Satanizem

Vse o svetu umetnosti. Torej, kulturniki vseh dežel združite se.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

Frenkie
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1227
Na forumu od: 4. 2. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Frenkie » 14. Mar. 2006 18:51

Zanima me, kaj si mislite o tej ''religiji''? Satan se pojavlja kot nek hudič, sovražnik oz. neka temna stran verovanja. Gre za izjemno kontroverzno podobo v kateri se prepletajo skrajno moralno-etično zavržni principi. Z drugimi besedami -> gre za čaščenje zla.

Najbolj značilna oznaka takih ljudi je pentagram okrog vratu ali pa narobe obrnjen križ. Po mnenju nekaterih, naj bi se izvor satanizma skrival v krščanstvu, kajti vse krščanske denominacije slonijo na verskih knjigah, v katerih je lik hudiča ena od integralnih figur. Recimo, da je eden od (anti)junakov.

Pri satanizmu se dostikrat pojavljajo razni vandalizmi, kot so žrtvovanje otrok, sekanje glav kozam, razne seanse na pokopališčih, pitje krvi ter podobne ''srednješolske'' finte, ko želijo mladostniki z nečim izstopat in biti nekaj posebnega. Obstajajo pa tudi prave satanistične sekte in tam naj bi bile stvari še bolj nevarne, saj se zadeve zelo poostrijo, z zahtevnimi vodji. Pri njih naj bi veljal samomor kot najvišja daritev Satanu. Posledično so take sekte zelo nevarne in je iz njih skorajda nemogoče izstopiti. Ta vrsta satanizma je v bistvu sinkretistična religija, kateri manjka nekakšna trdna teologija. Pravijo ji ''klasični'' anti-kristjanski satanizem.

Obstaja pa tudi druga vrsta satanizma, to je "moderni satanizem", ki ga je ustanovil LaVey in sploh ne časti Satana v klasičnem pomenu te besede. Več o tem si lahko preberete na Church of Satan. Ta vrsta satanizma ne časti zla in samega sebe ne definira kot religijo temveč kindof kot filozofijo. Po mojih izkušnjah so "klasični" satanisti malo problematični, "moderni" so pa prav kul.

Skratka, kakšno mnenje imate o satanizmu in njegovimi privrženci? Se vam zdi, da je njihova religiozna drža pravila, ali pa ste mnenja da gre za en kup ''motenih'' ljudi???

Slika
Zadnjič spremenil Frenkie, dne 30. Jul. 2007 9:30, skupaj popravljeno 1 krat.
mily
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1230
Na forumu od: 16. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a mily » 14. Mar. 2006 18:56

ma sej v bistvu vsak ki veruje v boga, nehote veruje tudi v hudiča. sej če tako razmišljamo vera uči da po smrti gremo v nebesa, vice, pekel, kar smo si pač zaslužili z življenjem.

drugače pa ne vem kaj naj si mislim o ljudeh ki častijo hudiča? jaz nočem meti nič z njimi, in se niti ne ukvarjam z njimi. pač, neka vrsta fanatikov :?
Uporabniški avatar
sweet_kitty
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 485
Na forumu od: 24. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a sweet_kitty » 14. Mar. 2006 19:18

O vseh verah mam isto mnenje, satanizem se mi ne zdi nč kej drugačnga kot krščanstvo, budizem, itd...
Ni moj trip v svetu sanj-
Moj trip je lajf!
Uporabniški avatar
lakeesha
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 963
Na forumu od: 10. 11. 2004
Kraj: domžale

Neprebrana objavaNapisal/-a lakeesha » 14. Mar. 2006 19:56

jez sm mela v kriznem satanistko za cimro... sj drugač je bla čist normalna pa vse sam k jo je pa zagrabl pa ni blo glih gut! jez grem spat ona pa sveče po sobi pržiga pa neki momlja... :eek:
satanisti majo pač neko svojo kulturo, sj v bistvu mamo vsi različne kulture... tko d ne vem jez se ne obremenjujem s tem, obsojam jih pa tud ne...
She can't even call up her friends and say "help me save my life"... She's so ashamed of herself that she's come full circle, nobody understands what it's like to be this girl... so she disappeared,
and she didn't say where she was going
Uporabniški avatar
kiki*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 460
Na forumu od: 4. 6. 2005
Kraj: na eni zvezdici

Neprebrana objavaNapisal/-a kiki* » 14. Mar. 2006 20:24

jst glih nism bla satanistka sam u sredni smo se neki delal, ene par folka in smo šli en večer na pokopališče pit pa pr enmu velkemu križu smo nardil pentagram iz sveč in pol smo se z želetko mal porezal in dal kri v vino in smo pil...pa en frend je mel nek besedil v latinščini... čist sick! :? ne vem kaj nam je blo... :evil:

in pol je ena moja frendica k smo bli že čist ulimani padla v izkopano lukno za krsto...komi smo jo vn zvlekl... :lol:

mah neumni mulci, kaj čmo... :D
deklica
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 8
Na forumu od: 6. 10. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a deklica » 14. Mar. 2006 21:09

Izvor satanizma se skriva v krščanstvu. Preberite knjigo Ime rože (Umberto Ecco), tam veliko piše o tem.
To kar opisujete, so srednješolske finte, ko želijo mladostniki z nečim izstopat in ker želijo biti čim bolj kul in nekaj posebnega izbirajo stvari, ki so nenavadne. Zato izbirajo tudi satanizem.
Se jim zdi zabavno, da izstopajo z narobe obrnjenimi križi, pijejo kr i(če jo sploh), in hodijo na pokopališče v skupinah (sami itak ne bi upali) prižigat sveče v obliki pentagrama.
To je eno.

Satanistična sekta pa je nekaj čisto drugega.
Tam stvari niso nič več zabavne. Zadeve se poostrijo, z zahtrevami vodij.
Naj omenim tatvine, pretepi,vandalizem, umor in na koncu samomor kot najvišja daritev satanu.

Pred leti je v Mariboru ena študentka naredila samomor, ker je na ruleti prišla vrsta nanjo.

Mogoče je zabavno, dokler si najstnik in se skupina gre neke finte.
Pravi satanizem pa je zelo resna stvar. In iz njega izstopiti je skoraj nemogoče.
Uporabniški avatar
smotkA
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 686
Na forumu od: 30. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a smotkA » 14. Mar. 2006 22:15

Jst sm gledala en film enkrat o eni punci, ki je mela doma full problemov in je pol zapadla v eno satanistično sekto, pa kaj vse so tm počeli... Sick, res.

Mam doma tud eno knjigo, neki sm po netu ene parkrat že brskala, ker je men ta tematika dost zanimiva, čeprav se sama ne bi nikol podala v kej tazga.
Pa to da je pentagram simbol satanizma je ena bedna izmišljotina RKC. Ne spomnem se zdej točno, sam bom izbrskala, pa dopišem kej več o izvoru pentagrama! :)

SIcer se men tak način življenja zdi bolan, ker da je tvoj vsakdanjih prepojen s sovraštvom do drugih (kasnej tudi do sebe) men ni nič lepga, v tem ne vidim niti ene svetle točke. Ne bom rekla zdej, da častim RKC, sploh ne, ampak satanizem mi je pa do konca bolana zadeva.
E una vita sola non pu bastare,
per dimenticare una storia che vale,
dei tuoi occhi che mi stanno guardare, non dimenticare ...
petelin
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 136
Na forumu od: 17. 5. 2005
Kraj: Odvisno od števila sončnih peg

Neprebrana objavaNapisal/-a petelin » 14. Mar. 2006 23:30

morate vedet, da obstajata v bistvu dve "verziji" satanizma.

ena je "klasični", anti-kristjanski, ko o njem beret v rumenem tisku kako otroke žrtvujejo (kao) pa te scene. več o njem si lahko preberete v lady in podobnih revijah.

drugi pa je "moderni", ki ga je "ustanovil" LaVey in sploh ne časti satana v klasičnem pomenu te besede. več o tem si lahko preberete na http://www.churchofsatan.com/home.html.

po mojih izkušnjah so "klasični" satanisti včasih malo problematični, "moderni" so pa prav kul. in nobeni po nadležnosti ne sežejo do kolen jehovcem :razz:

sm pa o tej temi naredil referat za sociologijo v osnovni šoli. 5. bom pogledal, če bom slučajno kje našel.
petelin
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 136
Na forumu od: 17. 5. 2005
Kraj: Odvisno od števila sončnih peg

Neprebrana objavaNapisal/-a petelin » 14. Mar. 2006 23:31

smotkA napisal/-a:Pa to da je pentagram simbol satanizma je ena bedna izmišljotina RKC. Ne spomnem se zdej točno, sam bom izbrskala, pa dopišem kej več o izvoru pentagrama! :)


pentagram je star poganski simbol, ki so ga večinoma uporabljali za zaščito pred zli dohovi. je pa tudi pomebern simbol v wicca magiji (pa še kje drugje).

podobno kot je svastika simbol sonca.
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 14. Mar. 2006 23:51

A to spada pod kulturo? No ja, lahko bi tudi pod kariero :D ali zdravje (psihično) ali politiko....

Sicer pa nimam posebnega mnenja... vse religije sprejemam, dokler ne težijo meni in dokler se ne ukvarjajo z zločini, seveda. Konkretno pa o satanistih bolj malo vem... se bom pustila poučiti od Petelina :wink:
petelin
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 136
Na forumu od: 17. 5. 2005
Kraj: Odvisno od števila sončnih peg

Neprebrana objavaNapisal/-a petelin » 15. Mar. 2006 0:00

kr.ena napisal/-a:A to spada pod kulturo? No ja, lahko bi tudi pod kariero :D ali zdravje (psihično) ali politiko....

Sicer pa nimam posebnega mnenja... vse religije sprejemam, dokler ne težijo meni in dokler se ne ukvarjajo z zločini, seveda. Konkretno pa o satanistih bolj malo vem... se bom pustila poučiti od Petelina :wink:


lepo to :wink:

po moje spada pod kulturo. ne sicer pod "kulturna dogajanja" kot gletališče&co temveč pod kulturo kot skupek dogajanja v človeški družbi (tudi religija spada pod kulturo).

btw, moderni satanizem samega sebe ne definira kot religijo temveč kindof kot filozofijo. namreč ne priznava boga kot takega.

še ne zanimiv point... moderni satanisti trdijo, da so klasični satanisti v bistvu kristjani v preobleki. ker če veruješ v klasičnega satana, moraš verjeti v jezusa (in obratno).
Uporabniški avatar
smotkA
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 686
Na forumu od: 30. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a smotkA » 15. Mar. 2006 0:34

Men se zdi čudno, da je Angel girl poinemovala satanizem religija, jst sm to zmer smatrala za nekakšno strujo, nikakor pa ne za samostojno religijo, ki bi bla enakopravla islamu, krščanstvu ....
E una vita sola non pu bastare,
per dimenticare una storia che vale,
dei tuoi occhi che mi stanno guardare, non dimenticare ...
Uporabniški avatar
marateja
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 724
Na forumu od: 25. 6. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a marateja » 15. Mar. 2006 0:37

Satanizem

Zame je satanizem verovanje, tako kot krščanstvo, islam,....In če v nekaj veruješ to postane tudi tvoj način življenja.
Nimam nič prot njim (dokler imam mir pred njimi), imajo pač svoje poglede na življenje, vero,....
Za človeka so samo trije dogodki: da se rodi, živi in umre. Ne čuti, ko se rodi, trpi, ko umira in pozabi živeti.
Jean de La Bruyere
Uporabniški avatar
metron
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 501
Na forumu od: 5. 12. 2004
Kraj: LjUbLjAnA

Neprebrana objavaNapisal/-a metron » 15. Mar. 2006 1:15

Ma en kup zdolgočasene mularije!!! nej grejo delat al pa pit, kva jz vem, ne pa da si pentagrme tetovirajo pa mrtve žvali kurjo...
Uporabniški avatar
Davorin
Cosmo administrator
Cosmo administrator
Prispevkov: 200
Na forumu od: 24. 6. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Davorin » 15. Mar. 2006 8:38

Mularija, gor ali dol ... pred nekaj meseci sta dve satanistki na postaji zaštihale enga fanta, skoraj do smrti in pobegnili. Nekateri ta kult očitno razumejo precej resno.

Več pa na http://en.wikipedia.org/wiki/Satanism
Resistance is futile.

ŽVPL je spet online -> www.zvpl.com

Vrni se na Kultura

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov