Igranje kitare (bas, električna...)

Vse o svetu umetnosti. Torej, kulturniki vseh dežel združite se.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

Uporabniški avatar
ghotic_girl
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 40
Na forumu od: 10. 11. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ghotic_girl » 15. Nov. 2007 9:57

Je kdo tukaj ki igra kitaro? Sama igram bas kitaro šele od oktobra (se pravi en dober mesec) in bi mela prav vprašanj v zvezi s tem. Tko da upam da boste pustili temo odprto.

Se pa bolj sama učim vse skupaj, največ stvari poberem preko Guitar Pro 5 programa, alpa prek raznih vodičev na netu. Nekaj sem tud zvedla preko nasvetov od frendov.

Torej, je kdo tuki ki igra (je igral) katero koli vrsto kitare? Kako vam je všeč? Kje ste se naučili...

Slika
Zadnjič spremenil ghotic_girl, dne 15. Nov. 2007 13:34, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
little_biest
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 42
Na forumu od: 10. 11. 2007
Kraj: Novo mesto

Neprebrana objavaNapisal/-a little_biest » 15. Nov. 2007 10:04

Jst sem "kao" igrala neki na kitaro, čeprav je nisem mela v rokah že par let. Ful bi si rada kupila bas, ampak so dost drage. Sem pa za kitaro hodila na ene učne ure v muzikavivo, kjer je sicer zakon, ampak rutina men ful ne paše, tko da sem mal zavrgla vse skupi.
Frenkie
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1227
Na forumu od: 4. 2. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Frenkie » 15. Nov. 2007 10:12

Jst igram bas kitaro že 9 let. Električno pa bolj za zabavo.
Tko da gothic_girl če te kaj zanima kar vpraši.

Drgač sem pa tud jst zelo velik stvari pobrala preko Guitar Pro programa.
Uporabniški avatar
Buttercup
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 126
Na forumu od: 12. 11. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Buttercup » 15. Nov. 2007 10:17

Joj, men je tok hud zvok od bas kitare :hearts:

Jst mam akustično kitaro že 2 leti. Ful bi pa rada mela električno :cry:

Kar se pa tiče tega Guitar Pro... a se da to dobit kje na netu. Ful bi rada vidla če majo kakšne uporabne zadeve, ker enih stvari sama res ne dojamem.
Frenkie
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1227
Na forumu od: 4. 2. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Frenkie » 15. Nov. 2007 10:23

@Buttercup: se dobi seveda!

Samo pol rabiš še gp3/.gp4/.gp5 datoteke, ki predstavljajo sestavo komada.

Nekaj stvari je tud za downloadat. Lahko ti pošljem na ZS da ne bo tuki kej narobe. Ampak moraš pa vedet, da ti Guitar Pro ne obrazloži tehničnih stvari, če to misliš. Program ti da samo tablature in ti pokaže na kateri struni moraš kaj narest. Ne pove ti pa kako je treba to izvest. Sploh če si začetnik dvomim da obvladaš razne "hammer-one" ali pa "palm muting" pa to. Na Ultimate Guitar pa majo dost hudih tutorialov, če to rabiš.
Never-ending-story
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 74
Na forumu od: 14. 11. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Never-ending-story » 15. Nov. 2007 13:40

Jst znam tud na kitaro igrat, tisto akustično. Ampak nisem kej preveč mahnjena na to. Če bi se že odločila kej resno ukvarjat s tem bi začela z bas kitaro alpa električno.

Sam tele bas kitare so fuuul drage... :?
Uporabniški avatar
ghotic_girl
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 40
Na forumu od: 10. 11. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ghotic_girl » 15. Nov. 2007 13:48

Never-ending-story napisal/-a:Sam tele bas kitare so fuuul drage... :?

Odvisno kakšno si nabaviš. Če si recimo začetnik ti ni treba kupit ravno tiste najdražje z vsemi možnimi funkcijami. Jst sem svojo dobila za 150 €. Sicer je rabljena, ampak za začetek je čist kul.

Btw, katere bas kitare so pa na splošno ful dobre? Da vem za kasneje, ko se bom za boljšo odločila.
Uporabniški avatar
Damyanchyka
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1390
Na forumu od: 8. 4. 2007
Kraj: Poletje

Neprebrana objavaNapisal/-a Damyanchyka » 15. Nov. 2007 13:53

Oki jst sm obiskovala vzgojiteljsko šolo v katri smo igral inštument. Poleg obvezne flavte smo zbiral med kitaro al pa klavirjem. Pa sm si jst lepo izbrala kitaro. Klasično :) in to je to. :D đouk.. no hočem povedat da sm si kupila kitaro, katero nism ne vem kaj uporablala še zmer je zlo zlo zlo ohranjena, skor neigrana, ker do kitare nimam nekega veselja. odkr sm končala šolo pred 2leti oz bo tuk je nism prela u roke. Po eni strani je škoda sam nism nikol nekega velkega veselja dubila, k tm smo se učil po notah igrat..pa ne tuk akorde pa to..mogoče če bi več akorde da bi mela veselje..tko pa ne.. to pa je res to :)
Narava je krivična. Psi ne znajo govoriti, medtem ko nekateri ljudje odlično lajajo!
Uporabniški avatar
little_biest
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 42
Na forumu od: 10. 11. 2007
Kraj: Novo mesto

Neprebrana objavaNapisal/-a little_biest » 15. Nov. 2007 14:05

^^ po notah igrat je tud men bedno :D

ghotic_girl napisal/-a:Btw, katere bas kitare so pa na splošno ful dobre? Da vem za kasneje, ko se bom za boljšo odločila.


Jst sm slišala da so med bas kitarami najboljše tiste od Yamahe.
Moj brat si je kupil novo od Yamahe RBX A2 (upam da sm prav napisala) in je baje zakon!!! Milijon enih funkcij ma.
Zadnjič spremenil little_biest, dne 15. Nov. 2007 15:38, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Buttercup
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 126
Na forumu od: 12. 11. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Buttercup » 15. Nov. 2007 14:14

^^ tele od Yamahe so res dobre! Zgledajo pa takole:

Slika

Drgač pa taka stvarca stane tam nekje okol 550€. Pa pri nas je še nisem zasledila. Jst sm jo probala v eni trgovini v Avstriji in so res zakon!!!

Edino kar me moti je to, da je bele barve, v črni se pa ne da dobit. Nekako preveč plastična mi zgleda če je bela. Jst sm bolj mahnjena na črne.
Uporabniški avatar
Chavah
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 57
Na forumu od: 12. 11. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Chavah » 15. Nov. 2007 14:22

Jst sm čist nora na kitare!!! Pa ne na tiste akustične, ampak samo na bas. Jst sem se največ tega naučila od starejše sestre, ki se s tem profesionalno ukvarja. Tko da mamo doma 4 bas in 2 elektronski.

Kar se pa tiče Yamahe... skor ni Yamahinega bassa, ki ga jst še nisem prešpilala. Sicer sem probala 5 strunski model ampak vseen.

little_biest napisal/-a:Edino kar me moti je to, da je bele barve, v črni se pa ne da dobit. Nekako preveč plastična mi zgleda če je bela. Jst sm bolj mahnjena na črne.

Jst pa morm rečt, da mi je črna barva na bassu res grozna! :? Mam črno RBX260 in je bla tko dolgočasna, da sm mogla par stvar polimat na njo. Zdej zgleda taka slivnato vijolična metalik.
Uporabniški avatar
Infinity
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 81
Na forumu od: 13. 11. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Infinity » 15. Nov. 2007 14:42

Jst mam doma 4 strunsko Ibanez bass kitaro, na katero brenkam že nekaj časa. Največ igram RHCP, nekaj komadov je že osvojenih :cool:

Sicer pa sem se jst naučila igrat s pomočjo inštruktorce ki je k men 2x tedensko prihajala. Sama tega ne bi zmogla... sploh tole učenje prek nekih spletnih programov men sploh ne gre. Men mora nujno nekdo pokazat kaj pa kako... :D

Kar se pa tiče teh barv so mi pa vijolične, temno rdeče in črno-bele najlepše. Najbolj grozne so mi tiste 'natur' les. Še tisto akustično sem si nabavila v črni barvi, ker tiste lesene barve videt ne
morem :D
Uporabniški avatar
ghotic_girl
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 40
Na forumu od: 10. 11. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ghotic_girl » 15. Nov. 2007 14:53

Jst sm neki razmišljala da bi si čez neki časa nabavila bass ojačevalec. Pa me zanima kateri je boljši...

Ibanez ojačevalec:

Slika

Ali Behringer ojačevalec:

Slika

Sem že bla v eni trgovini in so mi priporočali tega Behringer ampak vsi moji frendi pravijo da je bolje če si nabavim tistga prvega Ibanez. Kakšno mnenje???
Zadnjič spremenil ghotic_girl, dne 15. Nov. 2007 15:40, skupaj popravljeno 1 krat.
Frenkie
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1227
Na forumu od: 4. 2. 2006
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Frenkie » 15. Nov. 2007 15:00

Jst bi ti priporočila Ibanez, ker so ful v redu. Jst mam glih tega Ibaneza 65 in moram rečt da nisem razočarana. Zvok je ful uredu, mogoče celo bolši zato k mam tud eno Ibanez bass kitaro, tko da je kombinacija k ulita.
Never-ending-story
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 74
Na forumu od: 14. 11. 2007
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Never-ending-story » 15. Nov. 2007 15:07

Jst sm ene parkrat probala pri frendu te bas kitare in men se zdijo fuuuul težje od tistih akustičnih. Kr na enkrat nisem znala sprakticirat tako "trde" strune, pa me zanima če slučajno obstajajo kšne vaje za to??? Ker zdej ko ste načele to temo sm kr dobila voljo da bi jo igrala :D

Vrni se na Kultura

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov