Naročilo knjige (iz tujine)?

Vse o svetu umetnosti. Torej, kulturniki vseh dežel združite se.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

Applebitecc
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1165
Na forumu od: 12. 4. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Applebitecc » 19. Dec. 2006 7:46

Zanima me, če je kdo že naročal knjige iz tujine in kje? Je bila poštnina zelo draga? Kako dolgo traja, da jih dostavijo?
Uporabniški avatar
Emina
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 469
Na forumu od: 17. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Emina » 19. Dec. 2006 8:43

Ravno sem naročila ene knjige iz Italije. Knjige so stale 76€, poštnina za SLO pa naj bi bla okrog 50€. Tako da se po moje ne splača. Jaz sem pol prosila kolega iz Italije, da jih je naročil zame, poštnina znotraj Italije je bla pa 2€.
Tako da se po moje definitivno ne splača naročat knjig v tujini. Če imaš koga, da lahko naroči v tisti državi, je super.
Čakaš pa 20-30 dni (znotraj Italije).
Za druge države ne vem, nisem še nikoli knjig naročala.
Uporabniški avatar
~Tia~
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 100
Na forumu od: 14. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a ~Tia~ » 19. Dec. 2006 10:11

Mene pa zanima, če je kdo naročeval knjige prek interneta prek strani kot so Amazon.de, AbeBooks.co.uk ..., kjer prodajajo tudi rabljene knjige. Knjige so precej ugodne pa tud poštnina ni visoka, me pa skrbi plačevanje s kreditno kartico prek interneta. Velik ljudi mi odsvetuje plačevanje prek neta, ampak jst ne vidim druge možnosti, ker v Sloveniji teh knjig, ki jih želim imet, ni za dobit! :(. A ima katera izkušnje s tem in ve koliko je to kaj varno?
Applebitecc
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1165
Na forumu od: 12. 4. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Applebitecc » 19. Dec. 2006 11:18

Ja sej jaz sem ravno na amazon.com gledala, ker knjig za diplomsko nikjer ne dobim... Sam mi noče nobene poslat v Slovenijo, razen tistih, ki jih majo na zalogi pri amazon (torej jih 3/4 odpade), pa niti sanja se mi ne, koliko mora bit poštnina. Sej če ne bo šlo drugač, bom morala tukaj naročit kakšno knjigo, sam bi rada prej preverila, če se še kje drugje dobi. Na žalost pa nimam kakšnih kolegov kje, da bi na njih naročila. :?

Drugač pa, kakor sem jaz gledala, se mi zdi, da lahko na amazon tudi preko položnice plačaš.
petelin
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 136
Na forumu od: 17. 5. 2005
Kraj: Odvisno od števila sončnih peg

Neprebrana objavaNapisal/-a petelin » 19. Dec. 2006 11:26

pri amazon.com ti omogočijo, da sam izbereš način pošiljanja in ti hkrati tudi izračunajo poštnino. osebno sem pri njih naročil že kar precej knjih (ki se jih ni dalo dobit v sloveniji) in sem bil vedno zadovoljen.

pa majhen nasvet... poizkusi naročati z amazon.co.uk. ista firma, podobna zaloga (skoraj vse kar ima .com ima tudi .co.uk) in navadno je cenejša poštnina, ker so bazirani v veliki britaniji.

drgač je pa mam naročala direktno od založnika "the nelsons book of pediatrics" al nekaj takega in tudi ni bilo problemov (razen tega, da je bila draga kot pes). tako da, če amazon noče poslat, probaj direktno od založnika, oni navadno dostavljajo po vsem svetu ali vsaj v EU.

aja, glede položnice ne vem, toda najbolj enostavno je plačevati s kreditno kartico. samo v tem primeru naročaj direktno od založnika ali od dobre trgovine, da ne ti ne ukradejo cifre. če pa nimaš kreditne, pa reč komu, ki jo ima. paypal je tudi dobra zadeva (samo spet rabiš kreditno, toda če ne zaupaš trgovini in ta trgovina omogoča paypal, pač ustvariš račun in to je to).

aja, drgač je bila poštnina od amazon.co.uk okoli 20eurov če se prav spomnim. sicer pa me je poštnina za nekaj iz amerike stala okol 2ksit. sam sem malo čakal...
Applebitecc
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1165
Na forumu od: 12. 4. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Applebitecc » 19. Dec. 2006 14:40

Koliko časa približno si čakal? :D
Pa to me zanima, k si plačal 2k za poštnino iz USa... Si naroču to samo eno knjigo? Ker jaz bi jih tam ene 5, 6 in baje računajo na kilažo, pa da ne bo pol sam poštnine tok kokr bom za knjige dala. :?
Čeprav... Če ne bo druge, pol tist keš itak ne bo ravno merilo za naročanje.

Sem pa probala jaz tut iz amazon.com izbrat tiste knjige, ki se jih dobavi iz GB, samo je spet pisalo, da jih v Slo. ne pošiljajo, tok da... Ma ne vem. :?:
Sej bom še vidla...
Uporabniški avatar
Gregor
Cosmo administrator
Cosmo administrator
Prispevkov: 192
Na forumu od: 28. 6. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Gregor » 19. Dec. 2006 15:35

Jst sem naroču tako iz Amazona.co.uk kot tudi .com vse lepo pošlejo. Čas dostave si lahko sam izbereš. Če si pripravljena malo počakat je malo cenej če ne imaš pa tud ekspres varianto (beri dražje)

Drugače sem pa jst vse še dobil iz Amazona. Sem pa tudi slišal za foro da naročiš zadevo pri npr. Konzorciju pa ti jo naročijo in jo dobiš.. Seveda, pa si znam predstavljat da je rahlo dražje kot če direkt butneš na netu
And now something completely different
Applebitecc
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1165
Na forumu od: 12. 4. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Applebitecc » 20. Dec. 2006 7:54

Gregor napisal/-a:Sem pa tudi slišal za foro da naročiš zadevo pri npr. Konzorciju pa ti jo naročijo in jo dobiš.. Seveda, pa si znam predstavljat da je rahlo dražje kot če direkt butneš na netu


To sem si mislila ja, glede na to, da morjo oni isto naročit iz tujine, pa še njih kot posrednika moraš plačat. :wink:
Thanks, guys! :bussi:
petelin
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 136
Na forumu od: 17. 5. 2005
Kraj: Odvisno od števila sončnih peg

Neprebrana objavaNapisal/-a petelin » 20. Dec. 2006 18:05

Applebitecc napisal/-a:Koliko časa približno si čakal? :D
Pa to me zanima, k si plačal 2k za poštnino iz USa... Si naroču to samo eno knjigo? Ker jaz bi jih tam ene 5, 6 in baje računajo na kilažo, pa da ne bo pol sam poštnine tok kokr bom za knjige dala. :?
Čeprav... Če ne bo druge, pol tist keš itak ne bo ravno merilo za naročanje.

Sem pa probala jaz tut iz amazon.com izbrat tiste knjige, ki se jih dobavi iz GB, samo je spet pisalo, da jih v Slo. ne pošiljajo, tok da... Ma ne vem. :?:
Sej bom še vidla...


ne, tist ni bla knjiga... je pa blo tak okol 500g+embalaža se mi zdi. sam čakal sem pa kake 7 tednov ko je bila navadna pošta.
Uporabniški avatar
Velouria
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 460
Na forumu od: 2. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Velouria » 22. Dec. 2006 22:54

Applebitecc napisal/-a:Zanima me, če je kdo že naročal knjige iz tujine in kje? Je bila poštnina zelo draga? Kako dolgo traja, da jih dostavijo?

Jst jih redno naročam pri knjigarni Behemot. :)
Knjige sčekiram na Amazonu in pošljem email z vsemi relevantnimi podatki (avtor, naslov, ISBN). Iz Amerike knjige pridejo v cca. 14 dneh (ponavadi prej), iz Anglije pa približno v enem mescu.
Kot študentka nimam kreditne kartice, da bi direkt naročvala prek neta, z njimi sem pa res ful zadovoljna. :zustimm:
now I have you sleeping next to me ... and this is home
andraz
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 3
Na forumu od: 20. 7. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a andraz » 09. Apr. 2010 13:20

Naročam preko Book Depository. :) Zakaj? Evo, da vam naštejem nekaj razlogov

--> super ugodne cene
--> brezplačna dostava
--> pošiljajo v Slovenijo

Pri njih sem naročil že velikoooo knjig in nikoli ni bilo nikakršnega problema...

Evo slikca :D

Slika
andraz
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 3
Na forumu od: 20. 7. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a andraz » 09. Apr. 2010 13:21

andraz napisal/-a:Naročam preko Book Depository. :) Zakaj? Evo, da vam naštejem nekaj razlogov

--> super ugodne cene
--> brezplačna dostava
--> pošiljajo v Slovenijo

Pri njih sem naročil že veliiiiko knjig in nikoli ni bilo nikakršnega problema...

Evo slikca :D

Slika

Vrni se na Kultura

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov