Mladinska knjiga

Vse o svetu umetnosti. Torej, kulturniki vseh dežel združite se.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

Uporabniški avatar
SSarchy
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 720
Na forumu od: 20. 9. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a SSarchy » 15. Maj. 2008 7:45

Fant je dobil položnico za 450€ od nekega leksikona, za katerega sploh ne ve, da bi ga naročil, kaj šele dobil. Prijavil se je pred štirimi leti, nikoli nič kupil, zdaj pa tole, kot strela z jasnega. Obresti, stroški sodišča, glavnica; kar takoj od nekega izterjevalca.
O Mladinski knjigi in teh njenih 'forah' sem slišala že veliko negativnih podobnih zgodbic, o pošiljanju položnic, na katerih je določen rok plačila (torej knjigo moraš plačat, ne glede na to, da je nisi naročil).
Ima še kdo podobne slabe izkušnje z njimi?
Zemlja je velika učiteljica tistim, ki ji znajo prisluhniti. Življenje se tu ne bo končalo, ne glede na to, kaj počne človeštvo. Zemlja bo ostala. Le človeštvo se bo vrnilo v nič, od koder je prišlo, razen če ne bomo spremenili svojih navad!
Uporabniški avatar
UTRINEK
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 95
Na forumu od: 8. 8. 2007
Kraj: primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a UTRINEK » 15. Maj. 2008 9:16

ja verjetno bo to ker je prijavljen! namreč neki podobnega se je meni zgodilo prejšni mesec, so me na cesti ustavli da če se učlanim v mladinsko knjigo pol pa da kao dobim katero koli knjigo za 1 euro, no jaz nepremišljeno rečem da se bom učlanla, pa še fest se mi je zdelo knjigo dobit!no poltem pa jaz začnem brad pogoje na nekem papirju - na leto moraš kupit mislim da 4 knjige, če ne naročiš pravočasno ti kar oni pošljejo položnico ! no pol sem se pa v hitrem postopku izpisala....še pravočasno! nikol več kaj tazga....
Uporabniški avatar
mirella
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 867
Na forumu od: 25. 12. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a mirella » 15. Maj. 2008 9:36

ce se je prijavil bi moral 2 leti kupovati knjige in po 2h letih se odjaviš. če se ne odjaviš smatrajo da si še vedno prijavljen in imaš obvezo kupovanja knjig. sm slisala tudi js doooooosti takih zgodbic. Js imam narocnino do konc tega leta in pol se bom odjavla, ker sm kupila vse kar sm rabla.. Pa preverila bom 10x če so me odjavili, ker sm zadnjic bila v mladinski knjigi pa je prsu en tip.. pa pravi da se je odjavu pa da so mu vseeno poslali katalog in položnico :rolleyes: tko da, treba malo pazit pri teh stvareh.
Life is not the amount of breaths you take,
it's the moments that take your breath away.
Uporabniški avatar
moi T
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1070
Na forumu od: 6. 2. 2007
Kraj: Lj med tednom, med vikendi pa...

Neprebrana objavaNapisal/-a moi T » 15. Maj. 2008 10:30

A to govorite za Mladinsko knjigo al Svet knjige? Sm misnla, da obstaja sam Svet knjige, ki dela take stvari... Jez sm drgač že več kot dve leti prjavljena, pa me zanima, če se avtomatsko podaljša za 2 leti vsakič?
Just dance and everything it´s gonna be ok!
Uporabniški avatar
Smreka
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 740
Na forumu od: 16. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Smreka » 15. Maj. 2008 10:42

Svet knjige spada pod Mladinsko, to je isto.
Uporabniški avatar
UTRINEK
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 95
Na forumu od: 8. 8. 2007
Kraj: primorska

Neprebrana objavaNapisal/-a UTRINEK » 15. Maj. 2008 10:58

moi T , ja mislim da se avtomatsko podalša za 2 leti...ne me pa vzet za besedo!
Uporabniški avatar
Smreka
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 740
Na forumu od: 16. 3. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Smreka » 15. Maj. 2008 11:14

Članstvo se avtomatično podaljša, vsakokrat za eno leto, če članstva kadarkoli, najmanj pa tri mesece pred iztekom pisno ne odpoveš.
Uporabniški avatar
SSarchy
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 720
Na forumu od: 20. 9. 2005
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a SSarchy » 15. Maj. 2008 12:09

Dobro se znajdejo in na ta račun razni izterjevalci tut dobro zaslužijo.. Da ne govorim o teh 'skavtih', ki te prepričujejo, da se včlaniš. Če nisi 100% pazljiv, se lahko fajn zajebeš. Hvala za tako ponudbo knjig! Namesto, da bi folk spodbujali k branju, te rajš spodbujajo k temu, da se včlaniš, da te okol prinese in da te lahko odere. Ker vseh teh pogojev, ki so ob včlanitvi, ponujalci na ulicah sigurno ne navedejo.. Ker potem se noben ne bi včlanu (mogoče kakšna stara mama).
Zemlja je velika učiteljica tistim, ki ji znajo prisluhniti. Življenje se tu ne bo končalo, ne glede na to, kaj počne človeštvo. Zemlja bo ostala. Le človeštvo se bo vrnilo v nič, od koder je prišlo, razen če ne bomo spremenili svojih navad!
Uporabniški avatar
moi T
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1070
Na forumu od: 6. 2. 2007
Kraj: Lj med tednom, med vikendi pa...

Neprebrana objavaNapisal/-a moi T » 15. Maj. 2008 12:14

Ja mene so pretentali s tem, da majo tudi knjige v francoščini, pa da lahko kupiš sam eno pisalo al pa barvice namesto knjige, pa take... :evil: No ja, sama sm si kriva, ker sm naivna! No, sej zaenkrat sm našla par pametnih knjig, sam učasih pa res ne vem, kaj bi uzela, ker ponudba spet ni tako velika...
Just dance and everything it´s gonna be ok!
Uporabniški avatar
sokolja
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 450
Na forumu od: 10. 11. 2007
Kraj: notranjska

Neprebrana objavaNapisal/-a sokolja » 15. Maj. 2008 15:06

mojo mami je enkrat ena ženska pol ure po telefonu prepričevala naj kupi en super, krasen, najboljši, najcenejši atlas sveta...mami naroči (trapa!) in čez par dni pride k nam knjiga zemljevidov Nemčije, seveda v nemščini.obe, mami in uno žensko bi kr :box: čeprav mami trdi, da ji je rekla , da je to atlas sveta
Uporabniški avatar
prinzessin
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 961
Na forumu od: 29. 3. 2006
Kraj: tu pa tam

Neprebrana objavaNapisal/-a prinzessin » 15. Maj. 2008 16:10

mojega očeta so že ful velikokrat "nasrali" in mu poslali neke knjige o vrtnarjenju za 90€ pa take...naročil je pa tut neki atlas sveta...brezveze. Neumen on, ko sploh naroča, no...
Uporabniški avatar
jagodka85
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 3779
Na forumu od: 29. 6. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a jagodka85 » 15. Maj. 2008 16:21

JSt sm se enkrat včlanla v Svet knjige, pa lansko leto odjavla, ker mi je blo butasto, da bom kr neki kupovala, če ne berem. Sej je včasih fotr kej naroču zase, sam jst pa zase nikol, pa tud fotr se je naveliču tok dnarja dajat za knige, pa sm se lepo odjavla.
Uporabniški avatar
Tigi
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 2821
Na forumu od: 29. 1. 2005
Kraj: kjer diši po bencinu in zažganih gumah...

Neprebrana objavaNapisal/-a Tigi » 15. Maj. 2008 17:15

Kaj pa kaka zaščita potrošnikov?
...poraunej vooolan!!! Bencin, bel dim, črna črta po sredin, okn dol, vroč krom, prletim čez ovink, rada mam k zacvil, rada mam k drsi, rada imam vonj po gumah, naj se kadi...
Uporabniški avatar
Tammy_De
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1644
Na forumu od: 8. 3. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Tammy_De » 15. Maj. 2008 19:46

kaj ti pa zaščita pomaga, če majo oni tvoj podpis na pogojih sodelovanja da se strinjaš. Jst sm takoj po dveh letih poslala pisno sporočilo, da se odjavljam (drugače ne moreš). Vem pa enkrat, da je kolega jim povedal da so ga teli na ulici pretentali in mu niso povedali pravil, in jim je zagrozil s tožbo, pa mu se je ratal tko odčlant.
"Replace the fear of unknown with curiosity"
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it's time to pause and reflect."
"Sexy is sexy" - Adam Lambert
Uporabniški avatar
barbi
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 403
Na forumu od: 24. 12. 2006
Kraj: ptuj

Neprebrana objavaNapisal/-a barbi » 15. Maj. 2008 21:55

jaz sm bla tud včlanjeja, pa sem se kar hitr izpisala, kr majo neke razne fore...kar naprej so me klicali, gnjavli nonstop, pa sm se kar izpisala...nikol več, kr majo sam neke finte

Vrni se na Kultura

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov