Knjigarne

Vse o svetu umetnosti. Torej, kulturniki vseh dežel združite se.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 24. Nov. 2009 23:36

OK, čudi me, da še nimamo teme - razen če je nisem kje spregledala..

Uglavnem, knjigarne.
Kako pogosto jih kaj obiskujete? Imate mogoče najljubšo? Kaj pogrešate v knjigarnah na splošno?

Npr. jz sem danes šla v tri pokukat, ker sem nekaj iskala in pa pred kratkim brala, da se je par novih (poslovalnic) odprlo - med drugim Felix (Čopova, LJ) in Modrijan (Trubarjeva, LJ).
(Ne, tole ne bo reklama)In moram rečt, v Felixovi sem bila zelo prijetno presenečena, zelo simpatična knjigarna, (zame) dobro založena (sploh z ang. literaturo :D); kar me je pa še bolj presenetilo, precej ugodne cene.

Ful mi je pa všeč recimo ideja knjigarn s kavarnami :), ne samo, da imajo stolčke/klopi/sedežne za posedanje, ampak da lahko v istem prostoru še kaj spiješ zraven. Vem, ja, to lahko tudi doma počnem, ali pa se parkiram v kakšnem drugem kafiču, ampak se mi zdi všečno z vidika kot dodatnega možnega prostora za spoznavanje in izmenjavanje mnenj.

Mogoče pa že obstajajo kakšne in da jih jz enostavno še nisem našla? Na plano z idejami. :)
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 24. Nov. 2009 23:49

Imam zelo rada knjigarne in komot preživim kako urco v njih med knjigami. Mi je pa Felix precej všeč (še posebi ponudba žepnic 3 za ceno 2). Kupim pa precej redko kakšno knjigo razen žepnice (mi mora bit res všeč). V tujini (London :D) si pa nabašem angleških knjig, ker me cene le teh pri nas zelo motijo. Pa tudi tista v CityParku mi je kul, čeprov bi lahko imela še večjo izbiro.

Na splošno pa mislim, da imamo previsoke cene knjig v primerjavi z tujino. Če bi jih znižali, bi definitivno več zapravila v naših knjigarnah.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 24. Nov. 2009 23:53

True dat, cene knjig so pri nas previsoke, zato tud jz na potovanjih nabavljam ali pa kar prek neta (kjer pride s poštnino vred ceneje).
Zato pa pravim, danes ko sem gledala v Felixu ang. literaturo, sem bla prijetno presenečan, cene so bile tam do 15€ (tistih, ki so mene zanimale), kar je pa (po mojih izkušnjah) že precej bolj prijazno za mojo denarnico.

..in tako sem dons privlekla 4 nove knjige domov (v mojo obrambo: ena je bila kot darilo :D); jz se sicer ne bi mogla zadržat, lahko bi jih še vsaj 2x tolk nabrala.
Uporabniški avatar
Tejax
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 131
Na forumu od: 29. 4. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Tejax » 25. Nov. 2009 19:39

[quote="*mala*"]Mi je pa Felix precej všeč (še posebi ponudba žepnic 3 za ceno 2). [quote]

Tudi meni je Felix zelo všeč - bogata ponudba vseh vrst knjig in ugodne cene. Ampak bolj kot pravo knjigarno, pogosteje obiščem spletno knjigarno, od tam tudi kdaj kaj naročim (tudi te 3 za ceno 2). Všeč mi je tudi, ker so hitri pri dostavi.
Kakšne druge knjigarne pa trenutno že malo dlje časa nisem obiskala, ker sem se najbolj navadila na Felix. Zaenkrat imajo vse, kar potrebujem, me zanima... in bistveno - ne nadlegujejo, kot to znajo nekatere knjigarne kljub neštetim prošnjam in besedam, naj nehajo.
Svet je takšen, kakršnega hočemo videti... Nekateri tožijo, da ima vrtnica trnje, jaz pa sem vesela, da ima cvet.
Uporabniški avatar
*mala*
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 8839
Na forumu od: 3. 8. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *mala* » 25. Nov. 2009 19:45

Vsem oboževalkam Lonely Planet-ov priporočam za nakup njihovo spletno stran: KLIK. Nad 35€ imajo zastonj poštnino, pa pogosto akcije (vsaka 3 knjiga zastonj ali 30% znižanje). Če se vpišeš na mailing listo pa dobiš še 30% znižanje na en nakup (ampak ga ne moreš uveljaviti poleg že obstoječega 30% znižanja, ko je). Sama sem enkrat naročila 5 vodičev za okoli 60-65€. Smešno poceni :wink: Seveda so v angleščini.
But the most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the you you love, well, that's just fabulous.
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 25. Nov. 2009 19:52

Hudo; spletne knjigarne, my fave :D

Sicer vodičev ne kupujem dosti, razen če me kakšen kraj res zanima, pa potem poiščem; rada jih pa listam v knjižnicah/knjigarnah. :)

Zaenkrat sem pa prek spleta kupovala knjige samo prek Amazon-a in eBay-a; pa Bolhe (:D).
Uporabniški avatar
a_pikica_a
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1431
Na forumu od: 28. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a a_pikica_a » 25. Nov. 2009 20:20

Moja najljubša knjigarna je LaFeltrinelli, ki je hkrati tudi založba.
Imajo jo v Trstu. Imajo vsega od vsega :D Pa da ne govorim o prostorih. V pritličju so novosti, znižane knjige, zvezki in pisala pa razne pizdarije, potem pa greš na eni strani po stopničkah dol in so filmi, po stopničkah gor pa cdji s glasbo.
Potem pa na drugi strani greš gor v še dva nadstropja in imajo res vse možne knjige. In imaš še kotiček za se vsest. Ah, res fantastična :D
Pa ugodna. Pri nas so recimo trdo vezane knjige ful drage, jaz sem pri njih dobila The Lost Simbol od Dan B. za 16 eur. Imam tudi njihovo kartico ugodnosti in zadnjič sem namesto 45 eur porabla 30. Ful sem zadovoljna z to knjigarno, res :)

Matr sm se razpisala :D :stupid:
I can resist anything but temptation. Oscar Wilde
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 25. Nov. 2009 20:49

a_pikica_a napisal/-a:Matr sm se razpisala :D
Take mamo radi. :D

No, to kar opisuješ, jz ful pogrešam (al pa še nisem najdla in čakam napotke :) v LJ; takšne velike centre namenjene predvsem, kako bi rekla, knjigam/revijam/časopisom..ok, pa muska in filmi se velikokrat znajde zraven, sam jz ne bi mela nč proti tud če jih ne bi blo.

Zgleda bo treba it kej v Trst pogledat..
Uporabniški avatar
_mala_
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 106
Na forumu od: 15. 10. 2005
Kraj: maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a _mala_ » 25. Nov. 2009 20:55

V mb so zdaj na novo odprli Mladinsko knjigo, ki bi naj bila ena izmed največjih v sloveniji. noter še nisem bla, mogoče bom v kratkem šla kaj pokukat not :D ....me pa zanima, če je mogoče katera že bla v tej knjigarni?!
Uporabniški avatar
a_pikica_a
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1431
Na forumu od: 28. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a a_pikica_a » 25. Nov. 2009 20:58

Aja, v LaFeltrinelli fulkrat organizirajo tudi srecanja s pesniki, pisatelji in tudi glasbeniki. Ko grem spet, bom magari pogledala koliko je dejansko angleske literature, pa bos vidla ce se ti splaca it :)
I can resist anything but temptation. Oscar Wilde
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 25. Nov. 2009 21:22

a_pikica_a napisal/-a:Ko grem spet, bom magari pogledala koliko je dejansko angleske literature, pa bos vidla ce se ti splaca it :)
Wiiuu, lepo od tebe. :D
Sicer bi šla pa sam tako mal, pofirbcat, ker niti ni tako zelo daleč.. (kot npr. Borders čez lužo :D).

_mala_, o tej bi pa tud rada kej več slišala; al pa, sploh mi ne bi blo hudega, se še v MB podala firbcat. :)
Ti pa kar, pogumno, potem pa pridi poročat. :D
sončk
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2379
Na forumu od: 27. 12. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a sončk » 27. Nov. 2009 21:23

purple_rain napisal/-a:_mala_, o tej bi pa tud rada kej več slišala; al pa, sploh mi ne bi blo hudega, se še v MB podala firbcat. :)


Mislm da bi blo to brez haska, ker mamo mi Konzorcij, ki je pa še večji in isto od MK, tko da so iste stvari not.
Sicer pa jst hodim samo sem, občasno se dobijo kšni hudi deali (npr. zdej majo prve tri dele True Blood v eni knjigi, pa Stephen King "The Stand" od založbe Signet, ki je čip (6€), pa oktobra je blo za študente na vse 10% popusta in sm se mal založila z LP-ji.
Uporabniški avatar
*SunFlower*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 613
Na forumu od: 20. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a *SunFlower* » 27. Nov. 2009 22:05

Slovenske knjigarne so mi vse bolj bedne. Žal. Včasih mi je bil Konzorcij malo manj kot čudežna dežela, ampak zdaj, ko že par let hodim tja, vidim, da pač nabavljajo bolj ali manj ziheraško, torej stalno eno in isto. Še najbolj simpatična od knjigarn mi je ljubljanski Behemot. :)

Najljubša knjigarna sploh? Verjetno londonski Waterstone's.

Sem si pa lani privoščila tri dni počitnic v enem mestecu v Walesu, kjer imajo pa same knjigarne, pa vse je praktično zastonj. Norišnica :D
Every rose has its thorn

Vrni se na Kultura

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov

cron