Najbol grozljiva knjiga, ki ste jo prebrali

Vse o svetu umetnosti. Torej, kulturniki vseh dežel združite se.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

Uporabniški avatar
Dioniz
Cosmo moderator
Cosmo moderator
Prispevkov: 3231
Na forumu od: 21. 1. 2010
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a Dioniz » 07. Maj. 2011 17:20

Iščem predloge za knjige, ki bi me fajn prestrašle. Na plan z njimi.
Zadnjič spremenil Dioniz, dne 07. Maj. 2011 18:21, skupaj popravljeno 1 krat.
“To be yourself in a world that is constantly trying to make you something else is the greatest accomplishment.”
― Ralph Waldo Emerson
FemmeFatal
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 651
Na forumu od: 24. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a FemmeFatal » 07. Maj. 2011 18:04

Ko sem prebrala naslov, sem imela ze pripravljen odgovor. Potem pa sem ugotovila, da imas v mislih najbolj grozljivo knjigo. Pri tem ti pa zal ne morem pomagat. Se nisem odkrila take. ;)
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 07. Maj. 2011 18:08

Sicer nisem ljubiteljica tega žanra, ampak me je definitivno prestrašilo kar prebrala od Stephena Kinga.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
Bumerang
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 191
Na forumu od: 6. 8. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Bumerang » 07. Maj. 2011 18:29

Jaz se spomnim, da sem pred parimi leti brala knjigo z naslovom - Farma trupel.
Sicer je nikoli nisem do konca prebrala, ampak vem, da je bil začetek precej spooky, sploh za nočno branje :D
Uporabniški avatar
kepka
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1656
Na forumu od: 24. 10. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a kepka » 07. Maj. 2011 20:35

Bumerang napisal/-a:Jaz se spomnim, da sem pred parimi leti brala knjigo z naslovom - Farma trupel.
Sicer je nikoli nisem do konca prebrala, ampak vem, da je bil začetek precej spooky, sploh za nočno branje :D

Vse kriminalke s Kay Scarpetta so naceloma kul, samo grozne pa ne vem ... zdaj se spomnim recimo od Prestona - The Cobra Event, pa mal bizaren Demon seed od Koon(t)z mislim, da je avtor.
Reality is that which, when you stop believing in it, doesn't go away.
Uporabniški avatar
Babs.
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 146
Na forumu od: 31. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Babs. » 20. Jun. 2011 17:52

*mala* napisal/-a:Sicer nisem ljubiteljica tega žanra, ampak me je definitivno prestrašilo kar prebrala od Stephena Kinga.


se strinjam, meni so njegove dokaj grozljive, ampak veliko je odvisno tudi od tega, koliko se vživiš v knjigo, jaz se ponavadi zelo in si potem vse skoraj preveč živo predstavljam, tak da mi je posledično kar grozljivo

branje zvečer zgolj ob kakšni namizni lučki pa naredi marsikatero knjigo bolj grozljivo kot mogoče dejansko je :)
Uporabniški avatar
Elle.*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 328
Na forumu od: 25. 8. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Elle.* » 01. Avg. 2011 14:02

King zmaga. :) Npr. mačje pokopališče mi niti ni blo neki tko ful groznega, da bi me prestrašlo med branjem, me pa še zmeraj preganja prizor z Zeldo pa čarovnikom iz oza.. :D al kaj je že tist, ko se je zadušila z jezikom, pa ko je padla iz omare.. no pač, taki vmesni prizori. :)
Inside every blonde is a blonder blonde waiting to get out.
Uporabniški avatar
Temptress
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 199
Na forumu od: 18. 12. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Temptress » 01. Avg. 2011 16:20

Ali pridejo v upoštev tudi true crime knjige? :) Te so ponavadi najbolj creepy. Nobena fikcija ni tako grozna, kot to, kar je človek zares zmožen narediti..
Uporabniški avatar
black_ariella
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 194
Na forumu od: 29. 1. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a black_ariella » 23. Avg. 2011 18:42

Mačje pokopališče - ena in edina, ki sem jo prebrala izmed "ta groznih" knjig...pa mi je blo čist zadosti (verjetno za par let vnaprej, če ne že za celo življenje) :D
Clarice
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 6. 9. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Clarice » 05. Sep. 2011 23:46

ko jagenčki obmolknejo :D ne vem, če me je bilo še kdaj v življenju tok strah kot med prebiranjem te knjige.
mi je pa tut ena najljubših

Vrni se na Kultura

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov