Gledališča in gledališke predstave

Vse o svetu umetnosti. Torej, kulturniki vseh dežel združite se.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

Uporabniški avatar
a+a
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 17
Na forumu od: 8. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a a+a » 24. Sep. 2005 22:30

Še malce kulture.
Me zanima, če hodite kaj v gledališča. Mladi se dandanes raje zadržujejo v kakšnih klubih ipd, za kulturo si pa ne vzamejo časa. Na žalost.

Meni je igra zares fajn, sem bila že parkrat v gledališču in bom šla še :razz:
Kaj pa vi menite o tem?
Kateri slo. gledališki igralec vam je najbolj všeč, in kateri najmanj?
Veste, če iščejo kje igralce ... (recimo kakšni amaterji oz. kaj takega)?
Kakšne igre najraje gledate?
A raje gledate igre ali berete drame in druge knjige?
Uporabniški avatar
S*c*O*r*P*i*C g*I*r*L
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 547
Na forumu od: 21. 5. 2005
Kraj: kjerkoli kadarkoli

Neprebrana objavaNapisal/-a S*c*O*r*P*i*C g*I*r*L » 24. Sep. 2005 22:32

ja gledališče pa jaz....2 pojma
no sej ni tak slabo......no naj predstava mi je bla Ta veseli dan ali matiček se ženi,lani v mb ko je not igrala pia zemljič....svetovno
pa tudi hlapce sem gledala....no pa sej gledališče ni tak slabo....bom še gotovo kaj šla
Ko se rodiš,so vsi veseli,
Ko umreš,so vsi žalostni,
Ko živiš,jim je VSEENO!
Uporabniški avatar
princesss
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 286
Na forumu od: 18. 10. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a princesss » 24. Sep. 2005 22:42

Sm mela dve leti abonma za MGL in mi je blo ql. Sede bit včasih mal kulturen. :) Men je bla dobra predstava 12 jeznih mož pa Usodna vožnja, kjer sta me navdušla Janez Hočevar - Rifle in Karin Komljanec. Rada berm, ampak rada tut pogledam predstavo. Najbolše za gledat so kšne drame z dodatkom humorja.
Uporabniški avatar
S*c*O*r*P*i*C g*I*r*L
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 547
Na forumu od: 21. 5. 2005
Kraj: kjerkoli kadarkoli

Neprebrana objavaNapisal/-a S*c*O*r*P*i*C g*I*r*L » 24. Sep. 2005 22:46

men so najboljše kakšne humoristične predstave
Ko se rodiš,so vsi veseli,
Ko umreš,so vsi žalostni,
Ko živiš,jim je VSEENO!
Uporabniški avatar
***PINKYCA***
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 627
Na forumu od: 3. 8. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a ***PINKYCA*** » 24. Sep. 2005 22:47

men pa plesne od edvarda kluga
Uporabniški avatar
Dalila
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 375
Na forumu od: 5. 8. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Dalila » 24. Sep. 2005 22:50

Jaz se včasih še celo nekaj igrala pri šolskem gledališkem krožku v sš in smo se prav fajn zabavali, škoda, ke rje vse skupaj padlo v vodo, ko je profesor,ki nas je vodil, zgubil navdih in se mu ni dalo več z nami ukvarjat.

Sicer pa si grem včasih pogledat kakšno predstavo, seveda imam tud jaz najraje komedije in nikoli ne spustim uličnega gledališča Ane Monre, kjer se vsako leto nasmejim do solz in čez. Pa tud kaj resnejšega si kdaj pogledam, ampak to pa res bol redko. cca 1x letno.
pa pa
Uporabniški avatar
Ledenka
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 460
Na forumu od: 21. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Ledenka » 24. Sep. 2005 22:54

Jaz sem v srednji šoli imela abonma gledališča v Kopru in slovenskega gledališča v Trstu. Pač smo hodili s šolo organizirano.
Zelo lepe predstave, klasičnih del, ki smo se potem v šoli učili.

Sedaj pa že dolgo nisem bila v gledališču.
No poleti sem bila v Avditoriju Portorož in sem gledala opero Nabucco.

Čimprej morem it spet, magari v ljubljansko opero! :)
Don't worry, be happy!!!
Uporabniški avatar
@
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 649
Na forumu od: 2. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a @ » 25. Sep. 2005 7:58

Jaz sem pa že 9 let članica Šentjakobskega gledališča v Ljubljani (trenutno z zamrznjenim članstvom, ker žal nimam dovolj časa, ki bi ga posvečala igri, vajam in predstavam). Za gledališče in igro sta me že v otroštvu navdušila starša in z njima sem si ogledala veliko predstav. Zadnji čas predstave obiskujem sicer redkeje, a ljubezen do gledališča ostaja....
Uporabniški avatar
Berđa
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 38
Na forumu od: 17. 8. 2005
Kraj: Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a Berđa » 25. Sep. 2005 9:01

Jest zlo rada hodm v gledališče ponavad si ga privoščim za rojstni dan. Velik problem pa je da je ta stvar kar dost draga. :cry: Najraj gledam drame pa komedije, tud opera mi je všeč, najraj bi pa šla gledat Labodje jezero (balet) od Ilič Čajkovskega. Vsak mlad gre pa raj v kino k ga 600 sit stane (pri nas), gledališče pa tm 1500 sit. :D Pa še en problem je! Greš v gledališče pa ti stare ati pa mame gledajo kot da si zlune padu, zgleda kot da ti s pogledom hočjo rečt:"ka pa ti kle delaš?!?!?!" :cry:
Pametni dobi več koristi od sovražnika kot neumni od prijatelja. Ne posmehuj se nesreči drugih!
Uporabniški avatar
¤MiSsY¤
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 782
Na forumu od: 12. 5. 2005
Kraj: Litija

Neprebrana objavaNapisal/-a ¤MiSsY¤ » 25. Sep. 2005 9:16

Ufff hudoooo :) neki zame

Naša šola skor cela uzame abonma za izbirne obvezne vsebine pa še nasledn dan pol prfoxi ne sprašujejo :twisted: prou lustn....
Drgač pa mamo 4 predstave na let, ponavad 2xMGL 1xdrama pol pa se kej kje, letos gremo u Maribor...
u 1.letniku smo mel res legendarne predstave, komedije da dol padeš, igralci itak prvovrstni
2.letnik so ble bol tragedije ampak je blo usen kul, sam balet je bil smeh :lol: :lol: Aja pa šli smo gledat Scapinove zvijače (al kako se ze napise) k je igrou Jure Zrnec :lol: :lol: odlom od smeha ... tok k sm se takrt smejala pa nevem č sm se že kdaj pr kermukol filmu al pa predstavi, res... obvladal so usi, z njim vred
Letos gremo pa gledat Cankarjevve Hlapce :roll: ampak bomo vidl kakšna bo izvedba.... pa še ene par stvari in komi čakam....

Moja mami pa ati sta učas mela abonma za un teatr ... kwa je ze no... k sta đuro pa tanja... in jima je blo ful usec....

Tko da jz k bom velka bom veliiiiiiiiiik u gledališču.... :hearts:
Applebitecc
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1165
Na forumu od: 12. 4. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Applebitecc » 25. Sep. 2005 9:56

Me ne interesira, čeprav bi me glede na študij moralo. :oops:
nogica
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 613
Na forumu od: 25. 9. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a nogica » 25. Sep. 2005 11:44

Gledališča so men zlo fajn zadeva. Sicer nism bla zlo velikrat na kašnih predstavah, sam mam namen it večkrat. Sva se že zmenla s fantom :razz:
Tisti, ki to bolj spremljate ... Dejte malo sproti napisat kakšne predstave bodo kej igrali in katero se splača ogledat. PA kje? V lj. ali v Mengšu?
Moja najljubša slo. igralka je Iva Krajnc. Pa Pia Zemljič je tut uredu :)
Od fantov sta mi všeč Boris pa Sebastjan Cavazza.
Nikakor pa ne morm gledati igranje Zvezdane Mlakar, ker se stalno pači, in res ne zna igrat :tot: ...
Všeč so mi še kašna dela študentov AGRFT-ja, zdej tut neki po tv-ju vrtijo njihove predstave, sam škoda k jih ni več :)
Skratka, gledališče rulz :razz:
olivia
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 114
Na forumu od: 29. 1. 2005
Kraj: Bela Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a olivia » 25. Sep. 2005 17:29

Berđa napisal/-a:Jest zlo rada hodm v gledališče ponavad si ga privoščim za rojstni dan. Velik problem pa je da je ta stvar kar dost draga. :cry: Najraj gledam drame pa komedije, tud opera mi je všeč, najraj bi pa šla gledat Labodje jezero (balet) od Ilič Čajkovskega. Vsak mlad gre pa raj v kino k ga 600 sit stane (pri nas), gledališče pa tm 1500 sit. :D Pa še en problem je! Greš v gledališče pa ti stare ati pa mame gledajo kot da si zlune padu, zgleda kot da ti s pogledom hočjo rečt:"ka pa ti kle delaš?!?!?!" :cry:

ko bi le v ljubljani bile take cene...
drgač sem pa jaz bolj za eno dobro predstavo kot pa za en film...sicer pa tud delam v enem gledališču tko da tam vidim nekaj predstav za it v kakega drugega pa ponavadi zmanjka časa...žal...
Če utrne se ti solza, naj ne sproži je trpljenje, to naj bo le solza sreče, ki prinaša jo življenje!
Uporabniški avatar
čmokica
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 557
Na forumu od: 30. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a čmokica » 25. Sep. 2005 17:36

js edin ko gremo z šolo grem.. me ne interisera da bi hodla drgač...
Nema na svetu ruznih zena..postoje samo zene, koje ne znaju da bi s malo truda mogle da budu lepe.
( Dior )
Uporabniški avatar
Bulma
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2634
Na forumu od: 16. 11. 2004
Kraj: BLTNC

Neprebrana objavaNapisal/-a Bulma » 26. Sep. 2005 6:35

Edino takrat sem hodla,ko se je s šolo šlo.
Is sex dirty? Only if it’s done right.

Vrni se na Kultura

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov