Zgodovina-Etruščani......karkoli veste o njih....

Vse o svetu umetnosti. Torej, kulturniki vseh dežel združite se.

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine, floribunda

kaja00
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 10. 3. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a kaja00 » 23. Apr. 2007 15:28

:wink: amm...ja.. js morm pa nardit seminarsko o etruščanih, pa me zanima, če bi mi lahk kdo kej pomagu, da ima mogoč kej takega doma al pa da se je pač o tem učiv, pa bi mi lahk pomagu. vsak najmanjši podatek pride prav tako da prosim, če le kej veste.....PIŠTE!!!! pliss pa če ma kdo kej nej mi pošle na mejl: eurouser@email.si Pa hvala :knuddel:
Uporabniški avatar
somebody
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1674
Na forumu od: 18. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a somebody » 23. Apr. 2007 17:07

http://baza.svarog.org/zgodovina/


mal poišč, zihr je kej
drgač pa mugoče kj v uni rdečih knjigcah kuko so živeli, pejt mal v knjižno vprašat no
floribunda
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 4942
Na forumu od: 22. 2. 2007

Neprebrana objavaNapisal/-a floribunda » 05. Maj. 2007 16:15

joj lubice moje kok ste lene....pa ne morestko delat seminarske! bistvo seminarskega dela je da ti brskas po vseh mogočih virih in v njih skušaš nekaj pametnega najt.....c c c....

kok sm js pametna :wink:
cejlon
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 61
Na forumu od: 30. 8. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a cejlon » 14. Jun. 2007 0:02

O Etruščanih je pa tolko napisanega da ... Lahko začneš s Toskano, poveš teorije od kje naj bi prišli, kako so vplivali na Rimljane, opišeš arhitekturo, umetnost, običaje (kako so zasnovali mesta), njihove grobnice, tumuluse, lahko delaš primerjave med grškim, etruščanskim in rimski templjem ...

Pa sploh mi je zanimivo, pa to na splošno govorim, ampak opažam, da se veliko ljudi ne znajde kje bi iskali informacije ... Knjige ljudje, knjige!!
Poison Girl
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 852
Na forumu od: 26. 1. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Poison Girl » 14. Jun. 2007 7:08

^^ne vem če še rabiš, mi smo to pr likovni jemal, mam en sestavek napisan v zvezku :) . če še rabiš povej, da ne bom zastonj pisala :wink: .
la rožica
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 66
Na forumu od: 30. 6. 2005
Kraj: wonderland

Neprebrana objavaNapisal/-a la rožica » 22. Jun. 2007 17:10

od etruščanov je pa tolk napisanga po knjigah... pejdi u knjižnico in mal po leksikonih poglej, knjigah...
če bi rada kej več pa pejdi npr v knjižnico na oddelku umetnostne zgodovine al pa zgodovine na filozofski..tm boš mogoče dobila še preveč :)
..grešiti je človeško, občutek pa je božanski..
Uporabniški avatar
buffy-ann
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 703
Na forumu od: 4. 1. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a buffy-ann » 29. Jun. 2007 13:44

Res se da kr nekaj literature dobiti na to temo. V Cobiss vtipkaj ključno besedo Etruščani, Toskana, nekaj v tem smislu, pa ti bo sigurno kaj literature ven vrglo. Drugače pa tudi v kakšni literaturi nasploh o rimski zgodovini bi se dalo kaj najti, saj je veliko stvari v Rim prišlo ravno od Etruščanov, oz. so jih Rimljani prevzeli od njih. Se da najti marsikaj. ;)


Neka ti Bog podari krila
neka ti nebo podari spas
da pjevaš, pjevaš svima
da zauvijek čuju tvoj glas

Toše R. I. P.

Vrni se na Kultura

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov