emule

Vse za prave računalniške frike, fotografijo in mobilno tehnologijo

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
samjaz
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 328
Na forumu od: 21. 9. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a samjaz » 19. Feb. 2006 18:50

A mi lahko kdo natančno, ampak res natančno pove, kako se s tem dela.

Npr. da si hočem kak film al pa karkoli dol potegnit kako to deluje? Saj se to prek emule dela a ne :oops: ?

Saj veste tak trotlziher postopek, korak za korakom please :D
Uporabniški avatar
**SiMoN@**
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 930
Na forumu od: 20. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a **SiMoN@** » 19. Feb. 2006 19:02

ok..eMule je program za downloadanje muske, filmov, slikic, bla bla bla...

najprej se moraš registrirat z uporabniškim imenom. pol k maš le-taga lahku šele downloadaš.

potlej k hočeš kej dol povlečt greš pod iskanje in napišeš kaj želiš pač vlečt ol..npr. pesem od christine aguilera, pa napišeš npr. christina aguilera beatiful. in polej ti tm odpre kakih 100 pesmce, si zbereš eno..katerokoli jo klikneš in potlej lahk spremlaš prenašanje pod zavihkom Prenos. tm ti tut piše la prenaša al čaka..uglavn ko je prenos končan se ti obarva tak zeleno...zelen trakec, kater med prenosom spreminaj barvo-modra, rdeča, črna,...

in to je vsa umetnost eMule :razz:
Uporabniški avatar
picur
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 23
Na forumu od: 11. 2. 2006
Kraj: lendava

Neprebrana objavaNapisal/-a picur » 19. Feb. 2006 19:09

Ok...če te ne moti...bom napisala na dooolgo in široko! Torej, verjetno si si že downloadaala program pa tudi inštalirala, če ja imaš na namizju ikono osla. To ikono dvoklikaš in se ti pojavi okno s serverji. Odzgoraj imaš ikone (Connect, Server, Transfer...). Pritisni Connect, da se ti poveže z enim izmed serverjev. Ko se ti poveže (to lahko izveš tako, da pogledaš odspodaj v kotu piše), greš na Search in tam: NAME (napišeš kaj hočeš potegnit dol), TYP(izbereš kateri tip datoteke rabiš audio, video, book...-priporočam ti, da pustiš vedno na ANY), METHOD (tam pa izberi Global search). Nato pritisni enter! In ti poišče vse zadeve pod tem imenom. Nato, kaj si hočeš dol potegnit, dvoklikaj. Download lahko spremljaš pod okencem TRANSFER (odzgoraj). Ko je črta:

-rdeča: še ne downloada
-svetlo modra: išče uporabnike
-temno modra: našel je uporabnike in se pripravlja
-rumena: download
-zelena: konec prenosa

Ko je zelena(torej konec prenosa) lahko pogledaš svoje downloade pod okencem SHARED FILES. Tam klikni na desno miškino tipko na tisto datoteko katero hočeš odpret in izberi SHELL MENU, ter OPEN!

To je to....aja, pa datoteke so shranjene pod temi SHARED FILES!

Pa uživaj :)
Uporabniški avatar
samjaz
Debatorica
Debatorica
Prispevkov: 328
Na forumu od: 21. 9. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a samjaz » 19. Feb. 2006 19:16

hvala, hvala, hvala :)

Pravkar zdownloadala prvo pesem...uau :D
petelin
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 136
Na forumu od: 17. 5. 2005
Kraj: Odvisno od števila sončnih peg

Neprebrana objavaNapisal/-a petelin » 19. Feb. 2006 22:57

najprej se moraš na kak server priključit. po možnosti takšnega, ki ima veliko uporabnikov. pa preverdi če tvoj firewall dovoli povezavo za emule (nadzorna plošča (control panel), požarni zid (windows firewall), izjem (exceptions), pol ga pa poišč na seznamu pa odkljukaj če ni).

jaz osebno raje uporabljam limewire. hitrejši pa mal bolj preprost za uporabo. če bi pa rada še malo več hitrosti, si priskrbi kak bittorrent program, npr azureus.
petelin
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 136
Na forumu od: 17. 5. 2005
Kraj: Odvisno od števila sončnih peg

Neprebrana objavaNapisal/-a petelin » 20. Feb. 2006 10:34

eh, v bistvu je ful izi za uporablat. po moje še bolj kot emule and co. ko si sam torrente z neta poiščeš in to je to.
Uporabniški avatar
picur
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 23
Na forumu od: 11. 2. 2006
Kraj: lendava

Neprebrana objavaNapisal/-a picur » 20. Feb. 2006 20:02

wannabe napisal/-a:vem to da se moram na server prklučt... firewall dovoli povezavo... sam vseen noče... vedno je blo use kul pa je normalno loudu, zdej pa kr noče več... :? :)

eh bo že... sej mam še druge programe :P


:gruebel: uni torent programi oz. karkolpačže so pa zame že visoka znanost, tko da, mn slišm o njih, bolš je :D

drgač pa hvala :razz:


Pa če drugo ne pomaga, si potegni dol še enkart program. Tega pa totalno zbriši na nadzorni plošči!
Uporabniški avatar
miteq
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 596
Na forumu od: 28. 11. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a miteq » 20. Feb. 2006 21:17

Najbolj pomembno je, da imate updejtano server listo... torej, da vam ob vsakem zagonu emule osveži strežnike na katere se nato povežete. To koristi predvsem temu, da dobite high ID, posledično, če imate torej visok ID, vam tudi prej in hitreje downloada.

Linke do server liste najdete na googlu (v google vpišete "server met"). Nato jih copy/past-ate v "update server.met from url" pod "servers".

Torej, ID, ko se povežete na server, mora bit okrog 10 mestna številka...
Cosmopolitánka -e ž (á) naivna in tečna ženska; kokoš : kako je tečna - ta je prava cosmopolitanka; ti si rojena cosmopolitanka, ni ti pomoči; kako je lahko takšna cosmopolitanka dobila tako super moža?

Vir: SSKJ
Uporabniški avatar
punisher
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 88
Na forumu od: 31. 3. 2005
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a punisher » 27. Feb. 2006 10:03

Policija zasegla strežnik Razorback
Po številnih grožnjah, oznanilih in preklicih, so uporabniki programov eDonkey in eMule izgubili najpomembnejši strežnik za izmenjevanje datotek preko P2P mrež. Belgijski možje postave so namreč zasegli strežniški sistem, imenovan Razorback, na

Uporabniki programov eDonkey in eMule so izgubili pomemben strežnik za izmenjevanje vsebin preko P2P mrež.
katerem se je nahajalo več milijonov povezav do piratskih in legalnih datotek. Priljubljeni strežnik je izvršilna veja oblasti zaplenila zaradi nelegalnega razširjanja glasbenih, filmskih in drugih avtorsko zaščitenih datotek. Za zapahi je končal tudi njegov administrator. Na svetovni splet je belgijska policija nato postavila še lažne Razorback strežnike, z namenom beleženja in zbiranja podatkov o uporabnikih programov eDonkey in eMule. Ljubitelji P2P mrež so kot odgovor na zaplembo Razorback-a že odgovorili s posodobitvijo mreže Kad, ki temelji na protokolu P2P Kademlia. Več o prenehanju delovanja strežnika Razorback bo znanega v kratkem.
vir: RN

... svi*je ... :x
Uporabniški avatar
**SiMoN@**
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 930
Na forumu od: 20. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a **SiMoN@** » 27. Feb. 2006 10:51

hm..smo ga mi kej naje**l?!?
tmalaa
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 261
Na forumu od: 18. 7. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a tmalaa » 27. Feb. 2006 12:56

am.. kaj ?
js mam na muli Razorback (2.4 ; 2.3 ; 2.2).. do zdej sm se vedno konektala na razorback, sam zdej ma donkey več datotek, tak da se kr tja konetkam..
Don't get so caught up in your destination, that you forget to appreciate the journey..
Uporabniški avatar
**SiMoN@**
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 930
Na forumu od: 20. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a **SiMoN@** » 27. Feb. 2006 13:04

kaj?!!!!!? na razumem
Uporabniški avatar
punisher
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 88
Na forumu od: 31. 3. 2005
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a punisher » 28. Feb. 2006 8:40

tmalaa napisal/-a:am.. kaj ?
js mam na muli Razorback (2.4 ; 2.3 ; 2.2).. do zdej sm se vedno konektala na razorback, sam zdej ma donkey več datotek, tak da se kr tja konetkam..


... na kasne datoteke se connectas ?? :? ... in Razorback je fake !!
-> http://forum.emule-project.net/index.php?showtopic=84908


in ja ... za vse tiste, ki radi/e vlecete (z neta, seveda :P ) je priporocljiva uporaba firewalla Kerio in IP blockerja PeerGuardian :)
Uporabniški avatar
cebelcca
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 206
Na forumu od: 17. 6. 2005

Neprebrana objavaNapisal/-a cebelcca » 03. Mar. 2006 16:13

kdo uporablja kazaa? začela sem jo uporabljati, pa je noče povezati :?
Sure I can accept that we're going nowhere, but one last time let's go there...
sonček=)
Komunikatorka
Komunikatorka
Prispevkov: 130
Na forumu od: 28. 1. 2006
Kraj: pekel, ker je dobro ogrevanje, v nebesih bi zmrznla...

Neprebrana objavaNapisal/-a sonček=) » 03. Mar. 2006 16:45

ej res ze že 1 leto trudim, da bi mi ratal kake pesemi dol z neta zvleč, pa mi ne gre!! :evil: grrrrrrrrr!! nimam pojma. tiste k mi čte ( tistim k se da z mano ukvarjat ) pomagat=) a mi lohka vse to razložite po korakih. kot 1. me zanima kako naj program sploh dobim dol?? najbolš bo če mi kr zs-jate. tnx :razz:
nekdo mi je rekel da sonček nadomesti vse kletvice, zato sem jaz sonček

Vrni se na Računalništvo, fotografija in mobilna tehnologija

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov