Postrežba v gostilni, restavraciji

Vse o svetu umetnosti. Torej, kulturniki vseh dežel združite se.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

kalanhoja
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 550
Na forumu od: 28. 7. 2008
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a kalanhoja » 15. Maj. 2010 11:47

Mene zanima kaj storite, če v neki restavraciji, kafiču,... 20 minut čakate, da nekdo od natakarjev pride do vas, in vas končno vpraša kaj želite. Naj omenim, da je ta polžja počasnost zaradi nezainteresiranja do dela, zafrkavanja za pultom, nepozornosti, nepazljivosti in ne zaradi preobilice dela.
Vse pogosteje se mi to dogaja, da nenormalno dolgo časa čakam na postrežbo in potem že ni več časa, da bi v miru popila kavico kot sem načrtovala. Dogaja se tudi, da dobim drugo kot naročim, da ne dobim vsega, da je napačno zaračunano na računu,...
Pa vi?
sirova štručka
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5990
Na forumu od: 9. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a sirova štručka » 15. Maj. 2010 11:51

...
Zadnjič spremenil sirova štručka, dne 05. Dec. 2016 22:07, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Fay
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 554
Na forumu od: 3. 2. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a Fay » 15. Maj. 2010 12:24

Jaz vedno rečem, da naj se malo zmigajo... Ne bi rekla, če bi bil pozen pri naročilu zaradi gužve. Torej ko natakarja ni,jaz pa imam le urco časa za kavico,stopim do pulta in rečem, da bi rada naročila in če lahko prosim pride nekdo.In potem pri naročilu rečem, da če lahko pohiti, ker se mi mudi in sem že dosti čakala...

če pa mi narobe zaračunajo, ali na računu kaj ne štima, pičim nazaj, če je le čas...
se je pa že večkrat zgodilo, da nisem dobila stvari, ki sem jo naročila. In nažalost si je tisti sam naredil delo, ker če sem prišla na kavo z mlekom, nebom pila navadne kave :D :D
Sem še kar zahtevna...
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 15. Maj. 2010 12:36

kalanhoja napisal/-a:Mene zanima kaj storite, če v neki restavraciji, kafiču,... 20 minut čakate, da nekdo od natakarjev pride do vas, in vas končno vpraša kaj želite. Naj omenim, da je ta polžja počasnost zaradi nezainteresiranja do dela, zafrkavanja za pultom, nepozornosti, nepazljivosti in ne zaradi preobilice dela.
Vse pogosteje se mi to dogaja, da nenormalno dolgo časa čakam na postrežbo in potem že ni več časa, da bi v miru popila kavico kot sem načrtovala. Dogaja se tudi, da dobim drugo kot naročim, da ne dobim vsega, da je napačno zaračunano na računu,...
Pa vi?
Pišeš kot da se ti to stalno dogaja..? (Upam, da ne, sicer bi rekla, da je problem v tebi..)

Jah, nič, pa zamenjat lokal/restavracijo, pa saj niso povsod in vsi taki lenobni.
panterica
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 250
Na forumu od: 6. 3. 2010
Kraj: Tam nekje

Neprebrana objavaNapisal/-a panterica » 15. Maj. 2010 16:53

Sem že naletela na primere, ko se niso zmenili za naju in temu ni bil vzrok prevelika količina dela. Enostavno sva vstala in šla v drug lokal.
cvetkaaa
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 802
Na forumu od: 15. 5. 2008
Kraj: Postojna

Neprebrana objavaNapisal/-a cvetkaaa » 15. Maj. 2010 22:10

Lahko javiš šefu.
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 16. Maj. 2010 10:51

In ta tema je pod kulturo zakaj? :razz:
sirova štručka
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5990
Na forumu od: 9. 12. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a sirova štručka » 16. Maj. 2010 11:37

...
Zadnjič spremenil sirova štručka, dne 05. Dec. 2016 22:07, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
haley
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4999
Na forumu od: 20. 11. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a haley » 16. Maj. 2010 14:25

^^Sej se mi je zdelo, da bo nekaj takega ja :P
Uporabniški avatar
jullia_
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 5285
Na forumu od: 29. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a jullia_ » 16. Maj. 2010 17:21

Lahko povem iz lastnih izkušenj. V "mojem" lokalu je tako, da je prostor tako razbit, da se enostavno zgodi, da koga spregledam, ko pride in sploh ne vem, da je tam. In potem pač čaka, dokler tega ne ugotovim :)
V takem primeru je bolj smiselno, da se prepričaš, da te je kelnar videl, kot pa da se razburjaš. In če ima vsaj trohec bontona, se bo opravičil, ker si ga čakala.

Če pa ne sediš ravno v nekem najtemnejšem kotu, kjer te natakar ne vidi, ampak te pač gleda od šanka in ignorira, ga pa pošlji v tri krasne in pojdi drugam. Če si bolj žleht sorte, ga lahko spotoma še vprašaš, kdaj je šef v lokalu, ker se želiš pritožit. Samo potem ne več hodit tja na kavo :)


Meni grejo sicer tudi na živce arogantni in nesramni natakarji. Pismo, če dam evro in pol za kavo, to pomeni, da plačam tudi postrežbo. Korektno in prijazno postrežbo, ne pa namrgodenega obraza, ropotanja s kozarci in počasnosti. Pa pozdravi tudi lahko, ali pa vsaj odzdravi, če mu rečem živjo.
marypa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1341
Na forumu od: 17. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a marypa » 16. Maj. 2010 22:21

Redko se mi zgodi, da zares dolgo čakam... če pa se, pa seveda vprašam, zakaj je toliko trajalo.
Uporabniški avatar
softTouch
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1325
Na forumu od: 16. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a softTouch » 05. Jun. 2010 15:22

nimam teh problemov, ker če čakam nekaj minut, grem enostavno do šanka in naročim. to bi znala bit tud zate učinkovita rešitev
you believe lies so you eventually learn to trust no one but yourself
modrobela
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 102
Na forumu od: 15. 3. 2010

Neprebrana objavaNapisal/-a modrobela » 25. Jun. 2010 17:18

Vstanem in grem v drug lokal. Po možnosti mimo šanka, da ja vidijo.

Vrni se na Kultura

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov