Božična predstava

Vse o svetu umetnosti. Torej, kulturniki vseh dežel združite se.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

Uporabniški avatar
Miki
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 7
Na forumu od: 6. 9. 2007
Kraj: Štajerska

Neprebrana objavaNapisal/-a Miki » 06. Sep. 2007 20:16

Punce in fantje, pozor!

Potrebujem vašo pomoč in vaše ideje. Da pišem na ta forum sem se odločila, ker pač več glav več ve in sem prepričana, da mi boste pripravljeni pomagati.

Zadeva je sledeča: smo 4 mlade punce, članice novo nastalega mladinskega gledališča, ki je pred prvo nalogo: pripraviti polurno igrico za naše najmlajše (starost nekje med 3 - 7 let), ki bo otrokom odigrana za Božič. Gre torej za otroke pred vstopom v šolo. Kot gledališka skupina se bomo predstavljali vrtcem in obiskovali otroke, ki bodo v božičnem času v bolnišnicah in jim želimo polepšati kak trenutek (seveda bodo od naših sponzorjev deležni tudi manjših daril...)...

Prosim vas, da mi pomagate z vašimi idejami: kaj igrati? Ima kdo kako zamisel? Upoštevati je treba le to, da smo igralke 4 punce (stare 16, 19, 19 in 21) z veliko energije in željo osrečiti našo publiko.

Razmišljale smo v tej smeri, da bi bile v vlogi božičkovih palčic (njegovih pomočnic...)...

Prosim vas za kakršnokoli zamisel, idejo, predlog...

Zelo vam bom hvaležna in se vem že naprej zahvaljujem! :)
*urškica*
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 336
Na forumu od: 3. 8. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a *urškica* » 06. Sep. 2007 20:30

taki otroci majo radi čim več pravljičnosti, happy endov, mogoč mal kiča...pa če bote božičkove pomočnice se lahk pač na to navezuje, kak darila prpravlate,pa mate pol kak zaplet umes(npr. ne bo daril,al pa da jih zamešate)...pol pa to rešujete...pa ena je lahk v božička oblečena...pa otroke v večini zanima kak božiček darila prpravla pa kaj bodo dobil pa kk...kr jim pač starši o tem ne govorijo tolk...to bi znal jim čist nov pogled na situacijo odpret :D ...upam, da sm ti kej pomagala
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 07. Sep. 2007 11:48

če boste božičkove pomočnice, pol vas bodo prišli še očkoti gledat :D

drugače pa je pomojem najbolje da 'prekopirate' kako od tisočinenih božičnih pravljic. malček na otroški oddelek knjižnice, tam je ziher miljon videokaset in pravljic s s to tematiko.
Uporabniški avatar
ANGELgirl
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 770
Na forumu od: 9. 11. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a ANGELgirl » 07. Sep. 2007 19:08

Ja res je najbolje, da najdete popolno pravljico in jo poiskusite odigrati na najboljši možni način... Glede na to, da ste 4 punce lahko poiskusite z kakšno zgodbico o angelčkih in najdete kakšnega fanta za pomoč (da bo odigral božička)..

Za pomoč je najbolje, da se obrnete na svoje profesorje slovenščine. Gotovo vam bodo znali pomagat, pa še plus točke boste dobile :D
Kdor o sreči samo sanja, naj se ne čudi, če jo bo prespal...
Uporabniški avatar
Miki
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 7
Na forumu od: 6. 9. 2007
Kraj: Štajerska

Neprebrana objavaNapisal/-a Miki » 14. Sep. 2007 19:35

Najlepša hvala vsem za vaše ideje.
Naj povem, da je igra že v popolnem teku in da je zgodba narejena na podlagi več božičnih pravljic ( iz večih pravljic so vzeti inserzi oz. izseki in dajejo vbistvu novo zgodbo samo da je malo zmikasana, če me razumete? )
Tak da... hvala, da ste si vzeli čas za odgovore, če se pa še kdo kaj spomni pa še lahko napiše - bo pa za drugo leto :razz:

Uživajte
Uporabniški avatar
Mucitel1
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 13
Na forumu od: 16. 9. 2007
Kraj: tam ko si crkno

Neprebrana objavaNapisal/-a Mucitel1 » 16. Sep. 2007 13:34

Pridem gledat ^^

Vrni se na Kultura

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov