e-komunikacija

Vse za prave računalniške frike, fotografijo in mobilno tehnologijo

Moderatorji: saarijarvi, Dioniz, Sunshine

Uporabniški avatar
Akademik
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 58
Na forumu od: 31. 7. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Akademik » 03. Avg. 2011 8:06

V tej poplavi e-komunikacijskih tehnologij (email, msn, facebook) smo vsi bolj dosegljivi.

Pojavljajo se zmeraj novi trendi. Jaz sem opazil to progresijo:
IRC - MSN - Facebook

To so takšne tri večje reči, ki so se pojavile v zadnjih nekaj 10 let. Najprej je bil IRC, kjer je lahko vsak komuniciral z vsem; potem se je začel pojavljati MSN, kjer ste potrebovali email osebe, katero ste želeli dodati. Nato je prišel facebook, ki je združil nekako oboje; ni treba, da poznate osebo, vendar za 'dodajanje' in vzpostavitev stika potrebujete njeno privolitev (običajno).

Zanima me, preko katere e-komunkacijske rešitve ste največ v stiku s prijatelji/partnerjem?

Se vam zdi, da smo zaradi teh tehnologij preveč dostopni in da se zaradi tega v živo nimate toliko za pogovarjati (ker se vse že izpove preko spleta)?

Imate kdaj občutek, da bi namesto "ždenja" za računalnikom bilo dosti bolje iti v "resničnost" in tam ob kavici kakšno spregovoriti? Ali je bolj elegantno tako, da nisi vezan na prostor?
I'll tell you one thing: Don't ever give anybody your best advice, because they're not going to follow it.
Uporabniški avatar
kepka
Cosmofrik
Cosmofrik
Prispevkov: 1656
Na forumu od: 24. 10. 2004

Neprebrana objavaNapisal/-a kepka » 03. Avg. 2011 8:15

Pozabu si se na BBS - to je blo pa ze v 80tih aktualno, ni samo zadnjih 10 let ta e-komunikacija dostopna.

Kot niso klasicna pisma nadomestila stika "v zivo", ampak so bila pravzaprav nadomestek tega pristnega stika v primeru prevelike oddaljenosti dveh oseb, tako jemljem tudi danasnjo komunikacijo.

Pomoje je dovolj, da se sam po centru LJ sprehodis in dobis odgovor na svoje vprasanje. Ce ne bi radi se vedno hodili "v zivo" na pijacke, bi vseeno na vsaka 2m uspeval kafic z oderuskimi cenami? :D
Reality is that which, when you stop believing in it, doesn't go away.
Uporabniški avatar
Akademik
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 58
Na forumu od: 31. 7. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Akademik » 03. Avg. 2011 8:27

BBS ne vrjamem, da je bil tako živ v Sloveniji.

Drugače pa se strinjam. Itak ni e-komunikacija zamenjala pravi stik, ampak ne moreš zanikat, da se precej pogovorov odvija preko web-a.
I'll tell you one thing: Don't ever give anybody your best advice, because they're not going to follow it.
Uporabniški avatar
purple_rain
Cosmopsiho
Cosmopsiho
Prispevkov: 7639
Na forumu od: 13. 2. 2006
Kraj: Lj

Neprebrana objavaNapisal/-a purple_rain » 03. Avg. 2011 10:00

Akademik napisal/-a:Pojavljajo se zmeraj novi trendi. Jaz sem opazil to progresijo:
IRC - MSN/ICQ/Skype - Facebook
There, I fixed it. :D
(meni ljubša kanala)


Ima pa kepka dober point (glede kafičev & druženja v živo).
Uporabniški avatar
Akademik
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 58
Na forumu od: 31. 7. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a Akademik » 03. Avg. 2011 11:07

Zanimivo bi bilo narediti eno raziskavo, kjer bi ugotavljali, koliko časa povprečno pokloni človek e-komunikaciji in koliko časa "real life" komunikaciji. Me zanimajo odstotki...
I'll tell you one thing: Don't ever give anybody your best advice, because they're not going to follow it.
demoncica
Sramežljivka
Sramežljivka
Prispevkov: 1
Na forumu od: 17. 12. 2011

Neprebrana objavaNapisal/-a demoncica » 18. Dec. 2011 0:40

Pozdravljeni!

Pred kratkim smo odprli nov tracker ali sledilnik ki je navdih za širjenje slo P2P scene. Pri tem je bistvo da se izmenjujejo raznovrstni podatki.
Zavedamo pa se da brez uporabnikov ni sledilnika. Zato vas vabimo vse da se nam pridružite na nov tracker.
Več nas bo bol zanimivo bo in seveda več zabave bo!
Tracker usebuje klepet,radijoin različni torrenti.

Vabljeni vsi na :::http://trackerteam.net/

VRATA SO SKOZI ODPRTA!!!!

Vrni se na Računalništvo, fotografija in mobilna tehnologija

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov