BLOKIRALI MI FB PROFIL, preverjajo mi sliko (kak nasvet??

Vse za prave računalniške frike, fotografijo in mobilno tehnologijo

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

MARIJA7
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 2. 1. 2019

Neprebrana objavaNapisal/-a MARIJA7 » 02. Jan. 2019 18:18

Facebook me je blokiral oz. onemogočil me je pri vstopu v moj fb profil (in tudi fb stran, za katero administrativno skrbim) in je (z nekim ločenim obvestilom) od mene zahteval naslednje:
- Da MORAM OBVEZNO javiti svojo tel. štev. (pod izgovorom »moje« varnosti), če želim še naprej dostopati do fb profila…
- Ko pa sem v to ločeno fb sporočilo vnesla svojo tel. štev. (in prejela prek SMS kodo ter to kodo vnesla pri fb) niso s tem bili zadovoljni, ampak so od mene zahtevali, da jim moram poslati še svojo sliko (jasno, z vidnim obrazom, brez drugih oseb….kot da bi jaz bila nek kriminalec…), katero bodo baje preverili, ali sem to res jaz (vprašam se kdo in kako bo to preverjal…..fb iz Amerike??!!).
- Poslala sem jim tudi svojo sliko, ampak mi še vedno niso odblokirali fb profil (posledično niti fb stran), samo so napisali, da bom obveščena o rezultatu preverjanja moje slike.
ALI NEKDO IMA PODOBNE IZKUŠNJE?
NE VEM, KAJ NAJ STORIM, DA SE REŠIM IZ VSEGA TEGA? NOBENEMU NISEM ŽELELA PRAV NIČ SLABEGA, SEM PA VSEENO VPADLA V VELIK IN ZDAJ ZAME NEREŠLJIV PROBLEM…
Vse pa se je začelo takole…
Da bi brezplačno pomagala zelo bližnjemu sorodniku (ki ima firmo, ki je finančno še šibka in se še »lovi«), sem odprla fb profil na moje »umetniško« (izmišljeno) ime in priimek ter sem na podlagi tega svojega fb profila potem sorodniku odprla fb stran (za prodajo določenih zadev), za katero administrativno skrbim jaz (kot imetnik fb profila). To je takšen uradni postopek na fb…najprej moraš imeti fb profil, nato (na temelju tega profila) lahko odpreš fb stran…
Vse je bilo na začetku SUPER, že takoj isti dan zelo hitro so se mi začeli nabirati fb prijatelji (ki sem jih potem planirala prositi, da všečkajo mojo narejeno fb stran, da se info širi naprej), dokler se mi nenadoma na fb ni pojavila Alenka B … (JAVNA OSEBA, ki jo zdaj raje ne omenjam, ker se res zelo bojim še nadaljnjih problemov …) (ker mi je fb SAM ponujal možnost, da jo povabim med fb prijatelje) in dokler ji nisem predlagala fb prijateljstvo (predvsem zato, ker sem pomislila, da bi jo morda zanimalo nekaj od tega, kar prodajamo…). Takoj je (na moje veliko presenečenje) sprejela povabilo in je »vpadla« med moje fb prijatelje. Na žalost pa me je fb potem blokiral že isti dan (onemogočil me je pri vstopu v ta moj fb profil (in tudi fb stran) in je (z nekim ločenim obvestilom) od mene zahteval tisto, kar sem gor že napisala…
KAJ MISLITE, ALI SO ME SLUČAJNO ONEMOGOČILI PRI VSTOPU V FB PROFIL RES DELAVCI FB-a, ALI PA GRE SLUČAJNO ZA NEKE KRIMINALCE (ki kradejo identitete), ALI PA MORDA RES GRE ZA NEKO OBVEŠČEVALNO SLUŽBO (ki preverja vse osebe, ki so fb prijatelji od Alenke B …ker je JAVNA OSEBA)?
Ogromno časa in energije sem vložila v izdelavo te fb strani in mi je zdaj (vsaj zaenkrat) vse zaman, zato mi je zdaj tisočkrat žal, zakaj sem sploh kliknila Alenko B…. in ji ponudila fb prijateljstvo (ker iskreno rečeno zelo močno sumim, da je ta moj opisani problem povezan prav s tem, ker sem se ji ponudila za fb prijateljico – ker menda samo SLO organi lahko takoj ugotovijo, da moje »umetniško« ime in priimek sploh ne obstaja v SLO…).
Ali ima kdo kakšne izkušnje s podobno situacijo? Kaj mi lahko svetujete?
Hvala vsem že vnaprej za kakršnokoli pomoč oz. nasvet (ker sem zelo zaskrbljena)!
MARIJA
Uporabniški avatar
_patchouli_
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 2446
Na forumu od: 25. 4. 2008
Kraj: Na soncni strani Himalaje

Neprebrana objavaNapisal/-a _patchouli_ » 03. Jan. 2019 11:26

Google mi je tale clanek nasel:

https://www.google.com/url?sa=i&source= ... 7161847461

Nimata ta Alenka ali obvescevalna sluzba nic zraven, verjetno so vas profil algoritmi zaznali kot sumljivega (mogoce zaradi mnozicnega dodajanja prijateljev in nobene druge aktivnosti na samem profilu?) in sedaj preverjajo, da niste robot. Pocakajte par dni, da razresijo.
linamalina
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 31
Na forumu od: 27. 7. 2017

Neprebrana objavaNapisal/-a linamalina » 17. Jan. 2019 15:42

Če ni nič sumljivega ali česa, kar krši njihova pravila, ponavadi hitro razrešijo zadevo... Good luck!
tulipva
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 6
Na forumu od: 21. 7. 2019

Neprebrana objavaNapisal/-a tulipva » 19. Avg. 2019 12:26

Odvisno od primera do primera, ampak ponavadi tisti, ki jim ne dela problemov, tudi oni njemu - čeprav ni vedno tako. Najrajši imajo tiste, ki pri njih zapravlajo denarje na oglasih ali pa uporabi aplikacij igric, najbolj pa sovražijo tiste, ki uporabljajo Facebook za masovno promocijo spletnihe strani, seveda brez oglaševanja kar se imenuje optimizacija spletne strani. Meni so potrdili račun, ko se mi je to zgodilo, verjetno bodo tudi tebi, če le zgleda kolko-tolko legit.

Vrni se na Računalništvo, fotografija in mobilna tehnologija

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov