Programiranje

Vse za prave računalniške frike, fotografijo in mobilno tehnologijo

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Programiranje mi pomeni:

Moj poklic, sprogramirati znam vse, od Windowsov pa do pralnega stroja
3
10%
Ukvarjam se s predvsem z delanjem spletnih stvari, o ostalem nimam pojma
1
3%
Sem koruznik, znam programirati za lastne potrebe, kej bolj obsežnega pa se ne upam lotit
5
17%
Delam na tem, da bom nekoč softwer g33k
5
17%
Za take stvari izkoriščam/zlorabljam druge
15
52%
Skupaj glasov : 29

Uporabniški avatar
BHawk
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 248
Na forumu od: 9. 5. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a BHawk » 25. Maj. 2006 12:07

Zanima me kolk ljudi zna tuki kej programirati v različnih jezikih, kot so C++, Java, PhP, Html, .net platforma, Linux...

Sam znam z majhno pomočjo knjig dela v HTML-ju & JavaScriptu, znal sem tut kej napisat v Pascalu, sam sem večino že pozabil, trenutno pa delam na okolju C/C++/Visual C zaradi potreb na faksu.
Enkrat v prihodnosti se nameravam lotit tud Jave, sam dokler nimam C-ja v malem prstu, bom to "knjigco" (stvar ima 596 strani-samo osnove) uporabljal za nabiranje prahu :lol:

Aja, med programerje se po moje ne morete šteti tisti ki delate spletne strani s kakimi programčki a-la Dreamwaver in ostalimi. :P Temu jst pravim zgolj kreativnost :cool:
Zadnjič spremenil BHawk, dne 25. Maj. 2006 13:42, skupaj popravljeno 1 krat.
Applebitecc
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1165
Na forumu od: 12. 4. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a Applebitecc » 25. Maj. 2006 12:27

A blogi tut štejejo? :D
Jaz se nameravam med počitnicami naučit sestavt si svoj template v blogu, tok se slišmo takrat. :lol:
Uporabniški avatar
kepka
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1656
Na forumu od: 24. 10. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a kepka » 25. Maj. 2006 12:36

BHawk napisal/-a:Zanima me kolk ljudi zna tuki kej programirati v različnih jezikih, kot so C++, Java, PhP, Html, .net platforma, Linux...


tuki si pa natrosu kar nekaj stvari, ne mores metat jave, php, html v isti kos - to so cisto razlicne zadevce. in linux menda se zdalec ni programski jezik :D

pa ni treba bit genij v Cju, da se lotis jave, domnevam........
Reality is that which, when you stop believing in it, doesn't go away.
Uporabniški avatar
BHawk
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 248
Na forumu od: 9. 5. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a BHawk » 25. Maj. 2006 13:20

kepka napisal/-a:tuki si pa natrosu kar nekaj stvari, ne mores metat jave, php, html v isti kos - to so cisto razlicne zadevce. in linux menda se zdalec ni programski jezik :D

pa ni treba bit genij v Cju, da se lotis jave, domnevam........


Niti niso tako različne, veš. "Tapravi" html se še vedno piše v notepadu, vrstico za vrstico, isto kot se pišejo programi v ostalih jezikih. In Linux JE zelo napreden jezik, ful kompliciran, samo ker ga ne uporablja veliko ljudi, in ni tako znan. Razen v nordijskih državah mogoče, ker izvira iz tam. Je pa res, da tut Linux izvira iz C-ja, tako da ima skupne temelje. Tako kot je Java "hči" c++. Nenazadnje ne rabiš bit genij v Cju, sam pa fuuul pomaga in ti je lažje :wink:

Aja, še tega sem se spomnil:
Družinsko drevo programskih jezikov
Zadnjič spremenil BHawk, dne 25. Maj. 2006 13:29, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
inchy84
Cosmopolitanka
Cosmopolitanka
Prispevkov: 1004
Na forumu od: 10. 11. 2004
Kraj: Trbovlje

Neprebrana objavaNapisal/-a inchy84 » 25. Maj. 2006 13:24

Sam res a blog tut šteje :D namreč to mi kr gre...čeprav se še vedno učim
Jah no pa mal html-ja tut znam tko na izi :wink: z mal pomoči hihi

Aja prov od programov se pa zdej učim Fortran (en hudo star programski jezik) namreč ga rabmo na faksu...ne me spraševat zakaj...pač to mormo znat
Somebody save me
I don't care how you do it
Just save, save me
Come on
I've been waiting for you
Uporabniški avatar
BHawk
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 248
Na forumu od: 9. 5. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a BHawk » 25. Maj. 2006 13:40

Jochie napisal/-a:kaj ni linux isto sranje kot windows?


Še zdaleč ne. Linux so napisal Finski študentje, ki se niso strinjal z Windowsi, oziroma so hoteli stvari skreirat mal po svoje. Zato so ga napisal, objavl na netu, tako da ga lahko vsak dol potegne (freeware) in si ga prikroji svojim potrebam in željam. Edini pogoj je da ga "moraš" potem objavit, razen če ga registriraš. Glih zaradi teh objav je stvar t.i. odprtokodna.

So se pa našle delovne skupine, ki so se spravle nadgrajevat "temelje" in so izdali svoje verzije, bodisi za strežnike ali PC-je.

Tako imenovane distribucije si lahko ogledate na:
Link 1
Link 2
Uporabniški avatar
kepka
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1656
Na forumu od: 24. 10. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a kepka » 25. Maj. 2006 21:12

linux je operacijski sistem. ne vem od kod to, da je programski jezik in da so ga napisal finski studentje in da izvira iz C? napisan je v C, nekaj v C++, Perlu, asemblerju,....

svetujem ti, da si preberes kdo je Linus Torvalds (ja res je finec ;) ) in kaj je naredil, pa seveda Stallman, kaj je UNIX, da ugotovis kaksna je razlika med free software in freeware in kaj je to GNU GPL.

pa ne trosi bedarij, ce ne ves za kaj se gre, OK? :D

inchy84 napisal/-a:Aja prov od programov se pa zdej učim Fortran (en hudo star programski jezik) namreč ga rabmo na faksu...ne me spraševat zakaj...pač to mormo znat


:bgdev:
Reality is that which, when you stop believing in it, doesn't go away.
Uporabniški avatar
Zvoncnica
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 39
Na forumu od: 30. 4. 2006
Kraj: med zvezami

Neprebrana objavaNapisal/-a Zvoncnica » 25. Maj. 2006 22:11

Na faxu je treba znat programirat pa se učim... in delam na tem da bom nekoč software g33k, kar sploh nebi bilo tako slabo :D
Colour me in love with you...
Uporabniški avatar
shiry
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 157
Na forumu od: 22. 4. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a shiry » 25. Maj. 2006 23:12

Nimam pojma o tem in za take stvari zlorabljam druge (beri mojga fanta, ki se s tem ukvarja) Slika
Uporabniški avatar
BHawk
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 248
Na forumu od: 9. 5. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a BHawk » 26. Maj. 2006 6:41

kepka napisal/-a:linux je operacijski sistem. ne vem od kod to, da je programski jezik in da so ga napisal finski studentje in da izvira iz C? napisan je v C, nekaj v C++, Perlu, asemblerju,....

svetujem ti, da si preberes kdo je Linus Torvalds (ja res je finec ;) ) in kaj je naredil, pa seveda Stallman, kaj je UNIX, da ugotovis kaksna je razlika med free software in freeware in kaj je to GNU GPL.

pa ne trosi bedarij, ce ne ves za kaj se gre, OK? :D


ups, neki sem pa mogoče res zajeb... Sori, mislil sem da je free software pa freeware isto (zame je, ker vse potegnem dol z neta :D)

Za gospoda Torvaldsa pa sem v wikipediji najdel sledeče:
Meanwhile, in 1991, another kernel was begun as a hobby by Finnish university student Linus Torvalds while attending the University of Helsinki. Torvalds originally used Minix on his own computer, a simplified Unix-like system written by Andrew Tanenbaum for teaching operating system design.

Povzeto iz : Wikipedia

In kaj sem se tuki zmotu? Jst sem pač nekje prebral, da je mel pomoč, da jih je blo več, bla, bla, bla... Mogoč sem se zmotu :P

Za UNIX pa nimam pojma, ker se ne ukvarjam preveč z njim (no, edin ratal mi je Tiger OS X na mojga HP-ja inštalirat, pa me je folk sam čudn gledu kak mam lahk jst Applov sistem na navadnem PC-ju :D ) Ja, zdj sem ves zagret pogledal če se motim da unix izvira iz fortrana, pa ga nisem nikjer njadu, se pravi, da ne :cry: . Merde, men se je pa source od Linuxov čist Cjevski zdel :?

Se opravičujem še enkrat, za moja malenkostna odstopanja od resničnih potekov dogodkov. Teb kepka pa :bussi: ker sem se spet naučil nekaj novega :wink:
Uporabniški avatar
Gregor
Cosmo administrator
Cosmo administrator
Prispevkov: 192
Na forumu od: 28. 6. 2004
Kraj: Ljubljana

Neprebrana objavaNapisal/-a Gregor » 29. Maj. 2006 12:14

Ne se bost s kepko ker obvlada zadeve :).... Je pa vse res kar je napisala za več uporabnih infotov pa svetujem google-it

Mimogrede zadnjič je bil fajn intervju z Linusom Torvaldsom na Cnn-ju (mal poserčite zihr je gor na netu). Stallman je pa pred nekaj leti tudi obiskal našo malo deželico na povabilo neke meni drage firme, ki sliši na ime Literal.
And now something completely different
Uporabniški avatar
kepka
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1656
Na forumu od: 24. 10. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a kepka » 29. Maj. 2006 17:06

BHawk napisal/-a:Ja, zdj sem ves zagret pogledal če se motim da unix izvira iz fortrana, pa ga nisem nikjer njadu, se pravi, da ne :cry: . Merde, men se je pa source od Linuxov čist Cjevski zdel :?


no, UNIX je napisan skoro v celoti v Cju, ce se ne motim, vsekakor ne izvira iz Cja :) in tudi source od LinuxA je seveda Cjevski, linux je neke vrste UNIX, recmo. sej veliko OS "izvira" iz UNIXA, tako kot Mac OS, pa Sunov Solaris, ipd. unix-like.

Gregor napisal/-a:Ne se bost s kepko ker obvlada zadeve.... Je pa vse res kar je napisala za več uporabnih infotov pa svetujem google-it


nekoc bom obvladala, zaenkrat sem se nekam dalec od tega :bgdev: se kvalificiram pod bodoce geeke, najbrz.
na googlu se tudi najde kak nesmisel, seveda pa tudi wikipedia ni ravno 100% zanesljiva

Lyla: :rofl: samo, da nisem edina
Reality is that which, when you stop believing in it, doesn't go away.
Uporabniški avatar
Kileldear
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 80
Na forumu od: 31. 5. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Kileldear » 02. Jun. 2006 22:21

Znam C++/C, Delphi, Pascal, MC6811 microkontroler(za pralni stroj programirat ce je treba),Java, JavaScript,PhP,SQL, HTML, morda sem kaj pozabu ... ah sej je že dovolj ;)

lp
tru Cosmopuran!
Uporabniški avatar
Kileldear
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 80
Na forumu od: 31. 5. 2006

Neprebrana objavaNapisal/-a Kileldear » 02. Jun. 2006 22:30

ajoj a me bo katera od vas dveh Geekofilk potegnila v svoj svet?!??!?! aaaaa ?!?!

Geek-o-land, btw sm si dal natiskat majico na kateri piše geek na velko, na eni piše #include<stdio.h> (knjižnjica v C++), pa na faksu smo dobil eno full mega majco na kateri je pisalo :

"I would change the world but they wont give me the source code !!"

torej the tru geek !
tru Cosmopuran!
Uporabniški avatar
Mark
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 942
Na forumu od: 24. 9. 2004
Kraj: Steiermark

Neprebrana objavaNapisal/-a Mark » 02. Jun. 2006 22:34

BHawk napisal/-a:Zanima me kolk ljudi zna tuki kej programirati v različnih jezikih, kot so C++, Java, PhP, Html, .net platforma



Znam html, php, C++
manj pa cgi, java, perl, c#, asp, mysql

Sem pa od Microsofta dobo eno knjigo za .NET (C# in asp) samo je še nisem kaj preveč pogledal, ker nimam časa :D
The best way to have a good idea is to have lots of ideas.

Vrni se na Računalništvo, fotografija in mobilna tehnologija

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov