Evangelij po Judi

Vse o svetu umetnosti. Torej, kulturniki vseh dežel združite se.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

Uporabniški avatar
**bonita**
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 110
Na forumu od: 22. 4. 2006
Kraj: Kranj

Neprebrana objavaNapisal/-a **bonita** » 15. Maj. 2006 14:45

V zadnjem času je vedno več govora o t.i. Evangeliju po Judi, ki pravi, da naj bi bil Juda Jezusov zaveznik in ne njegov izdajalec. Kaj mislite o tem, znano je namreč, da je cerkev mnogo stvari zamolčala in v Biblijo dala izključno tiste evangelije, ki so bili "ustrezni"...

http://channel.nationalgeographic.com/c ... eview.html
You were there for summer dreamin',
And you gave me what I need.
And I hope you'll find your freedom,
For eternity, for eternity.
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 15. Maj. 2006 15:15

ooo moja tematika........ :D

najprej naj povem to, da moj post ni nikakršna žalitev vernikov in boga....!!!

moje mnenje glede tega je takole:

Bibljija je bila napisana mnogo mnogo let nazaj...In glede na to, da je krožila in obstajala cela stoletja, je možnost da se je spreminjala, tako kot kakšna ljudska zgodba recimo...cekev trdi, da je skos in skos ista...Ne! Jaz temu nikakor ne verjamem...Odkrito je bilo, da je biblija prvotno bila napisana drugače in da v novejših različicah-teh, ki jih cerkev sprejema in izdaja, manjakjo strani.in če manjkajo strani je seveda zgodba zamenjana oz. popravljena....Zakaj manjkajo strani, se nebi vedelo, verjetno zato, ker je pačcerkev želela imeti tako zgodbo in se tale tudi uporablja, s tem da nekja v njej ni resnično.......

evangelij po judi......dobro bi bilo prebrati knjigo...Pojavljajo se vprašanja kaj je zdaj s to jUdo....Lahko da je bil res izdajalec, lahko da ne.Lahko da je resnica nekaj tretjega...Vedli bomo takrat, ko se bodo našle manjkajoče starni prvotno apisane biblije, ki pa jih zaenkrat očitno cerkev prekleto skriva in jih ne bo pokazala..Ker potem se vsa preteklost kristusovega življenja spremeni.spremenijo se nauki in pač vse..in cerkev tega ne bo dopustila.......

in sploh vprašanje kaj je res in kaj ne....In še jezusov prt, ki so ga našli.o tem bi tudi lahko razglabljala, da je nemogoče da je bil jezus tako malo časa zaprt v luknji....

vsakemu, ki sem mu omenila kej o tem me je razglasil za antikrista, zato ker vsi slepo verjamejo mitom, in besedičenju cerkve....glede na to, da cerkev še zdaleč ni tako nedolžna kot zgleda.........
Uporabniški avatar
**bonita**
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 110
Na forumu od: 22. 4. 2006
Kraj: Kranj

Neprebrana objavaNapisal/-a **bonita** » 18. Maj. 2006 15:40

ful dobr napisan
Uporabniški avatar
*MaŁa*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 52
Na forumu od: 30. 4. 2006
Kraj: slo

Neprebrana objavaNapisal/-a *MaŁa* » 21. Maj. 2006 16:21

:) hmm...jz mislm d je neki res u tem evangeliju al kr kol je že....k nker ne piše kaj je ezus počeu od vojga 12 leta pa tja do 30! :P
Uporabniški avatar
amyZ
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 671
Na forumu od: 31. 3. 2005
Kraj: trbovlje

Neprebrana objavaNapisal/-a amyZ » 21. Maj. 2006 16:49

jah, Cerkev ma svoje skrivnosti, drži se nekih načel in če bo povedla vse kar skriva se bo vse podrl. od same Cerkvene organizacije, položaja žensk do sexa.
jz sm odprta za vsa takšna možna namigovanja, k se mi zdijo čist možna. National Geographic pa nism brala.
drugače pa: ljudje so pisali Biblijo, navadni ljudje, ki pišejo vedno subjektivno, s predsodki, cenzuro,... tak da Biblija je zdaj takšno kot je. težko da jo bojo spremenil zarad nekaj najdenih novih stvari. se bo pa začelo krščanstvo razvijati v novo smer.
Vedno delaj za življenje in ne dopusti da bi živel za delo!!!

http://amadeaz.blogspot.com/
Uporabniški avatar
*purple*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7612
Na forumu od: 23. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a *purple* » 21. Maj. 2006 16:59

biblija bo res ostala takšna kot je, ker cerkev pod nobenim pogojem nebi dovolila d ase najde kašna stvar ki bi izničila njihove teorije.se mi pa zdi svinjsko, da grejo spreminjat resnico v neresnico.

in cerku je že nasploh za reveže in oh in sploh--a če bi iz 5cerkev razbil oltar iz samega zlata, bi nahranl 1000 duš.prasci :evil:
Applebitecc
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1165
Na forumu od: 12. 4. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Applebitecc » 21. Maj. 2006 18:32

Yup... Moj lubi je gledal eno zadevo (sej ko pogledam še jaz, povem naslov :wink: ), ki govori o Jezusu v mal drugačnem smislu...
Pol se vidi, kok je tale cerkev priredila vse tako, kot je blo njim najbolj všeč. Jezusovi nauki in Jezusov: ''Iščite Boga v sebi.'' je nekaj drugega kot to, da je treba v cerkev hodit pa častit enga Boga kot Jezusovga očeta, itd.
Ko pogledam in bom bolj seznanjena z vsem skup, pa kej več povem. :wink:
Uporabniški avatar
FairyAngel
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 579
Na forumu od: 6. 10. 2004
Kraj: Svet mojih sanj :)

Neprebrana objavaNapisal/-a FairyAngel » 22. Maj. 2006 7:26

Cerkev ima tako dobre kot slabe strani; ne bom rekla, da mi ni bilo nič všeč, ker sem tam preživela čudovita leta, spoznala veliko dobrih prijateljev in se veliko naučila. So pa stvari, ki mi nikoli niso bile všeč - med njimi je predvsem sama miselnost, da je treba Boga častiti v nevem kakšnih bogatih cerkvah in mu ljubezen izkazovati z razkošjem. To pa ni ravno v skladu z Jezusovimi besedami:
Jezus je rekel: "Jaz sem luč, ki je povsod. Sem vse: iz mene izhaja vse in vse me dosega. Razcepi kos lesa; tam sem. Dvigni kamen in našel me boš."

Zdi se mi, da je Jezus s temi besedami povedal vse, kar moramo znati o čaščenju ... Predvsem pa to, da ga najdemo povsod, v vsaki stvari, v naravi, v vsem, kar nas obdaja, saj je z nami ves čas.

Ni mi všeč tudi odnos Cerkve do nekaterih svetovnih problemov; zdi se mi, da Cerkev ni nikoli šla čez industrializacijo in modernizacijo, ter je ostala v času pred 19. stoletjem. :?
Tu stojim ponosno s teboj, ti povem misli jasno na glas ... Saj veš, ljubim te do neba.

Vrni se na Kultura

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov

cron