Jehove priče

Vse o svetu umetnosti. Torej, kulturniki vseh dežel združite se.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

Frenkie
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1227
Na forumu od: 4. 2. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Frenkie » 29. Jun. 2006 11:02

A kdo šteka kaj majo Jehove priče od tega, da vedno prihajajo na vrata in prepričujejo ljudi v svoj prav Slika
V čem je fora da hodiš od vrat do vrat in ljudem vsiljuješ neka svoja verska prepričanja. Kaj to ni stvar posameznika v kaj bo verjel?

Do enih moraš bit pošteno nesramen, da se jih znebiš. Recimo mi smo jim že 100x rekli, da nas to ne zanima, ampak ne, oni kar še naprej prihajajo, zvonijo in nam zmeri neke brošure raztalajo, in na koncu še z klicajem poudarijo da smo VSE TO ZATONJ dobili... lol.

Do zdej so me najbolj razkurl eni jehovci v Londonu. V 15 minutah mi je 10 jehovcev skušalo prodati ISTO knjigo. :wall:
Zadnjič spremenil Frenkie, dne 23. Nov. 2007 20:17, skupaj popravljeno 2 krat.
Uporabniški avatar
mleko
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 22
Na forumu od: 29. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a mleko » 29. Jun. 2006 11:47

Frenkie napisal/-a:Men grejo te sekte prou na živce, ker na vsak način hočejo ljudem vsilit svoje mišljenje.

prav tako vsiljuješ ti svojega z urihanjem čez njih.

K nam pridejo vsake tok cajta in nam vedno na dolgo in široko nakladajo o svetem pismu, o raznem svetništvu in kako bo bog pršu na zemljo in vse hudobneže uničil, dobre ljudi bo pa uzel k sebi v raj, kjer bodo imeli večno življenje Slika

omalovažujoč kaže samo na nepoznavanje problema. osebno poznam nekaj Jehovovih prič in generalno so vredu osebe. svoje prepričanje zastopajo na hvalevreden način. predstavljaj si samo sebe hoditi po ulici skušajoč pomagat ljudem - razumeti moraš njihovo perspektivo.

Do zdej so me najbolj razkurl eni jehovci v Londonu. V 15 minutah mi je 10 jehovcev skušalo prodati ISTO knjigo. :wall:

afaik Jehovove priče ne prodajajo, temveč delijo vso literaturo brezplačno (kar si tud sama rekla, zeh). mogoče si se želela le pohvalit z obiskom londona? :roll:


naslednjič jim lepo povej, da se ne strinjaš z njihovimi stališči in če te lahko pustijo pri miru. it works for me every time. nestrpna do drugih religij ti ni treba bit. ;)
mali janezek se vedno boji neznanega.
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 29. Jun. 2006 11:53

Za jehovce, mormone, prodajalce po telefonu, tipe, ki zvonijo na vratih in merijo sevanja.... in vse podobne zadeve, imam samo en recept.
"Hvala, me ne zanima, na svidenje". In zaprem vrata ali odložim slušalko pa tudi če je treba sredi besede. Ker ko enkrat začnejo, jih ne ustaviš...
Uporabniški avatar
*Selena*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 77
Na forumu od: 28. 7. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a *Selena* » 29. Jun. 2006 12:03

Ja, pri nas tud hodijo od vrat do vrat in zdej so začel še ustavljat folk..mene so ene parkat pred blokom ustavl, pa jim rečm da ma vsak svoja stališča in da se mi trenutno res mudi...in vedno ista zgodba..ja glejte kako krut je današnji način življenja vsem se nekam mudi :? ... uglavnem mal so že nadležni ratal, naj si me vsaj zapomnejo in me ne ustavjo miljonkrat in naj ne zvonijo stokrat na ista vrata če vejo, da so bli prejšnjič neuspešni..sicer pa nimam nič proti njim :P
Frenkie
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1227
Na forumu od: 4. 2. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Frenkie » 29. Jun. 2006 12:26

Enkrat jih je moja mt kr not spustila :? ker so jo prepričal da bojo samo 10 min not. Yeah right, eno uro pa pol so bli :roll:

Dobr, eni so res umirjeni in se jim da na lep način povedat, da te stvar ne zanima, ampak obstajajo tud taki, ki kr ne odnehajo in vedno znova zvonijo na vratih. Baje, da je njihova bistvena naloga, da pridobijo čim več pripadnikov.

En moj kolega je mel enga jehovca za soseda in je reku, da si oni baje, ko končajo pogovr z ljudmi, zapišejo čisto vse v svojih poročilih :? Baje si čist vse zapomnejo kar rečeš. Ne glede na to, kateri jehovc pride, ve veliko o tebi in nadaljuje prepričevanje natanko tam, kjer ga je prej prekinil. Sploh pa če jih spustiš v stanovanje si baje ful zapomnejo kaj maš vse notr in si pol v svoja poročila zapišejo.

Jehovske kartoteke morajo biti zlata jama za vlomilce, prevarante in podobne tiče, ki lahko iz njih točno zvedo, koga se splača okrasti in koga prinesti okoli :lach: :lach: (JOKE!!! Da ne bo zdej kdo resno uzel)
Zadnjič spremenil Frenkie, dne 13. Jul. 2006 18:46, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
mleko
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 22
Na forumu od: 29. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a mleko » 29. Jun. 2006 12:32

Frenkie napisal/-a:
Jehovske kartoteke morajo biti zlata jama za vlomilce, prevarante in podobne tiče, ki lahko iz njih točno zvedo, koga se splača okrasti in koga prinesti okoli :lach: :lach:

pa ja de :roll:
Uporabniški avatar
rinca
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1261
Na forumu od: 27. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a rinca » 29. Jun. 2006 12:33

Frenkie napisal/-a:En moj kolega je mel enga jehovca za soseda in je reku, da si oni baje, ko končajo pogovr z ljudmi, zapišejo čisto vse v svojih poročilih :? Baje si čist vse zapomnejo kar rečeš. Ne glede na to, kateri jehovc pride, ve veliko o tebi in nadaljuje prepričevanje natanko tam, kjer ga je prej prekinil. Sploh pa če jih spustiš v stanovanje si baje ful zapomnejo kaj maš vse notr in si pol v svoja poročila zapišejo.

džizs!!!? pri nas jih na srečo nismo not spustil. drugač pa ja, fuuuul so vsiljivi. vera je stvar vsakega posameznika, ne pa da hodiš po hišah in siliš v ljudi s svojim prepričanjem.
Blue-eyed boy meets a brown-eyed girl.
Uporabniški avatar
sAdie
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1589
Na forumu od: 23. 7. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a sAdie » 29. Jun. 2006 15:19

mormoni, jehovci, ...pride svasta :roll: Frenkie, razumem kaj hoces povedat...ni jim treba na tak nacin "vsiljevat" vere, ker Bog sam caka, da ga poisce clovek, ne pa da bi ljudje sirili vero med ljudi na tak nacin...to je v ljudeh samih, ne v prepricevanju. Vsaj tako mi je bilo povedano, da ne bo kdo mislil kak verski fanatik sem :lach: (in dosti x preberem kake clanke o tem)

jaz enostavno recem: "Ne, hvala." in zaprem vrata preden se hoce kdo kaj naprej govorit. Ne da se mi ubadat z verstvi in bedarijami o vecnem zivljenju, bla bla bla...bullshit :roll: vsi bomo en x umrli in konec. Baje, da jih ucijo, da bodo postali nesmrtni, placujejo samoprispevke s pridihom "daj tolko pa tolko, ce ne..." dajte no, a je to vera?
Naj se malo modernizirajo (sebe in njihove nauke), ker ljudje nis(m)o vec tako naivni.
I love SISLEY& RW
Uporabniški avatar
LARIKA
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1209
Na forumu od: 6. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a LARIKA » 29. Jun. 2006 18:04

Beseda JEHOVEC je kletvica!!!

In sram vas je lahko, da tako udrihate po ljudeh, ki jih niti malo ne poznate. Ne poznate njihovih meril, načina življenja, njihovih pogledov na svet in podobnih stvari!! Tko da ne mi zdej s takimi primitivnimi izjavami srat! Ker je moja mami Jehovova priča in sem ponosna na to! In se samo to. Tudi sama sem bila nekaj časa, vendar ker nisem mogla živeti po njihovih merilih, sem jih zapustila.
In to so drugače tako čudoviti ljudje,da se vam niti ne sanja! Jehova, družina, prijatelji,... vse to jim je apriori v življenju! Če kdo ljubi življenje, potem ga definitivno oni. Vendar v drugačni luči kot ostali ljudje! Če ste kdaj pogledali njihove družine, otroke, odnose,..in če ste si vzeli 5 minut časa,da vam kaj povedo o svoji veri, potem veste zakaj tako ljubijo vse okoli sebe!
Ženske moramo biti lepe, da nas moški ljubijo, in neumne, da lahko ljubimo njih.
Coco Chanel
Uporabniški avatar
LARIKA
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1209
Na forumu od: 6. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a LARIKA » 29. Jun. 2006 18:08

Frenkie napisal/-a:En moj kolega je mel enga jehovca za soseda in je reku, da si oni baje, ko končajo pogovr z ljudmi, zapišejo čisto vse v svojih poročilih :? Baje si čist vse zapomnejo kar rečeš. Ne glede na to, kateri jehovc pride, ve veliko o tebi in nadaljuje prepričevanje natanko tam, kjer ga je prej prekinil. Sploh pa če jih spustiš v stanovanje si baje ful zapomnejo kaj maš vse notr in si pol v svoja poročila zapišejo.



Oni si samo zapišejo če kdo kakšno revijo vzame, če je bilo kaj zanimanja,... in če kdo reče da ne želi da se ga še kdaj obišče. Da ne bi kdo potem spet prišel in da se ne bi kregali.
Tako, da se prej prepričaj preden okol budališ s takimi izjavami.
Ženske moramo biti lepe, da nas moški ljubijo, in neumne, da lahko ljubimo njih.
Coco Chanel
Uporabniški avatar
rinca
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1261
Na forumu od: 27. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a rinca » 29. Jun. 2006 18:18

LARIKA napisal/-a:Beseda JEHOVEC je kletvica!!!

In sram vas je lahko, da tako udrihate po ljudeh, ki jih niti malo ne poznate. Ne poznate njihovih meril, načina življenja, njihovih pogledov na svet in podobnih stvari!! Tko da ne mi zdej s takimi primitivnimi izjavami srat! Ker je moja mami Jehovova priča in sem ponosna na to! In se samo to. Tudi sama sem bila nekaj časa, vendar ker nisem mogla živeti po njihovih merilih, sem jih zapustila.
In to so drugače tako čudoviti ljudje,da se vam niti ne sanja! Jehova, družina, prijatelji,... vse to jim je apriori v življenju! Če kdo ljubi življenje, potem ga definitivno oni. Vendar v drugačni luči kot ostali ljudje! Če ste kdaj pogledali njihove družine, otroke, odnose,..in če ste si vzeli 5 minut časa,da vam kaj povedo o svoji veri, potem veste zakaj tako ljubijo vse okoli sebe!

zarad mene če so najprijaznejša bitja in ljubijo vse kar leze in gre, dobr za njih ane, men nej pa lepo dajo mir. ker jst pa ljubim svoj mir in ne maram če se mi kdo vsiljuje in razlaga nekaj, kar me pač ne zanima. sploh mi pa ne vsiljevat vere, ker je to zelooo občutljiva zadeva.

itak pa ni ta tema odprta za to, da bi se mi pogovarjal kakšne so jehovove priče kot osebe, tega najbrž večina od nas ne ve in nas (me) niti ne zanima. gre za njihov način, kako posiljujejo ljudi s svojim pogledom na svet, zastonjskimi revijami itd.
Blue-eyed boy meets a brown-eyed girl.
Uporabniški avatar
LARIKA
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1209
Na forumu od: 6. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a LARIKA » 29. Jun. 2006 18:20

Razlika med jehovovoimi pričami in katoliškimi kristjani je ogromna.
Priče dejansko živijo po načelih, ki jih drugim želijo približati. Spoštujejo druge, ljubijo življenje, vsakomu so pripravljeni pomagat tako ali drugače, ne sprejemajo transfuzije krvi,...nimajo križa, ker Jezus ni bil križan ampak pribit na kol,..Jezus ni Bog, ampak je Božji sin- ker se katoliki nanj obračajo kot na Boga,...potem Marija ni Božja mati, kot rečejo katoliki, je samo Jezusova mati,.....


ogromno razlik je :wink:
Ženske moramo biti lepe, da nas moški ljubijo, in neumne, da lahko ljubimo njih.
Coco Chanel
Uporabniški avatar
rinca
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1261
Na forumu od: 27. 3. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a rinca » 29. Jun. 2006 18:24

zakaj pa ne sprejemajo transfuzije krvi?
kako pa vejo, da Jezus ni bil križan?
Blue-eyed boy meets a brown-eyed girl.
Uporabniški avatar
LARIKA
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1209
Na forumu od: 6. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a LARIKA » 29. Jun. 2006 18:26

Zato ker je za njih kri sveta,..mal sem že pozabila,.... :oops: bom vprašala :wink:
Piše v svetem pismu,da Jezus ni bil križan :wink:
Ženske moramo biti lepe, da nas moški ljubijo, in neumne, da lahko ljubimo njih.
Coco Chanel
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 29. Jun. 2006 20:11

Nisem vedela, da je beseda Jehovec žaljiva. Ok, bom uporabljala izraz Jehovove priče.
Hočem pa povedati samo to, da ne maram nikogar, ki hodi od vrat do vrat ali kliče po telefonu, pa naj prodaja bajalice, knjige ali svojo vero. Pa tudi če je še tako krasna vera.
Nisem pa imela še težav z njimi, ker jim očitno na pravi način povem, da me ne zanima. Samo enkrat mi je ena mormonka malo zatežila, ker sva bili kao prijateljici in hodili na kavice in sploh ni izgubila upanja, da bi me spreobrnila... :roll:

Vrni se na Kultura

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov

cron