Pisanje knjige- ideje. Prosim poglej :)

Vse o svetu umetnosti. Torej, kulturniki vseh dežel združite se.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

Uporabniški avatar
Princess.*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 20
Na forumu od: 25. 3. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Princess.* » 10. Jul. 2009 14:27

Pozdravljene!

Tukaj sm relativno nova, na forumu sem sicer že dalj časa, pisala pa mislim da nisem še nikoli, le redno sem pregledovala teme. :oops:

Zakaj sem se ravno danes odločila da bom ustvarila novo temo? No, prišla sem do dileme. Že kar nekaj let se redno ali manj redno ukvarjam s pisanjem. Do sedaj sem se vedno samo za zabavo, in še to so bile večinoma pesmi, ali krajše zgodbe, ki pa so (moram se pohvalit :P) bile velikokrat tudi nagrajene na kakem natečaju.
Pred kratkim mi je sestrična, ki je ravno končala faks, predlagala, da bi poskusila napisat kaj daljšega, in da bi potem poskusila pri kakšni založbi.
Ni slaba ideja, zelo mi je všeč in veliko sem že razmišljala o tem, še večkrat pa sem se spravila kaj pisat, a se je končalo precej klavrno. Nisem vedela kaj naprej, ali se mi je pa zgodba zdela precej dolgočasna.

Prosim prosim prooosim vas da mi predlagate kaj, da bom lažje začela. Rada pa bi da o zgodba bolj najstniška, da se bom lažje vživela v njo. (Sem namreč srednješolka :) )

Pa čim prej prosim. :oops:

Hvalaa :angel:
Zadnjič spremenil Princess.*, dne 10. Jul. 2009 14:48, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Zvoncica
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2499
Na forumu od: 4. 11. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Zvoncica » 10. Jul. 2009 14:33

Srednješolka, hmmmmm. Lahko pišeš o nosečnosti srednješolke in kako se je spopadla z njo pa vse probleme itd. Lahko bi pisala kot recimo dnevnik.

Pojma nimam, kako mi je tole zdej padlo na pamet :D
Uporabniški avatar
Princess.*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 20
Na forumu od: 25. 3. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Princess.* » 10. Jul. 2009 14:38

Ok, ideja je :D Sem že poskusla pisat o tem, pa ni bila ravno neka zgodba, že 100x videno :). Rada bi še nekaj "spicy" dodala zraven :D. Da bi bilo bolj zanimivo, napeto :D.
petrca8
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 59
Na forumu od: 9. 7. 2009
Kraj: kranj

Neprebrana objavaNapisal/-a petrca8 » 10. Jul. 2009 14:53

Lej bejba, tud js sm dobivala razna priznanja v srednji soli za spise in tud men vsi govorijo da bi mogla pisat romane... sej bi jih pa nimam casa, al pa me mine navdih za nekaj casa pa tko.

Teb pa sam to povem: ce nimas tok idej o cem bi lohk pisala potem pa tud ne vem :roll: ... Pusti domisljiji prosto pot, premisljuj o svoji knjigi, prepusti se vsem prepovedanim stvarem, spomni se cesa si se ti izogibala, cesa te je bilo strah, kaj si pri drugih obcudovala, kaksna si si zelela postat, kako so te drugi sprejemali, poskusi se spomnit kaksnih problematicnih starsev svoje prijateljice.. Potem pa v ves ta miks vpletes se veliko svoje domislije in evo ti knjigo!
Upam da sem kaj pomagala... Se enkrat - naj bo celotna knjiga, dogodek, razplet, konec - TVOJA ideja.
Pa uzivaj v krojenju usode svojim junakom ;)
Uporabniški avatar
Princess.*
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 20
Na forumu od: 25. 3. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a Princess.* » 10. Jul. 2009 16:51

Hvalaa :oops: Bom poskusla kaj spravit skup, idej imam veliko, ampak samo osnovne. Ko je pa treba vse razčleniit.. Uff. :D Tako, da bom zdaj sprobala vse spacat skup, pa bo. Komaj čakam :P
Uporabniški avatar
kr.ena
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2627
Na forumu od: 13. 9. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a kr.ena » 12. Jul. 2009 16:41

Če ne veš, o čem bi pisala, potem ne piši.
Ideja je osnova vsega ...
Zašto se sve to dešava
da l čovek išta rešava
il smo samo tu zbog ravnoteže među zvezdama...
Uporabniški avatar
amyZ
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 671
Na forumu od: 31. 3. 2005
Kraj: trbovlje

Neprebrana objavaNapisal/-a amyZ » 12. Jul. 2009 18:37

Pri pisanju je ideja bistvena in lažje boš pisala o nečem, kar ti je bližje, česar se boš sama domislila, kot pa o nečem, kar ti predlaga nekdo drug. Recimo napisala bi knjigo in potem bi rekla, da idejo ti je pa dala ena iz foruma. Ne gre tako, idejo dobiš. Ne vem, ber najstniške revije, knjige, novice in to, in boš sigurno dobila kakšno zanimivo idejo, nekaj kar te bo pritegnilo in boš lahko zapisala dobro zgodbo. Je pa daljšo zgodbo veliko težje napisat kot krajše, ker ti vzame veliko več časa, veliko več spreminjaš potek zgodbe za sproti in treba je vleči neko rdečo nit, ki bralca pritegne. Tako da, le pogumno in čim več idej ti želim!
Vedno delaj za življenje in ne dopusti da bi živel za delo!!!

http://amadeaz.blogspot.com/
Uporabniški avatar
Aloha
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2848
Na forumu od: 20. 9. 2005
Kraj: Havajsko otočje

Neprebrana objavaNapisal/-a Aloha » 13. Jul. 2009 17:35

Princess.* napisal/-a:Pred kratkim mi je sestrična, ki je ravno končala faks, predlagala, da bi poskusila napisat kaj daljšega, in da bi potem poskusila pri kakšni založbi.
Ni slaba ideja, zelo mi je všeč in veliko sem že razmišljala o tem, še večkrat pa sem se spravila kaj pisat, a se je končalo precej klavrno. Nisem vedela kaj naprej, ali se mi je pa zgodba zdela precej dolgočasna.

Prosim prosim prooosim vas da mi predlagate kaj, da bom lažje začela. Rada pa bi da o zgodba bolj najstniška, da se bom lažje vživela v njo. (Sem namreč srednješolka :) )

Pa čim prej prosim. :oops:


Brez zamere, ampak knjig, pesmi, takih in drgačnih sestaukou se pač ne more pisat na silo. Če nimaš idej, časa, motivacije, ne piši. Nima smisla. Počaki na naudih in se šele takrat vrž na tipkovnco.

Pa da še jst pristavim lonček, sm tut sama nekje konc srednje zlo obetauno padla u pisanje neke surf štorije ...

Žou je (do zdej) nism zaklučla, ampak glede na to, da se (mi) je zgodbica fino brala in sm posamezne odstauke usa naudušena testirala na publiki (takratni dečko, mami, prjatlce), ki so ji ble peripetije blond deklce, k se z busom odpele kampirat u Poreč, na bencinski "slučajno" zamenja zic in se u kabriu s tremi srfarji preveksla na drug konc sveta, ušeč, usake tok cajta pomislm, da bi dogodiuščinam u miuki kdaj dala končno obliko.

Sm pa skp sestaula kr neki knjigic (krajša pisanja), še vedno pa so mi najljubše rime. Za slednje me je že mikal, da bi jih probala nekak u jaunost spraut, a ne glede na to, da je to eno redkih področij, na kerga sm odkrito ponosna, ne vem, če bi ta talent upravičla pr mnenju "množic".
Smell the warm and salty air... see a wave reflect a beam... stop and find a pretty shell... make it real your summer dream...
marypa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1341
Na forumu od: 17. 6. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a marypa » 16. Jul. 2009 12:32

se strinjam- če ne veš o čemu bi pisala, se tega sploh ne lotit :lol: ne pa da okol sprašuješ wt lol
Uporabniški avatar
RoNcoLiNo
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 214
Na forumu od: 30. 5. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a RoNcoLiNo » 25. Sep. 2009 20:09

To res ne morš pisat kr tko ""dejte mi eno idejo,pa bi probala"
Jaz sem 1x med umeranjem pri fiziki dobila idejo in res v Word spravila 50 strani potem pa konec...ne morem več,ne gre :( pa je bilo precej všečno vsem ampak če ne gre ne gre...čakam da bo spet kdaj kakšen priblisk da lahko dokončam :)
Trmasti vztrajajo. Še bolj trmasti zmagujemo...
LaHauteCouture
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 267
Na forumu od: 2. 8. 2009

Neprebrana objavaNapisal/-a LaHauteCouture » 25. Sep. 2009 23:46

lahko bi pisala o meni, mojo biografijo, verjetno bi obe obogateli, samo ko mi zaenkrat še ni do tega, da svoje osebne stvari delim s celim svetom (ja.. najverjetneje bi bila prevedena v mnogo jezikov..)
LanaMaxim
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 644
Na forumu od: 23. 3. 2008

Neprebrana objavaNapisal/-a LanaMaxim » 26. Sep. 2009 8:33

^^ Ta pa je močna ja... :lol:

Vrni se na Kultura

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov

cron