Potovanje duš & Usoda duš

Vse o svetu umetnosti. Torej, kulturniki vseh dežel združite se.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

Uporabniški avatar
Eući*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 477
Na forumu od: 8. 10. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Eući* » 25. Jan. 2012 11:41

Ali ste prebrali te dve knjigi, katerih avtor je dr Michael Duff Newton ?

Mene sta zelo pritegnili, saj sem se že prej nagibala k tej teoriji; veri v posmrtno življenje, reinkarnacijo in sem si po prebranem, le še bolj razširila svoj pogled in dobila več informacij. Osnovani sta na resničnih primerih kllientov, ki so prišli na hipnoregresijo k terapevtu, ki je avtor knjig in tako s posebno metodo hipnoze potovali skozi pretekla življenja, odkrivali svoj duhovni izvor... Zelo podrobno in slikovito je opisano dogajanje v duhovnem svetu, potovanje duš od telesne smrti v duhovni svet z vsemi postanki (Svet starešin, ..`knjižnica`.., prostor za izbiro življenja ..., ) do ponovnega rojstva. Več izvemo tudi o dušah, kakšnih barv so, kako so razvrščeni v skupkih pa koliko stopenj poznamo, kako poteka napredovanje...skratka podrobnosti je veliko.

Tistim, ki še niste prebrali res priporočam branje , saj resnično izveš marsikaj, še posebno, če vas ta tematika zanima.
Je pa tako kot pri vsaki knjigi največ odvisno od naših pričakovanj, ali bomo v nekaj verjeli ali ne, kaj bomo sprejeli in to vpliva na presojo. Tako je pomembna vnaprejšna odprtost, seveda pa to ne pomeni, da se sprejme kot neko sveto resnco čisto vse kar je napisano v neki knjigi.

Torej ta tema je namenjena temu, da si po prebranem izmenjujemo mnenja, si postavljamo mogoče kakšna uprašanja, pa tud nasplošno samemu debatiranju o tej tematiki. :)
Optimist: Person who travels on nothing from nowhere to happiness. :)
Uporabniški avatar
Lady_Cristina
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 428
Na forumu od: 10. 6. 2009
Kraj: Graz

Neprebrana objavaNapisal/-a Lady_Cristina » 26. Jan. 2012 1:21

Jaz sem usodo duš začela brat, in je bla res dobra, ampak jaz ne berem preveč rada tako da sem mogoče na tretjino knjige prišla. Je pa zanimivo to vse skupaj o tem kaj se z dušami zgodi po smrti. Sem slišala več 'verzij' in vse majo v bistvu zelo podobno zgodbo, tak da nekaj more bit na tem.
A vida é bela. Só tens de a tornar bela. <3
Uporabniški avatar
barbie_girl_85
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2099
Na forumu od: 15. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a barbie_girl_85 » 26. Jan. 2012 9:22

Men pa neki tle ne gre skupaj...nekoč je po svetu tavalo like pol miljard človeških duš, tudi manj, zdej sedem miljard. Prvotne duše so itak že vse "ponucane" :D
Dont't wait for the perfect moment, take the moment and make it perfect!
Uporabniški avatar
Eući*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 477
Na forumu od: 8. 10. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Eući* » 26. Jan. 2012 10:32

sej v duhovnem svetu obstja prostor kjer se rojevajo nove duše, ki komaj začenjajo svojo pot, medtem ko starejše nabirajo svoje izkušnje skozi mnoga življenja, vmes med življenji obnavljajo svojo energijo vse dokler ne izpolnijo svojega poslanstva in se prenehajo utelešat in se navsezadnje združijo s svojim Virom. ( lahko je Stvarnik kokrkol, Popolnost, ustvarja duše ) :) Ampak, da se to zgodi preteče tut več tisočletij. Najeveč je odvisn od same duše, kakšno telo in z njim življenje so izbere.... Men se zdi nekaako dost smiselno vse skupaj. Če rada bereš (okol 900 str obe knigi skupi), te ta tematika zanima, boš kdaj mela velik časa...ti priporočam :wink:
Optimist: Person who travels on nothing from nowhere to happiness. :)
Uporabniški avatar
Led Zeppelin
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7197
Na forumu od: 10. 8. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Led Zeppelin » 26. Jan. 2012 11:13

barbie_girl_85 napisal/-a:Men pa neki tle ne gre skupaj...nekoč je po svetu tavalo like pol miljard človeških duš, tudi manj, zdej sedem miljard. Prvotne duše so itak že vse "ponucane" :D


Najbrž duše tudi sexajo in naredijo baby duše :ideadev:
Cause the sweetest kiss I ever got, is the one I've never tasted.
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 26. Jan. 2012 12:12

Zakaj bi se pa potem sploh hotele preselit v telesno stanje? Očitno imajo vse, kar rabijo :P
Uporabniški avatar
s0nckic4
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1633
Na forumu od: 29. 7. 2009
Kraj: Over the Rainbow

Neprebrana objavaNapisal/-a s0nckic4 » 26. Jan. 2012 12:23

^ ker imajo očitno poslanstvo

meni osebno so te ideje v povezavi z reinkarnacijo precej bližje kot krščanska. se pa verjetno dokler me matilda ne bo grabila za ovratnik, ne bom ukvarjala s tem.
Vsak raj ima svojo kačo.
Uporabniški avatar
Nincha II
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 88
Na forumu od: 16. 11. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Nincha II » 26. Jan. 2012 13:04

Jaz osebno sem prebrala "Potovanje duš" in takrat se mi je zdela knjiga super. Nekako potrdi tisto v kar že na splošno verjameš.

Vendar mislim, da je ravno to "problem" pri vsem tem... namreč knjigo začnejo brati tisti ljudje, ki imajo že predhodno mnenje o obstoju reinkarnacije... posledično ti knjiga samo potrdi vse v kar že sam verjameš in želiš verjeti... Nasprotno pa je s tistimi ljudmi, ki niti približno ne verjamejo v to tematiko - takšni ljudje bi verjetno našli ogromno lukenj v samih zgodbah in analizah.

Pač, knjiga zagovornikom reinkarnacije samo piha na dušo :D
Uporabniški avatar
Eući*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 477
Na forumu od: 8. 10. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Eući* » 27. Jan. 2012 21:50

ja to je res , kot sem že rekla je veliko odvisn od predhodnih pričakovanj, verovanja...ki vpliva na našo presojo. Jst sem si z branjem še bolj razširila svoj pogled na tem področju ... :)

in kot je omenla s0nckic4 je ravno preizkušnja to, kar pripelje dušo na Zemljo, lahko tud na druge planete ,..tam kjer ni vse lahko, kjer se more soočat z raznoraznimmi problemi in tako duša le še bolj napreduje...sej veš kar te ne podre čiz, te lahko samo še bolj utrdi ;) v duhovnem svetu pa si duše po prestalem življenju povrnejo svojo energijo, se očistijo , počivajo in se učijo ter pripravljajo na naslednji preizkus v utelešeni obliki. :)
Optimist: Person who travels on nothing from nowhere to happiness. :)
Uporabniški avatar
Rollin #3
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 760
Na forumu od: 7. 6. 2011
Kraj: Izola

Neprebrana objavaNapisal/-a Rollin #3 » 28. Jan. 2012 20:17

meni je to brezveze. ljudje smo kompleksni stroji. in ko pregorimo je konec. end of story. nevem jaz nikoli nisem verjela da je po smrti še nekaj. mislim da boš več naredila, če boš sebe raziskovala oz kakšno drugo telo kot pa brala to karnekaj.
Uporabniški avatar
Eući*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 477
Na forumu od: 8. 10. 2010
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Eući* » 28. Jan. 2012 22:12

ok, tvoje mnenje :) vsak lahko verjame, kar želi...
Optimist: Person who travels on nothing from nowhere to happiness. :)
Uporabniški avatar
Nesanica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1813
Na forumu od: 23. 7. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Nesanica » 29. Jan. 2012 9:44

Led Zeppelin napisal/-a:
barbie_girl_85 napisal/-a:Men pa neki tle ne gre skupaj...nekoč je po svetu tavalo like pol miljard človeških duš, tudi manj, zdej sedem miljard. Prvotne duše so itak že vse "ponucane" :D


Najbrž duše tudi sexajo in naredijo baby duše :ideadev:


:lol: TOP izjava. :) :)

Jz bi rekla da pozabljamo na živali. Saj ni nujno da je duša vedno v človeški obliki.
Drgač pa osnovno pravilo fizike je da energija ne nastane iz nič in ne more iti v nič. Ampak ko človek umre, ga pojedo črvi in energija se prenese na njih - potem te črve pojedo ostale živali itd... Na koncu vse skupaj pride spet do mesojedega človeka in začne se nov krog potovanja duš. :D
aja pa seveda dve duši ki imata preveč energije ustvarita novo dušo.
Uporabniški avatar
Rollin #3
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 760
Na forumu od: 7. 6. 2011
Kraj: Izola

Neprebrana objavaNapisal/-a Rollin #3 » 29. Jan. 2012 13:24

^^ iz tega lahko sklepamo, da so vegetarjanci brez duše. :D
Uporabniški avatar
Nesanica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1813
Na forumu od: 23. 7. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Nesanica » 29. Jan. 2012 13:42

^^ ne ne... iz tega sklepamo da smo vegetarijanci višja bitja,ki se ne reinkarniramo več, ker smo že dosegli najvišji možni rang. :wink:


Šala... Itak vegetarijance spet pojejo maleživali in začne se nov krog.
Uporabniški avatar
Pookie
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 83
Na forumu od: 12. 3. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Pookie » 29. Jan. 2012 15:21

Jaz sem prebrala knjigo "Usoda duš" in meni se je zdela zelo zanimiva.

Vsekakor obstajajo številni dokazi o reinkarnaciji. Tudi stare filozofije govorijo o tem. V bistvu se telo spreminja že od rojstva do smrti, ampak "jaz" ostane isti, na koncu življenja pa samo preide v drugo telo.

Reinkarnacija je po mojem mnenju se najbližje posmrtnemu življenju kot si ga jaz predstavljam. Mislim da če je vesolje neskončno veliko (oziroma je končno in se še vedno širi) je tudi neskončno dimenzij. Ko umremo, postane naša duša (ali energija) aktivnejša v drugih dimenzijah in pravzaprav nikoli ne umremo. Umremo le glede na fizikalne zakone.

Vrni se na Kultura

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov