Ciper

Popotovanja, izleti, tripi, trekingi, pohodništvo in še in še...

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
muffin
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 773
Na forumu od: 25. 7. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a muffin » 05. Jun. 2008 16:50

Kot prvo, upam, da nism ustrelila mim, da tema že obstaja.

Torej, je kdo že bil? Preko kere agencije? Na Ciper namreč ne leti avion iz Slovenije, tko da je pomoje najbolj it s kšno avstrijsko agencijo. Kakšne so kej cene? Ayia napa - a je zlo drago tam, je žurka kokr pravjo?
Torej, če kdo ve karkol o tem otoku, bo pršlo prav. :) Plaže so res bajne, pa me je zamikal tja na morje... :D
Uporabniški avatar
sokolja
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 450
Na forumu od: 10. 11. 2007
Kraj: notranjska

Neprebrana objavaNapisal/-a sokolja » 30. Jun. 2011 18:37

Zdravo!

je bila katera na počitnicah na Cipru? Kje? Kakšne so cene tam dol?
Je ful gužva? Vaše izkušnje?

hvala za karkoli

lp
Uporabniški avatar
Feminim
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 81
Na forumu od: 30. 6. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Feminim » 06. Jul. 2011 12:40

Tudi mene zanima kaj več koristnih informacij o Cipru, natančneje severni del. Torej kaj je dobro vedet v primeru dopustovanja tam, kakšne napitnine se pričakujejo v hotelskem kompleksu, kakšne so plaže (ali so navali meduz kot na Malti ipd.), ... Glede na to, da sem že tretja v tej temi s podobnimi vprašanji, debata pa se še ni razživela v vsem tem času, upam vsaj na kakšen koristen link. :)
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 06. Jul. 2011 12:58

But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
Feminim
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 81
Na forumu od: 30. 6. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Feminim » 16. Jul. 2011 13:41

Hvala *mala* :wink: Sploh ta travel.over.net je koristna stran, nisem še nikoli prej naletela nanjo. Glede čistosti morja (meduze ipd.) pa nisem nikjer zasledila. Any experiences? :D
Uporabniški avatar
sokolja
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 450
Na forumu od: 10. 11. 2007
Kraj: notranjska

Neprebrana objavaNapisal/-a sokolja » 18. Jul. 2011 17:40

ravnokar priletela iz Cipra domov :cry:

morje toplo, čisto, nobene meduze ali morskega psa :D
Uporabniški avatar
Feminim
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 81
Na forumu od: 30. 6. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Feminim » 18. Jul. 2011 21:21

Sounds great! :razz: Kje točno pa si bila locirana (kraj in hotel)? Pa koliko te je vse skupaj stalo in za koliko dni? Firbec sem ja :D, ampak me res zanima, ker ne poznam nikogar, ki bi kdaj dopustoval tam. Bo najbrž kakšna info več še komu koristila pri odločitvi za letošnji ali naslednji dopust.
Uporabniški avatar
sokolja
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 450
Na forumu od: 10. 11. 2007
Kraj: notranjska

Neprebrana objavaNapisal/-a sokolja » 18. Jul. 2011 22:42

bila sem v resortu Acapulco, 8 km iz Kirenije, severni Ciper. Za 8 dni je blo 700 eur - hotel 5*, vrhunska hrana, polni penzion, urejene sobe, peščena plaža itd. potem sem še doplačala cca 100 eur za izlet na polotok Karpaz in izlet v Nikozijo. Meni je bilo megastično, toplo priporočam. Bilo je vroče - cca 42 stopinj na soncu ampak se je splačalo potrpet. Lepi sončni zahodi, prijazni ljudje...Je pa Ciper izredno zanimiv, ker je razdeljen otok in ima zanimivo zgodovino. Moj je bil tako navdušen, da je naštudiral cel Lonely planet :D
Uporabniški avatar
Feminim
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 81
Na forumu od: 30. 6. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Feminim » 18. Jul. 2011 23:05

Uu, to se pa res perfektno sliši! :razz: Hvala za podrobnejši opis. Si me navdušila še bolj, kot sem bila že prej navdušena nad tem prelepim otokom. A je bila plaža hotelska, mestna ali sta se hodila kopat na kakšne odmaknjene plaže, do tja pa rentala avto? Glede na stopinje sklepam, da se je tam možno kopat tudi konec oktobra?
Uporabniški avatar
sokolja
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 450
Na forumu od: 10. 11. 2007
Kraj: notranjska

Neprebrana objavaNapisal/-a sokolja » 19. Jul. 2011 14:13

ta resort in vsi ostali imajo svojo plažo, mestnih plaž ni ker tudi mest ni :) ko smo šli na polotok Karpas pa so nam privoščili še 1 uro kopanja na Golden beachu (dolga peščena plaža), ampak ker na tem mestu karete odlagajo jajca, je obala zaščitena in ni tu ničesar razen ena gostilnica. Imaš možnost rent-a-car, ampak midva nisva rabila. Poleg tega se s sposojenim avtom lahko voziš le po severnem Cipru.
Uporabniški avatar
Feminim
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 81
Na forumu od: 30. 6. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Feminim » 19. Jul. 2011 16:15

Sem malo poguglala Karpaz in to plažo in izgleda krasno. :) Te izlete pa ponujajo v hotelu, ne? Joj, bo res treba enkrat jeseni odpotovat tja, ker me mika že dlje časa, pa tudi mir v pravem pomenu besede rabim za kakšen teden. :wink:
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 19. Jul. 2011 18:47

Prvi cosmo vtisi o Cipru :) luštno tole brat!
Meni se obeta obisk Cipra v 2. polovici naslednjega leta.
Uporabniški avatar
pjotra
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 304
Na forumu od: 25. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a pjotra » 08. Avg. 2011 21:14

sokolja napisal/-a:bila sem v resortu Acapulco, 8 km iz Kirenije, severni Ciper. Za 8 dni je blo 700 eur - hotel 5*, vrhunska hrana, polni penzion, urejene sobe, peščena plaža itd. potem sem še doplačala cca 100 eur za izlet na polotok Karpaz in izlet v Nikozijo. Meni je bilo megastično, toplo priporočam. Bilo je vroče - cca 42 stopinj na soncu ampak se je splačalo potrpet. Lepi sončni zahodi, prijazni ljudje...Je pa Ciper izredno zanimiv, ker je razdeljen otok in ima zanimivo zgodovino. Moj je bil tako navdušen, da je naštudiral cel Lonely planet :D


Verjamem, da je bilo fino, jaz se osebno ne bi odločila za ta del Cipra, ker je turški in je vseeno če greš v Turčijo. Pri srcu mi je Ayia Napa, ki je na drugem koncu, vendar so cene precej zasoljene.
Osebno imam raje manjše hotelčke v mestih z dostopom do plaže, ne pa večjih kompleksov.
Uporabniški avatar
Tamala_mrha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3322
Na forumu od: 21. 10. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Tamala_mrha » 03. Maj. 2012 11:35

Te dni brskam za lepimi dopustniškimi destinacijami ob morju in sem se zaenkrat najbolj navdušila nad Ciprom, natančneje hotelom Salamis Bay Conti 5*. Zanima me, če je bil kdo tam in lahko deli svojo izkušnjo + ali je kaj takega, na kaj moram biti pozorna dol ipd. :)
Zadnjič spremenil Tamala_mrha, dne 07. Jun. 2012 17:38, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
timeya
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 13
Na forumu od: 13. 5. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a timeya » 07. Jun. 2012 17:36

...

Vrni se na Potovanja

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov