htc one s

Vse za prave računalniške frike, fotografijo in mobilno tehnologijo

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

snegec099
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 11
Na forumu od: 25. 11. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a snegec099 » 26. Dec. 2012 23:41

Imam zgoraj omenjen telefon, ampak mi določene stvari delujejo čudno ali sploh ne, ali pa se samo jaz ne znajdem..
Torej..ko se povežem z wifi-jem mi ne dela ko želim odpret recimo brskalnik na telefonu.. geslo je pravilno, saj če ne bi blo, se sploh ne bi povezalo, poveže se, saj mi javi, da je povezan, javi mi tudi za signal in jakost le tega. naslednja moja težava je, da mam občutek oz. tako tudi je, da mi baterja zdrži zelo malo časa. mogoče zato, ker ko sem ga prvič polnila sem ga le 4 ure in vmes potipkala po njem? :S :( koliko časa bi pa morala zdržat baterija, če se skoz cel dan pišejo sms-si, vmes kakšna igrica, in pa morda tudi brskanje po netu..? kaj sicer menite o telefonu, če ga morda ima kdo dlje časa? jaz ga mam namreč 2. dan.

lp in hvala za pomoč! :)
wasd
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 763
Na forumu od: 10. 11. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a wasd » 27. Dec. 2012 11:59

Kako si ga polnila nima veze, ker so v sodobnih telefonih ze novejse Li-Ion baterje, ki jih ni potrebno polniti 12+ ur na zacetku (in tudi brez problema jih lahko polnis kadarkoli).

Baterija pa zdrzi malo zato, ker pac vse te zadeve, ki si jih napisala, kurijo baterijo. Pac taki so sodobni telefoni in ob pogosti uporabi vseh teh zadev (wifi, igre, smsji, klici itd.) ni nic nenavadnega, ce ga je treba dat zvecer pred spanjem polnit.

Pa priporocam, da si namestis najnovejse posodobitve za android in namescene programe.
snegec099
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 11
Na forumu od: 25. 11. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a snegec099 » 27. Dec. 2012 12:13

wasd napisal/-a:Kako si ga polnila nima veze, ker so v sodobnih telefonih ze novejse Li-Ion baterje, ki jih ni potrebno polniti 12+ ur na zacetku (in tudi brez problema jih lahko polnis kadarkoli).

Baterija pa zdrzi malo zato, ker pac vse te zadeve, ki si jih napisala, kurijo baterijo. Pac taki so sodobni telefoni in ob pogosti uporabi vseh teh zadev (wifi, igre, smsji, klici itd.) ni nic nenavadnega, ce ga je treba dat zvecer pred spanjem polnit.

Pa priporocam, da si namestis najnovejse posodobitve za android in namescene programe.


okej, najlepša hvala! :)
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 28. Dec. 2012 17:18

snegec099 napisal/-a:Torej..ko se povežem z wifi-jem mi ne dela ko želim odpret recimo brskalnik na telefonu.. geslo je pravilno, saj če ne bi blo, se sploh ne bi povezalo, poveže se, saj mi javi, da je povezan, javi mi tudi za signal in jakost le tega.
A to vedno in povsod al samo na določenih krajih?
Npr., jz mam doma za telefon dodeljen statičen IP (nimam pojma, sumim da omrežje tako zahteva), drugod pa potem preklopim, da omogoči avtomatičen IP (al whatever; telefon mam v ang., jz ga razumem kaj mi hoče povedat, ne znam pa povedat v slo., heh).

Glede baterije pa itak, čim več zadev, ki se izvajajo "v ozadju", pa sploh ne vemo, je fino izklapljat (mal še brskaj po telefonu in ga spoznavaj ter klikaj, kej prav strašno velik narobe ne more it :D).
snegec099
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 11
Na forumu od: 25. 11. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a snegec099 » 29. Dec. 2012 11:26

Aham, zdaj mi pa sploh wifija ne zazna..mislim piše tam ko vklopim wifi obtaining IP address..in pol je skoz tak.. kaj pa zdaj naj nardim? :(
wasd
Kofetarica
Kofetarica
Prispevkov: 763
Na forumu od: 10. 11. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a wasd » 29. Dec. 2012 13:13

Kaksne imas nastavitve za to WiFi omrezje?

Predvidevam, da imas androida ice cream sandwich:

- gres na seznam najdenih wifi omrezij
- drzis dotik na izbranem omrezju, da se pojavi okno
- izberes "modify network" -> "show advanced options" ter zascrolas dol
- IP settings bi moral biti nastavljen na "DHCP" kar pomeni, da ti router (usmerjevalnik) dodeli IP
- ce imas ze to nastimano, je verjetno obseg IPjev, ki se lahko dodelijo napravam, na routerju ze poln
snegec099
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 11
Na forumu od: 25. 11. 2012

Neprebrana objavaNapisal/-a snegec099 » 29. Dec. 2012 13:43

wasd napisal/-a:Kaksne imas nastavitve za to WiFi omrezje?

Predvidevam, da imas androida ice cream sandwich:

- gres na seznam najdenih wifi omrezij
- drzis dotik na izbranem omrezju, da se pojavi okno
- izberes "modify network" -> "show advanced options" ter zascrolas dol
- IP settings bi moral biti nastavljen na "DHCP" kar pomeni, da ti router (usmerjevalnik) dodeli IP
- ce imas ze to nastimano, je verjetno obseg IPjev, ki se lahko dodelijo napravam, na routerju ze poln


woho :D dela, najlepša hvala! :))

Vrni se na Računalništvo, fotografija in mobilna tehnologija

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov