KENIJA - safari in hotel brez beach boysov

Popotovanja, izleti, tripi, trekingi, pohodništvo in še in še...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Kenija
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 9. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Kenija » 09. Maj. 2010 16:37

Za vse, ki vas zanima safari v Keniji, posredujem info o odličnem lokalnem organizatorju Jt Safaris Julius Nzumbi. Z možem in dvema prijateljema smo se udeležili 3-dnevnega safarija NP Tsavo in NP Amboseli z lastnim džipom in šoferjem/vodnikom. Cena 525 USD (cca 410 EUR) po osebi. Prvo noč smo prespali v Kilaguni Sirena Safari Lodge, drugo v luksuznem kampu Kibo pod goro Kilimanjaro. Organizacija na najvišjem možnem nivoju, natanko tako, kot smo se dogovorili v predhodnih mailih in še več. Kateri lastnik agencije vas bo prišel pozdravit zjutraj ob 5h ob odhodu na pot in kateri lastnik se bo prišel pogovoriti o vtisih in vam prinesel darilo za spomin? Narava pa National Geographic ali pa film Moja Afrika v živo. Nepozabno doživetje, ki ga bomo zagotovo ponovili. Tokrat z safarijem v NP Masai Mara. Ne plačujte safarijev preko agencij, ker vas bo stalo precej več denarja, da o neudobni vožnji s popolnimi tujci v kombiju ne govorim. In še nekaj: naj vas preprostost pisarne in samega lastnika Juliusa ne zavedeta. Skratka človek, ki je lahko zgled vsakemu evropskemu poslovnežu in podjetju z ISO standardi. Preberite si ocene na tripadvisorju – 355 prezadovoljnih strank iz različnih delov sveta ne laže, prav tako ne ocene African Safaris Journal. Preprosto: pojdite na google in odtipkajte JT SAFARIS, pa vam bo vse jasno. Nekaj fotografij pa najdete tudi na http://www.sendspace.com/file/4n5wiq, ki si jih lahko brezplačno naložite na svoj računalnik.

Hotel Pinewood Village Beach Resort, All inclusive ali polpension oz. nočitev z zajtrkom, družinsko voden, butični hotel, je lociran na skrajnem robu Diani oz. Galu Beach in odmaknjen od ostalih hotelov. Zelo miren, ni primeren za družine z otroki. Odlična postrežba ter odlična hrana in pijača. 2x tedensko večerja s show cooking na plaži in plesnimi predstavami. Ima svoj športni center in zasebno plažo na kateri ni vsiljivih beachboyev in prodaje. Hotel ni med najcenejšimi, je pa zagotovo vreden svojega denarja. Nekaj fotografij na http://www.sendspace.com/file/wirp74 .

Še zelo pomembna info glede denarja v Keniji. Vseeno je ali potujete z EUR ali USD. Menjava je poštena. Vendar pa morate paziti, da so bili dolarji izdani po letu 2006 (vsaj mislim, da gre točno za to letnico). Starih bankovcev ne jemljejo nikjer. Ne na letališču za plačilo vize, ne v trgovinah, ne v hotelih in ne v menjalnicah. Tega vam ne pove nihče in se lahko po prihodu znajdete v resnih finančnih težavah. Ker so napitnine povsod zaželene, si pred potovanjem priskrbite kakšnih 50-100 USD bankovcev po 1 dolar.
Uporabniški avatar
Libido.
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2891
Na forumu od: 30. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Libido. » 09. Maj. 2010 16:44

to seveda NI nobena reklama :D
Let's swim to the moon .....
Kenija
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 2
Na forumu od: 9. 5. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Kenija » 09. Maj. 2010 16:57

Dragi moj Libido.

Ni reklama. Je samo vtis in nasvet nekoga, ki si je dopust v Keniji organiziral sam in bil zelo zadovoljen. Mnogo ljudi sprašuje po hotelih, kjer jih na plaži ne bi "preganjali" beach boysi z vsiljivo prodajo. Kdor je kaj takšnega že doživel v Tuniziji, Egiptu, Dominikani, na Sri Lanki, Keniji ali kjer koli drugje, si ne želi takšnega dopusta.

Precej ljudi je tudi dovolj iznajdljivih, da si izlete organizirajo sami, brez posredovanja hotela ali agencije. Navedla sem organizatorja, ki je odličen in v Sloveniji nepoznan. Če meniš, da bom od tega imela kakšno osebno korist, se žal, motiš.

Tudi info glede dolarskih bankovcev zna komu priti prav. Mi nismo vedeli in smo se ob zavračanju denarja počutili zelo nelagodno. Brez prijateljev, ki so nama posodili določeno količino denarja, pa bi bila celo v težavah.
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 09. Maj. 2010 22:44

Kenija napisal/-a:Dragi moj Libido.


Naša Libido. je drugače ženskega spola :P :wink:
Taniyia
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 33
Na forumu od: 15. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Taniyia » 14. Jun. 2010 12:45

Hvala za informacije!
Že dolgo si želim iti v Kenijo in upam, da mi kmalu uspe.
Luštna stran o sloveniji ...
popotnicaaa
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 4
Na forumu od: 16. 6. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a popotnicaaa » 16. Jun. 2010 11:18

mogoče kdo ve kakšna cepljenja je treba prej opravit preden se odpraviš v takšno državo?
popotnicaaa
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 4
Na forumu od: 16. 6. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a popotnicaaa » 16. Jun. 2010 11:38

najlepša hvala :)
Uporabniški avatar
snezinka*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 590
Na forumu od: 3. 9. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a snezinka* » 22. Apr. 2012 12:29

A je že kdo bil v Keniji in mi zna povedat, kolko je bil njegov strošek, z ogledi in vsem tem? Letalo vem, da je zdaj cca. 700€.

Vrni se na Potovanja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov