Pravljice

Vse o svetu umetnosti. Torej, kulturniki vseh dežel združite se.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

Uporabniški avatar
FairyAngel
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 579
Na forumu od: 6. 10. 2004
Kraj: Svet mojih sanj :)

Neprebrana objavaNapisal/-a FairyAngel » 02. Apr. 2005 12:01

Mineva 200 let od rojstva danskega pravljičarja Hansa Christiana Andersena (več). Mene pa zanima, katere pravljice so najbolj zaznamovale vaše otroštvo? Katerih se najraje in najbolj spominjate? Katere ste največkrat prebrali? Katero je bila prva pravljica, ki ste jo prebrali?

Prebudite otroka v sebi in se spomnite pravljic. :)

Jaz sem v otroštvu zelo veliko brala, prva pravljica, ki sem jo sama prebrala pa so bili Zvezdni tolarji (upam, da je to pravi naslov). Po tem, ko sem jo prebrala prvič, sem jo kasneje še velikokrat. Spominjam se tudi dveh knjig pravljic bratov Grimm. Preden sem sama znala brati, pa mi je dedi velikokrat pripovedoval oz. si izmišljeval različne pravljice in zgodbice.
Tu stojim ponosno s teboj, ti povem misli jasno na glas ... Saj veš, ljubim te do neba.
Uporabniški avatar
@
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 649
Na forumu od: 2. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a @ » 02. Apr. 2005 12:03

Moja najljubša pravljica, ki jo znam na pamet in jo še vedno rada poslušam ali preberem, je bila Sovica Oka! :D
Natty
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 23
Na forumu od: 21. 12. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a Natty » 02. Apr. 2005 12:07

Moja najljubša pravljica je Trmasti mucek. Od Andersena pa Deklica z vžigalicami... pa ful mi je žalostna :cry:
Uporabniški avatar
*Ancy*
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 178
Na forumu od: 30. 1. 2005
Kraj: U2 Land

Neprebrana objavaNapisal/-a *Ancy* » 02. Apr. 2005 12:08

meni pa Zvedzdica zaspanka :)
Uporabniški avatar
LARIKA
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1209
Na forumu od: 6. 2. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a LARIKA » 02. Apr. 2005 12:13

pepelka.trnuljčica, zvezdica zaspanka,maček muri, grdi raček, janko in metka, vidova srajčka, rdeča kapica, joj no tista od medvedka pa se ne morem spomnit kako je naslov, 3 pujski in volk, sneguljčica,....
Uporabniški avatar
Dalila
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 375
Na forumu od: 5. 8. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Dalila » 02. Apr. 2005 12:15

1. pravljica-nimam pojma

Andersen ni bil moj najljubši.

Najljubša? Full sem mela rada pravljice od Disneya, oz. jih mam še zdaj.

Sem mela eno knjigo, kjer so ble pravljice za vsak dan in so ble po datumih razdeljene in sem vsako noč eno prebrala.

Pa mačka murija sem mela rada.

Ma nasploh sem mela rada pravljice in jih mam še zdaj in celo na skrivaj tudi sama kakšno napišem.
pa pa
Uporabniški avatar
Žaklina
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 162
Na forumu od: 21. 3. 2005
Kraj: Gorenjska

Neprebrana objavaNapisal/-a Žaklina » 02. Apr. 2005 12:16

Jaz pa obožujem Piko Nogavičko, ki je po letih in letih uporabe, že skoraj razpadla, ampak jo imam še vedno najraje in jo še vedno prebiram, čeprav jo znam že skoraj na pamet. Drugače sem pa velika pobudnica prebiranja mladinske in otroške literature in zelo, zelo uživam, če mi pride pod roke kakšna dobra knjiga, v zadnjem letu so mi najbolj ostale v glavi Sabriel, Pojoči kamen in Artemis Fowl :troll; , trenutno pa berem Eragona
Uporabniški avatar
inchy84
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1004
Na forumu od: 10. 11. 2004
Kraj: Trbovlje

Neprebrana objavaNapisal/-a inchy84 » 02. Apr. 2005 12:19

Jst sm tudi vedno zvezdico zaspanko hotla poslušat k sem bla mala :P Drgač mi je pa tudi všeč grdi raček, pepelka pa ena k se žaba spremeni v pricna al kku je že šla :P
Uporabniški avatar
Naughty grl
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 599
Na forumu od: 4. 9. 2004
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a Naughty grl » 02. Apr. 2005 13:06

Men so ble tiste knjigice tooook všeč k so bli eni čevlčki :) Pol je bla pa še risanka po tem ... Mislim da so bili Šolenčki :)
Aja, pa Muca copatarica mi je bla zakon. :zustimm:
Uporabniški avatar
*melby*
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 673
Na forumu od: 23. 7. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a *melby* » 02. Apr. 2005 13:10

Naughty grl napisal/-a:Men so ble tiste knjigice tooook všeč k so bli eni čevlčki :) Pol je bla pa še risanka po tem ... Mislim da so bili Šolenčki :)
Aja, pa Muca copatarica mi je bla zakon. :zustimm:


Ja, tile Šolenčki so bili zakon, mislim da imam nekje še vse knjigice o njih!
* ~ ne oziraj se za drugimi, bodi originalen ~ *
Uporabniški avatar
PlayLejdi
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 296
Na forumu od: 21. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a PlayLejdi » 02. Apr. 2005 13:57

*Ancy* napisal/-a:meni pa Zvedzdica zaspanka :)


moja tud...ampak vedno ko sem jo gledala, me je blo strah...pa še zdaj nevem zakaj. :?
Uporabniški avatar
CommandykA
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 232
Na forumu od: 3. 11. 2004
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a CommandykA » 02. Apr. 2005 14:46

meni pa od disneya vse .. ko je bil prav komplet parih knig..ne vem menda 3,4 .. drugace pa dokler se nisem znala brat sem najraje poslusala sneguljcica in sedem palckov pa zogica marogica ( imela sva boben in laaaajnoooo :D )
Riba plava in rdeca.Bil je bled in bohinj.Srbela ga je peta in sesta.Znal je brat in sestra.
Uporabniški avatar
||MuCkAa
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1286
Na forumu od: 1. 12. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a ||MuCkAa » 02. Apr. 2005 17:00

Dalila napisal/-a:Sem mela eno knjigo, kjer so ble pravljice za vsak dan in so ble po datumih razdeljene in sem vsako noč eno prebrala.


Jaaaa, to sem tudi jaz imela.... in sem jih dejansko prebirala leta in leta...:) Ohh, ko knjigo zdaj vidim, postanem vsa nostalgicna... :D
Najhuje mi je pa bilo, da je ravno na moj rojstni dan bila pravljica Mali princ :aerger: :buhu: to pravljico sem ze takrat sovrazila in mi se danes gre na zivce...
Zelo rada sem imela Macka Murija, Pikija Jakoba, Solence, Piko Nogavicko, zbirko Pet prijateljev, ki sem jih prebrala stokrat!! :D tudi zbirka Baletni copatki in takrat me je resno mikalo, da bi bila balerina :) tudi Solencki, Sneguljcica, Pepelka, Zlatolaska, Kraljicna na zrnu graha, aja pa tisti mali moz, ki je imel tak hecno ime, ko je hotel vzeti neki kraljicni otroka, pa je ona morala povedati njegovo ime..
And I''ll take you for who you are
If you take me for everything

I''ll do it all over again...
Uporabniški avatar
smehec
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 162
Na forumu od: 28. 1. 2005
Kraj: Maribor

Neprebrana objavaNapisal/-a smehec » 02. Apr. 2005 18:13

jaz sem zelo veliko pravljic poslušala in brala, ko sem bila še majhna :) samo se ne spomnim vseh..bom naštela tiste, ki mi zdaj padejo na pamet :)
žogica nogica, mojca pokrajculja, obuti maček, picko in packo, miškolin, butalci, zgodbe iz rezije, pekarna miš maš, princeska na grahu zrnja, sneguljčica in sedem palčkov, peplka, trnjulčica, .... pa še zdaj imam doma zbirke knjig s pravljicami za vse letne čase, ko so v eni zbirki štiri vlke debele knjige polne pravljic :) imam dve taki zbirki :) ena je še od mame :)
Uporabniški avatar
Naughty grl
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 599
Na forumu od: 4. 9. 2004
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a Naughty grl » 02. Apr. 2005 18:24

||MuCkAa napisal/-a: tudi zbirka Baletni copatki in takrat me je resno mikalo, da bi bila balerina :)

jz sm tud to zbirko brala k sm še balet plesala :) ... Najhuj mi je blo ko sm potem vidla na internetu, da obstaja še ful velik knjig iz te zbirke, sam da jih pr nm še niso prevedl. Sam čaki sej to niso ble pravlce :gruebel:

Vrni se na Kultura

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov

cron