Couchsurfing

Popotovanja, izleti, tripi, trekingi, pohodništvo in še in še...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
delusional
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2605
Na forumu od: 25. 4. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a delusional » 13. Sep. 2008 0:06

ste že slišale za to stran? kaj menite o tem?

www.couchsurfing.com

gre se za to, da je na tej strani folk iz celega sveta, in pač poiščeš folk iz tiste države, kamor bi rad potoval, in oni ti ponudijo svoj kavč oz. ležišče zastonj, in ti mogoče tudi razkažejo mesto.
Uporabniški avatar
Zvoncica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2499
Na forumu od: 4. 11. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Zvoncica » 13. Sep. 2008 8:38

Kaj pa vem...po naravi sem ful nezaupljiva...grem veliko rajši v hostel. Kaj če dobiš čudaka, kaj če ti kej po stvareh šari, itd.

Če kdo ni tak paranoik kot jaz, je pomoje ful dobra ideja... ;)
Uporabniški avatar
Libido.
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2891
Na forumu od: 30. 7. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Libido. » 13. Sep. 2008 18:19

tole zgleda zanimivo in prav fajn za backpackerje .. samo vseeno, nism 100% prepričana da bi zaupala temu - tako kot je ze Zvoncica rekla, kaj če dobiš kakega čudaka?
Let's swim to the moon .....
Uporabniški avatar
miau
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 74
Na forumu od: 2. 8. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a miau » 13. Sep. 2008 19:31

To je zakon zadeva. Sem že probala in imam dobre izkušnje. Komu bom pisala pa zbiram po referencah...mau prebereš komentarje pa vidš.
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 15. Sep. 2008 0:19

Prijateljica tkole zdej veselo & uspešno biva & potuje po ZDA. :) Same dobre izkušnje ma, pravi.

In pa tole o "kaj če dobiš čudaka" - se mi zdi, da tisti, ki ponuja kavč, več riskira; nekoga novega, nepoznanega sprejet v dom..pomoje je lažje tistemu, ki vzame(si "sposodi") kavč. :)
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 15. Sep. 2008 9:25

ene par kolegov je tako ponujalo svoj kavč in noben ni mel (do zdaj) slabih izkušenj s tem.
Uporabniški avatar
Syringa
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 34
Na forumu od: 2. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a Syringa » 15. Sep. 2008 12:10

Jaz sem bila na couchsurfingu lani...in je bilo res v redu...sej izbiraš po občutku in je to to...prideš pa poceni skozi :D
sončk
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2379
Na forumu od: 27. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a sončk » 15. Sep. 2008 23:45

Fina zadeva. Spoznala par zelo kul ljudi s tem :)
Uporabniški avatar
a_pikica_a
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1431
Na forumu od: 28. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a a_pikica_a » 16. Sep. 2008 12:17

Hm.. Preveč sem nezaupljiva glede teh stvari. :?
I can resist anything but temptation. Oscar Wilde
Taniyia
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 33
Na forumu od: 15. 7. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Taniyia » 16. Sep. 2008 18:53

Jaz sem prijavljena na tej strani in sva z dragim imela na kavču dve bejbi iz washingtona, ki sta pustili službi in sedaj potujeta po svetu.
Pri nama sta spali eno noč, peljala sva jih v Preddvor, Jezersko, nato smo šli na večerjo. Naslednji dan smo šli na ogled Kranja, v Vintgar in nato sva jih peljala do njunega domovanja v Bohinju, kjer sta ostali 14 dni.
Bilo je super, edino čas si moraš vzeti, da jim kaj razkažeš ali pa če se zmeniš, da so samo na nočitvi in jim pomagaš le z nasveti.
Dobila sva še več ponudb, vendar nama žal ni zneslo, ker sva bila odsotna.
Drugače pa pogledaš po profilu, če so bili drugi zadovoljni s tistim, ki te prosi in ponavadi je folk v redu ter ni nekih problemov, če se že vse prej po mejlu zmeniš kako in kaj.

Tanja
Luštna stran o sloveniji ...
Uporabniški avatar
[She.]
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 778
Na forumu od: 5. 5. 2008
Kraj: Bora Bora

Neprebrana objavaNapisal/-a [She.] » 16. Sep. 2008 18:59

Zanimivo. Mogoče bi se za to odločla, da bi šla skupej z partnerjem tja. Sama niti nebi :D Me je preveč strah.
..quello che c'e' in fondo al cuore non muore mai.. :*
Uporabniški avatar
kepka
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1656
Na forumu od: 24. 10. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a kepka » 17. Sep. 2008 11:52

Ravno danes je majhen clanek v Delu o tem. Jaz cisto priporocam, za "backpacking" potovanja je super. Pravzaprav prides res poceniz skozi. ne poznam nikogar, ki bi imel slabe izkusnje. Vendar to seveda ne pomeni, da ni potrebno biti pazljiv.
Reality is that which, when you stop believing in it, doesn't go away.
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 17. Sep. 2008 13:30

Tudi prenočevanje v hostlih, hotelih in apartmajih ni popolnoma varno, vedno reskiraš krajo, stikanje po prtljagi in čudake.
Uporabniški avatar
miikena
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1529
Na forumu od: 13. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a miikena » 17. Sep. 2008 14:01

Jaz (oz. mi, familija) smo gostili tut že ene par ljudi, z vsemi v redu izkušnje, morš met pa energijo, če se jim hočeš ful posvetit, ko so tle, da se ti pol dejansko da okol hodit z njimi pa tko ..

In tut jz mam namen, ko bom šla kej naokoli, spat na to varianto, k se mi zdi fajn za našparat pa super za spoznat ljudi. Iščeš pa itak glede na referece, opis in tko pa upaš, da boš zadel nekoga, s katerim bi se znal dobro razumet.
Pa fajn je za kšne popotniške zgodbice izmenjat, ponavad ma vsak kšno hudo zgodbo za povedat. :)
Listen to the energy within. Go confidently in the direction of your dreams. Live the life you've imagined!
Uporabniški avatar
Ava87
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 179
Na forumu od: 6. 6. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a Ava87 » 17. Sep. 2008 20:58

Jaz sem tudi slišala, da je ful fajn. En kolega od mojga frenda je gostil enga Belgijca in je bilo čisto super, potem sta še skupi na pivo hodila, ven žurat, sta se imela ful fajn s frendi...

..tako, da tudi jaz razmišljam naslednjič ko bom kam šla, da bi si na tak način našla za prespat, pomoje je ful fajn, pa ful manj problemov maš

Vrni se na Potovanja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov