Izdaja knjige

Vse o svetu umetnosti. Torej, kulturniki vseh dežel združite se.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

¤tea¤
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 22
Na forumu od: 28. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a ¤tea¤ » 19. Sep. 2007 10:52

Imam enega prijatelja, ki je itredno nadarjen za pisanje! In mu vsi predlagamo, ker ima že zajeten kupček napisanega, da naj izda! Ampak tukaj se naša pomoč ustavi, ker mu ne znamo svetovati kako naprej in če resnično naprej?

Mogoče kdo ve, na koga naj se obrne, katere založbe bi objavljale knjige neznanih avtorjev in vse v povezavi s tem!
Ima kdo kakšne izkušnje?
Hvala :)
kai
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 198
Na forumu od: 28. 7. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a kai » 21. Sep. 2007 14:56

Helou.
Glede tega vem dosti, poznam pa ljudi, ki vedo še več. Z založbo moraš imeti srečo, poznam veliko ljudi, ki so zaradi poseganja založbe v njihova dela izdali knjigo v samozaložbi.
Tisti, ki so izdali pri založbah, pa tudi niso preveč srečni. Že načeloma je to takotako, ker ti delajo cenzura, preoblikujejo itd.
Naj gre na založbo Karantanijo, tam vem, da so prijazni do mladih pisateljev. Zadeve mu seveda ne bodo financirali, o pa lahko izdal kakor bo hotel. Kar pomeni veliko več.
Sama sem se z izdajo preprosto nehala ukvarjati, ker dela objavljam na internetu. Res ni isto, ampak z založbami se mi ne da kurcat.

Drugače pa predlagam tole: če je zinteresiran za kakšne literarne nastope, branje itd. naj kontaktira mene (mladinskiklub.dsp@gmail.com) kot predstavnico Mladinskega kluba Društva slovenskih pisateljev. V našem okviru bo prišel do določene mere razpoznavnosti med publiko in mediji in to mu tudi lahko pomaga pri iskanju založbe. Dobro blago se samo hvali, vendar ga mora založnik še vedno nekje videti ;)
bounce around kai like bunniez
Uporabniški avatar
BlackDahlia
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 117
Na forumu od: 26. 1. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a BlackDahlia » 27. Mar. 2011 9:14

Zanima me, če je med vami kdo, ki piše knjige (ali knjigo)? Moja je še v nastajanju, ampak se bliža koncu, si pa že od nekdaj želim, da bi jo izdala in bi jo bilo možno kupiti oz. najti na policah knjižnic. :) Ne vem pa, kam oz. na koga naj se obrnem. Mogoče bi bilo za začetek dobro sodelovat v kakšnem natečaju, ampak v tem času nisem zasledila nobenega. Mogoče kdo drug ve za kakšnega, ker mogoče nisem najbolj na tekočem?
Kako je pa sicer pri izdaji knjige - poiščeš založbo in jo kontaktiraš? Najbrž gredo stroški objave oz. lektoriranja ter izdelave platnic ipd. na moj račun? Glede teh stvari res nisem najbolje informirana, zato bi rada kakšen koristni predlog, nasvet. :wink:
Uporabniški avatar
Goth.princess
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 111
Na forumu od: 16. 8. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Goth.princess » 27. Maj. 2011 17:31

poskusi pri Založbi Murano... Čisto nova založba je.
Selvedin&Mihaela

Vrni se na Kultura

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov