zelandijo, plus obvezno še Cookovi otoki.

Če bi bilo po moje, bi itak šla za leto in pol, ampak zaradi študijske štipendije žal ne bo šlo. Imam namreč pogodbo z univerzo in več kot pol leta ne morem manjkati. To je tudi glavni razlog, da na potovanju ne bom mogla delat, ker mi bo v nasprotnem primeru "zmanjkalo" časa. Sicer ne mislim hitet, ampak dodatno delo, bi mi res otežilo stvar. Tako moj problem niso viza ali karkoli podobnega (kot je ena prej omenila), ampak predvsem pomanjkanje časa.

Jochie, zato da človek ugotovi, da je doma najlepše, je pa nujno treba potovat. Nočem verjeti na besedo, ampak se sama prepričati.
:D
Uporabniški avatar
Jochie
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7076
Na forumu od: 17. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Jochie » 02. Okt. 2010 22:21

lorelaj napisal/-a:
Jochie, zato da človek ugotovi, da je doma najlepše, je pa nujno treba potovat. Nočem verjeti na besedo, ampak se sama prepričati.
:D


Pa jaz vsak dan putujem....kuća - pos'o, pos'o-kuća...pa je kući najlepše! :D
Uporabniški avatar
Summer055
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1297
Na forumu od: 31. 1. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Summer055 » 03. Okt. 2010 12:22

jaz bi takoj šla :love: :love:
Don't worry, be happy!!
Veerle
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 718
Na forumu od: 24. 9. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Veerle » 01. Nov. 2010 15:36

Zelo rada potujem, vendar me ideja o tem, da bi šla okoli sveta ni nikoli navduševala - niti nimam možnosti, da bi za leto dni 'izginila'. Raje po delčkih spoznavam tisto, kar me v danem momentu najbolj privlači - čez dober mesec bo to spet Azija, že drugič letos. :love: :hearts: Pa me prej sploh ni zanimala.
As your lover describes you, so you are.
Uporabniški avatar
Libido.
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2891
Na forumu od: 30. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Libido. » 09. Nov. 2010 13:15

Jst sm lihkar nekaj brskala po internetu ... in sem našla spletno stran familje, ki že 4 leta neprekinjeno potuje po svetu ... in wooow, i like it a lot! :D


http://www.soultravelers3.com/
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 09. Nov. 2010 13:20

Pa še prva slovenca okoli sveta z avtom: KLIK. (na strani tudi link do bloga, ki ga pisala na poti). Me mika knjigo prebrat.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
donna.
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 516
Na forumu od: 22. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a donna. » 31. Dec. 2010 0:59

Za vse tiste, ki se odločate za it v Azijo kot backpackrji vam predlagam da dobro premislite in naštudirate vse, preden greste,ker za it tam ni kar tako. Moja kolegica je šla s fantom kot backpackerka po večinoma JV Azije in malo Avstralije in je prišla domou popolnoma šokirana. Avstralija je bila super, JV Azija pa malo manj super. Če si pravi backpacker bo šlo, čene pa ne lih. Problemi so predvsem s higijeno, insekti, hrana (ona je ene 3x dobila drisko dol), pa okradli so jih... Že nasplošno če greš npr. po Europi kot backpacker je nevarno, v Aziji je pa še 10x bolj. Sam tko.. think about it.

Vrni se na Potovanja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov